Tenisz: holland–fehérorosz finálé lesz Csuhajban

A holland Kiki Bertens és az orosz Arina Szabalenka jutott döntőbe a női tenisz Bajnokok Tornáján, a kínai Csuhajban.

Tenisz: már elődöntős a világelső Vuhanban

A világelső ausztrál Ashleigh Barty bejutott az elődöntőbe csütörtökön a kínai Vuhanban zajló, 2.8 millió dollár (854 millió forint) összdíjazású kemény pályás női tenisztornán.

Tenisz: Babos Tímea bejutott a 16 közé Üzbegisztánban

Babos Tímea sikerrel vette az 1. fordulót a 250 ezer dollár (74 millió forint) összdíjazású taskenti kemény pályás tenisztornán.

Tenisz: Babos javított, Fucsovics a 66. a világranglistán

Fucsovics Márton továbbra is a 66. helyen áll a férfi teniszezők világranglistáján. Babos Tímea három helyet javítva 89. a női mezőnyben.

Tenisz: kiesett Metzben az első helyen kiemelt Goffin

Az első helyen kiemelt David Goffin meglepetésre már a nyolcaddöntőben búcsúzni kényszerült az 586 ezer euró (195 millió forint) összdíjazású, metzi kemény pályás tenisztornán.

Tenisz: Cseng Szaj-szaj legyőzte Tuan Jing-jinget Kantonban

Cseng Szaj-szaj legyőzte párospartnerét, Tuan Jing-jinget a kínai Kantonban zajló női tenisztorna keddi játéknapján.

Tenisz: kiesett Babos páros partnere Torontóban

A Babos Tímeával párosban induló Anett Kontaveit a nyolcaddöntőben kiesett a 2.83 millió dollár (833 millió forint) összdíjazású torontói kemény pályás női tenisztornán.

A Halep-jelenség – hogyan vezetett az út Konstancától Wimbledonig

Négy olyan sportoló van Romániában, akit szinte mindenki ismer, még az is, aki egyáltalán nem érdeklődik a sport iránt. Ők azok, akik modern kifejezéssel élve, bármikor és bárhogyan eladható, önálló brandnek tekinthetők: Ilie Nastase, a hetvenes évek teniszcsillaga, Nadia Comaneci ötszörös olimpiai bajnok tornász, Gheorghe Hagi sztárfutballista és a friss wimbledoni bajnok teniszező, Simona Halep.

Tenisz: Fucsovics egy, Babos tíz hellyel került hátrébb

A múlt heti, nagyszombati tornán nyolcaddöntős Babos Tímea tíz helyet rontva a 138. a női teniszezők legfrissebb világranglistáján. Fucsovics Márton a férfiaknál egy pozícióval esett vissza, így a 38.

Tenisz: a Babos, Mladenovic páros fölényesen nyerte a döntőt

Babos Tímea és Kristina Mladenovic a vártnál is sokkal magabiztosabban nyerte meg a 250 ezer dollár (71 millió forint) összdíjazású isztambuli salakpályás női tenisztorna párosversenyének vasárnapi döntőjét.

Tenisz: sima győzelem, Babosék bejutottak a döntőbe

Párosban megnyerte harmadik mérkőzését is, így bejutott az isztambuli tenisztorna döntőjébe Babos Tímea és Kristina Mladenovic. Az első helyen kiemelt duó két szettben győzte le a Cornelia Lister, Renata Vorácová svéd, cseh kettőst.

Tenisz: Babosék párosban elődöntősök Isztambulban

Párosban megnyerte második mérkőzését is, így bejutott az isztambuli tenisztorna elődöntőjébe Babos Tímea és Kristina Mladenovic. Az első helyen kiemelt duó szuper tie-breakben győzött a román Andreea Mitu és az orosz Alekszandra Panova ellen.

Tenisz: Nadal két szoros szettben jutott elődöntőbe

Mind a négy kiemelt játékos megnyerte a negyeddöntőjét a 2.7 millió euró (850 millió forint) összdíjazású barcelonai salakpályás férfi tenisztornán.

Tenisz: Barty bizonyult a legjobbnak Miamiban

A 22 éves ausztrál Ashleigh Bartyt nyerte meg a miami mestertornát, miután két szettben 7:6, 6:3 arányban legyőzte a világranglista 5. helyén álló Karolína Plískovát a WTA-torna döntőjében.

Tenisz: a szabadkártyás kanadai lett Indian Wells legjobbja

Profi pályafutása első WTA-tornáját nyerte meg a szabadkártyával induló kanadai Bianca Andreescu, aki három szettben megverte a német Angelique Kerbert az Indian Wells-i női tenisztornán.

Tenisz: Struff nagyon meglepte Alexander Zverevet

Pályafutása egyik legnagyobb győzelmét aratta a német Jan-Lennard Struff, aki 70 perc alatt két játszmában elbúcsúztatta a harmadik helyen kiemelt honfitársát, Alexander Zverevet Indian Wellsben.

Tenisz: a kormány csak a salakpályás tornát támogatja

A sportért felelős államtitkár, Szabó Tünde felszólította a Magyar Teniszszövetséget, hogy haladéktalanul vonja vissza a nemzetközi füves pályás tenisztorna rendezési igényét, írja az Index.

Tenisz: Halep sima siker helyett szenvedve jutott tovább

A vártnál nehezebben jutott tovább az Indian Wellsben zajló női tenisztorna harmadik fordulójából a világranglista második helyén álló Simona Halep. A román teniszező egy óra ötven perces csatában 7:6, 7:5-re verte meg az ukrán Katerina Kozlovát.

Női tenisz: Babosék döntő rövidítésben kaptak ki Indian Wellsben

A második helyen kiemelt Babos Tímea, Kristina Mladenovic páros már az első fordulóban kiesett az Indian Wells-i tenisztornán, miután döntő rövidítésben vereséget szenvedett az Elise Mertens, Arina Szabalenka belga, fehérorosz kettőstől.

Tenisz: Kvitová a negyeddöntőben búcsúzott

Az ausztrál nemzetközi bajnokságon döntős Petra Kvitová számára a negyeddöntő jelentette a végállomást a 823 ezer dollár (229.2 millió forint) összdíjazású szentpétervári kemény pályás női tenisztornán.