Videó: parádés felvétel Guardioláról a kupasiker után

Nem mindennapi felvételt készítettek az FA-kupa megnyerése után a Manchester City menedzseréről, Pep Guardioláról. A videón az látható, ahogy szakember a konfettihalom közepén állva hevesen gesztikulálva magyaráz Raheem Sterlingnek. Az edző, aki még kupagyőzelem után sem tökéletesen elégedett…

Man. City: kínos helyzet, Messi kapcsán magyarázkodhat Agüero

Kellemetlen helyzetbe került a Manchester City támadója, Sergio Agüero. Az argentin játékos nemrég a Marcának úgy nyilatkozott, szerinte Bajnokok Ligája-döntős játékosnak kell nyernie az Aranylabdát. Sokan ezt a honfitárs, Lionel Messi elleni megnyilvánulásnak vették, aki ugye a Liverpool elleni elődöntőben alulmaradt az FC Barcelonával – a 30 éves City-futballista úgy érezte, itt az ideje tisztázni a félreértést.

Man. City: 50 százalékban bohóc – Kompany a társáról

Érdekes véleményt fogalmazott meg csapattársáról az angol bajnoki címét megvédő Manchester City játékosa, Vincent Kompany. A belga játékos Bernardo Silváról beszélt az RMC-nek, az első, ami eszébe jutott róla, az volt, hogy bohóc…

Chelsea: így készülnek az El-döntőre, Sarri nem örült neki

Az Arsenal elleni Európa-liga-döntőre készülő Chelsea játékosai Amerikában és 18 ezer kilométeres utazással hangolnak az idény egyik legfontosabb mérkőzésére.

Anglia: Mike Dean óriási ünneplést csapott a lelátón – videó

Az angol negyedosztályú labdarúgó-bajnokságban (League Two), a feljutásért zajló rájátszás elődöntőjében a Tranmere Rovers 1–1-es döntetlent játszott a Forest Green Rovers otthonában, így 2–1-re összesítéssel bejutott a döntőbe. A vendégtáborban az egyik legismertebb angol bíró, Mike Dean is feltűnt, és a felvételek alapján alaposan meg is ünnepelte a kedvenc csapata sikerét.

Videó: Solskjaerról beszéltek Kloppnak, a reakciója parádés

A Liverpool menedzsere, Jürgen Klopp nemrég a norvég biatlonos legenda, Ole Einar Björndalen vendége volt egy beszélgetésre. A műsor alatt a 45 éves, már visszavonult sportember megemlítette, hogy a Manchester Unitedet irányító Ole Gunnar Solskjaer felnéz a németre, és kedveli a stílusát. Klopp reakciója zseniálisan emberi és humoros egyszerre.

Chelsea: Hazard már eldöntötte, hol folytatja karrierjét

Mint azt már vélhetően minden futballkedvelő tudja, Eden Hazard jövője hosszú ideje kérdéses a Chelsea-nél – leggyakrabban a spanyol Real Madridot emlegetik a belga esetleges következő állomáshelyeként. A 28 éves játékost a Leicester City elleni döntetlen (0–0) után természetesen a csaknem minden focirajongót foglalkoztató témáról kérdezték.

PL: a Chelsea bronzzal, a United kínos zakóval zárta az idényt

A Chelsea gól nélküli döntetlent játszott a Leicester otthonában, ám így is megőrizte a 38. forduló előtt elfoglalt 3. helyét a tabellán, mivel a Tottenham hazai pályán csak 2–2-es döntetlent ért el az Everton ellen. Az Arsenal a Burnleyt verte meg, ezzel megszerezte az 5. helyet, míg az újabb kínos vereséget szenvedő Manchester United a hatodik pozícióban zárta az idényt. Az utolsó játéknap legőrültebb meccsét a Crystal Palace és a Bournemouth játszotta egymással – nyolc gól született.

Összetört liverpooli szívek, bajnok a Manchester City!

A Manchester City labdarúgócsapata története során hatodik alkalommal megnyerte az angol élvonalbeli bajnokságot, miután a Premier League 38. (utolsó) fordulójában 4–1-re legyőzte idegenben a Brighton & Hove Albiont, s megvédte címét. A Liverpool ugyan 2–0-ra felülmúlta a Wolverhampton Wandererst, és egy ideig a virtuális tabella élén is állt, ám sem ezért, sem a szenzációs idényért nem járt trófea – tovább tart a Pool 1989–1990 óta húzódó bajnoki aszálya.

