Harmadjára is „csak” ezüst a horvátoknak, spanyol címvédés a kézi Eb-n!

Spanyolország nyerte meg a férfi kézilabda Európa-bajnokságot azzal, hogy a döntőben 22–20-ra legyőzte Horvátországot. A címét megvédő együttes az első félidőben Gonzalo Pérez de Vargas becserélése (7–10) után vette magához a kezdeményezést, a szünet után már néggyel is vezetett (16–12), de a végjátékban így is fordítania kellett az újabb aranyéremhez. A horvátoknak pedig két olimpiai és egy világbajnoki cím után a harmadik Eb-döntőben is „csak” az ezüst jött össze.

Férfi kézi Eb: a spanyol–horvát finálé Tokióról is dönt

Két bronzmeccset már vívtak egymással, de először találkozik a férfi kézilabda Európa-bajnokság döntőjében a spanyol és a horvát válogatott, a győztes pedig kijut az olimpiára.

Férfi kézi Eb: Norvégiáé a bronz, Németország az ötödik

Norvégia szerezte meg a bronzérmet a norvég-svéd-osztrák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokságon, miután 28–20-ra legyőzte Szlovéniát a Stockholmban rendezett szombati helyosztón. Németország lett az ötödik, miután rendkívül szoros összecsapáson legyőzte Portugáliát.

Férfi kézi Eb: a horvátok kétszeri hosszabbításban nyertek, a spanyolokkal döntőznek

Horvátország kétszeri hosszabbítás után 29–28-ra megverte a világbajnoki ezüstérmes Norvégiát a férfi kézilabda Európa-bajnokság első elődöntőjében, Stockholmban, ezzel bejutott a vasárnapi fináléba. A másik ágon Spanyolország két góllal, 34–32-re legyőzte Szlovéniát, így sorozatban a harmadik kontinensbajnoki döntőjére készülhet.

Férfi kézi: Bartók Donát Spanyolországba igazol

A Bidasoa kézilabdacsapatában folytatja pályafutását a válogatott Bartók Donát.

Férfi kézi: nyáron hazatér a 90-szeres válogatott kapus

Hazatér Németországból Tatai Péter, a 90-szeres magyar válogatott kézilabdázó nyártól a Csurgónál folytatja pályafutását – számolt be róla a klub a hivatalos oldalán.

Férfi kézilabda: Chema lehet a Benfica új edzője – sajtóhír

Az eldiadevalladolid.com értesülései szerint, amennyiben nem jön közbe semmi, a következő idénytől szinte biztosan Chema Rodríguez lesz a Benfica férfi kézilabdacsapatának vezetőedzője.

Férfi kézi Eb: 2022-re már ütőképes csapatunk lehet – Gulyás

A válogatott Eb-n nyújtott teljesítményét Gulyás István szövetségi kapitány is értékelte, aki szerint újra versenyhelyzet van a válogatottnál, ami jót tesz a magyar kézilabdának.

Férfi kézi Eb: négy magyar kerülhet be a torna álomcsapatába – szavazzon!

A szurkolók is szavazhatnak arról, kik alkothatják az osztrák, norvég, svéd közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokság álomcsapatát. A magyar válogatottból Mikler Roland, Ligetvári Patrik, Bánhidi Bence és Balogh Zsolt jelölt.

Férfi kézi Eb: Bánhidi a házi gólkirály, Bóka a leghatékonyabb

A beálló Bánhidi Bence volt a magyar férfi kézilabda-válogatott legeredményesebb játékosa az olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokságon, a leghatékonyabb pedig a balszélső Bóka Bendegúz.

Férfi kézi Eb: nyertek a svédek, minden esélyünk elszállt az olimpiai selejtezőre

A címvédő spanyol válogatott döntetlent játszott az eddig hozzá hasonlóan hibátlan horvát együttessel az olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének utolsó fordulójában. A másik csoportban Norvégia a szlovénokat is legyőzte, így továbbra is hibátlan. A pénteki stockholmi elődöntőben spanyol–szlovén és norvég–horvát meccset rendeznek.

