Dupla hosszabbítás után harcolta ki a szépítést a Toronto

Végig a Raptors diktált, de nagyon nehezen adta meg magát a Bucks – végül azonban muszáj volt neki, így 2–1-re áll az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) keleti döntője.

NBA: Kawhi Leonard-parádé a ráadásban, szépített a Toronto

A rendes játékidőben szinte végig vezetett a Toronto Raptors, végül mégis csupán két hosszabbítás után tudta maga alá gyűrni (118–112) a Milwaukee Bucks legénységét az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) Keleti főcsoportjának döntőjében, a párharc magyar idő szerint hétfőre virradóra rendezett harmadik mérkőzésén. A Raptors ezzel 2–1-re szépített összesítésben.

Nagy csatában, a végén fordítva nyert a Milwaukee

Szinte végig vezetett, de az utolsó negyedben összeomlott a Raptors, a Bucks pedig köszönte szépen a lehetőséget és 1–0-s előnyt szerzett az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) keleti döntőjében.

NBA: óriási hajrával fordított a Bucks a keleti döntő nyitányán

Három és fél perccel a befejezés előtt még a meccs nagy részében vezető Toronto Raptors állt jobban, de több pontot nem szerzett, és a Milwaukee Bucks egy 10–0-s hajrával fordított: a 29 pontos playoffbeli karriercsúcsot elérő Brook Lopez vezette hazai csapat 108–100-ra behúzta az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) Keleti főcsoportdöntőjének első mérkőzését.

Döbbenetes Leonard-kosárral jutott Keleti döntőbe a Toronto – VIDEÓ

Hihetetlen jelenettel zárult egy elképesztően jó párharc az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) rájátszásában, a Raptors lesz a Bucks ellenfele, míg a Sixers szezonja véget ért – Nyugaton C. J. McCollum parádéjával Denverben nyert hetedik meccset, így fantasztikus teljesítménnyel jutott nyugati döntőbe a Portland.

NBA: a Trail Blazers és a Raptors is bejutott a főcsoportdöntőbe

Keleten a Toronto Raptors, Nyugaton pedig a Portland Trail Blazers jutott be az NBA rájátszásának főcsoportdöntőjébe – előbbi Kawhi Leonard fantasztikus, dudaszós kosarával 92–90-re legyőzte a Philadelphia 76erst, utóbbi pedig a Denver Nuggets ellen diadalmaskodott 100–96-ra. Mindkét párharcban ez volt a hetedik, mindent eldöntő mérkőzés.

A Sixers és a Blazers is kiharcolta a hetedik meccset

A Philadelphia és a Portland is megmenekült, magabiztos hazai győzelmével kiegyenlített, így Torontóban, illetve Denverben dől el ez a két párharc az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) rájátszásában.

NBA: hetedik meccs dönt – egyenlített a 76ers és a Portland is

A Philadelphia 76ers könnyedén, 112–101-re győzte le a vendég Toronto Raptors csapatát az észak-amerikai kosárlabdaliga (NBA) rájátszásában, és így 3-3-ra egyenlített a Keleti főcsoport elődöntőjében. A párharc továbbjutója majd a Milwaukee Bucksszal találkozik. Nyugaton a Portland Trail Blazers szintén 11 ponttal, 119–108-ra legyőzte a Denver Nuggetset, így itt is a hetedik mérkőzés dönt a továbbjutóról.

Erőt demonstrálva gálázott a Toronto és a Denver

Esélye sem volt a Sixersnek, illetve a Blazersnek, az otthon játszó Raptors és Nuggets átgázolt ellenfelén és egyetlen győzelemre került a következő körtől az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) rájátszásában.

NBA: rekordnagyságú diadallal szerzett előnyt a Toronto

A Toronto Raptors története legnagyobb különbségű (36) playoffgyőzelmével (125–89) tudta le a Philadelphia 76ers elleni keddi mérkőzését az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) rájátszásában, ezzel 3–2-re vezet a Keleti főcsoport elődöntőjének párharcában. Nyugaton a Denver Nuggets is nagy különbségű sikerrel (124–98) szerzett összesítésbeli előnyt a Portland Trail Blazersszel szemben.

