NB II: ötöt hintett a bajnok a Vasasnak, a Gyirmóté a bronz

A bajnok ZTE 5–0-ra kiütötte a Vasast Újpesten a labdarúgó NB II 38. fordulójában, míg a Gyirmót FC Győr pontot szerzett Nyíregyházán, így a gyirmótiaké a bronzérem. A Budaörs a Csákvárnak, a Balmazújvárosnak a Vácnak vágott négy gólt, míg a második helyen feljutó Kaposvár a Soroksárt győzte le.

A Gyirmóté a bronzérem, ötöt hintett a bajnok a Vasasnak

A bajnok ZTE 5–0-ra kiütötte a Vasast Újpesten a labdarúgó NB II 38., utolsó fordulójában, a Gyirmót FC Győr pedig pontot szerzett Nyíregyházán, így a gyirmótiaké lett a bronzérem. A Budaörs a Csákvárnak, a Balmazújvárosnak a Vácnak vágott négy gólt, míg a második helyen feljutó Kaposvár a Soroksárt győzte le. Az ETO megverte a Mosonmagyaróvárt a családi napján, a Kazincbarcika pedig Békéscsabán aratott fölényes sikert. Szépen búcsúzott a másodosztálytól a Monor, amely a Budafokot győzte le.

Vasas: legendával járták be az új Illovszky-stadiont – videó

A labdarúgó NB II-es Vasas élő legendája, Raduly József is megtekintette az új Illovszky Rudolf Stadiont, benne a róla elnevezett szektorral – számolt be a vasassc.hu.

NB II: feljutott az NB I-be a Kaposvár, kiesett az Óvár és a Cegléd

A labdarúgó NB II 37., utolsó előtti fordulójában a Kaposvár fölényes dorogi győzelmével bebiztosította második helyét, ezáltal ősztől az NB I-ben folytathatja. Az alsóházban is minden lényeges kérdés eldőlt, mivel a Balmazújváros nyerni tudott Budafokon, a Cegléd és a Mosonmagyaróvár pedig alulmaradt hazai pályán, így utóbbi két csapat a következő idényben az NB III-ban folytatja.

A Kaposvár a másik feljutó, a Cegléd és az Óvár az NB III-ban folytatja

A másik feljutó és a kieső csapatok kiléte is eldőlt a labdarúgó NB II vasárnapi 37. fordulójában. Az újonc Kaposvár fölényes dorogi győzelmének köszönhetően felkerült az NB I-be, így két szezon alatt két osztályt lép felfelé. Miután a Balmazújváros 2–0-ra nyerni tudott Budafokon, megőrizte második vonalbeli tagságát. Ennek következtében a Vasas ellen hazai pályán 2–1-re alulmaradó Cegléd, valamint a Csákvártól hazai környezetben 2–0-s vereséget szenvedő Mosonmagyaróvár is kiesett az NB III-ba. A játéknap zárásaként a bajnok Zalaegerszeg hátrányból fordítva győzte le a már kieső és biztosan utolsóként záró Monort.

NB II: műteni kell, a Vasas játékosa 8-9 hónapra kidőlt

A Kazincbarcika elleni bajnoki mérkőzés első félidejében keresztszalag-szakadást szenvedő Murka Benedeket meg kell operálni – adott hírt játékosáról csütörtök délután a labdarúgó NB II-ben szereplő Vasas a hivatalos honlapján.

NB II: hatgólos meccsen ikszelt a Vasas a Budaörssel

A labdarúgó NB II 36. fordulójának záró mérkőzésén a Vasas pályaválasztóként 3–3-as döntetlent játszott a Budaörssel, így minimálisra csökkentek a feljutási esélyei.

NB II: bajnok a ZTE, kaposvári bravúr, nyert a Balmaz

Nem szűkölködött izgalmakban a labdarúgó NB II 36. fordulója! A már biztosan feljutó ZTE hazai pályán 4–1-re legyőzte a Budafokot, ezzel megszerezte a bajnoki címet is. A Kaposvár emberhátrányban játszva, a 93. percben szerzett Ádám Martin-góllal verte meg a Vácot és karnyújtásnyira került a feljutástól. A Békéscsaba otthon ötöt kapott a Soroksártól, míg a kiesés ellen küzdő Balmazújváros a hajrában döntött Tiszakécskén.

