F1: Leclerc öccse bekerült a Ferrari akadémiájára

Leigazolták a Formula–1-es Ferrari istálló versenyzőakadémiájára Charles Leclerc öccsét, Arthurt.

F1: Még mindig sokat kell tanulnom tőle – Leclerc-t lenyűgözi Vettel

Charles Leclerc remek teljesítménnyel mutatkozott be a Ferrarinál, s bár első nekifutásra legyőzte a négyszeres világbajnok Sebastian Vettelt, úgy véli, még mindig nagyon sokat tanulhat rutinosabb csapattársától.

F1: a Ferrari továbbra is kiáll Vettel és az egyenlőség mellett

Hiába teljesített 2019-ben a vártnál gyengébben Sebastian Vettel, a Ferrarinál biztosak abban, hogy nekik van a mezőny legerősebb pilótapárosuk. Mattia Binotto, az istálló csapatfőnöke emellett azt is leszögezte, hogy 2020-ban sem szeretnének kijelölni első és második számú versenyzőt a csapaton belül.

F1: a számok nem kedveznek Mick Schumacher esetleges bemutatkozásának

A planetf1.com szakportál hosszabb írásban elemzi, hogy a Formula–1-es utánpótlást nevelő F3-as és F2-es szériák legutóbbi bajnokainak teljesítménye alapján, mire juthat Mick Schumacher a Formula–1-ben. Röviden: a jelenlegi helyzetet figyelembe véve, ha aggódik az esetleges F1-es bemutatkozása kapcsán, az nem feltétlenül alaptalan.

F1: Leclerc hosszabbított a Ferrarival – hivatalos

Charles Leclerc 2024-ig meghosszabbította szerződését a Ferrarival – olvasható a Formula–1-es istálló hivatalos honlapján.

F1: a Ferrarinál nem lesz első számú versenyző

A Ferrari csapatfőnöke, Mattia Binotto elárulta, a következő idényben teljesen szabad lesz a verseny Sebastian Vettel és Charles Leclerc között.

F1: a csapatfőnökök Hamiltont választották a legjobbnak

Az idényzárót követően a Formula–1-es csapatfőnökök szokásosan megszavazták, mely versenyzők teljesítettek a legjobban a 2019-es kiírásban.

F1: Leclerc a legnépszerűbb a magyar autósport-rajongók körében

A Formula–1-es versenyzők közül a monacói Charles Leclerc, míg a csapatok között a Ferrari a legnépszerűbb az autósport iránt érdeklődő magyarok körében, akik más versenysorozatokat is egyre nagyobb számban követnek figyelemmel – derült ki az Autósport és Formula Magazin által elvégzett felmérésből.

F1: Mercedes-elsőséggel és Ferrari-balesettel ért véget az abu-dzabi teszt

George Russell volt a leggyorsabb az F1-es Abu-dzabi GP-t követő kétnapos teszt második napján. A Williams versenyzője a Mercedest vihette pályára szerdán, és Valtteri Bottas keddi elsősége után az élen is tartotta a W10-est. Russell mögött Charles Leclerc zárta a tesztnapot, a monacói pilóta után azonban a piros zászlót is lengetni kellett, ugyanis az utolsó órákban összetörte a Ferrarit.

F1: Verstappen a bajnoki címért harcolna; Hamilton tökéletes évet futott

Lewis Hamilton az Abu-Dzabiban aratott győzelmével újabb mérföldkövekhez ért el, míg a második helyen befutó Max Verstappen elégedett, hogy idén sikerült maga mögé utasítani a Ferrarikat, s reméli, jövőre már a bajnoki címért küzdhet. A harmadik Charles Leclerc összességében boldog, míg csapattársa, Sebastian Vettel elismerte, nem futott jó évet, de tudja, ennél sokkal többre képes. Az utolsó helyről rajtoló, s negyedikként záró Valtteri Bottas viszont úgy véli, egyik legjobb versenyét futotta, így elégedetten zárja az idényt.

F1: Hamiltoné az idény utolsó győzelme Abu-Dzabiban

Lewis Hamilton szezonbéli 11. győzelmét aratta az F1-es Abu-dzabi Nagydíjon, így az idén hatodik világbajnoki címét megszerző Mercedes-pilóta győzelmét hozta az idényzáró verseny. Hamilton mellé Max Verstappen és Charles Leclerc (Ferrari) állhatott fel a dobogóra, aminek következtében a Red Bull versenyzője bebiztosította harmadik helyét a vb-pontversenyben.

