Úszás: Hosszút legyőzte amerikai riválisa Nizzában

Hosszú Katinka két érmet, egy ezüstöt és egy bronzot szerzett pénteken a Nizzában zajló úszóviadalon.

Rp. úszó ob: Hosszú Katinka hármasával nyeri az aranyakat

Hármasával nyeri az aranyérmeket Hosszú Katinka a kaposvári rövid pályás országos úszóbajnokságon: a harmadik nap 200 háton, 400 vegyesen és 200 mellen győzött, utóbbi távon ráadásul megdöntötte az országos csúcsot.

Képek: mézeskalácsot sütöttek az olimpiai és világbajnokok

Ismét óriási mézeskalácsszív-sütési akcióval startolt az Ökumenikus Segélyszervezet karácsonyi adománygyűjtése. Olimpiai és világbajnok sportolók sora segített elkészíteni az adományvonal hívószámát jelképező első 1353 darab mézeskalácsszívet.

Videó: csinos olimpikonok formaruhában – ezt fogják viselni Tokióban

A Magyar Olimpia Bizottság sajtótájékoztatón jelentette be, hogy a 3 döntős divatcég közül a Nubu nyert, vagyis ők készíthetik el a magyar csapat formaruháját a 2020-as, tokiói olimpiára. Az NSO Tv is ott járt az eseményen, így megmutatjuk a ruhákat, amelyek eszméletlen jól álltak két olimpikonnak, Karakas Hedvignek és Drávucz Ritának.

A 200 pillangó magyar szám lett Kvangdzsuban: Kapás hatalmas úszással világbajnok

Kapás Boglárka világbajnoki címet szerzett a kvangdzsui vizes világbajnokság női 200 méteres pillangóúszásának döntőjében, ugyanitt Szilágyi Liliána a hatodik lett. Németh Nándor 100 gyorson új magyar csúccsal szintén a hatodik lett, ahogyan a nap zárásaként a női 4x200-as gyorsváltónk is. Telegdy Ádám – a változatosság jegyében – a hatodik legjobb idővel döntőbe jutott 200 háton.

Vizes vb: a női 4x200-as gyorsváltó döntős, és olimpiai kvótát szerzett!

A dél-koreai Kvangdzsuban zajló vizes vb csütörtök hajnali úszó előfutamaiban Telegdy Ádám a férfi 200 méteres hátúszásban a 6. helyen jutott az elődöntőbe. A női 100 méteres gyorson Verrasztó Evelyn visszalépett. A férfi 200 mell selejtezőjében Horváth Dávid futamában a 9. lett, végeredményben a 29. helyen zárt. A női 4x200-as gyorsváltó futamában a negyedik helyen zárt, bejutott a döntőbe, s kiharcolta az olimpiai részvételi lehetőséget.

Úszás: Verrasztó Evelyn a Ferencvároshoz igazolt

A Ferencváros hivatalos honlapján számolt be róla, hogy immár a klubot erősíti Verrasztó Evelyn is, aki Molnár Ákos edző csoportjához csatlakozik, így a jövőben egy csapatban edz testvérével, Dáviddal, valamint Szilágyi Liliánával és Biczó Bencével.

Hat Mikulás CR-éknél, LeBron Kevint nézi – a sportolók karácsonya

Eljött a 2018-as év vége is: a folyamatos munkát, rohanást kis időre félretesszük, és családi, baráti körben töltjük az ünnepeket. Nincsenek ezzel másképp a sztársportolók sem – sokan kívántak boldog karácsonyt követőiknek azok közül is, akik a hétköznapokat verejtékezve az edzőteremben vagy éppen a pályán töltik. Az ő jókívánságaikból, ünnepi fotóikból válogattunk.

Videó: a magyar váltó interjú közben tudta meg, döntős lett

Mint beszámoltunk róla, a glasgow-i úszó Európa-bajnokságon a mix 4x100 méteres gyorsváltó előfutamaiban a magyar csapat Bohus Richárd, Lobanovszkij Maxim, Verrasztó Evelyn, Szilágyi Liliána összeállításban a 4. lett (3:30.80), és a hetedik legjobb idővel bejutott az esti fináléba. Az úszók ezt az interjú közben tudták meg...

Úszás: Hosszú és Jakabos elődöntős 200 m vegyesen

A Glasgow-ban zajló 34. úszó Európa-bajnokság ötödik napján vízbe szállt a nőknél a 200 méter vegyes előfutamaiban Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna, Sebestyén Dalma és Verrasztó Evelyn is. Hosszú 2:11.09-cel az előfutamát nyerve, összesítésben is az első helyen jutott tovább az elődöntőbe. Jakabos is továbbment a következő körbe, ő 2:13.37-cel összesítésben a hatodik helyen végzett. Sebestyén Dalma (2:15.53) és Verrasztó Evelyn (2:15.04) nem jutott tovább. Férfi 200 méter háton Telegdy Ádám hatodikként középdöntőzhet, női 4x200 méteren a gyorsváltónk visszalépett. Kövessék figyelemmel folyamatosan frissülő cikkünk segítségével a délelőtt eseményeit!

