BL: a Spurs-védő miatt visszafújhatták volna Agüero büntetőjét

Bár a VAR miatt ítéltek tizenegyest a Manchester City javára kedden a Tottenham elleni BL-negyeddöntőn, a Spurs szerencsés abból a szempontból, hogy Björn Kuipers játékvezető nem fújta vissza Sergio Agüero kihagyott büntetőjét Jan Vertonghen miatt!

Olaszország: a Serie B-ben is használják a videobírót

Az olasz labdarúgó-bajnokság másodosztályának tavaszi rájátszásában is használják majd a videobíró-technológiát (VAR).

Kína: ilyen nincs! Hiába a VAR, egy papírlap segítségével hoztak rossz ítéletet – videó

A kínai másodosztályú labdarúgó-bajnokságban már bevezették a videobírót, ám egy friss felvétel szerint a VAR-rendszer használata még erősen kezdetleges.

NB I: még egy érzékszerv – jöhet a VAR a hazai élvonalba?

Élvonalbeli klubok képviselőit kérdeztük, hogyan vélekednek a ferencvárosi Orosz Pál nyilatkozatáról, aki szerint megérett az idő arra, hogy a magyar élvonalban is bevezessék a videobírót.

FTC: Ha van videobíró, az elmúlt évben bajnokok vagyunk – Orosz Pál

A zöld-fehéreknél azt gondolják, megérett az idő arra, hogy az NB I-ben is bevezessék a videobírót, és Orosz Pál vezérigazgató szerint Szerhij Rebrov érkezésével egyértelműen más lett a szemlélet az öltözőben.

La Liga: jött a VAR, ám a videobírók „eltűntek” a Real meccsén – videó

Nem fogják megdicsérni az egyik spanyol televíziónak azt a munkatársát, aki a Real Valladolid–Real Madrid spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnoki-mérkőzésen a teljesen üres videobírói szobát kapcsolta, amikor a játékvezetőnek a VAR segítségére volt szüksége egy vitatott esetnél. A 14. percben a hazaiak játékosa, Sergi Guardiola egy lesgyanús szituációból lőtt gólt, ekkor javasolták a videobírók, hogy nézze újra az esetet a játékvezető. A televízió képernyőin ilyen esetben, ahogy megszokhattuk, megjelenik a VAR-szoba is, ám a nézők egy teljesen üres helyiséget láthattak. Egy biztos, ez nem a legjobb reklám volt az amúgy is rengeteg kritikát kapó VAR-rendszernek.

Jöjjön a VAR-kompatibilis futball?

Esküszöm, nem szívesen írom azt, hogy „Na ugye, megmondtam!”, de a videobíróval pontosan az történik a futballban, amit jóval a bevezetése előtt mondtam róla: szinte senkinek sem tetszik.

BL: az UEFA leírta, miért ítélt Skomina jogos büntetőt az MU-nak

Az UEFA hivatalos közleményében úgy fogalmazott, a szlovén Damir Skomina a VAR-szabályoknak megfelelően járt el, amikor büntetőt ítélt a Manchester United javára a Paris Saint-Germain elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő visszavágójának hajrájában.

BL: Szégyen! Ott van négy ember, akiknek fogalmuk sincs a futballról – Neymar

Ismét egészen elképesztő mérkőzésen esett ki a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében a Paris Saint-Germain: a dúsgazdag francia klub ezúttal az igen tartalékos Manchester United ellen maradt alul hazai pályán 3–1-re, kiengedve a kezéből a biztosnak tűnő továbbjutást. Az MU-nak videózás után befújt tizenegyes és a mérkőzés jócskán szolgáltatott témát a főszereplőknek.

Újabb hihetetlen PSG-kiesés, Rashford a nyolc közé lőtte az MU-t

A Manchester United 3–1-re győzött a Paris Saint-Germain otthonában, ezzel idegenben szerzett több góllal kiharcolta a továbbjutást a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében.

Serie A: a brutális belépő után jött a VAR, de a piros lap elmaradt – videó

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 25. fordulójában a Sampdoria hazai pályán, Fabio Quagliarella tizenegyesből szerzett góljának köszönhetően 1–0-ra legyőzte a Cagliarit. A mérkőzés emellett egy borzasztó játékvezetői ítéletről marad igazán emlékezetes…

Brazília: bevezetik a videobírót a következő idényben

A következő idényben a brazil labdarúgó-bajnokságban is bevezetik a videobírós technológiát (VAR).

BL: VAR-atlan szituáció? Meghibásodott a videobíró a Schalke–Cityn

A Schalke hiába vezetett két büntetővel, végül 3–2-es vereséget szenvedett hazai pályán a Manchester Citytől a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. A találkozó emlékezetes pillanata volt, amikor perceken át állt a játék Nicolás Otamendi kezezése után, a játékvezető pedig a várakozást követően a videobíró alapján tizenegyest ítélt, mindezt úgy, hogy saját maga – a többi BL-meccsen tapasztalttal ellentétben – nem nézte vissza a kétes szituációt.

Tíz emberrel fordított a Manchester City a Schalke otthonában

A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a Manchester City emberhátrányban fordított és 3–2-re legyőzte a Schalkét Gelsenkirchenben.

Videó: ilyen sem volt még, jött a VAR, a védőt kétszer állították ki

Olyan különlegesen talán még sosem használták a videobírót, mint most a lengyel élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban…

BL: az UEFA elégedett a videobíró debütálásával

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) játékvezetői bizottságát vezető Roberto Rosetti szerint „tökéletesen működött” az e heti Bajnokok Ligája-mérkőzéseken a videobírós rendszer, a VAR, amely most debütált a sorozatban.

BL: A VAR apránként igazságosabbá teszi a futballt – Ramos

A címvédő Real Madrid labdarúgócsapata 2–1-es győzelmet aratott az Ajax felett a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, így kitűnő helyzetből várhatja a visszavágót. Ez volt a Real egymást követő hetedik győzelme az Ajax ellen – hasonló sorozatra a BL-érában nem volt példa –, no de a mérkőzés értékelésén kívül szóba kerül a VAR-egység is. Egy amszterdami este utóélete.

BL: az UEFA magyarázatot adott az amszterdami VAR-döntésre

Hivatalos magyarázatot adott ki az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) az Ajax–Real Madrid (1–2) Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő után, megindokolva, hogy Damir Skomina játékvezető miért érvénytelenítette az amszterdamiak első félidőben elért, majd a VAR-egység videózása után meg nem adott gólját.

BL: a címvédő Real Madrid győzni tudott Amszterdamban

A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén az Ajax az amszterdami Johan Cruyff Arenában 2–1-re kikapott a címvédő Real Madridtól. Az első félidőben az Ajax egyértelműen jobban játszott, elért egy kapufát és egy érvénytelenített gólt, de a fordulás után a 60. percben Karim Benzema a Realnak szerzett vezetést. Hakim Zijes egyenlített, a végeredmény a 87. percben Marco Asensio találatával alakult ki.

Besegített a videobíró, Real-siker Amszterdamban

A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén az Ajax a Johan Cruyff Arenában 2–1-re kikapott a címvédő Real Madridtól. Az első félidőben az amszterdami csapat egyértelműen jobban játszott, elért egy kapufát és egy érvénytelenített gólt, de a fordulás után a 60. percben Karim Benzema a Realnak szerzett vezetést. Hakim Zijes egyenlített, a végeredmény viszont a 87. percben, Marco Asensio találatával alakult ki.