?>
MU: Solskjaer csapata igazán akkor veszélyes, amikor nincs esélye

Mint ismert, a Manchester United idegenben legyőzte kedd este a Bajnokok Ligája csoportkörében a PSG-t. AZ MU-t sokan leírták a mérkőzés előtt, pedig Ole Gunnar Solskjaer irányításával a csapat több hatalmas bravúrt is bemutatott a kinevezése óta eltelt másfél évben. Mutatjuk!

Chelsea: ezért került Cech neve is a PL-nevezett játékosok közé

Mint beszámoltunk róla, az angol Premier League-ben szereplő csapatoknak keddig kellett leadniuk a végleges, 25 fős kereteiket a 2020–2021-es idény őszi szezonjára. A Chelsea-nél nem kis meglepetésre a listára került Petr Cech is, aki 2019 nyarán felhagyott a játékkal, s azóta a londoni klub tanácsadójaként dolgozik. Az együttes hivatalos közleményt adott ki a történtek hátteréről.

PL: Mourinho beszólt Wengernek – nem maradhatott el a válasz

Október 13-án jelent meg Arséne Wenger „Életem piros-fehérben” (My Life in Red and White) című önéletrajzi könyve, amelyben a francia szakember egy árva említést sem tesz José Mourinhóról. A Tottenham Hotspur portugál menedzsere nem hagyta ezt szó nélkül, megindokolta, miért történhetett ez.

PL: „Ilyen a Premier League” – José Mourinho a West Ham feltámadásáról

Mint arról beszámoltunk, a West Ham United elképesztő hajrával, háromgólos hátrányból mentett egy pontot a Tottenham Hotspur vendégekért. A találkozó viszont nem csak erről, hanem Manuel Lanzini elképesztő egyenlítő góljáról is emlékezetes marad. José Mourinho, a Spurs menedzsere azonban inkább csapata teljesítményéről beszélt.

Liverpool: „Visszatérek” – Van Dijk üzent a sérülése után

A szombati, Everton elleni bajnoki mérkőzésen (2–2) súlyos térdsérülést szenvedő Virgil van Dijk üzent a szurkolóknak, miután bebizonyosodott, hogy hosszú időre a partvonalon túlra kényszerül.

PL: Barkley a 91. percben döntött, újra nyert az Aston Villa

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 5. fordulójának vasárnapi játéknapján az Aston Villa Ross Barkley 91. percben szerzett góljával 1–0-ra nyert a Leicester City vendégeként, így a birminghami együttesnek – egyedüliként – továbbra is hibátlan a mérlege a Premier League-ben.

PL: a Spurs 3–0-ra vezetett, mégsem tudta legyőzni a West Hamet

A West Ham United óriási mélységből kapaszkodott vissza és végül a 94. percben született bombasztikus Manuel Lanzini-góllal 3–3-as döntetlent játszott a Tottenham otthonában.

PL: Zaha gólja ismét garanciát jelentett a Palace pontszerzésére

A Crystal Palace Wilfried Zaha tizenegyesből szerzett góljával sokáig 1–0-ra vezetett a Brighton ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 5. fordulójában, ám Alexis Mac Allister a 90. percben megmentette az egyik pontot a vendégeknek.

PL: Mitrovics egy büntetőt kihagyott, egyet összehozott, iksz a Sheffield–Fulhamen

Az első győzelem továbbra is várat magára, az első pont viszont megvan – mind a Fulham, mind a Sheffield United számára. A két csapat Sheffieldben játszott 1–1-es döntetlent egymással az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 5. fordulójában.

PL: Nem volt előrébb semmije, ez nem volt les – Jürgen Klopp

Mint arról beszámoltunk, döntetlent játszott egymással az Everton és a Liverpool az angol Premier League 5. fordulójában. A mérkőzés 92. percében úgy tűnt, a vendégek begyötörték a győztes gólt, ám a videobíró (VAR) les miatt annullálta Klopp együttesének találatát.

Derby: tagadják, hogy Rooney napokon belül menedzserré lépne elő

A délelőtt egyik slágertémája volt Angliában, hogy Wayne Rooney játékos-edzőből menedzserré léphet elő a Derby Countynál, mindezt idény közben. A The Sun cikke annyira felpörgette a helyi sajtógépezetet, hogy a másodosztályú csapat úgy érezte, meg kell szólaljon a témában.

PL: korábbi Liverpool-játékossal erősített a Crystal Palace

Nathaniel Clyne nyolc év után tér vissza a Crystal Palace-hoz – jelentette be a londoni klub.

PL: hat évvel hosszabbított a Newcastle villámgyors szélsője

Allan Saint-Maximin, a Newcastle United 23 éves francia középpályása 2026-ig hosszabbította meg a szerződését a klubjával.

Premier League: a klubok leszavazták a reformtervezetet

Az angol Premier League-ben szereplő futballklubok leszavazták azt a reformtervezetet, amely többek között azt is tartalmazta, hogy a 2022–2023-as idénytől kezdve 20 helyett 18 együttes szerepeljen a pontvadászatban.

Liverpool: ismét edzésben a két korábbi koronavírus-fertőzött

Thiago és Sadio Mané is a Liverpool első keretével edzhetett kedden – erről tanúskodik az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő klub hivatalos Instagram-oldalára feltöltött fotósorozat.

Arsenal: elképesztő hűségbónuszt fizetett ki a klub Özilnek

Nyolcmillió fontos, átszámítva nagyjából 3.1 milliárd forintos hűségbónuszt fizetett ki Mesut Özilnek az Arsenal augusztusban – számolt be róla a The Athletic.

Anglia: Gareth Southgate csapata a legértékesebb a világon

A transfermarkt.de adatai szerint az angol labdarúgó-válogatott a legértékesebb, a jelenlegi keretet 1.29 milliárd euróra tartja az oldal.

PL: Bale ihletett formában tért vissza – videó

Gareth Bale, a Tottenham Hotspur régi-új játékosa nem sok esélyt adott a Spurs kapusainak az edzésen készült felvételek alapján.

Anglia: negyedosztályú csapat élére nevezték ki Paul Scholest

A Manchester United legendás középpályása, Paul Scholes irányítja hétfőtől az angol negyedosztályban (League Two) szereplő Salford Cityt – adta közleménybe a klub.

PL: radikális reform jöhet, itt a vége a 25 éve működő struktúrának?

Elsőként a Daily Telegraph számolt be arról a hírről, amit azóta az összes nagyobb angol médium (BBC, Sky Sports, The Guardian) átvett: óriási változások várhatóak az angol labdarúgás rendszerében, többek között létszámcsökkentést, a bevételek átcsoportosítását és új szavazati rendszert is bevezethetnek a nem is olyan távoli jövőben.