Arsenal: Lacazette az El-nyolcaddöntőt is kihagyja

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) fegyelmi bizottsága három mérkőzésre tiltotta el a BATE elleni Európa-liga-párharc első mérkőzésén kiállított Alexandre Lacazette-et, így az Arsenal támadója a nyolcaddöntőt is kénytelen lesz kihagyni. Geoffrey Kondogbia, a Valencia középpályása is eltiltását tölti a nyolcaddöntőben.

Európa-liga: Kádárék a Chelsea-t, Szoboszlaiék a Napolit kapták

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) elkészítette az Európa-liga nyolcaddöntőjének párosítását: Kádár Tamás csapata, a Dinamo Kijev a Chelsea-t, míg Szoboszlai Dominik együttese, a Salzburg a Napolit kapta ellenfélül. Az Eintracht Frankfurt–Internazionale a forduló slágerpárosítása. Az Arsenal a francia Rennes-nel küzd meg a nyolc közé jutásért.

El: kialakult a nyolcaddöntő mezőnye – eredmények, jegyzőkönyvek

Csütörtökön kialakult a nyolcaddöntő mezőnye az Európa-ligában, a legjobb 16 közé a szerdán továbbjutó Sevilla mellett még két spanyol, két angol, két olasz és két orosz, egy osztrák, egy cseh, egy francia, egy horvát, egy német, egy portugál és egy ukrán csapat csatlakozott. A nyolcaddöntő sorsolását péntek 13 órakor tartják meg, az eseményről élő tudósítással jelentkezünk!

El: hat Celtic-szurkolót letartóztattak Valenciában

Nem múlt el botrány nélkül a skót ultrák spanyolországi túrája: az Európa-liga nyolcaddöntőjébe jutásért rendezendő Valencia–Celtic visszavágó előtt a vendégdrukkerek összecsaptak a rendőrökkel, akik öt személyt rendzavarás, egyet pedig kábítószer-kereskedelem gyanúja miatt tartóztattak le.

La Liga: nem bírt egymással a Valencia és az Espanyol

A spanyol élvonal 24. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén a Valencia az Espanyolt fogadta, és a találkozón nem született gól (0–0). A Valencia ezzel vitathatatlanul a La Liga döntetlenkirályának mondhatja magát, eddigi 24 bajnokijából ez volt a 14. döntetlenje, míg az Espanyol a három fordulóval ezelőtt a Real Madridtól elszenvedett vereség óta nem talált legyőzőre.

El: „sértett” sztárja nélkül nyert az Inter; előnyben a Sevilla és a Napoli

Az Inter 1–0-s győzelmet aratott hazai pályán a Rapid Wien felett a labdarúgó Európa-ligában a legjobb tizenhat közé kerülésért zajló párharc első mérkőzésén. A Napoli és a Sevilla is idegenben győzött, míg Szoboszlai Dominik csapata, a Salzburg ugyan vezetett Belgiumban, de végül vesztesen távozott az FC Bruges otthonából. A Dinamo Kijev Kádár Tamás nélkül ikszelt az Olympiakosszal.

La Liga: a Real Madrid érte el elsőként a 600-as határt

A királyi gárda nyerte a 23. forduló rangadóját a spanyol labdarúgó-bajnokságban (La Liga): Santiago Solari együttese idegenben 3–1-re legyőzte az Atlético Madridot. A Real Madrid ezzel mérföldkőhöz érkezett, története 600. idegenbeli sikerét aratta a spanyol élvonalban.

La Liga: gól nélkül zárt a Real Sociedad Valenciában

A spanyol élvonal 23. fordulójában gól nélküli döntetlent játszott egymással a Valencia és a Real Sociedad. Ezzel mindkét csapat bajnoki veretlenségi sorozata folytatódik, miután a valenciaiak immár ötödik, a San Sebastián-iak pedig hatodik mérkőzés óta nem találtak legyőzőre a labdarúgó La Ligában.

