FA-kupa: remek kezdés után továbbjutott az Arsenal

Az Arsenal 2–1-re nyert a Bournemouth otthonában, így bejutott a labdarúgó FA-kupa nyolcaddöntőjébe, amelyben a harmadosztályú Portsmouth vendége lesz.

FA-kupa: Chelsea–Liverpool lehet a 16 között – sorsolás

Hétfő este, a Bournemouth–Arsenal mérkőzés előtt megtartották a labdarúgó FA-kupa nyolcaddöntőjének sorsolását. A címvédő Manchester City a másodosztályú Sheffield Wednesday vendége lesz, továbbá ha a harmadosztályú Shrewsbury Town elleni megismételt mérkőzésen továbbjut a Premier League-et vezető Liverpool, akkor Jürgen Klopp csapata a Chelsea otthonába látogat majd a legjobb 16 között.

FA-kupa: harmadosztályú gárda ejtette ki a Watfordot

A harmadosztályú Tranmere Rovers jutott be az angol FA-kupa legjobb 32 csapata közé, miután 2–1-re legyőzte az élvonalbeli Watfordot a megismételt mérkőzésen.

MU: igaza van? Scholes keményen nekiment Pogbának

Nem óvatoskodott a szavakkal a Burnley elleni vereség (0–2) után Paul Scholes, a Manchester United korábbi játékosa. A klubikon leginkább a sérült Paul Pogbának ment neki, aki pályára sem lépett a találkozón – ám a 45 éves angol úgy gondolja, az ő visszatérte sem segít majd a szenvedő MU-n.

PL: a Tottenham korábbi tehetsége visszatért Angliába

A Newcastle az idény végéig kölcsönvette Nabil Bentalebet a Schalkétól – jelentette be az angol csapat. Az algériai válogatott futballista három és fél év után tér vissza a Premier League-be.

Beintettek az angol akadémiai rendszernek, és nekik lett igazuk

A futballvilág egyik legérdekesebb klubja az angol másodosztályban (Championship) szereplő Brentford. A patinás egylet innovatív vezetői folyton új utakat keresnek – második csapatuk egy, a szigetországban egyedülállónak mondható kísérlet terepe.

PL: gólpassza után óriásit sprintelt Alisson – videó

Mint arról beszámoltunk, az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 23. fordulójában a listavezető Liverpool hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Manchester Unitedet. A mérkőzés 93. percben Alisson kirúgása után Mohamed Szalah lőtt gólt, a brazil kapus pedig nem fogta vissza magát, óriásit sprintelt, hogy együtt ünnepelhessen a gólszerzővel.

MU: különleges záradékok; mégsem jön a portugál középpályás?

Mint arról beszámoltunk, a Manchester United a Sporting CP portugál válogatott középpályásával, Bruno Fernandessel erősítené meg a keretét a téli átigazolási időszakban. Annak ellenére, hogy korábban közel volt a klubváltás, a Daily Mail szerint néhány záradék miatt kútba eshet az üzlet.

PL: piros lapot ért a védő bravúros védése – videó

Mint arról beszámoltunk, a Norwich hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Bournemoutht az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 23. fordulójában. A három pontot érő gólt Teemu Pukki szerezte tizenegyesből – a büntetőt nem mindennapi szabálytalanság előzte meg…

PL: a játékoshoz hasonlították, parádés reakció jött – kép

Remekül reagálta le egy ifjú szurkoló lelkesedését Allan Saint-Maximin, a Newcastle United játékosa. A rajongó feltöltött egy képet, amelyhez odaírta, sokak szerint úgy néz ki, mint a francia játékos. A valóság viszont egészen mást mutat…

Videó: Szalah tudja, miért rabolt pontokat az MU a Pooltól

Vasárnapi rangadó vár ránk a Premier League-ben, a veretlenül listavezető Liverpool a Manchester Unitedet fogadja – azt a csapatot, amely egyedüliként volt képes arra, hogy pontokat raboljon a Pooltól a jelenlegi idényben. A találkozó előtt a norvég TV 2 beszélgetett a Pool támadójával, Mohamed Szalahhal, aki tudja, miért fordulhatott elő ilyesmi az októberi mérkőzésen.

Videó: örömkönnyek Alissonnál Firmino döntése után

Nem szokványos videót tett közzé az Instagramon Roberto Firmino, a Liverpool brazil labdarúgója: a 28 éves támadó kedd este megkeresztelkedett.

Tottenham: Eriksen emelt fővel távozhat – Mourinho

Kedden a Middlesbrough elleni megismételt mérkőzésen már továbbjutott az FA-kupában a Tottenham. A találkozó után a londoniakat irányító José Mourinhót többek között a minden bizonnyal hamarosan távozó Christian Eriksenről is kérdezték.

FA-kupa: a Tottenham másodszor már nem botlott a Middlesbrough ellen

Az angol labdarúgó FA-kupa megismételt mérkőzésein egyedül a Shrewsbury Town tudott magasabb ligában szereplő ellenfelet búcsúztatni. A harmadosztályú Rochdale és a szintén harmadik ligás Blackpool viszont ezúttal már nem tudott meglepetést okozni, velük szemben a Newcastle, illetve a Reading lépett tovább a legjobb 32 közé. A Tottenham megizzadt, de 2–1-re legyőzte a Middlesbrough-t.

Anglia: a Liverpool középpályását választották az Év játékosának

Az angol Labdarúgó-szövetség (FA) hivatalos honlapján jelentette be, hogy a Bajnokok Ligája-győztes Liverpool csapatkapitányát, Jordan Hendersont választották 2019 legjobb angol futballistájának.

Watford: argentin támadót igazoltak Olaszországból

A Premier League-ben szereplő Watford hivatalos honlapján jelentette be, hogy szerződtette az Udinese argentin támadóját, Ignacio Pussettót.

Premier League: győzelmével tovább menekül a Watford

Legutóbbi öt mérkőzéséből már a negyedik sikerét érte el a Watford. Az együttes idegenben 3–0-ra győzte le a Bournemouth-t, amivel megelőzte riválisát az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) tabelláján. A 2019–2020-as idényben 11 fordulón át nyeretlenül maradó csapat – amely ezzel új negatív rekordot állított fel a bajnokságban – az évadban először mozdulhat el a kiesőzónából egy forduló végén.

Videó: Kloppot Mourinhóról faggatták, aztán jött ez…

Ismét önmagát adta Jürgen Klopp, a Liverpool FC menedzsere. A német szakembertől a Tottenham elleni mérkőzés előtti sajtótájékoztatón megkérdezték, hogy vajon jobb játékos volt-e, mint az ellenfelet irányító José Mourinho. A játékos-pályafutása elején csatárként, később védőként szereplő Klopp nem kezdett összehasonlításba, mert úgy tudta, portugál kollégája kapus volt.

Man. City: öt évig nem járhat mérkőzésre a rasszista drukker

Öt évre kitiltották a futballpályákról azt a Manchester City-szurkolót, aki rasszista megnyilvánulással szidalmazta Raheem Sterlinget, az együttes színes bőrű angol válogatott támadóját.

Chelsea: egy vagyont fizettek a kirúgott Antonio Conténak

Az angol Chelsea labdarúgócsapatának legfrissebb éves beszámolójából derült ki, hogy a klub összesen 26.6 millió fontot (azaz csaknem 10 és fél milliárd forintot) volt kénytelen fizetni az együttes 2018 nyarán menesztett menedzserének, Antonio Conténak és a szakmai stáb szintén távozó tagjainak – számolt be róla a The Independent.