BL: 110 év alatt csak egy kupadöntő – a Pool–Spurs párharc fő számai

A Tottenham szerda esti sikerével kialakult a 2019-es Bajnokok Ligája döntő párosítása. A Liverpool és a Spurs első egymás elleni európai kupadöntőjére készülhet. A két csapat 110 éves múltra visszatekintő párharcában Angliában is csak egyszer döntőzött, abból a Liverpool jött ki jobban. Érdekességek, számok, statisztikák a BEK/BL-história hetedik házidöntője és 13. angliai sikere előtt.

PL: Kompany döntött, a Man. City legyőzte a Leicestert

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 37. fordulójának záró mérkőzésén a Manchester City hazai pályán Vincent Kompany bombagóljával 1–0-ra legyőzte a Leicester Cityt, és nagy lépést tett a címvédés felé.

Kompany bombagólja döntött, közel került a címvédéshez a Man. City

Videó: 3 perc után piros lap, kettős emberhátrányban a Spurs

Nem sokkal Szon Hung Min kiállítása után a Tottenham kettős emberhátrányba került a Bournemouth elleni mérkőzésen. A szünetben beálló Juan Foyth mindössze harmadik perce volt a pályán, amikor kíméletlenül odacsúszott Jack Simpsonnak – ez is piros lapot ért Craig Pawsonnál.

Videó: Szon elvesztette a fejét, villant a piros lap

Az első félidő hajrájában megfogyatkozott a Tottenham a Bournemouth elleni angol bajnoki mérkőzésen: Szon Hung Min állíttatta ki magát. A dél-koreai játékos türelme a labdáért való heves küzdelemben elfogyott – egyszerűen fellökte Jefferson Lermát.

MU: Karius is jobb? Erre nem lesz büszke De Gea

Hosszú évek óta a legjobbak közé tartozik, erre az idényére mégsem lehet olyan büszke David de Gea. A Manchester United kapusa rengetegszer mentette már meg nehéz helyzetben a csapatát, ám a 2018–2019-es idényben többször hibázott, nem nyújtotta a legjobb teljesítményt – ezt a statisztika is alátámasztja.

Chelsea: ki a legrosszabb csatár? A kölcsönjátékos is beszállt a diskurzusba

A Roman Abramovics-éra legrosszabb csatárát keresték a Twitteren, és a bejegyzésre a Chelsea labdarúgócsapatának – jelenleg kölcsönben a Crystal Palace-t erősítő – játékosa, Michy Batshuayi is reagált.

Mosogatófiúból a Premier League legjobbja: Virgil van Dijk

Szülei válása után kis híján kihajították a Willem II utánpótlásából, nem sokkal később a vakbele miatt került veszélybe – nemcsak a karrierje, az élete is. Korábbi edzője szerint ha Virgil van Dijk Angliában születik, már évekkel korábban felfedezik rendkívüli tehetségét, ám a 27 esztendős holland így sem kesereg: a bredai étterem mosogatójától már így is messzebbre jutott, mint gyerekként álmodni merte volna. A Bajnokok Ligájában és a Premier League-ben még ennél is tovább juthat.

Arsenal: 95 perc játék után itt a vége a londoni kalandnak

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League) szereplő Arsenal játékosa, Denis Suárez bejelentette: sérülés miatt nem léphet pályára többet az „ágyúsoknál”.

Chelsea: emiatt reménykednek Hazard-ral kapcsolatban

Hosszú ideje téma már a nemzetközi sportsajtóban, hogy a Chelsea klasszisa, Eden Hazard távozik a nyáron, és a Real Madridnál folytatja a pályafutását. Most előkerült egy kép, amelynek láttán a szurkolók egyre inkább reménykednek abban, hogy a belga marad Londonban.

PL: nem bírt egymással a Manchester United és a Chelsea

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 36. fordulójának vasárnapi játéknapján a Manchester United hiába szerzett vezetést a Chelsea ellen már a meccs elején, még a félidő vége előtt egyenlítettek a kékek, a második félidőben pedig már nem is változott az állás. Így a Chelsea maradt a negyedik, az MU pedig a hatodik két fordulóval a vége előtt.