Labdarúgás: Wenger módosítana a lesszabályon, hamarosan megtárgyalják

Az Arsenalt huszonkét éven át irányító Arsene Wenger forradalmasítaná a futballban használt lesszabályt. A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség által a sportág fejlesztéséért felelős igazgatónak megválasztott szakember javaslatát hamarosan megtárgyalhatja a FIFA Szabályalkotó Testülete (IFAB).

BL: négymeccsenként egy ítéletet módosít a VAR

Ebben az idényben csökkent a videobíró-technológia (VAR) döntéseire fordított átlagos idő a Bajnokok Ligájában az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) hétfői bejelentése szerint.

PL: a szurkolók kétharmada elégedetlen a VAR-ral, ezeken változtatnának

A Premier League-követő britek szerint a videobíró rendszer jelenlegi formájában csak ártott az angol élvonalnak. Mindezt a YouGov közvélemény-kutató cég felméréséből derül ki, amely arra a következtetésre jutott, a szurkolók többsége ugyan nem veti el teljesen a videobírós rendszert, ám jelentős átszervezést szeretne látni annak működésében és használatában.

Rendkívül olcsó jegyek a bolgár–magyarra; az NB I-es légiósokban bíznak

Bár még több mint másfél hónap hátra van a március 26-i, Bulgária–Magyarország Eb-pótselejtezőnek számító Nemzetek Ligája-mérkőzésig, érdemes áttekinteni, hogyan alakult bolgár szempontból a téli átigazolási időszak, milyen formát mutatnak legjobbjaik, hogyan állnak a mérkőzés előkészületeivel.

NB I: az MLSZ eltökélt a VAR mellett; a 2020-as rajt viszont bizonytalan

Amint arról beszámoltunk, a Nemzetközi Sportújságíró Szövetség (AIPS) meghívására hétfőn Magyarországra látogatott Gianni Infantino, a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség elnöke. A FIFA-vezér az MLSZ-elnök Csányi Sándorral is találkozott, a másfél órás – ugyanakkor informális – beszélgetésről pedig a Magyar Labdarúgó-szövetség honlapja közölt néhány részletet. Ebből kiderült, a videobíró hazai bevezetése is szóba került. Jelen állás szerint még nem biztos, hogy a 2020–2021-es idényben lesz VAR az NB I-ben, a szándék viszont egyértelmű.

Casemiro duplájával verte a Real Madrid a Sevillát

A spanyol labdarúgó-élvonalban (La Liga) nehéz mérkőzés várt a Real Madridra, de a bajnoki címért hajtó fővárosiak Casemiro duplájával 2–1-re legyőzték odahaza a Sevillát.

Hatalmas csatában verte a Liverpool a Wolverhamptont

A bajnoki címre törő Liverpool Sadio Mané góljával legyűrte odahaza a legutóbb a Manchester Cityt verő, jó formában lévő Wolverhamptont a Premier League 20. fordulójában.

Görögország: megtámadták a VAR-játékvezető otthonát

Megtámadták az athéni otthonát annak a játékvezetőnek, aki a görög Volosz–Olympiakosz labdarúgó-mérkőzésen a videobíró-technológiát (VAR) irányította.

Németország: a BL-győztes csatár legutóbbi 3 meccsén 6 gólját vonta vissza a VAR

Mario Gómez, a német másodosztályú VfB Stuttgart korábbi válogatott labdarúgója nincs jó véleménnyel a játékvezetőket segítő videorendszerről, mivel a legutóbbi három mérkőzésén összesen hat találatát vonta vissza a VAR.

FIFA: így tennék érthetőbbé a VAR-ral hozott döntéseket

A bíróknak a jövőben el kellene magyarázniuk a VAR alapján meghozott döntéseiket a szurkolók felé – legalábbis a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) Szabályalkotó Testületének (IFAB) új elgondolása szerint.

UEFA: az Eb-pótselejtezőben és a vb-selejtezőben jön a VAR

Az Európai Labdarúgó-szövetség nyoni konferenciáján bejelentették, hogy a márciusi Eb-pótselejtezőben és a 2022-es világbajnokság európai selejtezősorozatában is használni fogják a videobírót.

PL: Kikészít ez a dolog, tesó – Sterling a VAR döntése után

Mint arról beszámoltunk, a Manchester City szombat este 2–1-re legyőzte a Chelsea-t a forduló rangadóján a Premier League-ben. A végeredmény akár 3–1 is lehetett volna, de hiába talált a kapuba a 94. percben Raheem Sterling, les miatt nem adták meg a gólt.

Videó: kétszer segített a VAR a kupaelődöntő 120. perce után

A labdarúgó Marokkói Kupa elődöntőjében nem mindennapi jelenetsor játszódott le: a Difaa el-Dzsadida–TAS mérkőzés kétszer 15 perces hosszabbításának ráadásában, azaz a 120. perc után a játékvezető kétszer is a VAR segítségét kérte ki, ezzel a végletekig fokozva az izgalmakat…

PL: Szon Hung Min és a VAR sem törte meg a Sheffield Unitedet

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 12. fordulójában a Tottenham csupán 1–1-es döntetlent ért el a Sheffield United ellen. Roberto Jiménez pocsék napjának a Burnley örült, az Everton begyűjtötte a három pontot, a Newcastle fordítani tudott.

PL: jövőre az edző is kérhet visszajátszást Angliában?

Az angol Premier League vezetői tárgyalássorozatot kezdeményeznek arról, miként lehet javítani a videobíró használatát. Az ötletek között szerepel az is, hogy az edzők is kérhessék bizonyos helyzetek visszajátszását.

PL: fejlesztik a videobírót, nagy előrelépés jöhet

Sajtóhírek szerint a Premier League dolgozik a videobíró (VAR) továbbfejlesztésén, méghozzá a Hawk-Eye nevű céggel közösen. Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság vezetőinek célja az lenne, hogy a lesállásokról automatikusan jelezzen a rendszer a játékvezetőnek, rengeteg időt megspórolva ezzel.

Premier League: Guardiola kiakadt, a VAR-t szidta

Kétgólos sikert aratott szombaton a Manchester City labdarúgócsapata a Crystal Palace otthonában (2–0), a mérkőzés után mégsem volt maradéktalanul elégedett Pep Guradiola. A katalán tréner a VAR által műesésként elkönyvelt esetet bírálta.

Futball: nem ment a VAR, mert felrakta tölteni a telefonját

Egészen zseniális történet járja körbe a világot a szaúdi élvonalbeli labdarúgó-bajnokságából, ahol a videobíró állítólag egy telefon miatt nem működött.

La Liga: „Ez nem fair!” – újrajátszást követelnek a VAR miatt

A spanyol élvonalban szereplő Leganés elnöke követeli, játsszák újra a Levante ellen hazai pályán 2–1-re elveszített bajnokit.

UEFA: megvan a neve a 2021-ben rajtoló, 3. számú sorozatnak

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) végrehajtó bizottsága keddi, ljubljanai sajtótájékoztatóján több fontos döntésről is beszámolt, egyúttal elárulta, hogy a 2021-ben útjára induló harmadik számú kupasorozatnak Európa-konferencialiga (Europa Conference League) lesz a neve.