Vuelta: az Asztanáé a spanyol körverseny első szakasza

Az Asztana nyerte meg a csapatidőfutamot, a Vuelta a Espana országúti kerékpáros-körverseny első szakaszát szombaton.

Vuelta: Carapaz bukott, kérdéses az indulása

A Giro d’Italia idei győztese, Richard Carapaz bukott, így kérdéses, hogy részt tud-e venni a szombaton rajtoló Vuelta a Espana országúti kerékpáros körversenyen.

Kerékpár: „Nem érhet véget így a pályafutásom. Visszatérek!”

Az országúti kerékpáros Domenico Pozzovivo már a visszatérését tervezi, és nem gondolja, hogy hétfői közlekedési balesetével véget ért volna a pályafutása.

Vuelta: elütötték a rutinos olaszt, kihagyja a versenyt

Domenico Pozzovivo közlekedési balesetben kéz- és lábtörést szenvedett, így nem indul a jövő szombaton rajtoló Vuelta a Espana országúti kerékpáros-körversenyen.

Vuelta: Froome-nak ítélték a 2011-es győzelmet

Chris Froome-nak ítélték a győzelmet a 2011-es Vuelta a Espana országúti kerékpáros körversenyen, miután az eredetileg első Juan José Cobót doppingvétség miatt csütörtökön megfosztották diadalától.

Kerékpár: megfoszthatják Vuelta-győzelmétől Cobót

Doppingvétség miatt három évre eltiltották a már visszavonult spanyol Juan José Cobót, aki így elveszítheti a spanyol országúti kerékpáros körversenyen aratott 2011-es győzelmét.

Vuelta 2020: Hollandiából indul a mezőny, Utrecht sporttörténelmet ír

Összesen három etapot rendeznek Hollandiában a spanyol körverseny 2020-as kiírásában. Utrecht lesz az első város, amely mind a három nagy európai körverseny házigazdája volt már.

Vuelta: Viviani nyert Madridban; Yates első háromhetes sikere

A brit Simon Yates nyerte meg a 2018-as Vuelta a Espana spanyol országúti kerékpáros-körversenyt. A 21. szakasz sprintbefutóján Elia Viviani bizonyult a leggyorsabbnak.

Vuelta: az utolsó hegyi szakaszon Yates eldöntötte

Enric Mas nyerte meg a Vuelta a Espana 20., utolsó előtti szakaszát szombaton, míg Simon Yates megőrizte első helyét összetettben, és szinte biztos, hogy megnyeri a spanyol országúti kerékpáros körversenyt.

Vuelta: Pinot-é az első andorrai etap; Yates eldöntötte?

A francia Thibaut Pinot a második szakaszgyőzelmét aratta a 2018-as spanyol országúti kerékpáros-körversenyen, a Vuelta a Espanán. A hegyi befutóval záruló pénteki etapon az összetettben vezető Simon Yates jelentősen növelte az előnyét a riválisai előtt, így nagyon közel került a végső győzelemhez.

Vuelta: sikeres szökésből belga siker, az összetett nem változott

Sikeres szökést követően Jelle Wallays nyerte meg a spanyol országúti kerékpáros-körverseny, a Vuelta a Espana 18. szakaszát csütörtökön, ami után az összetett élcsoportja nem változott.

Vuelta: Valverde faragott a hátrányából; Quintana elszállt

A kanadai Michael Woods nyerte meg a spanyol országúti kerékpáros-körverseny, a Vuelta a Espana 17. szakaszát. A hat kategorizált emelkedőt is tartalmazó etapon Alejandro Valverde nyolc másodperccel csökkentette hátrányát az összetettben vezető Simon Yatesszel szemben, csapattársa, Nairo Quintana viszont egy percet kapott a riválisaitól.

Vuelta: papírforma-győzelem az egyéni időfutamon

Rohan Dennis nyerte a spanyol országúti kerékpáros-körverseny, a Vuelta a Espana 16. szakaszát, amelyen az éllovas Simon Yates hét másodperccel növelte előnyét az összetettben második Alejandro Valverdével szemben.

Vuelta: Pinot a Covadonga királya, Yates növelte az előnyét

A francia Thibaut Pinot nyerte meg a spanyol országúti kerékpáros-körverseny, a Vuelta a Espana 15. szakaszát. A kiemelt kategóriás Lagos de Covadongán záruló vasárnapi etapon a piros trikós brit Simon Yates néhány másodperccel növelte az előnyét az összetettben a legnagyobb riválisaival szemben.

Vuelta: Geniez szökésből nyert, Herrada átvette a piros trikót

Alexandre Geniez nyerte a spanyol országúti kerékpáros-körverseny, a Vuelta a Espana 12. szakaszát csütörtökön, míg összetettben a spanyol Jesús Herrada vette át a vezetést.

Vuelta: hazaért a szökés, De Marchi három év után győzött

Alessandro De Marchi nyerte szerdán a Vuelta a Espana spanyol országúti kerékpáros-körverseny 11. szakaszát, amelyen az összetett élcsoportja nem változott.

Vuelta: Viviani második sprintsikere, nem változott az összetett

Elia Viviani nyerte meg kedden a Vuelta a Espana spanyol országúti kerékpáros-körverseny 10. szakaszát, amelyen az összetett élcsoportja nem változott.

Vuelta: Kingé a szakasz, Yatesé a piros trikó

Az amerikai Benjamin King nyerte meg a spanyol országúti kerékpáros-körverseny, a Vuelta a Espana kilencedik, hegyi befutóval záruló vasárnapi szakaszát, amely után a brit Simon Yates viselheti az összetettben élen állónak járó piros trikót.

Vuelta: a korábbi győztes nagyot hajrázva nyert szakaszt

A hazai közönség előtt szereplő Alejandro Valverde nyerte meg a spanyol országúti kerékpáros-körverseny, a Vuelta a Espana nyolcadik, szombati szakaszát, míg összetettben továbbra is a francia Rudy Molard vezet.