Kajak-kenu: új edzővel dolgozik a jövőben Takács Tamara

A jövőben Simon Miklós irányítja a világ- és Európa-bajnok kajakos, Takács Tamara edzéseit.

Kajak-kenu-vb: a világ legirreálisabb pályája vár Kozákékra

Szokás szerint a női kajakosok vihetik a prímet a magyar csapatban a Montemor-o-Velhóban kezdődő kajak-kenu-világbajnokságon – Kozák Danuta triplázhat.

Kajak-kenu: Takács Tamara szakított edzőjével, Fábiánnéval

Nagyot fordult a világ Takács Tamarával: a Vasas kajakos tehetsége az előző esztendő kimagasló teljesítménye után – egy évvel ezelőtt válogatót, majd Eb-aranyat nyert – az idei első megméretésen a hetedik helyen végzett, majd edzőjével, Fábiánné Rozsnyói Katalinnal is különváltak útjaik.

Kajak-kenu Eb: Takács arany-, Lakatos ezüstérmes 5000-en

A magyar versenyzők egy aranyérmet és egy ezüstérmet nyertek az 5000 méteres számokban, így a küldöttség 6 első, 5 második és 4 harmadik hellyel zárta a vasárnap véget ért belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokságot. Az olimpiai számokat tekintve 3–3–2 a mérleg.

Kajak-kenu Eb: aranyérmes a női kajaknégyes, két ezüst K–1 1000 méteren

A magyar versenyzők négy érmet, egy aranyat, két ezüstöt és egy bronzot gyűjtöttek a belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokság szombati 500 és 1000 méteres döntőiben.

Kajak-kenu vk: kettős magyar siker női K–1 1000 méteren

Kettős magyar sikert hozott a női K–1 1000 méter döntője a Szegeden zajló kajak-kenu világkupán: az aranyérmet Kárász Anna szerezte meg, míg másodikként Takács Tamara érkezett a célba.

Kajak-kenu: harmadik hellyel tért vissza Douchev-Janics

A K–2 500 méteren elért harmadik hellyel tért vissza a versenyzéshez a háromszoros olimpiai bajnok Douchev-Janics Natasa, aki győri klubtársával, Bordács Blankával ült egy hajóban a kajak-kenusok idénynyitó rangsoroló viadalán, a Szeged melletti Maty-éren.

Kajak-kenu: a női kajak négyes vb-győzelme 2017 legjobb pillanatai között

A magyar női kajak négyes világbajnoki győzelme a második helyre került 2017 legszebb pillanatai között a Nemzetközi Kajak-kenu Szövetség (ICF) szavazásán.

Vasas: így segített a „piros-kék Jézuska” a rászoruló családoknak

Nagy volt az izgalom hétfő délután a főváros III. kerületi Családok Átmeneti Otthonában, ahová a Vasas SC sportolói azzal a céllal érkeztek, hogy a rászoruló családok gyermekeit megajándékozzák.

Kajak-kenu: díjazta az év legjobbjait a magyar szövetség

A gyorsasági szakágban a kajakozó Takács Tamarát és Horváth Bencét, míg a kenusok közül Devecseriné Takács Kincsőt választotta meg az év legjobbjának a magyar szövetség (MKKSZ).

Kajak-kenu ob: Takács kilenc arannyal zárt, Vad triplázott

Takács Tamara megismételte pénteki és szombati bravúrját, s rajta kívül Vad Ninetta is három aranyérmet szerzett vasárnap a Szolnokon rendezett kajak-kenu országos bajnokságon, amelynek záró napján a 200 és 5000 méteres versenyeket bonyolították le.

Kajak-kenu ob: Takács Tamara triplázott 1000 méteren

Takács Tamara egyesben, párosban és a négyes tagjaként is aranyérmet szerzett pénteken a Szolnokon zajló kajak-kenu országos bajnokságon, amelynek nyitónapján az 1000 méteres versenyeket bonyolították le.

Kammerer: Ezek a srácok még meg sem születtek, amikor már versenyeztem

Mint ismert, a racicei kajak-kenu világbajnokság vasárnap délelőtti döntőiben a Hagymási Réka, Szabó Ágnes kajakkettős és a női kajaknégyes is első helyen végzett. Ezüstérmes lett a férfi 1000-es kajaknégyes és Horváth Bence, Devecseriné Takács Kincső és a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kenupáros pedig bronzot nyert. Délután Bodonyi Dóra 5000 méteren diadalmaskodott, így öt arannyal és tíz éremmel zártunk, a második helyen.

