NB II: ötöt hintett a bajnok a Vasasnak, a Gyirmóté a bronz

A bajnok ZTE 5–0-ra kiütötte a Vasast Újpesten a labdarúgó NB II 38. fordulójában, míg a Gyirmót FC Győr pontot szerzett Nyíregyházán, így a gyirmótiaké a bronzérem. A Budaörs a Csákvárnak, a Balmazújvárosnak a Vácnak vágott négy gólt, míg a második helyen feljutó Kaposvár a Soroksárt győzte le.

A Gyirmóté a bronzérem, ötöt hintett a bajnok a Vasasnak

A bajnok ZTE 5–0-ra kiütötte a Vasast Újpesten a labdarúgó NB II 38., utolsó fordulójában, a Gyirmót FC Győr pedig pontot szerzett Nyíregyházán, így a gyirmótiaké lett a bronzérem. A Budaörs a Csákvárnak, a Balmazújvárosnak a Vácnak vágott négy gólt, míg a második helyen feljutó Kaposvár a Soroksárt győzte le. Az ETO megverte a Mosonmagyaróvárt a családi napján, a Kazincbarcika pedig Békéscsabán aratott fölényes sikert. Szépen búcsúzott a másodosztálytól a Monor, amely a Budafokot győzte le.

ZTE: a zalai szurkolók sajnálják, hogy a Haladás kiesett

A vasárnapi ZTE–Monor labdarúgó NB II-es bajnoki mérkőzés előtt az NSO Tv a hazai szurkolókat kérdezte. Arra voltunk kíváncsiak, hogyan fogadták csapatuk NB I-be való feljutását, mit várnak a következő idénytől, valamint  mit gondolnak az ősi rivális Haladás kieséséről.

NB II: Szeretnék Zalaegerszegen maradni – Bobál Gergely

A bajnok ZTE FC és a kieső Monor csatáját hozta a labdarúgó NB II utolsó előtti fordulója. A zalaegerszegiek 3–2-es győzelmével zárult mérkőzés után a hazaiaktól Bobál Gergely beszélt az NSO Tv-nek a jövőbeli terveiről. Horváth Dávid, a Monor vezetőedzője a kiesés okait taglalta.

ZTE: Nem mondanánk nemet Böde érkezésére, de… – Sallói István

Hét év után ismét az NB I-ben szerepel a következő idénytől a ZTE FC. A labdarúgó NB II első helyezettje idénybeli utolsó hazai mérkőzése, a Monor elleni bajnokija után vette át az érmeket és a győztesnek járó serleget. Az NSO TV Sallói Istvánnal beszélt a jövőről, szóba került a klub anyagi helyzete és az átigazolási tervek is. A klub sportigazgatója reagált a Böde Dániel érkezésével kapcsolatban felröppent pletykákra is.

Jöhet vihar, Zalaegerszegen akkor is kék az ég

A Monor elleni győzelemmel búcsúzott el hazai pályán az idénytől és a másodosztálytól a Zalaegerszeg, amely hét év elteltével tér vissza a legjobbak közé.

NB II: ötgólos meccsen győzte le a bajnok ZTE a kieső Monort

A labdarúgó NB II 37. fordulójának záró mérkőzésén a bajnok Zalaegerszeg hazai pályán 0–1-ről fordítva 3–2-re  legyőzte a kieső és már biztos utolsó Monort, amely a hajrában közel állt a pontszerzéshez.

A Kaposvár a másik feljutó, a Cegléd és az Óvár az NB III-ban folytatja

A másik feljutó és a kieső csapatok kiléte is eldőlt a labdarúgó NB II vasárnapi 37. fordulójában. Az újonc Kaposvár fölényes dorogi győzelmének köszönhetően felkerült az NB I-be, így két szezon alatt két osztályt lép felfelé. Miután a Balmazújváros 2–0-ra nyerni tudott Budafokon, megőrizte második vonalbeli tagságát. Ennek következtében a Vasas ellen hazai pályán 2–1-re alulmaradó Cegléd, valamint a Csákvártól hazai környezetben 2–0-s vereséget szenvedő Mosonmagyaróvár is kiesett az NB III-ba. A játéknap zárásaként a bajnok Zalaegerszeg hátrányból fordítva győzte le a már kieső és biztosan utolsóként záró Monort.

NB II: bajnok a ZTE, kaposvári bravúr, nyert a Balmaz

Nem szűkölködött izgalmakban a labdarúgó NB II 36. fordulója! A már biztosan feljutó ZTE hazai pályán 4–1-re legyőzte a Budafokot, ezzel megszerezte a bajnoki címet is. A Kaposvár emberhátrányban játszva, a 93. percben szerzett Ádám Martin-góllal verte meg a Vácot és karnyújtásnyira került a feljutástól. A Békéscsaba otthon ötöt kapott a Soroksártól, míg a kiesés ellen küzdő Balmazújváros a hajrában döntött Tiszakécskén.

