?>
Bundesliga: a Bayern eltiporta a Schalkét az idénynyitón

Kiütéssel indult a német labdarúgó Bundesliga 2020–2021-es idénye: a címvédő Bayern München 8–0-ra legyőzte a Schalke együttesét. A Bayern immár 31 tétmérkőzés óta veretlen (30 győzelem, 1 döntetlen), a Schalke pedig január óta nyeretlen a bajnokságban.

Bayern: Lewandowski hihetetlen gólpasszt adott Müllernek – videó

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 1. fordulójában a Bayern München már az első félidőben átgázolt a Schalkén, és a fordulás után sem állt le. A bajorok örömfutballja a hatodik gólnál csúcsosodott ki: egyszerűen látni kell Robert Lewandowski gólpasszát...

Nekik nyolc! A Bayern felmosta a pályát a Schalkéval a nyitányon

A komplex futballművész, aki 21 éves korára kinőtte a Bundesligát: Kai Havertz

Brit sajtóhírek szerint megszületett a megállapodás, a német labdarúgás egyik legnagyobb tehetségeként számon tartott Kai Havertz a Chelsea játékosa lesz. A londoniak klubrekordot jelentő 80.5 millió eurót fizetnek ki a 21 éves középpályásért, aki több korosztályos rekordot is megdöntött a Bundesligában. Vajon megéri? Ennek járunk utána.

Szuperkupa: Müller örül, hogy lesznek nézők Budapesten

Thomas Müller, a Bajnokok Ligája-győztes német Bayern München válogatott labdarúgója üdvözli, hogy nézők előtt rendezik meg Budapesten a spanyol Sevilla elleni Európai Szuperkupát szeptember 24-én.

BL: a 8–2-es Barca-veréssel sok statisztikát átírt a Bayern

Mint beszámoltunk róla, a Bayern München 8–2-re legyőzte a Barcelonát a labdarúgó Bajnokok Ligája pénteki negyeddöntőjében. Íme, néhány statisztika az elképesztő eredmény feldolgozásához!

BL: Brutális fölényt harcoltunk ki – Thomas Müller

Quique Setién (még) nem mondott le, Josep Maria Bartomeu elnézést kért a szurkolóktól, a Bayern München játékosai pedig brutális fölényről és alig hihető eredményről beszéltek a Barcelona–Bayern (2–8) labdarúgó Bajnokok Ligája-negyeddöntő után.

BL: mészárlás a Fény stadionjában, Barca–Bayern 2–8!

Újabb erődemonstráció a Bayern Münchentől: a német rekordbajnok a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjében lehengerlő játékkal 8–2-re múlta felül az így történelmi vereséget szenvedő Barcelonát. Az elődöntőben a Bayern a Manchester City–Olympique Lyon mérkőzés győztesével találkozik.

Videó: hiába Müller találata, Alaba elképesztő öngólt szerzett

Thomas Müller góljával már a negyedik percben előnybe került a Bayern München a Barcelona elleni Bajnokok Ligája-negyeddöntőben. Ám még mielőtt nagyon hozzászokhattak volna a felek a 0–1-hez, David Alaba hihetetlen öngólt szerzett, döntetlenre módosítva az állást.

A Bayern München megsemmisítő csapást mért a Barcelonára

A Bayern München 8–2-re legyőzte a Barcelonát a labdarúgó Bajnokok Ligája Lisszabonban zajló nyolcas döntőjének péntek esti negyeddöntőjében, és bejutott a legjobb négy közé, ahol a Manchester City–Lyon csata győztese lesz az ellenfele. Az első tíz perc gyors gólváltását követően a Barca kihagyta helyzeteit, a Bayern a szünetig vágott további hármat, ami pedig a második félidő végjátékában történt, arra nehezen találunk szavakat.

Asszisztkirályok: a 21. század legeredményesebb előkészítői

Messi már 300 gólpassz felett jár karrierjében, és ha olyan magasságokba egyetlen más klasszis sem kapaszkodott, jó néhányan sorakoznak 200 fölött. Íme a lista, amelyből kiderül, a 21. században melyik 10 játékos adta a legtöbb gólpasszt.