F1: Vettel szerint nem hibázott senki, Hamilton szépen „búcsúzik”

Lewis Hamilton rajtolhat a pole pozícióból az F1-es Abu-dzabi Nagydíjon – a Mercedes-pilóta szerint ez méltó búcsú a 2019-es autójától. Hamiltonhoz hasonlóan Max Verstappen is elégedett a mai teljesítményével, míg Sebastian Vettel, Charles Leclerc és Mattia Binotto is megszólalt a Ferrari újabb taktikai bakiját követően.

F1: újabb hiba, Leclerc nem ért fel a mért körére – videó

Az Abu-dzabi Nagydíj időmérőjén újabb hibát követett el a Ferrari: Charles Leclerc nem tudta megkezdeni az utolsó mért körét, mivel túl hosszúra nyújt a kivezető köre, így már csak a kockás zászló felmutatása után haladt át a rajtvonalon. Csapattársa, Sebastian Vettel közvetlenül előtte haladt, ő meg tudta kezdeni a gyors körét, ám javítania nem sikerült.

F1: a Ferrari-drukker Inter-legenda CR-ről és Messiről is beszélt

Az Inter korábbi szerb klasszisa a mai napig gyakran felidézi magában a klub szenzációs 2009–2010-es idényét, és két korábbi ellenfeléről, Cristiano Ronaldóról, valamint Lionel Messiről is elmondta a véleményét.

Hamiltoné a pole az utolsó időmérőn, a Ferrari ismét eltaktikázta magát

Lewis Hamilton volt a leggyorsabb az Abu-dzabi Nagydíj időmérőjén, így a Mercedes versenyzője indulhat a pole pozícióból vasárnap. Bár a brit mögött Valtteri Bottas végzett a másik Mercedesszel, a finn a rajtbüntetése miatt csak a mezőny végéről vághat majd neki a futamnak. A második helyet így Max Verstappen (Red Bull) örökölte meg, míg a második sor a rajtrácson a taktikai szempontból ismét hibázó Ferrarié lett Sebastian Vettel, Charles Leclerc sorrendben.

Verstappen az utolsó percekben taszította le Hamiltont az élről a 3. edzésen

Max Verstappen zárta az élen az Abu-dzabi Nagydíj harmadik szabadedzését. A holland az utolsó percekben múlta felül Lewis Hamilton addigi leggyorsabb körét, a Mercedes pilótája végül a második pozícióban végzett. Hamilton mögött a csapattársa, Valtteri Bottas, a negyedik pozícióban pedig Alexander Albon zárt az idény utolsó tréningjén.

F1: Tom tett rendet a Ferrarinál, Sainz sörrel ünnepelt

Ez igen! Kifejezetten izgalmas, eseménydús Brazil Nagydíjat láthattak a nézők vasárnap este az F1-ben. Végül az ezúttal higgadt Max Verstappen nyert, ám a dobogón és a pályán is rengeteg meglepetés akadt. Van mire visszatekinteni tehát, jöjjenek az F1-legek!

F1: nem büntették Vettelt és Leclerc-t – megúszta a Ferrari

A Formula–1-es Brazil Nagydíj leintése előtt öt körrel a két Ferrari, Sebastian Vettel és Charles Leclerc összeütköztek, ami miatt az akkor éppen a 4-5. helyen harcoló két piros autó versenyének vége szakadt. A leintést követően az FIA beidézte a pilótákat, s a Ferrari egy képviselőjét, hogy meghallgassák őket, s döntsenek az esetleges büntetésről.

Videó: így ütközött Vettel és Leclerc, mindketten kiestek

Bosszankodhat a Ferrari az F1-es Brazil Nagydíj után: Sebastian Vettel és Charles Leclerc sem tudta befejezni a futamot, ráadásul azért, mert a két pilóta egymással ütközött.

F1: Hamilton ugrott az élre az időmérő előtt Interlagosban

Lewis Hamilton volt a leggyorsabb a Brazil Nagydíj harmadik szabadedzésén. A Mercedes pilótája mögött Max Verstappen (Red Bull) zárta második helyen az utolsó tréninget, a hollandot a Ferrari párosa követte Charles Leclerc, Sebastian Vettel sorrendben.