Szlovákia: 2020-tól bevezethetik a videobírót az élvonalban

Harmadához érkezett a szlovák Fortuna Liga új idényének alapszakasza, a Ligás Klubok Uniójának vezetői értékelték az elmúlt időszakot, melynek során több újdonságról, például a VAR bevezetéséről is szó esett – írja a sportolunk.sk.

Serie A: C. Ronaldo a VAR-t trollkodta a gólörömével – videó

Mint arról beszámoltunk, az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 2. fordulójának rangadóján a Juventus háromgólos előnyét eltékozolta, egy 92. perces öngóllal mégis legyűrte (4–3) a Napolit. A mérkőzés 62. percében Cristiano Ronaldo is betalált, a portugál sztár azonban a szokásostól eltérő gólörömmel ünnepelt…

Bundesliga: sokatmondó képpel üzent a játékvezetésnek a Schalke

Szombaton a Bayern München 3–0-ra legyőzte a Schalkét a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 2. fordulójában, ám ennél szorosabb eredmény is születhetett volna. Marco Fritz játékvezető több büntetőt is ítélhetett volna a kék-fehéreknek, de sem ő, sem pedig a videobíró nem látta szabálytalannak Benjamin Pavard, illetve Ivan Perisic kezezését.

PL: csak a VAR használata után lehet visszajátszás a kivetítőn

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség Szabályalkotó Testülete (IFAB) ragaszkodik ahhoz, hogy a szurkolók csak azt követően lássanak visszajátszást VAR-esetről, hogy a játékvezető már használta a videobírót – számol be a Sky Sports.

PL: négy gól és döntetlen a Man. City–Spurs rangadón

Az angol labdarúgó Premier League 2. fordulójának rangadóján az Etihad Stadionban 2–2-es döntetlent játszott egymással a bajnoki címvédő Manchester City és a Tottenham Hotspur. A Spurs tulajdonképpen valamennyi lehetőségét gólra váltotta, a City bő kézzel pazarolta el helyzeteit – és megfizetett érte.

A Man. City pazarolt, a Spurs VAR-segítséggel pontot csent!

Női vb: Pozitív volt a videobíró megítélése – Kulcsár Katalin

Kulcsár Katalin játékvezető szerint a használata nem volt zökkenőmentes, de a megítélése összességében pozitív volt a videobírós rendszernek a vasárnap zárult női labdarúgó-világbajnokságon.

Afrika-kupa: a nigériai kapitány a videobíró miatt méltatlankodik

Gernot Rohr, a nigériai labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya a videobírós rendszert (VAR) bírálta csapata Afrika-kupán aratott negyeddöntős sikerét követően.

Copa: a kiállított Gabriel Jesus majdnem feldöntötte a VAR-állomást – videó

Mint beszámoltunk róla, a házigazda Brazília nyerte meg a 2019-es Copa Américát, miután a döntőben 3–1-re legyűrte Perut. Az utolsó húsz percet már a második gólt jegyző Gabriel Jesus nélkül játszották le a brazilok, a támadó pedig nehezen fogadta el, hogy a kiállítás sorsára jutott.

Copa: a brazil elnök testőrei zavarták a VAR-frekvenciát? – sajtóhír

Egyre érdekesebb részletek derülnek ki a Brazília–Argentína elődöntővel kapcsolatban a labdarúgó Copa Américán. A GloboEsporte.com információja szerint a Belo Horizonte-i Mineirao Stadionban Jair Bolsonaro brazil elnök testőrsége azt a rádiófrekvenciát használta, amely zavarta a játékvezetők és a VAR kommunikációját, ezért nem néztek vissza több kérdéses esetet a mérkőzésen.

Copa: Argentína hatoldalas hivatalos panaszt nyújtott be

Az argentin szövetség (AFA) hatoldalnyi hivatalos panaszt juttatott el a Dél-amerikai Labdarúgó-szövetséghez (CONMEBOL) a Brazília ellen 2–0-ra elveszített Copa América-elődöntő miatt, amelyen szerintük a játékvezetői ítéletek folyamatosan a csapatukat sújtották.

Copa América: kétszer vezetett Japán, de a VAR Uruguayjal volt

Japán kétszer vezetett, Uruguay mindkétszer hét percen belül egyenlített, így 2–2-es döntetlen született a Copa América C-csoportjában Porto Alegrében.

Tripla! C. Ronaldo nem hagyta, hogy a VAR legyen a főszereplő

Portugália Cristiano Ronaldo három találatának köszönhetően 3–1-re legyőzte Portóban Svájcot a labdarúgó Nemzetek Ligája első elődöntőjében. A svájciak – akik a VAR-egység segítségével igen érdekes tizenegyest kaptak – hiába játszottak jól, már csak a harmadik helyért járó „vigaszdíjat” szerezhetik meg. A portugál válogatott Hollandiával vagy Angliával csap össze a vasárnapi döntőben.

PL: kivetítik a stadionokban a VAR visszajátszásait

A Premier League klubjainak szavazása alapján a stadionok óriáskivetítőin is megjelenítik majd a videobírós rendszer (VAR) visszajátszásait.

Nemzetek Ligája: alkalmazzák a VAR-t a négyes döntőben

A Nemzetek Ligája eheti, portugáliai négyes döntőjében alkalmazni fogják a videobírós rendszert (VAR) – jelentette be hétfőn az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA).

Hat pillanat, amely nélkül nem jött volna létre a Spurs–Liverpool döntő

Szombaton a madridi Metropolitano Stadionban csap össze a Liverpool és a Tottenham Hotspur a labdarúgó Bajnokok Ligája 2018–2019-es idényének döntőjében. Ebben az összeállításban féltucatnyi kulcspillanatot idézünk fel – olyan, nagy fontosságúnak bizonyult „apróságokat”, amelyek nélkül aligha e két csapat játszaná a sorozat fináléját. Mert bármennyire is a sorsdöntő gólokról szól a labdarúgás, az itt bemutatott kis jelenetek nélkül egy menetelés sem lehetne teljes.

La Liga: sikeresnek ítélték a VAR-rendszer első évét a játékvezetők

A Spanyol Játékvezetői Bizottság (CTA) sikeresnek ítélte az élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban a videobíró-rendszert (VAR), amit az idény elején vezettek be a La Ligában.

NB I: döntöttek a videobíróról, de nem kapkodják el

Hamarosan a labdarúgó NB I-ben is bevezetik a videobírót – ezt Csányi Sándor jelentette be a Magyar Labdarúgó-szövetség pénteki közgyűlésén.

Videó: ehhez talán VAR sem kellene – hihetetlen fantomgólt adott meg a bíró

Ritka játékvezetői tévedéstől hangos a paraguayi sportsajtó. Szerdán az élvonalbeli Cerro Porteno–San Lorenzo bajnoki találkozón (1–1) a vendégek egyenlítő góljánál a labda jól láthatóan nem haladt át a gólvonalon, ennek ellenére ezzel egyenlítettek.

BL: a Spurs-védő miatt visszafújhatták volna Agüero büntetőjét

Bár a VAR miatt ítéltek tizenegyest a Manchester City javára kedden a Tottenham elleni BL-negyeddöntőn, a Spurs szerencsés abból a szempontból, hogy Björn Kuipers játékvezető nem fújta vissza Sergio Agüero kihagyott büntetőjét Jan Vertonghen miatt!