Bundesliga: az Union Berlin történelmi győzelméhez asszisztált a BVB

Megszerezte fennállása első Bundesliga-győzelmét az Union Berlin, amely hazai pályán meglepetésre 3–1-re megverte az előző idényben ezüstérmes Borussia Dortmundot.

Bundesliga: Szalai és Sallai csapata is nyert, de ők nem játszottak

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) szombati játéknapján a Hoffenheim és a Freiburg is győzött, ám egyik magyar válogatott játékos sem lépett pályára – Szalai Ádámot nem nevezték a meccsre, Sallai Roland pedig nem állt be a kispadról.

Union Berlin: 15 perc csend után óriási hangorkán – videó

Eljött az Union Berlin történelmi napja: a csapat fennállása során először léphetett pályára a Bundesligában. A szurkolóiról is híres klub az RB Leipzig ellen kezdte az idényt, a rajongók pedig végrehajtották az előzetesen beígért akciót.

Bundesliga: kiütéses lipcsei siker Gulácsi 100. meccsén

Gulácsi Péter és Willi Orbán csapata, az RB Leipzig 4–0-s idegenbeli sikerrel kezdte meg a 2019–2020-as idényt a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban. A lipcseiek áldozata a története első Bundesliga-mérkőzését játszó Union Berlin volt. Gulácsi 100. alkalommal lépett pályára a német élvonalban, és a 32. bajnokiját hozta le kapott gól nélkül.

Indul a Bundesliga, kicsavarják-e a salátástálat a Bayern kezéből?

A rekordbajnok, egyben (már megint) bajnoki címvédő Bayern München és az immár nem Dárdai Pál, hanem Ante Covic irányította Hertha BSC mérkőzésével kezdődik meg pénteken a német labdarúgó Bundesliga 2019–2020-as idénye. A kérdés a szokásos: vajon lehullik-e Dél Csillaga, és kicsavarják-e a salátástálat a Bayern vasmarkából? Dortmundból „heveny bólogatást” észlelünk, és Lipcsében is becsatlakoznának a hajszába.

Bundesliga: az Union Berlin drukkerhada már a rajton odacsap

Történelmi napra készül az Union Berlin labdarúgócsapata: eleve megadták volna a módját a klub első élvonalbeli Bundesliga-mérkőzésének, csakhogy a sors szeszélye folytán az RB Leipzig lesz az első ellenfél, így aztán a szurkolók szokásosnak mondható tiltakozása sem marad el vasárnap este.

Német Kupa: Gulácsi nélkül szűken nyert a Lipcse, hengerelt a Hertha

A Német Kupa első fordulójában a Gulácsi Péterrel a kispadon, míg Willi Orbánnal a kezdőben felálló RB Leipzig 3–2-re győzött, és ezzel továbbjutott a másodosztályú VfL Osnabrück otthonában.

Bundesliga: meglepő? Itt a legdrágább a sör és a kolbász!

Egy hét múlva veszi kezdetét a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság új, 2019–2020-as idénye. Ha pedig már Bundesliga, természetesen nem maradhat el a sör és a kolbász sem, a szezonrajt előtt a németek azt is összeszedték egy táblázatban, hogy hol, mennyibe kerül majd, ha az ember megszomjazik és éhes lesz a stadionban.

Két fájós láb átigazolási és kereseti rekorderré teheti Sanét

Újra itt a nyár, monszunos, viharveréses, szupercellás, nyaralás közben anyagi csődös, és a nemzetközi futballvilágban is végigsöpör menetrend szerint a pénzeső. Ez elől valahogy senki sem akar elrejtőzni, sőt… És hol van még a lubickolás vége? Immár tizenegy éve fut szokásos transzfer-összefoglalónk, a heti első rész a hagyományok szerint a Premier League-é, a második a Serie A-é, a harmadik a Bundesligáé.