Leonard a Torontót, Jokics a Denvert vezette sikerre

Kawhi Leonard újabb extrájával visszavette a pályaelőnyt a Raptors, Joel Embiid megint gyenge volt. Philadelphiában egyenlített a Toronto az észak–amerikai profi kosárliga (NBA) rájátszásának második körében – a Portland sem tudta behúzni a harmadikat Nyugaton, visszavágott és szintén egyenlített a Denver.

NBA: Leonard a Torontót, Jokics a Denvert vezette sikerre

A Toronto Raptors és a Denver Nuggets is visszavette a pályaelőnyt az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) főcsoport-elődöntőiben: a torontóiak a 39 pontos Kawhi Leonard vezérletével 101–96-ra nyertek Philadelphiában, míg a denveriek Nikola Jokics tripla duplájára építve 116–112-re győztek a Portland vendégeként hétfő hajnalban.

21 ponttal nyert, megfordította a párharcot a Philadelphia

Hazai pályán egyértelműen a Raptors fölé nőtt a Sixers és Joel Embiid vezetésével magabiztos győzelmet aratott, így 2–1-es előnybe került az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) rájátszásának második körében.

NBA: otthon nyert, vezet a 76ers a Raptors elleni csatában

A Philadelphia 76ers 116–95-re legyőzte a Toronto Raptorst az NBA rájátszásában Keleten a főcsoport-elődöntőben, ezzel 2–1-re vezet az egyik fél négy győzelméig tartó párharcban.

Nikola Jokics tripla duplájával ment tovább a Nuggets

Nikola Jokics sokoldalú meccsére, illetve Jamal Murray végjátékban mutatott klasszisára építve a Denver Nuggets megnyerte a San Antonio Spurs elleni párharc hetedik meccsét, utolsóként biztosítva ezzel a helyét az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) rájátszásának második körében. Keleten már ennek a körnek az első mérkőzését rendezték, melyen a Philadelphia 76ers elsőre képtelen volt megállítani a Toronto Raptors klasszisát, a karriercsúcsot dobó Kawhi Leonardöt.

NBA: kiverte a Spurst, elődöntős a Denver

Megnyerte a mindent eldöntő hetedik mérkőzést a Denver Nuggets kosárlabdacsapata a San Antonio Spursszel szemben, és bejutott az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) Keleti főcsoportjának elődöntőjébe. Oda, ahol a Toronto Raptors már meg is nyerte az első meccsét a Philadelphia 76ers ellen.

Damian Lillard 50 ponttal és őrült meccsnyerővel lett hős Portlandben

Érthetetlen összeomlás az OKC-től, bámulatos teljesítmény és elképesztő dobás Damian Lillardtól – az irányító hihetetlen estével vezette győzelemre és a második körbe a Portlandet az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) rájátszásában. A Raptors és a Sixers gálázva tudta le a maga párharcát, míg a Nuggets dominált és előnybe került a Spurs ellen.

NBA: továbbjutott a Raptors, a 76ers és a Trail Blazers is

A Toronto Raptors az Orlando Magic, a Philadelphia 76ers a Brooklyn Nets, míg a Portland Trail Blazers az Oklahoma City Thunder szerda hajnali legyőzésével bejutott az NBA rájátszásának második fordulójába. A Denver Nuggets nyert a San Antonio Spurs ellen, így ebben a párharcban a denveriek kerültek 3–2-es előnybe.

NBA: egyenlített a Raptors; egyre nagyobb bajban az OKC

A Toronto Raptors 111–82-re legyőzte az Orlando Magicet az NBA rájátszásának főcsoport-negyeddöntőjében, így 1–1-re kiegyenlítette az egyik fél négy sikerig tartó párharcot. Nyugaton a Denver Nuggets egyenlített ki a San Antonio Spurs ellen összesítésben, az Oklahoma City Thunder viszont az első mérkőzést követően a másodikat is elbukta a Portland Trail Blazersszel szemben, így a Portland 2–0-ra vezeti azt a csatát.

NBA: nyert az éllovas Bucks, fontos meccsen győzött a Heat

Az éllovas Milwaukee Bucks 128–118-ra győzött a vendég Los Angeles Clippers ellen NBA csütörtöki játéknapján.