Női kosár NB I: a BEAC csak egy negyedig bírta Zalaegerszegen

A ZTE hazai pályán legyőzte a BEAC-ot a női kosárlabda NB I vasárnapi mérkőzésén.

Férfi kosár NB I: a Szolnok és a ZTE is győzött

A Szolnoki Olaj remek második félidei teljesítményének köszönhetően 104–75-re legyőzte a Pécset a férfi kosárlabda NB I vasárnapi játéknapján.

Női kosár NB I: éremközelben a Győr, a Cegléd lett az ötödik

A Győr került lépéselőnybe a női kosárlabda NB I harmadik helyéért zajló párharcban, mivel az első mérkőzésen, hazai pályán legyőzte a ZTE csapatát.

Női kosár NB I: drámai meccsen döntőbe jutott a Szekszárd

Az alapszakaszgyőztes Szekszárd idegenben is legyőzte (66–65-re) a Zalaegerszeget a női kosárlabda NB I elődöntőjében, ezzel bejutott a fináléba, amelyben a címvédő Sopron lesz az ellenfele.

Női kosár NB I: elődöntőben a ZTE; előnyben a Sopron

A címvédő Sopron 80–55-re legyőzte a Győrt a női kosárlabda NB I elődöntőjének első mérkőzésén. A ZTE 66–59-re nyert a DVTK ellen a negyeddöntő harmadik összecsapásán, így bejutott a legjobb négy közé.

Férfi kosár NB I: az Alba Fehérvár kezdheti élről a rájátszást

Izgalmasan alakult a középház középszakaszának utolsó fordulója, hiszen kis túlzással még bármilyen sorrend kialakulhatott volna. A csütörtök esti versenyfutásból az Alba Fehérvár és a Falco KC Szombathely jött ki győztesen.

Női kosár NB I: a DVTK előnybe került ZTE-vel szemben

A női kosárlabda NB I rájátszásának 5-8. helyért folyó küzdelmében a DVTK hazai pályán 81–64-re megverte a Zalaegerszeget, ezzel előnybe került a párharcban.

Női kosár NB I: a Sopron nyerte a rangadót; majdnem megégett a Győr

A második helyen álló Sopron 69–54-re megnyerte a negyedik PEAC-Pécs elleni rangadót a női kosárlabda-bajnokság alapszakaszának utolsó, 22. fordulójában. Győzött az éllovas Atomerőmű KSC Szekszárd is, a Győr viszont majdnem megégett a Vasas ellen, amely a szünetben még tíz ponttal vezetett, végül 76–64-re kapott ki.

Női kosár NB I: a Sopron 19 pontot vert a ZTE-re

Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság 20. fordulójában az Uniqa Sopron vendégként is biztosan, 19 ponttal nyert a ZTE ellen. A két csapat között a záró felvonásban alakult ki a meggyőző különbség, abban 11 ponttal voltak jobbak a soproniak.

Férfi kosár NB I: nyert az Alba; későn ébredt a ZTE

A férfi kosárlabda NB I 19. fordulójában a Zalaegerszeg nagyot hajrázott, de már nem tudta beérni az első három negyedben remekül játszó Pécset. A Szolnoki Olaj Dragan Alekszics csapatát, a Sopront győzte le. Az Alba érvényesítette a papírformát Pakson, a Kaposvár a Kecskemétet, a Jászberény a Vasast, míg a Szeged a MAFC-ot verte meg.

Női kosár NB I: az Atomerőmű simán nyert Zalaegerszegen

A női élvonalbeli kosárlabda-bajnokság 17. fordulójában a Szekszárd 72–55-ös könnyed győzelmet aratott idegenben a Zalaegerszeg ellen.

Női kosár NB I: kiütötte a ZTE a BEAC-ot, 32 lett közte

A ZTE női kosárlabdacsapata könnyedén, 84–52-re nyert hazai pályán a BEAC Újbuda ellen. A liga eddigi legponterősebb játékosa (20,7 pont/mérkőzés), a zalaegerszegi Kirby Burkholder 18 pontot szerzett.

Férfi kosár NB I: szoros meccsen verte a ZTE a Szegedet

A férfi kosárlabda NB I 4. fordulójában a Zalaegerszeg hazai pályán 85–78-ra megverte a Szegedet. A ZTE hiába vezetett többször is két számjegyű különbséggel, a vendégek mindig vissza tudott jönni a meccsbe, így a végéig nyílttá tették a találkozót.

Női kosár NB I: Zalaegerszegen is nyert az éllovas Cegléd

Szezonbeli negyedik bajnoki mérkőzését is megnyerte a női kosárlabda NB I-ben vezető Cegléd Zalaegerszegen.

Férfi kosár: Körmendet megjárt amerikai a ZTE-nél

A Zalakerámia-ZTE férfi kosárlabdacsapata megállapodott az amerikai Darrin Govens-szel, így a 27 éves kosaras csatlakozik Bencze Tamás keretéhez, adta hírül a zaol.hu.

Női kosár NB I: az 5. hellyel vigasztalódhat a címvédő

A PINKK-Pécsi 424 zalaegerszegi sikerével az ötödik helyen végzett a női élvonalbeli kosárlabda-bajnokságban. Az előző kiírás győztese az egyik fél második győzelméig tartó párharc első, hazai felvonását biztosan nyerte, a második, idegenbeli összecsapás viszont szorosan alakult. Győzelme azonban ott sem maradt el.

Férfi kosár NB I: a Szedeák 99-cel rontott neki a ZTE-nek

Az élvonalbeli kosárlabda-bajnokság 11. fordulójában a Naturtex-SZTE-Szedeák hazai környezetben 25 ponttal nyert a Zalakerámia ZTE ellen, a vendéglátók egy híján száz pontot szereztek.

Női kosár MK: a Sopron lesz a PEAC-Pécs ellenfele a döntőben

A Sopron jutott a női kosárlabda Magyar Kupa fináléjába, miután az elődöntőben nagyon simán, 95–49-re legyőzte a ZTE-t. A soproniak ellenfele a PEAC-Pécs lesz a holnapi döntőben.

Női kosár NB I: előnyben a Pécs az 5. helyért vívott csatában

A PEAC-Pécs 76–67-re legyőzte a ZTE-t a női kosárlabda NB I rájátszásában az ötödik helyért vívott csatában. A baranyai csapat így lépéselőnyre tett szert az egyik fél második győzelméig tartó párharcban.

Férfi kosár NB I: a ZTE Baki és Koma vezérletével győzött

A Zalaegerszeg hazai pályán 79–53-ra nyert a Debrecen ellen a férfi kosárlabda NB I középszakaszának alsóházában. A zalaiaknál Koma Dániel és Baki Gergely is 20 pontig jutott.