Játékossors: visszatér a Bundesligába a Dortmund ikonja

A német élvonal újonca, az Union Berlin bejelentette Neven Szubotics szerződtetését. A Borussia Dortmund korábbi labdarúgója az előző idényben a Ligue 1-ben játszott.

Bundesliga: U-válogatott támadót igazolt a berlini újonc

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) újonca, az Union Berlin a hivatalos honlapján tudatta, hogy szerződtette Marcus Ingvartsent a belga KRC Genktől. A dán U21-es válogatott támadó a fővárosiak ötödik nyári igazolása.

Bundesliga: története során először jutott fel az Union Berlin!

Az Union Berlin és a VfB Stuttgart gól nélküli döntetlent játszott egymással a német élvonalbeli tagságért kiírt osztályozó visszavágóján, ezzel eldőlt, hogy a berlini együttes története során először szerepelhet a Bundesligában.

Bundesliga: a Stuttgart nem bírt az Unionnal az osztályzó első meccsén

A VfB Stuttgart hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott az Union Berlinnel a német élvonalbeli tagságért (Bundesliga) kiírt osztályzó első mérkőzésén.

Kép: másik csapat mezében ünnepelték a feljutást

Mint arról korábban beszámoltunk, múlt hétvégén feljutott a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságba a Paderborn. A klub játékosai Mallorcán ünnepelték meg az osztályváltást, méghozzá egytől egyig Bochum-mezben.

Bundesliga: elképesztő utat bejárva jutott fel a Paderborn

A Paderborn 3–1-re kikapott a Dynamo Dresden vendégeként a német másodosztályú labdarúgó-bajnokság (2. Bundesliga) vasárnap lejátszott 34. fordulójában, de ezzel is kiharcolta az élvonalba jutást, mert üldözője, az Union Berlin nem tudott nyerni a Bochum otthonában. A bajnok 1. FC Köln már korábban biztossá tette a feljutást.

Bundesliga 2.: volt FTC-játékos iránt érdeklődik a dobogós

Berlini sajtóhírek szerint a német másodosztály 3. helyén álló Union Berlin szívesen szerződtetné a nyáron Oliver Hüsinget, a Ferencváros korábbi labdarúgóját.

Videó: már az első percben gyönyörű gólt ollózott a német

Már az első percben óriási gól született a német másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Bundesliga 2) 19. fordulójában rendezett Union Berlin–1. FC Köln (2–0) rangadón. Szinte még el sem kezdődött a találkozó, amikor a hazaiak játékosa, Marcel Hartel gyönyörű, ollózó mozdulattal talált be a vendégek kapujába.

Német Kupa: csak a Werder jutott tovább 90 perc alatt

A labdarúgó Német Kupa 2. fordulójának kora esti mérkőzésein három élvonalbeli csapat is túlórára kényszerült, csak a Werder oldotta meg 90 perc alatt a 16 közé jutás kérdését. A Schalke a másodosztályú 1. FC Köln otthonában húzott rá plusz félórát, míg a Nürnberg a Hansa Rostock vendégeként kényszerült hosszabbításra – mindkét párharcban tizenegyesek döntöttek az élvonalbeliek javára. A Borussia Dortmund is ráadásban, egy 118. percben megítélt büntetővel győzte le az Union Berlint.

Videó: feszült végjáték, a bíró belefújt a győztes gólba

Parázs jelenetek játszódtak le a német másodosztályú Arminia Bielefeld–Union Berlin találkozó hajrájában: a hosszabbítás negyedik percében 1–1-es állásnál a fővárosiak felívelt labdáját a hazaiak kapusa kiöklözte, Tobias Reichel játékvezető pedig itt le is fújta a mérkőzést – csak éppen jött még egy berlini bomba…

Videó: megvan minden idők legelképesztőbb szabadrúgás-kombinációja?

A német Union Berlin U16-os labdarúgócsapata valószínűleg végrehajtotta minden idők legtökéletesebb szabadrúgás-kombinációját.