Férfi kosár NB I: 25 pontos Falco-siker a címvédő ellen

A férfi kosárlabda NB I felsőházi középszakaszában a tavalyi döntő „visszavágóján” az ezüstérmes Falco Szombathelyen 96–71-re legyőzte a címvédő Szolnoki Olaj KK-t.

Férfi kosár NB I: a Szolnok és a Falco is nyert

A címvédő Szolnok és a Falco KC Szombathely nyert a felsőházban a férfi kosárlabda NB I középszakaszának szerdai játéknapján. A szolnokiak fölényes első félidőt követően csak szűken múlták felül a nagyszünet után magukra találó pécsieket. A középházban otthon győzött az Atomerőmű, idegenben a Sopron.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, 2018–2019, KÖZÉPSZAKASZ ÉS RÁJÁTSZÁS

Íme, a férfi kosárlabda NB I 2018–2019-es idényének középszakasz- és rájátszásmenetrendje, eredményei!

Férfi kosár NB I: a Körmendé az alapszakasz, csak 11. az Alba

Hiába győzött az Alba Fehérvár magabiztosan (92–82) vendége, a DEAC ellen a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának szombaton megrendezett utolsó fordulójában, nem fért be az első tízbe, így a 2017-es bajnokcsapat az idén nem lesz ott az aranyéremért zajló playoffban – a bajnokság középszakaszában csak az alsóházban szerepelhet, azaz nem végezhet majd a 11. helynél előrébb. Az alapszakaszt a Körmend nyerte meg, amely szombaton felülkerekedett az Atomerőmű vendégeként, miközben az eddig vezető Szolnok – egy dudaszós tripla következtében – egypontos vereséget szenvedett Jászberényben.

Férfi kosár NB I: bebiztosította harmadik helyét a Falco

Az újonc és sereghajtó TF hazai pályán kikapott a harmadik helyét biztossá tevő Falco-Vulcano Szombathelytől a férfi kosárlabda NB I utolsó fordulójának pénteki mérkőzésén.

Férfi kosár: továbbra is Alekszics irányítja a Szolnoki Olajat

A következő idényben is Dragan Alekszics és Szarvas Gábor lesz a Szolnoki Olaj edzője, és már megkezdték a következő idény játékosállományának összeállítását – közölte a kosárlabdaklub.

Férfi kosár NB I: az Alba Fehérvár elvérzett Pakson

Az Alba Fehérvár 74–57-es vereséget szenvedett Pakson az Atomerőmű vendégeként a férfi kosárlabda NB I elhalasztott mérkőzésén, ezzel biztossá vált, hogy nem juthat be a középszakasz felsőházába, ellenben az atomvárosiak az alapszakasz utolsó fordulója előtt megőrizték erre az esélyüket.

Férfi kosár NB I: hozta a kötelezőt, dobogós a Falco

A Falco-Vulcano Energia KC Szombathely legyőzte a Szegedet a férfi kosárlabda NB I vasárnapi játéknapján, ezzel feljött a harmadik helyre.

Férfi kosár NB I: győzött a Szolnok, meglepő Jászberény-vereség

A férfi kosárlabda NB I 26. fordulójának szombati játéknapján a Szolnoki Olaj KK és az Egis Körmend is magabiztos győzelmet aratott hazai pályán, míg a tabella harmadik helyén álló Jászberény a Kaposvár otthonában meglepetésre vereséget szenvedett.

Férfi kosár NB I: elképesztő fordulatok Fehérváron; Falco-kiütés

A férfi kosárlabda NB I 24. fordulójának rangadóján a Szombathely hazai pályán 78–58-ra legyőzte a Jászberényt, így visszavágott decemberi vereségéért. Ez a győzelem egyben azt is jelenti, hogy a Falco a középszakasz felsőházában (1–5. helyezettek) folytatja.

Kosárlabda: a szolnoki edzőt igazoltató rendőröket ütöttek el

Súlyos közúti baleset szemtanúja volt Dragan Alekszics, a Szolnoki Olaj vezetőedzője, akit nagyon megviseltek a történtek, ezért nem is lesz ott szerdán csapata Körmend elleni rangadóján.

Férfi kosár NB I: nem ért sikert a nagy debreceni feltámadás

Az Atomerőmű SE négy ponttal győzött a záró játékrészben kozmetikázó Debrecen otthonában a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának csütörtöki mérkőzésén.

Férfi kosár NB I: kikapott a Kecskemét Szegeden

A Kecskemét 85–68-as vereséget szenvedett a Szedeák vendégeként a férfi kosárlabda NB I szerdai játéknapján.

Férfi kosár NB I: a Szolnok véget vetett az Alba szériájának

A Szolnoki Olaj véget vetett az Alba Fehérvár hármas győzelmi sorozatának: az éllovas bajnoki címvédő hazai pályán 76–66-ra felülmúlta a fehérvári csapatot a férfi kosárlabda NB I 21. fordulójának szombati játéknapján. A Körmend sorozatban harmadszor nyert – egyben ötös vereségszériába taszította vendéglátóját, a Szegedet –, zsinórban a negyedik bajnokiját is behúzta az ezúttal 100 pont fölé jutó Kaposvár, míg a három zakóból érkező Sopron meglepetésre magabiztosan elintézte a Jászberényt. A záró mérkőzésen az Atomerőmű legyőzte a ZTE-t, amely immár három forduló óta nyeretlen.

Férfi kosár NB I: a szünet után fordított a Falco és a KTE

A Falco 65–57-re nyert a PVSK vendégeként a férfi kosárlabda NB I 21. fordulójának pénteki játéknapján. A szombathelyiek ugyanúgy a második félidőben fordítottak, mint a KTE, amely a sereghajtó TF-et győzte le 78–68-ra hazai pályán.

Férfi kosár NB I: meglepő vereséget szenvedett a Szolnok

Az éllovas Szolnok meglepetésre 96–90-re kikapott a DEAC vendégeként a férfi kosárlabda NB I 20. fordulójának szombati játéknapján. Az Alba Fehérvár hazai pályán legyőzte a Falcót, odahaza nyert az Atomerőmű is, míg a feljövőben lévő Kaposvár meglepetésre nyerni tudott Zalaegerszegen. A forduló utolsó mérkőzésén a Körmend érvényesítette a papírformát a TF otthonában.

Férfi kosár NB I: a PVSK és a Jászberény is idegenben nyert

A Jászberény a Kecskemét, a Pécs pedig a Szeged otthonában győzött a férfi kosárlabda NB I alapszakaszában, pénteken.

Férfi kosár NB I: mínusz 20-ról nyert rangadót a Szolnok

A Szolnoki Olaj rosszul kezdett, de a második félidőre feljavulva 85–79-re legyőzte vendégét, a ZTE-t a férfi kosárlabda NB I 19. fordulójának szombati játéknapján. A Körmend véget vetett a Jászberény hatos győzelmi szériájának, míg a sereghajtó TF hatalmas meglepetésre, egy dudaszó közeli triplával fordított és nyert Pécsen.

Férfi kosár NB I: küzdelmes Falco- és Alba-győzelem

A Falco nehéz mérkőzésen győzte le a DEAC-ot, míg az Alba Fehérvár hosszabbítás után nyert Szegeden a férfi kosárlabda NB I pénteki játéknapján.

Férfi kosár NB I: a Szolnok magabiztosan nyert Pakson

A Kaposvár megverte a Sopront, míg a Szolnok Pakson aratott hasonlóan magabiztos győzelmet a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján. A Jászberény egyetlen ponttal múlta felül a Pécset, az Alba Fehérvár hozta a kötelezőt a TF ellen.