U19-es Eb-sel.: a mieink öt góllal legyőzték Kazahsztánt

Az U19-es magyar labdarúgó-válogatott 5–0-ra legyőzte Kazahsztánt a hazai rendezésű Európa-bajnoki selejtezőtorna utolsó fordulójában, így a csoport harmadik helyén zárt. Az már a mérkőzés előtt eldőlt, hogy Bene Ferenc csapata nem juthat be az elitkörbe, ahova Grúzia és Horvátország lépett tovább a csoportunkból.

A magyar válogatott ötgólos győzelemmel zárta az Eb-selejtezőt

U19: 9 éve a Besiktas játékosa a magyar válogatott tehetsége

A magyar U19-es labdarúgó-válogatott Győrben 2–0-s vereséget szenvedett Európa-bajnoki selejtezőn Horvátországtól. A találkozó után Bene Ferenc szövetségi edzővel, Ásványi Balázs kapussal és a Törökországban született, a Besiktasban pallérozódó Kalafat Álmossal beszélgetett az NSO Tv stábja.

U19: vereség a horvátoktól, elillant a továbbjutás lehetősége

A magyar U19-es labdarúgó-válogatott Győrben 2–0-s vereséget szenvedett Európa-bajnoki selejtezőn Horvátországtól. A két forduló után egyaránt hatpontos Horvátország és Grúzia már biztosan továbbjutott az elitkörbe, Magyarország és Kazahsztán pedig elveszítette esélyét a továbblépésre – a két legjobb csoportharmadik ugyan továbbjut, ám csak a csoportelső és a csoportmásodik elleni eredményeket veszik figyelembe, tehát a magyar csapat pont nélkül és 2–6-os gólkülönbséggel megy bele a 12 másik csoportot érintő összevetésbe.

Az U19-esek is kikaptak a horvátoktól, oda az elitkörös szereplés

U19-es Eb: Most kiderül, milyen férfiak vagyunk – Bene

Amint arról beszámoltunk, a magyar U19-es válogatott 4–2-re kikapott Grúziától, az Eb-selejtező első csoportmeccsén. A lefújás után Bene Ferenc szövetségi edző és Bukta Csaba játékos értékelt.

U19: Tudjuk, hol sebezhetőek – Schön a horvátokról

A közös meccsnézés után intenzív edzéssel hangolt a horvátok elleni szombati elitkörös meccsre a magyar U19-es válogatott.

U19: „Minden erőnkkel azon leszünk, hogy kiejtsük a horvátokat”

A magyar U19-es labdarúgó-válogatott szombati, Horvátország elleni meccsén már az MTK középpályása, a sérüléséből felépülő Schön Szabolcs is pályára léphet.

U19: a németek és a horvátok is a mi elitkörös csoportunkban

A magyar U19-es válogatott Németországgal, Norvégiával és Horvátországgal került egy csoportba a 2019-es Európa-bajnokság elitkörében.

U19-U17: a horvátokkal és a szerbekkel is megküzdünk a 2020-as Eb-ért

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) csütörtökön Nyonban elkészítette a 2020-as U19-es és U17-es Európa-bajnokságok selejtezőjének csoportbeosztását. A mieink az U19-es korosztályban többek között Szerbiával találkoznak majd, az U17-esek pedig Horvátországgal is megmérkőznek.

Női labdarúgás: hazánk U17-es elitkört rendezhet jövőre

November végén sorsolták ki az UEFA nyoni központjában a női U17-es és U19-es Európa-bajnoki elitköreinek a sorsolását, amely után az U17-eseknek Görögországba kellett volna utazni. Mára azonban kiderült, a görögök mégsem vállalják az elitkörös selejtező rendezését. Helyettük beugróként Magyarország lesz a rendező, a görögök mellett az angolokat és a grúzokat fogadjuk jövő év március 21–27. között.

U19: A csapat bebizonyította, nem szabad leírni a magyarokat – Szoboszlai

A magyar U19-es válogatott 2–1-re legyőzte Ausztriát az Eb-selejtező utolsó mérkőzésén Telkiben, így csoportelsőként jutott az elitkörbe. Az NSO Tv stábja a találkozó után beszélgetett Németh Antal szövetségi edzővel, aki többek között elárulta, mire lehet képes a csapat az elitkörben. A Wolverhampton Wanderers U23-as csapatának játékosa, Csóka Dániel a légióséletről mesélt. A Red Bull Salzburgban pallérozódó Szoboszlai Dominik pedig elárulta, mit mondott a mérkőzés előtt az osztrák csapattársainak.

U19-es Eb-sel.: győzelem Ausztria ellen, irány az elitkör!

A magyar U19-es válogatott Eb-selejtezőn a Szlovénia elleni győzelem után Koszovó ellen döntetlent ért el, ezért az Ausztria elleni meccsen legalább döntetlent kellett elérnie ahhoz, hogy elitkörbe jusson. A szervezett védekezésnek hála ez sikerült, sőt az utolsó percben, kihasználva, hogy fellazult az osztrák védelem, a győzelmet is sikerült megszerezni, így csoportelsőként jutott az elitkörbe a magyar válogatott.

A szervezettség győzelmet és elitkört ért az U19-eseknek

A magyar U19-es válogatott Eb-selejtezőn a Szlovénia elleni győzelem után Koszovó ellen döntetlent ért el, ezért az Ausztria elleni meccsen legalább döntetlent kellett hoznia ahhoz, hogy elitkörbe jusson. A szervezett védekezésnek hála ez sikerült, sőt az utolsó percben, kihasználva, hogy fellazult az osztrák védelem, a győzelmet (2–1) is sikerült megszerezni, így csoportelsőként jutott az elitkörbe a magyar válogatott.

U19-es Eb-selejtező: döntetlen Koszovó ellen

A magyar U19-es válogatott Eb-selejtezőn a Szlovénia felett aratott győzelem után Koszovó ellen jelentős fölényben játszott, de gólt nem tudott szerezni, így még nem dőlt el, hogy sikerül-e a továbbjutás a csoportból. A harmadik meccsen, Ausztria ellen a döntetlen is elég a továbbjutáshoz.

Még nem jutottak tovább az U19-esek a Koszovó elleni döntetlennel

A magyar U19-es válogatott Eb-selejtezőn a Szlovénia elleni győzelem után Koszovó ellen jelentős fölényben játszott, de gólt nem tudott szerezni, így még nem dőlt el, hogy sikerül-e a továbbjutás a csoportból. A harmadik meccsen, Ausztria ellen a döntetlen is elég a továbbjutáshoz.

U19-es Eb-sel.: iksz Csákváron, este meglehet az első hely

Bár Szlovénia 2–0-ra is vezetett Ausztria ellen az U19-es labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjének Csákváron játszott mérkőzésén, az osztrákok egyenlítettek, s megszerezték második pontjukat a 7. csoportban. Az eredmény azt jelenti, hogy ha Magyarország este legyőzi Koszovót, a 3., azaz az utolsó forduló eredményeitől függetlenül csoportelső és elitkörös.

U19-es Eb-selejtező: agyrázkódás után gólpassz, onnantól se kép, se hang

Győzelemmel kezdte a magyar U19-es válogatott az Eb-csoportselejtezőit Szlovénia ellen. Az NSO Tv stábja a találkozó után beszélgetett Németh Antal szövetségi edzővel, illetve a csereként beálló Kiss Tamással, aki előbb egy ollózás után agyrázkódást szenvedett, majd kiosztotta a győztes gólpasszt, végül le kellett cserélni – nincs sok emléke a pályán töltött 20 percéről.