Arsenal–Napoli az Európa-liga negyeddöntőjében, összejöhet az „angol” finálé

Pénteken kisorsolták a negyeddöntő párosítását a labdarúgó Európa-ligában. A „slágermeccs” egyből az elején kialakult, az olasz Napoli az angol Arsenalt kapta meg. A Chelsea a Slavia Prahával csap össze, rendeznek spanyol párharcot is a legjobb nyolc között, a Villarreal ugyanis a Valenciával játszik.

BL/El: minden információ a pénteki sorsolásról egy helyen!

Pénteken Nyonra szegeződik a futballimádók tekintete: déltől a Bajnokok Ligájában, 13 órától az Európa-ligában sorsolnak. Március 15-én nem csupán a negyeddöntők programját, hanem a teljes ágrajzokat is megismerjük.

Európa-liga: hosszabbításban verte ki a Sevillát a Slavia

Kevesen hitték volna a múlt heti, spanyolországi 2–2 után, hogy a Slavia–Sevilla mérkőzésen hosszabbítás lehetséges. A felek azonban megismételték az eredményt, végül a hazaiak 120 perc után 4–3-ra nyertek és bejutottak az Európa-liga legjobb nyolc csapata közé.

El: büntetőt hibázott az Inter, nem született gól Frankfurtban

Nem bírt egymással a német ötödik és az olasz negyedik, vagyis az Eintracht Frankfurt és az Internazionale az Európa-liga nyolcaddöntőjének első mérkőzésén, amely gól nélküli döntetlent hozott Németországban. Meglepetésre a Sevilla sem tudott győzni, a spanyolok a Slavia Prahát fogadták, az összecsapás 2–2-vel ért véget, és a Valencia sem szerzett megnyugtató előnyt az FK Krasznodar ellen (2–1). Örülhetett viszont a Villarreal, amely szentpétervári 3–1-es sikerével fél lábbal talán már túl is jutott a Zeniten, valamint a Napoli, amely 3–0-ra verte meg a Salzburgot. A Dinamo Zagreb hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Benficát.

La Liga: újabb vereség, egyre mélyebben a Villarreal

A Deportivo Alavés 2–1-re legyőzte a Villarrealt a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában.

La Liga: Morata első atléticós gólja rögvest sikerrel párosult

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 25. fordulójában az Atlético Madrid a papírformának megfelelően legyőzte a Villarrealt.

Európa-liga: Kádárék a Chelsea-t, Szoboszlaiék a Napolit kapták

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) elkészítette az Európa-liga nyolcaddöntőjének párosítását: Kádár Tamás csapata, a Dinamo Kijev a Chelsea-t, míg Szoboszlai Dominik együttese, a Salzburg a Napolit kapta ellenfélül. Az Eintracht Frankfurt–Internazionale a forduló slágerpárosítása. Az Arsenal a francia Rennes-nel küzd meg a nyolc közé jutásért.

El: kialakult a nyolcaddöntő mezőnye – eredmények, jegyzőkönyvek

Csütörtökön kialakult a nyolcaddöntő mezőnye az Európa-ligában, a legjobb 16 közé a szerdán továbbjutó Sevilla mellett még két spanyol, két angol, két olasz és két orosz, egy osztrák, egy cseh, egy francia, egy horvát, egy német, egy portugál és egy ukrán csapat csatlakozott. A nyolcaddöntő sorsolását péntek 13 órakor tartják meg, az eseményről élő tudósítással jelentkezünk!

El: Szoboszlaiék a tizenhat között; nem hibázott a Napoli

Az Európa-liga legjobb 16 közé jutásért vívott visszavágón a Zenit izgalmas mérkőzésen dolgozta le az első mérkőzésen összeszedett egygólos hátrányát, és harcolta ki a továbbjutást a Fenerbahce ellen. A Szoboszlai Dominiket a kispadján tudó Salzburg is fordítani tudott az FC Bruges ellen, sőt, az osztrákok fölényes, 4–0-s győzelmet arattak.

La Liga: meglepetésre a Villarreal legyőzte a Sevillát

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában az immár a kiesés elkerüléséért küzdő Villarreal a dobogón álló Sevillát fogadta, és nagy meglepetésre 3–0-ra legyőzte. A „sárga tengeralattjáró” tavaly november végén nyert legutóbb bajnoki mérkőzést, sikerével tíz meccse tartó nyeretlen sorozata ért véget.

El: „sértett” sztárja nélkül nyert az Inter; előnyben a Sevilla és a Napoli

Az Inter 1–0-s győzelmet aratott hazai pályán a Rapid Wien felett a labdarúgó Európa-ligában a legjobb tizenhat közé kerülésért zajló párharc első mérkőzésén. A Napoli és a Sevilla is idegenben győzött, míg Szoboszlai Dominik csapata, a Salzburg ugyan vezetett Belgiumban, de végül vesztesen távozott az FC Bruges otthonából. A Dinamo Kijev Kádár Tamás nélkül ikszelt az Olympiakosszal.

La Liga: a Villarreal sorozatban a tizedik meccsén maradt nyeretlen

A Real Valladolid gól nélküli döntetlent játszott a Villarreallal a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 23. fordulójának pénteki, nyitó mérkőzésén.

La Liga: a Villarreal kétgólos előnyt bukott el hazai pályán

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának vasárnapi játéknapján a Villarreal 2–2-es döntetlent játszott az Espanyollal.

La Liga: hét hete kirúgta, most visszahívta edzőjét a Villarreal

Luis García Plaza távozik a Villarreal labdarúgócsapatának vezetőedzői posztjáról, a helyét pedig éppen elődje, Javier Calleja veszi át – adta hírül a klub a hivatalos honlapján.

La Liga: könnyed Valencia-győzelem a Villarreal ellen

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 21. fordulója szombati játéknapjának utolsó mérkőzésén a Valencia hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Villarrealt.

Király-kupa: vereség és búcsú – a Villarrealnak itt sem megy

A Real Sociedad hazai pályán 2–2-es döntetlenre végzett a Betisszel a spanyol labdarúgó Király-kupában a legjobb 16 között rendezett párharc visszavágóján, így idegenben szerzett gólokkal a sevillai együttes jutott be a negyeddöntőbe.

Király-kupa: kétgólos hátrányból jött vissza a Villarreal

A spanyol labdarúgó Király-kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésein a Villarreal szenzációs hajrát produkálva játszott döntetlent hazai pályán az Espanyol ellen, míg a Getafe az utolsó percben szerezte meg a győzelmet a Real Valladoliddal szemben.

La Liga: a Villarreal a Premier League-ből igazolt

A spanyol La Liga 18. helyén álló Villarreal bejelentette, hogy szerződtette Vicente Iborrát a Leicester Citytől.

La Liga: a Villarreal megint csak egy ponttal gazdagodott

A Villarreal gól nélküli döntetlent játszott idegenben az Eibarral a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 18. fordulójában, így mindkét együttesnek ötmeccsesre nyúlt a bajnoki nyeretlenségi sorozata.

La Liga: Cazorla fosztotta meg a Real Madridot a győzelemtől

A Real Madrid hiába állt fel hátrányból a Villarreal ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 17. fordulójából elhalasztott mérkőzésén, végül be kellett érnie az egy ponttal.