Négyet vágott és bajnok a ZTE, célegyenesben a Kaposvár

A labdarúgó NB II 36. fordulójában a már biztosan feljutó ZTE hazai pályán 4–1-re legyőzte a Budafokot, ezzel megszerezte a bajnoki címet is. A Kaposvár emberhátrányban játszva, a 93. percben rúgott Ádám Martin-góllal verte meg a Vácot és karnyújtásnyira került az élvonaltól, mivel a Vasas csak 3–3-as döntetlent ért el a Budaörs ellen. Az ETO a győri házi rangadón 1–0-ra megverte a Gyirmótot, amelynek ezzel a vereséggel minden esélye elszállt az első osztályba lépésre. A Békéscsaba otthon ötöt kapott a Soroksártól, míg a kiesés ellen küzdő Balmazújváros levegőhöz jutott tiszakécskei sikerével. Kiesett a Monor, amely pályaválasztóként alulmaradt a Cegléddel szemben.

NB II: Lesjak a 93. percben döntött, feljutott a ZTE!

A labdarúgó NB II 35. fordulójában a ZTE a 93. percben szerzett Zoran Lesjak-góllal 2–1-re győzött a Cegléd otthonában, ezzel 2012 után ismét első osztályú csapatnak vallhatja magát. A Vasas azonban elbukott Mosonmagyaróváron, a kiesés ellen küzdő kisalföldiek 2–1–re nyertek.

Ceglédi fordításával és győzelmével feljutott a Zalaegerszeg az NB I-be

A labdarúgó NB II 35. fordulójában a listavezető Zalaegerszeg a 93. percben szerzett Zoran Lesjak-góllal 2–1-re győzött a Cegléd otthonában, ezzel 2012 után ismét első osztályú csapatnak vallhatja magát. A Kaposvár 2–0-ra nyert Balmazújvárosban, ezzel megerősítette második helyét a tabellán. A Vasas elbukott Mosonmagyaróváron, a kiesés ellen küzdő kisalföldiek 2–1–re kerekedtek felül. A Gyirmót FC Győr hazai pályán 1–1-es döntetlenre végzett a Csákvár ellen, a Kazincbarcika gólgazdag meccsen, a ráadásban szerzett góllal múlta felül a vendég Siófokot, míg a Nyíregyháza Vácon diadalmaskodott.

NB II: kikapott a Gyirmót, feljutó helyen a Kaposvár, ismét nyert a Vasas

A labdarúgó NB II 34. fordulójában simán kikapott a Gyirmót Siófokon, és visszacsúszott a negyedik helyre. A Tiszakécskét legyőző Kaposvár ugrott fel a feljutást jelentő második helyre, s a Kazincbarcika ellen sorozatban hetedik diadalát arató Vasas is már a harmadik. Hajrágóllal gyűjtötte be a három pontot a Cegléd, és ellépett az utolsó helyről.

Budaörsi bravúr Zalában, feljutó helyen a Kaposvár

Messzebb került a feljutástól a Gyirmót a labdarúgó NB II vasárnapi, 34. fordulójában. Hannich Péter együttese 3–1-re kikapott Siófokon, és visszacsúszott a negyedik helyre. A Kaposvárnak, ha nehezen is, de sikerült legyűrnie a Tiszakécskét, és ezzel már feljutó helyen áll az újonc somogyi csapat. Nemcsak a bajnoki címet, még a feljutást sem tudták ünnepelni Zalaegerszegen, mert a Budaörs másfél félidőt emberhátrányban játszva is legyőzte a listavezetőt. Az alsóházban nem bírt egymással a kieső helyen álló Monor és a Mosonmagyaróvár, a Cegléd viszont első 2019-es diadalát aratta a Budafok felett, és ellépett a sereghajtó pozícióból.

