?>
Tenisz: Nagy leckeként élem meg a történteket – Djokovics

A világelső Novak Djokovics nagy leckeként éli meg, hogy nyolc nappal ezelőtt kizárták az amerikai nyílt teniszbajnokság nyolcaddöntőjében.

Tenisz: negyedik nekifutásra már összejött – Thiem úton a csúcs felé

Egymás után kétszer vesztette el a Roland Garros döntőjét Dominic Thiem 2018-ban és 2019-ben Rafael Nadal ellen, majd idén az Australian Open fináléjában Novak Djokovics állta útját, de a 2020-as US Open végül meghozta számára a várva várt sikert: élete első Grand Slam-torna-győzelmét. A 27 éves osztrák teniszező éppen úton van a csúcs felé – már ha a csúcsot az ATP-világranglista első helyével definiáljuk, és nem egy Grand Slam-sikerrel.

US Open: „Bárcsak két győztes lehetne” – Thiem a diadal után

Mint arról beszámoltunk, Dominic Thiem kétszettes hátrányból felállva 3–2-re legyőzte Alexander Zverevet a US Open férfi egyes döntőjében. Az élete első Grand Slam-tornagyőzelmét szerző 27 éves osztrák és német vetélytársa is elismerően nyilatkozott a másik félről a döntő utáni sajtótájékoztatón.

US Open: Dominic Thiem nyerte az ötszettes drámát Alexander Zverev ellen

A második kiemelt Dominic Thiem győzelmével ért véget a férfiak egyese a US Openen, miután az osztrák 4 óra 1 percig tartó csatában legyőzte az első két szettet megnyerő Alexander Zverevet. Ezzel a 27 éves osztrák lett az első, aki kétszettes hátrányból nyert a döntőben – legalábbis az Open-éra 1967-es bevezetése óta.

Thiem a US Open bajnoka, négyórás meccsen győzte le Zverevet

A másodiknak kiemelt Dominic Thiem győzelmével ért véget a férfiak egyese a US Openen, miután az osztrák 4 óra 1 percig tartó csatában legyőzte az első két szettet megnyerő Alexander Zverevet. Ezzel a 27 éves osztrák lett az első, aki kétszettes hátrányból nyert a döntőben – legalábbis az Open-éra 1968-as bevezetése óta.

US Open: Két éve nem nyertem volna meg ezt a meccset – Oszaka

Oszaka Naomi, az Amerikai nemzetközi teniszbajnokság női egyesének győztese úgy vélekedett, hogy két évvel ezelőtt nem tudta volna megnyerni ugyanezt a mérkőzést.

US Open: Thiem elkerülné, hogy fel kelljen hívnia Andy Murrayt

Az eddig fantasztikus teljesítményt nyújtó Dominic Thiem a negyedik Grand Slam-döntőjére készül, ellenfele a kétszettes hátrányból fordító Alexander Zverev lesz a US Open vasárnap esti fináléjában. A 22 órakor kezdődő találkozóról élő tudósítást olvashat az NSO-n!

A 22 éves Oszaka nyerte az US Opent, ez a harmadik GS-győzelme

A japán Oszaka Naomi lett a 2020-as US Open női egyesének győztese, miután a finéléban három játszmában legyőzte a fehérorosz Viktorija Azarenkát.

US Open: Thiem a fájdalmat és Medvegyevet is legyőzte az elődöntőben

Az osztrák Dominic Thiem jutott be másodikként az amerikai nemzetközi teniszbajnokság (US Open) férfi egyesének döntőjébe, miután három szettben felülmúlta az addig játszmát sem bukó orosz Danyiil Medvegyevet. A második és harmadik, egyaránt rövidítésbe torkolló játszmában a fájós sarkával is meg kellett küzdenie Thiemnek, de végül mindkettőt behúzva készülhet első US Open-fináléjára, amelyen jó barátja, Alexander Zverev lesz az ellenfele.

US Open: Zverev 0:2-ről felállva először Grand Slam-döntős

Alexander Zverev kétjátszmás hátrányból felállva, 3 óra 22 perces mérkőzésen 3:6, 2:6, 6:3, 6:4, 6:3-ra legyőzte a spanyol Pablo Carrenót az amerikai nemzetközi teniszbajnokság (US Open) férfi egyesének első elődöntőjében, így életében először döntőbe jutott Grand Slam-tornán.