Úszó Eb: Jakabos és a férfi gyorsváltó döntős Glasgow-ban

A magyarok közül Jakabos Zsuzsanna szállt elsőként vízbe a glasgow-i úszó Európa-bajnokságon, s magabiztosan bejutott a döntőbe 400 méteres vegyes úszásban. Döntős a férfi 4x100-as gyorsváltó is, amely a tavalyi budapesti vb-bronz után hajt éremért. Szilágyi Liliána női 100 méter pillangón elődöntős lett, Verrasztó Evelyn 18.-ként tartalék, Sebestyén Dalma 27. lett. Cseh László és Holló Balázs 400 gyorson, Telegdy Ádám 50 gyorson, Horváth Dávid 100 mellen kiesett az előfutam után, Bohus Richárd nem indult.

Úszás: magyar küldöttséget fogadott Ferenc pápa Vatikánban

A pénteken kezdődő római Sette Colli úszóverseny alkalmából Ferenc pápa audienciát adott a sportág képviselőinek, amelyen többek között a magyar válogatott kiválasztott tagjai is részt vehettek.

Úszás: Rió óta van bennem tüske... – Bernek Péter

Pénteken rendezték a debreceni országos bajnokságon a férfi és a női 100 méteres gyorsúszás döntőjét. Németh Nándor a világ idei harmadik, Európa legjobb idejével nyert, de öt századdal elmaradt a kitűzött céltól, az országos csúcstól. Az egriek fiatal úszója, illetve a nőknél elsőként célba érő Verrasztó Evelyn, valamint az eddig 200 háton, 200 vegyesen és 400 gyorson is diadalmaskodó Bernek Péter is beszélt a versenyről az NSO Tv-nek. Utóbbi azt is elmondta, miért szorul háttérbe ebben az évben a 400 gyors.

„Soha többé nem iszom Jägert!”; „Nekem román nem ellenfél...” – a legjobb nyilatkozatok

Babos Tímea elsírta magát az év végi sajtótájékoztatón, Hosszú Katinka a hazai közönség szeretetétől érzékenyült el a budapesti vizes vb-n. Kozma Dominik minket is megnevettetett a vegyes zónában, de a Millennium-csapat olimpiai bajnok vízilabdázói sem vették túl komolyra a figurát a masters-vb-n. Ivkovics Sztojan még énekelt is az NSO Tv kamerája előtt, miután a férfi kosárlabda-válogatott bejutott a nyolcaddöntőbe az Európa-bajnokságon. Ám nemcsak szem nem maradt szárazon hol a sírástól, hol a nevetéstől, hanem alkalomadtán a torok sem.

Úszás: „Túléltük" – így értékelte „legkomolyabban” Kozma Dominik az Eb-t

Verrasztó Evelyn öt év után nyert egyéni számban érmet világversenyen, a rövid pályás Európa-bajnokságon 200 vegyesen ért célba másodikként Hosszú Katinka mögött. Az NSO Tv-nek elmondta, hogyan élte meg azt a pillanatot, amikor fellépett a dobogóra, a terveivel ellentétben a budapesti vizes vb után miért döntött mégis a folytatás mellett, valamint hogy meddig akar még úszni. Kozma Dominik csalódottan értékelte az Eb-t, hiszen nem sikerült érmet szereznie, a budapesti világbajnokságról azonban már annál szélesebb mosollyal beszélt. Bár általában ő szokott „trollkodni" az úszótársaival, miközben interjút adnak, most ez vele fordult elő.

Rp. úszó Eb: Hosszú-arany, Verrasztó-ezüst 200 vegyesen

Hosszú Katinka arany-, Verrasztó Evelyn ezüstérmet szerzett 200 méteres vegyes úszásban a koppenhágai rövid pályás Európa-bajnokságon!

Hosszú két aranyat szerzett, Verrasztó egy ezüstöt!

A rövid pályás úszó Európa-bajnokságon szombat délután Hosszú Katinka 200 vegyesen és 100 háton is aranyérmet szerzett, ő ezzel hatnál, a magyar csapat hét aranynál jár már. Előbbi számban Verrasztó Evelyn nyakába akasztották az ezüstérmet. Cseh László országos csúcsa ellenére nem jutott be a döntőbe férfi 50 pillangón, nem úgy óriási bravúrt bemutatva Kozma Dominik és Németh Nándor 100 méter gyorson!