Atlétikai Eb: Kozák Luca nem áll rajthoz a döntőben

Kozák Luca bokasárülése miatt nem tud rajthoz állni a 60 méteres gátfutás esti döntőjében a glasgow-i fedett pályás atlétikai Európa-bajnokságon.

Atlétikai Eb: szlovák és lengyel aranyérem 60 méteren

A női 60 métert meglepetésre a 21 éves lengyel Ewa Swoboda nyerte meg, míg a férfiaknál a szlovák Ján Volko bizonyult a leggyorsabbnak a glasgow-i fedett pályás atlétikai Európa-bajnokság szombat versenynapján.

Atlétikai Eb: 13 fős magyar csapat utazik Glasgow-ba

Tizenhárom fős lesz a magyar válogatott a március 1. és 3. között sorra kerülő glasgow-i fedett pályás atlétikai Európa-bajnokságon.

FEDETT PÁLYÁS ATLÉTIKAI EB 2019 – ÉREMTÁBLA, GYŐZTESEK

2019 márciusának első hétvégéjén rendezték meg a skóciai Glasgow-ban a 35. fedett pályás atlétikai Európa-bajnokságot. Ötven ország közel 600 sportolója versengett az Emirates Arenában. Nagy-Britannia harmadszor, Glasgow másodszor adott otthont az eseménynek, amelyen Magyarország Márton Anita révén egy érmet szerzett – a súlylökő a harmadik helyen végzett.

Atlétika: háromesélyes a 2024-es Eb helyszíne

Az Európai Atlétikai Szövetség (EAA) döntése alapján Göteborg, Minszk és Lengyelország sziléziai régiója maradt versenyben a 2024-es szabadtéri Eb rendezéséért.

Atlétikai Eb: egy magyar érem és sok balszerencse

A magyar csapat egy érmet szerzett a vasárnap befejeződött berlini atlétikai Európa-bajnokságon, amelyen kis szerencsével sokkal jobb eredményeket is elérhetett volna – véli Spiriev Attila sportigazgató az Eb-t értékelve úgy fogalmazott: öröm és hiányérzet van benne.

Atlétikai Eb: Szalpeter döbbenetes baki miatt maradt le a dobogóról

A kalapácsvető Gyurátz Réka a 9., a magyar női 4x100 méteres váltó a 13. helyen végzett a berlini atlétikai Európa-bajnokságon. 5000 méteren óriási tragédiát élt át Lonah Chemtai Szalpeter, a 10 ezres Európa-bajnok egy körrel előbb ünnepelt, így végül lemaradt a dobogóról.

Atlétikai Eb: Csere 29., Gyurkó Fanni 40. a maratonin

Helikopterek cikáztak Berlin felett, miközben lent, a Breitscheidplatzon ha lehet, még több néző gyűlt össze, mint a szombati gyalogláson, elvégre a női és férfi maratoni futás mindig közönségvonzó, igazi presztízsszám. És nemcsak a téren, hanem a Brandenburgi kapuig nyúló tíz kilométeres pálya szélén végig szurkoltak az emberek, a mezőnyben pedig ott volt két magyar, a hölgyeknél Gyurkó Fanni a 40., a férfiaknál Csere Gáspár a 29. helyen ért célba.

Atlétikai Eb: a szombat is a lengyelekről és a németekről szólt

Magyar sportolóért nem szurkolhattunk a berlini atlétikai Európa-bajnokság ötödik versenynapjának estéjén. A program a férfi magasugrás döntőjével kezdődött, amelyen bár az éremtabella második helyén álló Németország növelte tovább aranyérmei számát, az este végén az eddig legeredményesebb lengyelek örülhettek több elsőségnek.

Atlétikai Eb: Ez nem az én napom volt – Baji Balázs

Önkritikusan elismerte Baji Balázs, a péntek nem az ő napja volt: világbajnoki bronzérmes gátfutónk a berlini Európa-bajnokságon 110 gáton állt rajthoz, végül 13.55 másodperc alatt teljesítette a fináléban a távot, így a nyolcadik helyen zárt.

Atlétikai Eb: francia siker 110 gáton, Baji a 8.

A Berlinben zajló atlétikai Európa-bajnokság férfi 110 méteres gátfutószámának döntőjébe Baji Balázs a hatodik legjobb idővel került be, a hetes pályán állt be a rajtgépbe, s végül a 8. helyen ért célba. Napi összefoglaló.