Férfi kézi Eb: egy apró reménysugár még maradt az olimpiára

Amint arról beszámoltunk, a magyar kézlabda-válogatott 34–26-os vereséget szenvedett Portugáliától az olimpiai kvalifikációs kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének utolsó körében, ezzel eldőlt, hogy a 2. csoportban nem végezhet a 4. helynél előrébb. Azt azonban még mindig nem kell kijelentenünk, hogy az olimpiai selejtezőtornáról lemaradt a válogatott – bár tény, nagyon kicsi rá az esély, hogy szerepeljen rajta.

Férfi kézi Eb: Mindig az utolsó lehetőségbe akarunk kapaszkodni – Bánhidi

Mint arról beszámoltunk, a magyar férfi kézilabda-válogatott 34–26-ra kikapott Portugáliától az Európa-bajnokság középdöntőjének utolsó fordulójában. A mérkőzés után Gulyás István szövetségi kapitány elmondta, szerinte arra kell emlékezni, mennyi örömöt szereztek a srácok a két hét során.

Férfi kézi Eb: a magyar válogatott kikapott Portugáliától

A magyar férfi kézilabda-válogatott 34–26-ra kikapott Portugáliától az Európa-bajnokság középdöntőjének utolsó fordulójában, így fiaink biztosan nem lesznek ott a torna legjobb hat csapata között.

A végére elfogytunk, Portugália elintézte a kéziválogatottunkat

A magyar férfi kézilabda-válogatott 34–26-ra kikapott Portugáliától az Európa-bajnokság középdöntőjének utolsó fordulójában, így biztosan nem lesz ott a torna legjobb hat csapata között – ez a többi eredmény fényében azt jelenti, hogy biztosan lemarad az olimpiai selejtezőtornáról. A magyar válogatott csoportjában az ötödik, összesítésben a kilencedik helyen zárt.

Férfi kézi Eb: cserélt a magyar válogatott a portugálok elleni meccsre

A Portugália elleni szerda délutáni Európa-bajnoki középdöntő-mérkőzés előtt kihasználta újabb cserelehetőségét a magyar férfi kézilabda-válogatott: Tóth Ádám helyett Bartók Donát került a 16 tagú keretbe.

Férfi kézi Eb: A végsőkig harcolunk – üzenik a portugálok

A szlovénoktól elszenvedett vereségével Portugáliának egyetlen esélye maradt, hogy ott legyen a torna stockholmi végjátékában – ha legyőz minket a férfi kézilabda Európa-bajnokság szerdai játéknapján.

Férfi kézi Eb: A hibák elnyomták az akarásunkat – Mikler

Mint arról beszámoltunk, a magyar férfi kézilabda-válogatott 24–18-ra kikapott a társházigazda Svédországtól az Európa-bajnokság középdöntőjének 3. fordulójában. A mérkőzés után Gulyás István szövetségi kapitány mellett Mikler Roland, Sipos Adrián, Győri Mátyás és Szita Zoltán értékelt a Sport Televíziónak.

Férfi kézi Eb: elődöntős, de csoportötödik is lehet Magyarország

A feladat egyértelmű: ha Magyarország pontot szerez Portugáliával szemben a férfi kézlabda Európa-bajnokság középdöntőjének utolsó fordulójában, tavasszal jelenése lesz az olimpiai selejtezőn. Egy Portugália elleni vereséggel is életben maradhatnak az olimpiai remények, de ehhez Izland segítségére is szükségük lesz Mikler Rolandéknak. Legjobb esetben az elődöntő is meglehet, de a csapat sorsa már nincs a saját kezében, a portugálok legyőzése mellett ehhez Norvégiának is győznie kell. Íme, a matek!

Férfi kézi Eb: hat góllal kikaptunk Svédországtól a középdöntőben

A magyar férfi kézilabda-válogatott 24–18-re kikapott a társházigazda Svédország az Európa-bajnokság középdöntőjének 3. fordulójában.