Férfi kosár-vb: kiütéses sikerrel kezdtek a szerbek és a spanyolok

Szombaton a csoportmérkőzésekkel kezdetét vette a férfi kosárlabda-világbajnokság Kínában. Első körben az aranyéremre is nagy esélyes Szerbia 105–59-re kiütötte Angolát, Lengyelország Venezuela ellen nyert. Az oroszok rendkívül izgalmas összecsapáson arattak szoros győzelmet Nigériával szemben. Később Spanyolország simán megverte Tunéziát.

Tunézia: Monder Kebaier lett a válogatott szövetségi kapitánya

Mondher Kebaier lett a tunéziai labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya.

Tunézia: menesztették a válogatott szövetségi kapitányát

Menesztették Alain Giresse-t, a tunéziai labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányát.

Afrika-kupa: Ighalo korai gólja döntött, Nigériáé a bronzérem

Odion Ighalo 3. percben született góljával Nigéria 1–0-ra legyőzte Tunéziát az Afrika-kupa bronzmérkőzésén, ezzel megszerezte a harmadik helyet.

Afrika-kupa: Szenegál öngóllal, Algéria Mahrez bombagóljával döntős

Sokáig gól nélküli, mégis fordulatos mérkőzésen Szenegál hosszabbítás után 1–0-ra legyőzte Tunéziát a labdarúgó Afrikai Nemzetek Kupája elődöntőjében, így 17 év után ismét bejutott a fináléba. Algéria 1990 után jutott be újfent a döntőbe, Rijad Mahrezék – a Manchester City sztárjának 95. percben rúgott szabadrúgásgóljával – Nigériát győzték le 2–1-re.

Afrika-kupa: Ghána 2006 óta először nincs a nyolc között

Az Egyiptomban zajló Afrika-kupa nyolcaddöntőjében Elefántcsontpart Wilfried Zaha 76. percben szerzett góljával 1–0-ra legyőzte Malit, ezzel eldőlt, hogy előbbi találkozhat majd Algériával a legjobb nyolc között. Az esti találkozón 1–1-es 120 perces csatát követően Tunézia tizenegyesekkel győzte le Ghánát.

Afrika-kupa: a címvédő elbukta a csoportelsőséget, jöhet Nigéria

Befejeződtek az F-csoport küzdelmei a labdarúgó Afrikai Nemzetek Kupája csoportkörében: Kamerun nem bírt Beninnel, s mivel Ghána hozva a kötelezőt 2–0-ra legyőzte Bissau-Guineát, a címvédő csupán a második helyen jutott tovább a kvartettből.

Afrika-kupa: Elefántcsontpartot megverve Marokkó továbbment

A marokkói labdarúgó-válogatott 1–0-ra legyőzte Elefántcsontpartot az Afrikai Nemzetek Kupája csoportkörének második fordulójában, ezzel biztossá tette továbbjutását a legjobb tizenhat közé. Tunézia kiegyenlített mérkőzésen 1–1-es döntetlent játszott Malival.

Felkészülés: nem várt zakó, a horvátok otthon kaptak ki Tunéziától

A magyar labdarúgó-válogatottal azonos Eb-selejtezőcsoportban szereplő horvátok felkészülési mérkőzésen 2–1-re kikaptak Tunéziától.

Videó: már mindenki bent látta, a kapus mégis hárított

Elképesztő kapusbravúr kapcsán emlegetik a Tunéziai Szuperkupa fináléját. A CA Bizertin 38 éves tunéziai kapusa, Khemaisz Tamri a levegőben úszva szedte ki a kapu torkából az Esperance Tunis játékosának kísérletét. Más kérdés, hogy ezzel sem ment sokra: a Bizertin 2–1-re kikapott a döntőben.

Férfi kézi-vb: dán–francia és német–norvég az elődöntőben

Az I. csoportból Németország és Franciaország, a II.-ból Dánia és Norvégia jutott az elődöntőbe a 2019-es férfi kézilabda-világbajnokságon. Egyiptom hét góllal, 30–23-ra legyőzte Tunéziát, s miután a mieink több mint öt góllal kikaptak Norvégiától (35–26), ez a II. csoport negyedik helyét jelentette David Davis válogatottjának – a magyar csapatnak pedig a búcsút. Az I. csoportban Brazília 32–29-re legyőzte Izlandot, Horvátország pedig 23–20-ra – a már biztos elődöntős – Franciaországot. Így a Németországtól egygólos vereséget szenvedő spanyolok csúsztak vissza negyediknek és lesznek Egyiptom ellenfelei a 7. helyért.