Négyet vágott és bajnok a ZTE, célegyenesben a Kaposvár

A labdarúgó NB II 36. fordulójában a már biztosan feljutó ZTE hazai pályán 4–1-re legyőzte a Budafokot, ezzel megszerezte a bajnoki címet is. A Kaposvár emberhátrányban játszva, a 93. percben rúgott Ádám Martin-góllal verte meg a Vácot és karnyújtásnyira került az élvonaltól, mivel a Vasas csak 3–3-as döntetlent ért el a Budaörs ellen. Az ETO a győri házi rangadón 1–0-ra megverte a Gyirmótot, amelynek ezzel a vereséggel minden esélye elszállt az első osztályba lépésre. A Békéscsaba otthon ötöt kapott a Soroksártól, míg a kiesés ellen küzdő Balmazújváros levegőhöz jutott tiszakécskei sikerével. Kiesett a Monor, amely pályaválasztóként alulmaradt a Cegléddel szemben.

Hosszabbított a ZTE egyik sikerkovácsa – mit tehet egy sportigazgató?

Az NB I-ben egyszeres bajnok Zalaegerszegi TE szerdán, a Cegléd legyőzésével biztossá tette, hogy 2012 után visszajut az első osztályba. A siker kapcsán Sallói István sportigazgatóval beszélgettünk, aki nyáron érkezett az NB II-es klubhoz és olyan keretet tudott összerakni, amellyel hétévnyi másodosztályú szereplés után sikerült kivívnia a feljutást a tavaly még éppenhogy benn maradó zalaiaknak. A sportvezetőtől megtudtuk, hosszabbított a klubbal, vagyis az élvonalban is folytatja a munkát.

NB II: Lesjak a 93. percben döntött, feljutott a ZTE!

A labdarúgó NB II 35. fordulójában a ZTE a 93. percben szerzett Zoran Lesjak-góllal 2–1-re győzött a Cegléd otthonában, ezzel 2012 után ismét első osztályú csapatnak vallhatja magát. A Vasas azonban elbukott Mosonmagyaróváron, a kiesés ellen küzdő kisalföldiek 2–1–re nyertek.

Ceglédi fordításával és győzelmével feljutott a Zalaegerszeg az NB I-be

A labdarúgó NB II 35. fordulójában a listavezető Zalaegerszeg a 93. percben szerzett Zoran Lesjak-góllal 2–1-re győzött a Cegléd otthonában, ezzel 2012 után ismét első osztályú csapatnak vallhatja magát. A Kaposvár 2–0-ra nyert Balmazújvárosban, ezzel megerősítette második helyét a tabellán. A Vasas elbukott Mosonmagyaróváron, a kiesés ellen küzdő kisalföldiek 2–1–re kerekedtek felül. A Gyirmót FC Győr hazai pályán 1–1-es döntetlenre végzett a Csákvár ellen, a Kazincbarcika gólgazdag meccsen, a ráadásban szerzett góllal múlta felül a vendég Siófokot, míg a Nyíregyháza Vácon diadalmaskodott.

NB II: tíz emberrel is nyerni tudott a Budaörs Egerszegen

Elmaradt az ünneplés Zalaegerszegen, mivel a labdarúgó NB II 34. fordulójának záró mérkőzésén a listavezető ZTE hazai pályán 2–0-s vereséget szenvedett a Budaörstől. A zalai együttes így még nem tudta biztossá tenni a feljutását. A vendégek sikerének értékét növeli, hogy az első félidő közepétől emberhátrányban játszottak.

Budaörsi bravúr Zalában, feljutó helyen a Kaposvár

Messzebb került a feljutástól a Gyirmót a labdarúgó NB II vasárnapi, 34. fordulójában. Hannich Péter együttese 3–1-re kikapott Siófokon, és visszacsúszott a negyedik helyre. A Kaposvárnak, ha nehezen is, de sikerült legyűrnie a Tiszakécskét, és ezzel már feljutó helyen áll az újonc somogyi csapat. Nemcsak a bajnoki címet, még a feljutást sem tudták ünnepelni Zalaegerszegen, mert a Budaörs másfél félidőt emberhátrányban játszva is legyőzte a listavezetőt. Az alsóházban nem bírt egymással a kieső helyen álló Monor és a Mosonmagyaróvár, a Cegléd viszont első 2019-es diadalát aratta a Budafok felett, és ellépett a sereghajtó pozícióból.

NB II: kulcsemberek hiányozhatnak az ünneplésre vágyó ZTE-ből

A labdarúgó NB II-ben listavezető ZTE FC vasárnap 18 órától a Budaörs együttesét fogadja annak reményében, hogy a mérkőzés után a feljutást, vagy akár a bajnoki címet is ünnepelheti. A zalaiaknak azonban nem lesz könnyű dolguk az élcsapatnak számító Budaörs ellen, ráadásul kulcsemberek hiányozhatnak a soraikból – számolt be róla a zaol.hu.

NB II: hatot vágott a Siófok Soroksáron, a Zete csak ikszelt Óváron

Csak döntetetlenre volt képes a listavezető ZTE a kieső helyen szerénykedő Mosonmagyaróvár otthonában a labdarúgó NB II vasárnapi, 33. fordulójában. Több alsóházi csapat megtáltosodott: a Siófok fél tucat gólt vágott idegenben a Soroksárnak, a sereghajtó Monor simán, 3–0-ra megverte Putnokon a Kazincbarcikát. Ugyancsak házon kívül gyűjtötte be a három pontot a harmadik Kaposvár, amely a Budafokot múlta felül.