Király-kupa: Joaquín szögletből lőtt gólt, de a Valencia örülhet

A Valencia kétgólos hátrányból felállva 2–2-es döntetlent harcolt ki a Real Betis vendégeként a spanyol labdarúgó Király-kupa elődöntőjének első mérkőzésén.

La Liga: Messi 2013 óta nem volt ilyen formában, mégsem nyert a Barca

Az FC Barcelona hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a Valenciával a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 22. fordulójában, miután kétgólos hátrányból Lionel Messi duplájával egalizálni tudott. Az argentin 2013 óta nem futott olyan sorozatot, mint most. A Valencia majd' 80 éve nem látott vereséghez került közel a hajrában.

Király-kupa: Barcelona–Real Madrid az elődöntőben!

A címvédő FC Barcelona a Real Madriddal, míg a Real Betis a Valenciával csap össze a labdarúgó spanyol Király-kupa elődöntőjében – derült ki a spanyol szövetség által megtartott pénteki sorsoláson.

Chelsea: ismét kölcsönadták a válogatott csatárt – hivatalos

A téli átigazolási időszak utolsó napján újabb játékosától vált meg a Chelsea, amely az idény hátralévő részére kölcsönadta Michy Batshuayit a Crystal Palace-nak.

Király-kupa: Rodrigo a 93. percben lőtte négy közé a Valenciát

Egy nullás előnyből várhatta a visszavágót és Jorge Molina első percben szerzett góljával óriási lépést tett a négy közé kerülésért a Getafe a spanyol labdarúgó Király-kupában. A második félidőben Rodrigo révén egyenlített a Valencia, de egészen az utolsó percekig úgy tűnt, hiába rohamoz a hazai együttes, képtelen lesz ledolgozni a hátrányt. A 92. minutumban aztán Rodrigo újra villant, újabb egy perccel később pedig megszerezte a Valencia továbbjutást jelentő találatát is.

La Liga: könnyed Valencia-győzelem a Villarreal ellen

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 21. fordulója szombati játéknapjának utolsó mérkőzésén a Valencia hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Villarrealt.

La Liga: megvan az első 2000-es években született gólszerző

A Valencia játékosa, Ferrán Torres személyében már a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságnak (La Liga) is van olyan gólszerzője, aki 2000-ben vagy annál később született.

Király-kupa: a 77. percben született góllal előnyben a Getafe

A Getafe labdarúgócsapata hazai pályán 1–0-s előnyre tett szert a Valenciával szemben a spanyol Király-kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén. A veterán Jorge Molina a 77. percben vette be a vendégcsapat kapuját.

Király-kupa: elkerülte egymást a Real és a Barca – sorsoltak a 8 között

A Spanyol Labdarúgó-szövetség (RFEF) elkészítette a Király-kupa negyeddöntőjének párosítását: a címvédő FC Barcelona a Sevillával, a Real Madrid a Gironával került össze.

Király-kupa: kapura lövés nélkül nehéz – még időben eszmélt a Valencia

A Valencia az első félidőben kapura sem lőtt, végül 3–0-s győzelmet aratott hazai pályán a másodosztályú Sporting Gijón felett a labdarúgó spanyol Király-kupában a legjobb 16 között rendezett párharc visszavágóján, ezzel bejutott a negyeddöntőbe.

Chelsea: egy csatár visszatér, ha Sarri nem is szeretné

Bár a Chelsea-nél jelenleg nem számítanak rá, a Valencia fél évvel szerződése lejárta előtt visszaküldi Michy Batshuayit – írja a COPE Valencia Twitter-oldala a spanyol klub sportigazgatójára hivatkozva.

Király-kupa: a Valencia kikapott alsóbb osztályú riválisától

A Valencia idegenben 2–1-re kikapott a spanyol labdarúgó Király-kupa egyetlen, még talpon lévő alacsonyabb osztályú csapatától, a második vonalban szereplő Sporting Gijóntól a legjobb nyolc közé jutásért zajló párharc első mérkőzésén.