A zsinagóga lépcsőjétől a megúszott terrorista merényletig

A magyar ökölvívás kiemelkedő alakja április 23-án ünnepli 70. születésnapját. Gedó György mégsem hetvenkedik. Csak mesél, a dunakeszi zsinagóga lépcsőjéről, ahol találták, a békéscsabai patkolókovácsról, akinél az erőt gyűjtötte, a legendás Adler Zsigmondról, aki a tehetségét felfedezte, s akivel „megúszta” a Fekete Szeptember terrorszervezet túszejtését a müncheni olimpián, mert egy csésze teát kívánt…

Női röpi: a Vasas nyerte a döntő első mérkőzését

A Vasas nagy csatában, 3:2-re legyőzte hétfőn a Nyíregyházát a női röplabda Extraliga döntőjének első mérkőzésén.

NB II: tizenegyesgóllal a Vasas nyerte meg a gyirmóti rangadót

A labdarúgó NB II 33. fordulójának záró mérkőzésén a Vasas Balajti Ádám büntetőtőből lőtt góljával 1–0-ra legyőzte idegenben a Gyirmótot, és már csak két pont a lemaradása a kisalföldi gárdával szemben. A piros-kékek a legutóbbi nyolc meccsükből hetet nyertek meg.

Gyirmóton is nyerni tudott a Vasas, a ZTE csak ikszelt Óváron

A Vasas diadalát hozta a labdarúgó NB II vasárnapi, 33. fordulójának gyirmóti rangadója, így a piros-kékek két pontra megközelítették a kisalföldi gárdát. A listavezető Zalaegerszeg csak döntetlenre volt képes a kiesőjelölt Mosonmagyaróvár otthonában, a Kaposvár viszont mind a három pontot hazavitte Budafokról. Több alsóházi együttes is feltámadt: a Siófok 6–2-re elgázolta idegenben a Magyar Kupában elődöntős Soroksárt, a sereghajtó Monor sima hármast rúgott Putnokon a Kazincbarcikának, és a Dorog is nyerni tudott otthon a Csákvár ellen. A Budaörstől elszenvedett vereségével a Cegléd az utolsó helyre csúszott vissza.

NB II: négyet gurított a Vasas a Soroksárnak, a Zete a Barcikát verte

Tovább nőtt a listavezető ZTE FC előnye a labdarúgó NB 32. fordulójában. A zalai együttes Zoran Lesjak fejes góljával 1–0-ra megverte hazai pályán a Kazincbarcikát, s így már kilenc ponttal vezet a Gyirmóttal szemben. A Vasas sima négyest rúgott a Magyar Kupában elődöntős Soroksárnak. Jót tett az edzőváltás a Tiszakécskének, mert az újonc idegenben győzte le a Békéscsabát.

A ZTE a forduló győztese: a Gyirmót és a Kaposvár sem nyert

Megerősítette vezető helyét a Zalaegerszeg a labdarúgó NB II 32. fordulójában. Az éllovas 1–0-ra megverte hazai pályán a Kazincbarcikát, a második Gyirmót viszont a hajrában kapott gól miatt csak döntetlenre volt képes a sereghajtó Monor ellen, így már kilenc pont a zalaiak előnye. A Vasas Birtalan és Balajti duplájával győzte le a szerdán Magyar Kupa-elődöntőt játszó Soroksárt, s mivel a Kaposvár kikapott Nyíregyházán, így a piros-kékek egy pontra megközelítették a harmadik somogyiakat. Döntetlennel zárult a ceglédi kiesési „rangadó”, pedig a vendég Mosonmagyaróvár csaknem egy félidőt emberelőnyben játszott.

Férfi vízi ob I: kikapott Szentesen a Vasas

Kétgólos vereséget szenvedett Szentesen a Vasas a férfi vízilabda ob I középszakaszában, az 1. fordulóból elhalasztott és szombaton pótolt mérkőzésen.