Brazília: bevezetik a videobírót a következő idényben

A következő idényben a brazil labdarúgó-bajnokságban is bevezetik a videobírós technológiát (VAR).

BL: VAR-atlan szituáció? Meghibásodott a videobíró a Schalke–Cityn

A Schalke hiába vezetett két büntetővel, végül 3–2-es vereséget szenvedett hazai pályán a Manchester Citytől a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. A találkozó emlékezetes pillanata volt, amikor perceken át állt a játék Nicolás Otamendi kezezése után, a játékvezető pedig a várakozást követően a videobíró alapján tizenegyest ítélt, mindezt úgy, hogy saját maga – a többi BL-meccsen tapasztalttal ellentétben – nem nézte vissza a kétes szituációt.

Tíz emberrel fordított a Manchester City a Schalke otthonában

A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a Manchester City emberhátrányban fordított és 3–2-re legyőzte a Schalkét Gelsenkirchenben.

Videó: ilyen sem volt még, jött a VAR, a védőt kétszer állították ki

Olyan különlegesen talán még sosem használták a videobírót, mint most a lengyel élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban…

BL: az UEFA elégedett a videobíró debütálásával

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) játékvezetői bizottságát vezető Roberto Rosetti szerint „tökéletesen működött” az e heti Bajnokok Ligája-mérkőzéseken a videobírós rendszer, a VAR, amely most debütált a sorozatban.

BL: A VAR apránként igazságosabbá teszi a futballt – Ramos

A címvédő Real Madrid labdarúgócsapata 2–1-es győzelmet aratott az Ajax felett a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, így kitűnő helyzetből várhatja a visszavágót. Ez volt a Real egymást követő hetedik győzelme az Ajax ellen – hasonló sorozatra a BL-érában nem volt példa –, no de a mérkőzés értékelésén kívül szóba kerül a VAR-egység is. Egy amszterdami este utóélete.

BL: az UEFA magyarázatot adott az amszterdami VAR-döntésre

Hivatalos magyarázatot adott ki az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) az Ajax–Real Madrid (1–2) Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő után, megindokolva, hogy Damir Skomina játékvezető miért érvénytelenítette az amszterdamiak első félidőben elért, majd a VAR-egység videózása után meg nem adott gólját.

BL: a címvédő Real Madrid győzni tudott Amszterdamban

A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén az Ajax az amszterdami Johan Cruyff Arenában 2–1-re kikapott a címvédő Real Madridtól. Az első félidőben az Ajax egyértelműen jobban játszott, elért egy kapufát és egy érvénytelenített gólt, de a fordulás után a 60. percben Karim Benzema a Realnak szerzett vezetést. Hakim Zijes egyenlített, a végeredmény a 87. percben Marco Asensio találatával alakult ki.

Besegített a videobíró, Real-siker Amszterdamban

A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén az Ajax a Johan Cruyff Arenában 2–1-re kikapott a címvédő Real Madridtól. Az első félidőben az amszterdami csapat egyértelműen jobban játszott, elért egy kapufát és egy érvénytelenített gólt, de a fordulás után a 60. percben Karim Benzema a Realnak szerzett vezetést. Hakim Zijes egyenlített, a végeredmény viszont a 87. percben, Marco Asensio találatával alakult ki.

Spanyolország: a Király-kupában is bevezetik a videobírót

A Spanyol Labdarúgó-szövetség a hivatalos oldalán jelentette be, hogy a Király-kupában a következő fordulótól, a másodosztályban pedig a következő szezontól bevezetik a videobírót.

BL: a tervezettnél korábban bevezethetik a videobírós rendszert

Már a tavaszi idényben, a korábban bejelentett időpontot fél évvel megelőzve használhatják a videobírós (VAR) rendszert a labdarúgó Bajnokok Ligájában.

Bajnokok Ligája: „Baj van a magyar bíráskodással”

Több korábbi játékvezetőt is megkerestünk a Manchester City–Sahtar Doneck mérkőzésen Kassai Viktortól látott hibával kapcsolatosan, de a bírók elhárították az érdeklődést. Egyedül a korábbi FIFA-kerettag játékvezető, a Győr–Moson–Sopron megyei JB volt elnöke szólalt meg az ügyben.

BL: már ebben a szezonban bevezetik a videobírót?

Lapértesülések szerint az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) még ebben a szezonban bevezetheti a videobírót a Bajnokok Ligájában.

Premier League: tesztelik a videobírós rendszert

A válogatott szünetet követően megkezdik a videobírós rendszer (VAR) tesztelését az angol labdarúgó-bajnokságban.

La Liga: Luis Suárez szerint a VAR tönkreteszi a gólörömöt

A videobíró (VAR) megzavarja a játék természetes menetét Luis Suárez, az FC Barcelona uruguayi válogatott csatára szerint, aki úgy véli, jobb lett volna, ha a gólbíró-technológiát alkalmazzák a spanyol bajnokságban.

La Liga: megszületett a spanyol élvonal első VAR-gólja

Tavaly a 14. fordulóban veszítette el veretlenségét a Valencia labdarúgócsapata, amely a 2018–2019-es szezon első két mérkőzésén nyeretlen maradt: az Atlético Madrid elleni 1–1-et követően vasárnap 2–0-ra kikapott az Espanyol otthonában.

Bayern: A VAR-ral két BL-t nyertünk volna – Arturo Vidal

Mint ismert, Arturo Vidal a nyáron a Bayern Münchentől az FC Barcelonához szerződött. A 31 éves chilei középpályás korábban már elárulta, mindenképp Bajnokok Ligáját akar nyerni a katalánokkal. Vidal most arról beszélt, hogy a müncheniekkel már kétszer is magasba emelhette volna a trófeát – ha használták volna a videobíró-rendszert (VAR) a BL-ben.

BL: már a jelenlegi szezonban bevezethetik a VAR-t

A The Times cikke szerint az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) akár már a jelenlegi szezonban, a negyeddöntőktől kezdve alkalmazhatja a videobíró-rendszert.

Vb 2018: Egy ilyen büntető után ez már nem az én sportom – Mourinho

José Mourinho, a Manchester United labdarúgócsapatának menedzsere az orosz Russia Today szakértőjeként elemzett a világbajnokságon. A finálé egyik kétes szituációja kapcsán is elmondta a véleményét, mely szerint Néstor Pitana rosszul döntött, amikor tizenegyest ítélt Ivan Perisic kezezésénél.

A VAR előtt is a bíró volt az Apokalipszis lovasa – a legnagyobb vb-hibák

Bár finoman szólva sem százszázalékos pontossággal dolgozik a futball játékvezetőit segítő „aranyszem”, a VAR, mi volt ez a korábbi tornák tudatos vagy véletlen tévedéseihez képest?! Természetesen ne tévesszük szem elől az örök érvényű „csak az nem hibázik, aki nem dolgozik” mondást, de azt sem, hogy néhány alkalommal legalább akkora lóláb lógott ki egy-egy tévedés alól, mint amekkora nyugati autót vettek a sporik a vb után…