Bundesliga: Oszako duplázott, megvan a Werder első győzelme

A Werder Bremen hazai pályán 3–2-re legyőzte az Augsburgot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 3. fordulójában.

Bundesliga: Szalai és Sallai csapata is nyert, de ők nem játszottak

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) szombati játéknapján a Hoffenheim és a Freiburg is győzött, ám egyik magyar válogatott játékos sem lépett pályára – Szalai Ádámot nem nevezték a meccsre, Sallai Roland pedig nem állt be a kispadról.

Werder: bejelentették a Dortmundtól érkező válogatott védőt

A Werder Bremen hivatalos honlapján jelentette be, hogy a 2019–2020-as idényre kölcsönvette a Borussia Dortmundtól a 27-szeres török válogatott védőt, Ömer Toprakot.

Bundesliga: a Werder 2023-ig hosszabbított edzőjével

A német labdarúgó Bundesligában szereplő Werder Bremen 2023-ig meghosszabbította Florian Kohfeldt vezetőedző szerződését.

Bundesliga: a következő lesz Pizarro utolsó idénye

Claudio Pizarro aláírt újabb egy évre a Werder Bremennél. A Bundesliga valaha volt legidősebb gólszerzője a német Sport1-nek elárulta, tervei szerint a 2019–2020-as idény lesz az utolsó, amit profi labdarúgóként teljesít.

Bundesliga: kiütéses vereséget szenvedett a Hertha Dárdai búcsúmeccsén

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) utolsó fordulójában Dárdai Pál vezetőedzőként vereséggel búcsúzott a Herthától. A Bayer Leverkusen 5–1-re legyőzte idegenben a berlinieket, így kiharcolta a Bajnokok Ligája-indulást. A Wolfsburg nyolcat vágott az Augsburgnak, Szalai Ádámék a hajrában csúsztak le az Európa-liga-selejtezőt érő 7. pozícióról. Az RB Leipzig Gulácsi Péter és Willi Orbán nélkül szenvedett vereséget.

Bundesliga: a Werder kibabrált a Dortmunddal, közel a Bayern címvédése

Nem tudott nyerni a Werder Bremen otthonában a Borussia Dortmund (2–2) a német labdarúgó Bundesliga 32. fordulójában. A BVB hátránya így immár négy pont az éllovas Bayern München mögött, és már csak két kör van hátra a bajnokságból.

Bundesliga: nagy blama a BVB-től, eldőlt a bajnoki cím sorsa?

A Borussia Dortmund hazai pályán nagy meglepetésre 4–2-re kikapott a Schalkétól a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 31. fordulójában, ezzel a vereséggel pedig könnyen lehet, hogy szertefoszlottak a bajnoki címről szőtt álmai. Gulácsi Péter csapata, az RB Leipzig 2–1-re diadalmaskodott, amivel bebiztosította a BL-részvételét, Dárdai Pál Herthája gól nélküli döntetlent játszott, míg a Thomas Doll vezette Hannover nyerni tudott.

Német Kupa: fordulatos meccsen, nehezen jutott döntőbe a Bayern

A Bayern München labdarúgócsapata 3–2-re nyert Brémában a Werder vendégeként, és ezzel bejutott a Német Kupa fináléjába. Niko Kovac sorozatban harmadszor vezette fináléba aktuális csapatát, és ehhez gyakorlatilag kétszer kellett megnyernie az elődöntőt, miután együttese egy percen belül leadta kétgólos előnyét a meccsen, ám egy vitatható büntető mégis a vendégek javára döntött.

A Bayern kétszer nyerte meg az elődöntőt Brémában

Bundesliga: szerencsés góllal győzte le a Bayern a Werdert

A Bayern München Niklas Süle megpattanó lövésével legyőzte a Werder Brement a Bundesliga 30. fordulójában, ezzel tartja előnyét a vasárnap Freiburgban pályára lépő Dortmund előtt. A kiesés elől menekülők közül a Stuttgart hat gólt kapott Augsburgban, a Nürnberg kettőt Leverkusenben, azaz egyikük sem szerzett pontot.

Bundesliga: Gulácsiék ismét nyertek; Dollék a kiesés szélén

Az RB Leipzig magabiztos teljesítménnyel 2–0-ra legyőzte a Wolfsburgot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 29. fordulójában. A Thomas Doll irányította Hannover hazai pályán kapott ki a Borussia Mönchengladbachtól, s sorozatban a nyolcadik bajnokiján zakózott.

Német Kupa: Gulácsiék Hamburgban juthatnak döntőbe

Vasárnap kisorsolták a labdarúgó Német Kupa elődöntőjének párosítását. A Gulácsi Pétert és Willi Orbánt is foglalkoztató RB Leipzig Hamburgba, a Bayern München Brémába utazik.

Német Kupa: három év után ismét elődöntős a Werder

A Hamburg, az RB Leipzig és a Bayern München után a Werder Bremen jutott be negyedikként a labdarúgó Német Kupa elődöntőjébe. Florian Kohfeldt csapata 2–0-ra nyert a negyeddöntőben a Schalke otthonában.

Bundesliga: hosszabbításban nyert a Dortmund, megelőzte a Bayernt

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 27. fordulójának szombati játéknapján a Borussia Dortmund Paco Alcácer hosszabbításban lőtt duplájával legyőzte a Wolfsburgot, így megelőzte a Freiburg otthonában 1–1-es döntetlent játszó Bayern Münchent, és ismét listavezető.

Bundesliga: Kruse duplázott, a Werder legyőzte a Leverkusent

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 26. fordulójának vasárnapi játéknapján a Werder Bremen 3–1-re legyőzte a Bayer Leverkusent.

Bundesliga: sorozatban nyolcadik bajnokiján maradt veretlen a Werder

Sorozatban a nyolcadik bajnokiján is veretlen maradt a Werder Bremen labdarúgócsapata, amely a Bundesliga 25. fordulójának pénteki mérkőzésén 4–2-re legyőzte a Schalkét.

Bundesliga: nem bírt egymással a Wolfsburg és a Werder

A Wolfsburg hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Werder Bremennel a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 24. fordulójában. John Brooks vezető találatára Max Kruse válaszolt a vendégektől.

Bundesliga: hiába vezetett, továbbra is mélyponton a Stuttgart

A Werder Bremen 1–1-es döntetlent játszott a Stuttgarttal a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 23. fordulójának nyitó mérkőzésén.

Bundesliga: Nem mertem odanézni a szabadrúgáskor – Dárdai

Mint megírtuk, a Hertha BSC hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Werder Bremennel a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 22. fordulójának szombat esti mérkőzésén – a vendégek a 96. percben egyenlítettek Claudio Pizarro révén. A meccs után Dárdai Pál kissé csalódottan értékelte a látottakat.