US Open: német, orosz duó diadalmaskodott női párosban

A német Laura Siegemund és az orosz Vera Zvonarjova kettőse nyerte meg a női párosok küzdelmét az amerikai nemzetközi teniszbajnokságon.

US Open: Oszaka Naomi döntős, Serena Williams kiesett

A New Yorkban zajló amerikai nemzetközi teniszbajnokság női egyesének elődöntőjében Oszaka Naomi három szettben győzte le Jennifer Bradyt, így 2018 után ismét döntőt játszhat a US Openen. A másik elődöntőben Viktorija Azarenka szetthátrányból fordított, így búcsúztatta a 23-szoros Grand Slam-győztes klasszist, Serena Williamst. A fehérorosz teniszező 2012 és 2013 után harmadszor jutott be a New York-i torna fináléjába.

US Open: horvát, brazil duó nyerte meg a férfi párost

A Mate Pavic, Bruno Soares páros nyerte meg az Amerikai nemzetközi teniszbajnokságot, mivel a döntőben két szettben legyőzte a Wesley Koolhof, Nikola Mektic kettőst.

US Open: Thiem történelmet írt, Azarenka hét év után ismét GS-elődöntőben

Dominic Thiemmel és Viktorija Azarenkával vált teljessé az elődöntő mezőnye a férfiaknál és a nőknél az amerikai nemzetközi teniszbajnokságon: az osztrák játékos az ausztrál Alex de Minaurt (6:1, 6:2, 6:4), a fehérorosz hölgy a belga Elise Mertenst (6:1, 6:0) győzte le simán a negyeddöntőben, az Arthur Ashe Stadion – helyi idő szerint – szerda esti programjában.

US Open: Medvegyev legyőzte Rubljovot, ismét elődöntős

A New Yorkban zajló US Open férfi egyesének utolsó előtti negyeddöntőjében a két orosz, a tizedik kiemelt Andrej Rubljov és a 3. helyen rangsorolt Danyiil Medvegyev találkoztak és vívtak egymással egy háromszettes, két és fél órás mérkőzést, amelyet a tavalyi döntős Medvegyev nyert meg 7:6, 6:3, 7:6-ra.

US Open: Serena Williams 14. alkalommal került az elődöntőbe

A New Yorkban zajló US Open női egyesének negyeddöntőjében a tornát korábban hatszor megnyerő Serena Williams 2 óra 14 perc alatt döntő játszmában múlta felül a torna legváratlanabb szereplését bemutató Cvetana Pironkovát, s jutott pályafutása során 14. alkalommal az elődöntőbe Flushing Meadowsban.

US Open: Carreno Busta maratoni csata után elődöntős

A spanyol Pablo Carreno Busta öt játszmában legyőzte a kanadai Denis Shapovalovot az Egyesült Államok nemzetközi teniszbajnokságának (US Open) szerda reggel véget ért második férfi negyeddöntőjében, és bejutott a legjobb négy közé. A hölgyeknél Oszaka Naomi csatlakozott másodikként az elődöntő mezőnyéhez.

US Open: elsőként Alexander Zverev jutott a férfiaknál elődöntőbe

A New Yorkban zajló US Open férfi egyesének negyeddöntőjében az 5. kiemelt német, Alexander Zverev közel három és fél órás mérkőzésen búcsúztatta a 27. kiemelt horvát, Borna Coricot.

US Open: sima hazai siker az első negyeddöntőben

A 28. helyen kiemelt amerikai Jennifer Brady jutott elsőként a US Open női egyesének elődöntőjébe, miután 70 perc alatt, két szettben legyőzte a 23. helyen kiemelt kazah Julija Putyincevát.

US Open: halálos fenyegetéseket kap a vonalbíró – Djokovics megvédte

Novak Djokovics ismét megszólalt a vasárnapi leléptetésével kapcsolatban, ám most nem közleményben sajnálkozott, hanem – nagyon helyesen – kért: azt szeretné, ha rajongói nem sértegetnék és fenyegetnék tovább a labdával torkon talált vonalbírót, mert a hölgy nem tett semmi rosszat.