Kézi-vb: Életem legjobb napja ez! Nyertünk és apa lettem! – Lékai

Lékai Máténak egészen emlékezetes napja volt január 20-án: a Dánia–Magyarország mérkőzés után hajnalban hazarepült, hogy ott legyen gyermeke, Noé születésénél, ezt követően visszarepült a férfi kézilabda-világbajnokságra, majd főszereplő volt a Tunézia elleni diadalban – még a mérkőzés legjobbjának is megválasztották! Lékai a vegyes zónában beszélt a rendkívüli vasárnapról.

Férfi kézi-vb: nagyon fontos magyar siker Tunézia ellen

A magyar férfi kézilabda-válogatott kulcsfontosságú, 26–21-es győzelmet aratott a világbajnokság középdöntőjében Tunézia felett. Az első félidő után 16–14-re vezetett a magyar együttes, s a folytatásban teljesen megbénította az észak-afrikai élcsapat támadójátékát.

Ez nagyon kellett – kulcsfontosságú győzelem Tunézia ellen!

A magyar férfi kézilabda-válogatott kulcsfontosságú, 26–21-es győzelmet aratott a világbajnokság középdöntőjében Tunézia ellen. Az első félidő után 16–14-re vezetett a magyar együttes, s a folytatásban teljesen megbénította az észak-afrikai élcsapat támadójátékát. Lékai Máté hazautazott gyereke születésére, de szinte kialvatlanul is a meccs legjobbja volt, és ugyancsak kiemelkedően játszott a bokasérüléséből visszatérő Balogh Zsolt.

Férfi kézi-vb: a korábbi Barca-átlövő is játszhat ellenünk; Pálmarsson megsérült

Mai középdöntős ellenfelünk, Tunézia kihasználta harmadik cserelehetőségét is a dán–német közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokságon.

Férfi kézi-vb: a középdöntő legfontosabb meccse jön a magyar válogatottnak

A végső helyezésünk szempontjából Tunézia ellen a középdöntő legfontosabb mérkőzése jön a magyar férfi kézilabda-válogatott számára a dán–német közös rendezésű világbajnokságon (kezdés: 18.00, Tv: M4 Sport, élőben az NSO-n). Mindkét csapat tudott spórolni a kulcsjátékosaival szombaton, így nyílt összecsapásra van kilátás, amelyen nagy szükségünk lenne a győzelemre. Jó hír, hogy Bodó Richárd és a csapathoz szombat este visszatérő Balogh Zsolt is vállalni tudja a játékot.

Tunézia: korábbi francia válogatott játékos lett a kapitány

A korábbi francia válogatott Alain Giresse-t nevezték ki a tunéziai labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányának. A helyi szövetség csütörtöki közlése szerint a 66 éves edzővel másfél éves szerződést kötöttek.

Edzősors: Fantasztikus munkát végeztünk – Georges Leekens

Először szólalt meg Georges Leekens, a magyar válogatott korábbi szövetségi kapitánya, miután hét mérkőzést követően menesztették a tunéziai élvonalban szereplő Étoile du Saheltől.

Videó: az ellenfél orvosa mentette meg a pályán a futballistát

Az Afrikai Nemzetek Kupája selejtezőjében Niger 1–0-s vereséget szenvedett a házigazda Tunéziától. A találkozóra nem sokan figyeltek, sőt, az eredmény a hírekbe sem került be igazán Európában. Aminek csak örülhetünk, ugyanis nem sok kellett, hogy egy tragédia miatt hosszú ideig emlékezzünk a meccsre…

Világfutball: megvan Leekens új edzői állása – hivatalos

Georges Leekens lett a patinás tunéziai labdarúgócsapat, az Étoile du Sahel vezetőedzője. A magyar válogatott éléről júniusban távozó belga szakember 2015 után tér vissza az észak-afrikai országba.