Tűzoltónak jött, rekorder lett: Flick és a Bayern lávsztorija

Kinevezésekor mindenki tűzoltónak gondolta: úgy tippelték, néhány hétnél tovább nem marad a Bayern München vezetőedzője. A jóslatok alapján Hans-Dieter Flick edzői regnálását Münchenben épp olyan gyorsan kellett volna elfelejtenie a világnak, mint ahogyan a több mint száz profi meccsével történt. Ám „Hansi” fokozatosan, de mindenkire rácáfolt. Az 55 éves tréner a Jupp Heynckes-éra óta nem látott nyugalmat és egységet teremtett az öltözőben. Már-már kiebrudalt játékosokat tett ismét meghatározó karakterré, és Pep Guardiolára is rávert eredményességben. Nyolc hónappal a kinevezése után – hároméves szerződéssel a zsebében és féltucatnyi edzői rekorddal a háta mögött – arra készül, hogy a bajnoki elsőség és a hazai kupagyőzelem után a Bajnokok Ligájában is aranyéremig vezesse a bajorokat. Íme, Hansi Flick és a Bayern útja a Bundesliga 4. helyétől a BL-favoritságig.

Bundesliga: még a Bayern támadójának is hiányzik az izgalmasabb végjáték

Thomas Müller azt mondta, „semleges nézőként" hiányolná az izgalmas bajnoki hajrát a német labdarúgó Bundesligában.

Bayern: Lewandowski Messinél és CR-nél is jobb Müller szerint

Thomas Müller, a Bayern München csatára szerint csapattársa, a lengyel Robert Lewandowski jobb labdarúgó Lionel Messinél és Cristiano Ronaldónál is.

Németország: hiába Müller jó formája, Löw már nem számít rá

Oliver Bierhoff, a német labdarúgó-válogatott menedzsere szerint a jövő évi Európa-bajnokságon sem kerülhet vissza a csapatba Thomas Müller, a Bayern München támadója, hiába lendült kiváló formába az elmúlt hetekben.

Videó: sakk-matt, gyönyörű akció végén talált be Lewandowski

Tökéletesen kijátszott támadás végén talált be a Düsseldorf elleni mérkőzésen Robert Lewandowski, a Bayern München támadója. A lengyel gólzsák ezzel a góllal immár az összes jelenlegi Bundesliga-csapat kapuját bevette. Az előkészítő Thomas Müller volt, aki már a 18. gólpasszát jegyezte az idényben. A Bundesliga 29. fordulójának mérkőzését ITT tudja követni.

Bayern: Müller zseniális hasonlatot talált a villámléptű Daviesre

A Borussia Dortmund elleni rangadón ismét kiváló teljesítményével hívta fel magára a figyelmet Alphonso Davies. A Bayern München futballistája kedden ismét bemutatta, mi az egyik legnagyobb erőssége: rendszerint óriási hátrányt ledolgozva, hihetetlen sprinttel éri utol és szereli az ellenfél helyzetbe kerülő támadóit. Ez a Der Klassikeren is megtörtént – Davies csapattársa, Thomas Müller pedig megtalálta rá a tökéletes hasonlatot.

Bundesliga: a Bayern kiütötte az Eintracht Frankfurtot

A Bayern München 5–2-es, fölényes győzelmet aratott az Eintracht Frankfurt felett a német labdarúgó Bundesliga 27. fordulójában, ezzel négypontos előnnyel várhatja a jövő heti, Borussia Dortmund elleni szuperrangadót.

1–5-re 5–2, a Bayern négypontos fórral várja a csúcsrangadót

Bundesliga: Hansi Flick szerint mindenki a nulláról indul

Hansi Flick, a Bayern München vezetőedzője szerint minden csapat nulláról indul majd, amikor a kényszerszünetet követően folytatódik a német labdarúgó-bajnokság.