Német Kupa: Gulácsiék nyertek, jöhet a Leipzig első fináléja!

Az RB Leipzig története első Német Kupa-döntőjére készülhet, miután 3–1-re legyőzte Hamburgban a jelenleg másodosztályú HSV-t. A vendégeknél Willi Orbán és Gulácsi Péter egyaránt végigjátszotta a találkozót.

Osztálykülönbség nem volt, de az RB Leipzig így is finalista a Német Kupában

Willi Orbán: Folyamatosan fejlődöm és feszegetem a határaimat

Kupagyőzelemre hajt az RB Leipzig és a magyar válogatott középső védője, Willi Orbán, aki szerint álmodozni csak a munka elvégzése után érdemes.

Bundesliga: az RB Leipzig újabb nagy lépést tett a BL felé

Az RB Leipzig 2–1-re nyert a Borussia Mönchengladbach otthonában a Bundesliga 30. fordulójában.

Német Kupa: drámai meccsen mentek tovább Gulácsiék

Másodikként a két magyar válogatottal, Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig jutott be a labdarúgó Német Kupa elődöntőjébe, mivel hosszabbítást követően 2–1-re nyert az Augsburg otthonában. A hazai csapat a rendes játékidő ráadásában egyenlített, a hosszabbítás legvégén azonban egy szerencsétlen kezezés megpecsételte a sorsát.

Bundesliga: Gulácsi és Orbán örülhetett, Dárdaiék 5-öt kaptak

Az RB Leipzig labdarúgócsapata a német Bundesliga 27. fordulójában kiütéses, 5–0-s győzelmet aratott Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC felett. A lipcseiek két magyar válogatott játékosa, Gulácsi Péter és Willi Orbán végigjátszotta a mérkőzést. A Hertha 2016 tavasza óta először szenvedett ekkora különbségű vereséget a Bundesligában.

Kiütés! Az RB Leipzig ötöt számolt a halovány Herthára

Magyar–horvát: „Hatásos volt a Szalai-beszéd, Dzsudzsák is felrázott”

A magyar labdarúgó-válogatott 2–1-re legyőzte a horvátokat a 2020-as Európa-bajnokság selejtezőjében. A győztes gólt szerző Pátkai Máté mellett a két belső védőnk, Willi Orbán és Baráth Botond beszélt a mérkőzésről, utóbbi arra is kitért, hogyan hatott a csapatra Szalai Ádám három nappal korábbi kritikája.

Magyar–horvát: Szalai Ádám a csúcs, öten is 8-as felett

Mint ismert, a magyar labdarúgó-válogatott szenzációs sikert aratott a vb-ezüstérmes horvátok felett. Az Eb-selejtező második fordulójában kiharcolt győzelmet követően olvasóink is elégedetten osztályoztak.

Magyar–horvát: ezt gondolja Rossi Szalai kifakadásáról

A Horvátország elleni Eb-selejtezőre készül a magyar labdarúgó-válogatott. A találkozó előtti utolsó sajtótájékoztatón Marco Rossi és Willi Orbán is reagált Szalai Ádám kemény szavaira a Szlovákiától elszenvedett vereség után.

Válogatott: Orbáné a legtöbb voks, Szoboszlai kezd, Dzsudzsák nem – olvasóinknál

Kis híján 22 ezer szavazat érkezett a Nemzeti Sport Online azon kérdésére, olvasóink Marco Rossi helyében milyen kezdőcsapatot neveznének a Szlovákia elleni Európa-bajnoki selejtezőre. A visszajelzések alapján Willi Orbán helye a legstabilabb, s a válaszadók jelentős többsége az újonc Szoboszlai Dominiknak is bizalmat szavazott.

Légiósok: aki fellépett az elitszintre – interjú Gulácsi Péterrel

A Lipcsében légióskodó Gulácsi Péternek igenis fontos, hogy immár Európa legjobb kapusai között emlegetik, és maga is érzi, idén még egy szinttel feljebb lépett egyébként is irigylésre méltó karrierjében.

Bundesliga: Gulácsiék győztek, Szalaiék ikszeltek vendégként

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 26. fordulójában Gulácsi Péter és Willi Orbán csapata, az RB Leipzig idegenben 1–0-ra legyőzte a Schalkét.

Bundesliga: Szalai briliáns gólpasszt adott, dráma a Hoffenheim meccsén

Szalai Ádám remek gólpasszal szállt be az Eintracht Frankfurt elleni idegenbeli mérkőzésbe, ám a Hoffenheim őrült hajrá után pont nélkül maradt a Bundesliga 24. fordulójában. Az RB Leipzig magyar válogatottjaival a pályán nyert a sereghajtó Nürnberg otthonában. A Dárdai Pál irányította Hertha legyőzte a Mainzot.

Willi Orbán: Négy góllal még nem nevezném magam gólvágónak

Willi Orbán csúcsformában: középhátvéd létére gólokkal bizonyítja lipcsei edzőjének, Ralf Rangnicknak, hogy számolni kell vele.

Bundesliga: Orbán a 89. percben mentett pontot az RBL-nek

A német labdarúgó Bundesliga 23. fordulójának hétfői mérkőzésén a Hoffenheim a 89. percig vezetett Lipcsében, de ekkor Willi Orbán válaszolni tudott Andrej Kramaric találatára, a végeredmény 1–1. Az RB Leipzigben Orbán és Gulácsi Péter végigjátszotta a mérkőzést, Szalai Ádám a 69. percben állt be a Hoffenheimbe. Szalai bebiztosíthatta volna a hajrában a vendégsikert, ám fejesét Gulácsi nagy bravúrral védte – néhány perccel később jött Orbán, és egalizált.

Gulácsi kivédte Szalai szemét, Orbán mentett pontot a Leipzignek

Bundesliga: Gulácsiék simán megverték idegenben a Stuttgartot

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 22. fordulójának szombati játéknapján az RB Leipzig mindkét magyar játékosával a soraiban nyert a VfB Stuttgart otthonában. A Hoffenheim és a Wolfsburg magabiztosan győzött hazai pályán, míg a Schalke gól nélküli döntetlent játszott a Freiburggal.

Bundesliga: a Hertha nagyon elpáholta a Gladbachot; 3–0-ról ikszelt a BVB!

Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC 3–0-s győzelmet aratott a hazai pályán eddig hibátlan Mönchengladbach otthonában a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 21. fordulójában. A Dortmund háromgólos előnyt elherdálva ikszelt a Szalai Ádámot végig a kispadon tartó Hoffenheimmel, míg Thomas Doll együttese, a kieső helyen lévő Hannover megszerezte az első sikerét a Ferencváros korábbi vezetőedzőjének irányításával.