Atlétikai Eb: Krizsán nyerte a 800 métert hétpróbában, a 7. helyen zárt

A női hétpróbázók utolsó száma a 800 méter volt, amelyben Zsivóczky-Farkas Györgyi az első futamban lett volna érdekelt, de nem állt rajthoz, így helyezetlenül zárta az Eb-t. A szám másik magyar atlétája, Krizsán Xénia a második futamban élen végezve megnyerte a számot.

Atlétikai Eb: Baji 6. helyen került az esti döntőbe 110 gáton

A Berlinben zajló atlétikai Európa-bajnokság férfi 110 méteres gátfutó számában Baji Balázs 13.41-es idővel a 6. helyen került az este fél tíz után öt perccel kezdődő döntőbe.

Atlétikai Eb: Gyurátz és Gyürkés bejutott a döntőbe

A kalapácsvető Gyurátz Réka és a 3000 méteres akadályfutásban induló Gyürkés Viktória a pénteki selejtezőből bejutott versenyszáma vasárnapi döntőjébe a Berlinben zajló atlétikai Európa-bajnokságon. A hétpróbázóknál Krizsán Xénia javított, Zsivoczky-Farkas Györgyi rontott összetettbeli helyezésén. A hétpróbázó Krizsán Xénia a 10., Zsivoczky-Farkas Györgyi a 19. helyről várhatja az utolsó számot.

Atlétikai Eb: Helebrandt Máté lábközépcsonttörést szenvedett

Mint ismert, a világbajnoki hatodik helyezett Helebrandt Máté a második helyen haladt az ötven kilométeres gyaloglás döntőjében a berlini atlétikai Európa-bajnokságon, amikor huszonnégy kilométer után rálépett egy, a pályán lévő, eldobott vizespalackra, elesett és bokasérülést szenvedett. Néhány kört még meg tudott tenni, de a nagy fájdalom miatt fel kellett adnia a versenyt.

Atlétikai Eb: Krizsán Xénia az első tízben a hétpróbázók között

Krizsán Xénia és Zsivoczky-Farkas Györgyi kezdte meg a magyar szereplést az atlétikai Európa-bajnokság csütörtöki napján Berlinben, a női hétpróba 100 méter gát számában – mindketten a harmadik helyen végeztek a futamukban. Magasugrásban Zsivoczky-Farkas 176, míg Krizsán 179 centiméterig jutott. Szeles Bálint 110 méter gáton előfutamot teljesített, összesítésben a 15. helyen végzett, amivel nem jutott tovább a középdöntőbe. A férfi 800 méter előfutamában Kazi Tamás a 23. lett, így ő sem lesz ott a középdöntőben.

Atlétikai Eb: Papp Krisztina 13., aranyérem Izraelnek

Egyetlen magyar versenyző volt érdekelt a Berlinben zajló atlétikai Európa-bajnokság szerdai versenynapjának esti programjában: a női 10 000 méteres síkfutásban induló Papp Krisztina a 13. helyen végzett (33:20.27). Az aranyérmet az izraeli Lonah Chemtai Szalpeter szerezte meg (31:43.29).

Videó: ilyen, amikor rúdugrás közben eltörik a rúd

A Berlinben zajló atlétikai Európa-bajnokság szerdai versenynapján a svéd tízpróbázó, Marcus Nilsson alatt eltörött a rúd rúdugrás közben. A svéd atléta szerencsére nem sérült meg, és végül holtversenyben a hetedik helyen, 460 centiméterrel zárta a rúdugrást.

Halász Bence: Jó lenne ezt az izgulást inkább kinőni

A kalapácsvető Halász Bence még meg sem szerezte a bronzérmet az Európa-bajnokságon, máris azon morfondírozott, mit kellett volna másképp csinálnia.

Atlétikai Eb: Kerekes elődöntős 100 gáton, Kovács elesett – videó

A Berlinben zajló atlétikai Európa-bajnokság szerdai versenynapján női 100 méter gáton az előfutamában Kerekes Gréta 13.23-mal a harmadik lett, amivel továbbjutott az elődöntőbe, míg Sorok Klaudia 13.93-mal a nyolcadik helyen zárt a maga futamában, így ő nem lesz ott a következő körben. A női 400 méter negyedik előfutamában Nádházy Evelin 54.34-gyel az utolsó, nyolcadik helyen ért célba. A férfiaknál az 1500 méter előfutamában Kovács Benjamin elesett, miután az egyik ellenfele hátulról rálépett a lábára. Kazi Tamás sem ment tovább a saját futamából. Rivasz-Tóth Norbert kiesett a gerelyhajítás selejtezőjében.