Öt arany és tíz érem a magyar termés a kajak-kenu vb-n

A recicei kajak-kenu világbajnokság vasárnap délelőtti döntőiben a Hagymási Réka, Szabó Ágnes kajakkettős és a női kajaknégyes is első helyen végzett. Ezüstérmes lett a férfi 1000-es kajaknégyes és Horváth Bence, Devecseriné Takács Kincső és a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kenupáros pedig bronzot nyert. A délutáni 5000-es finálékban ráadásul még Bodonyi Dóra is aranyérmet szerzett, így a magyar küldöttség öt arannyal és tíz éremmel fejezte be a világbajnokságot.

Kajak-kenu vb: a női kajak négyes is aranyérmet szerzett!

A racicei kajak-kenu világbajnokság női K–4 500 méteres döntőjében a Takács Tamara, Medveczky Erika, Fazekas-Zur Krisztina, Vad Ninetta négyes aranyérmet szerzett!

A fölényes kajakarany titka: „Egy jó pár és k.rva sok edzés”

Mint ismert, a racicei kajak-kenu világbajnokság szombati versenynapján délelőtt a Balaska Márk, Birkás Balázs (K–2 200 méter) és a Farkasdi Ramóna, Medveczky Erika (K–2 1000 méter) kajakpáros is aranyérmet szerzett, a Nádas Bence, Tótka Sándor (K–2 500 méter) egység pedig ezüsttel zárt. A Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső (C–2 500 méter) és a Hufnágel Tibor, Ilyés Róbert (K–2 1000 méter) duó a negyedik, a sérülten versenyző Kopasz Bálint (K–1 1000 méter) és a Takács Tamara, Vad Ninetta (K–2 500 méter) páros az ötödik, Hajdu Jonatán (C–1 200 méter) a hatodik, a Korisánszky Dávid, Mike Róbert (C–2 500 méter) egység a hetedik lett.

Kajak-kenu vb: két arany és egy ezüst a szombati termésünk

A racicei kajak-kenu világbajnokság szombati versenynapján délelőtt a Balaska Márk, Birkás Balázs (K–2 200 méter) és a Farkasdi Ramóna, Medveczky Erika (K–2 1000 méter) kajak páros is aranyérmet szerzett, a Nádas Bence, Tótka Sándor (K–2 500 méter) egység pedig ezüsttel zárt. A Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső (C–2 500 méter) és a Hufnágel Tibor, Ilyés Róbert (K–2 1000 méter) duó a negyedik, a sérülten versenyző Kopasz Bálint (K–1 1000 méter) és a Takács Tamara, Vad Ninetta (K–2 500 méter) páros az ötödik, Hajdu Jonatán (C–1 200 méter) a hatodik, a Korisánszky Dávid, Mike Róbert (C–2 500 méter) egység a hetedik lett.

Kajak-kenu vb: „Ha edzésen evezünk hasonlóan, azt mondjuk, jó volt, de itt...”

Mint ismert, péntek délelőtt a férfi 1000 méteres kajaknégyesünk magabiztos versenyzés után futamelsőként jutott be a döntőbe a racicei kajak-kenu világbajnokságon, ahogyan a női 500-as egységünk is. Szintén készülhet a vasárnapi finálékra a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kenukettes és a Hagymási Réka, Szabó Ágnes kajakpáros, valamint Bodonyi Dóra is. A Korisánszky Dávid, Mike Róbert kenukettes, Lucz Dóra, Horváth Bence, Devecseriné Takács Kincső, Fekete Ádám, Kopasz Bálint és a férfi 500 méteres kajaknégyes is az elődöntőben folytatja.

Kajak-kenu Eb: Takács Tamara után Tótkáék is győztek

Az öt magyar aranyéremmel záruló első nap után vasárnap folytatódott a plovdivi kajak-kenu Európa-bajnokság. Az 500 méteres döntők során két aranyat és egy bronzérmet nyertünk.

Kajak-kenu Eb: öt magyar arany született szombaton

Bodonyi Dóra nyerte meg a plovdivi kajak-kenu Európa-bajnokság női K–1 1000 méteres döntőjét. A magyar sportoló 3:57.984 perc alatt teljesítette a távot. Hozzá hasonlóan aranyérmes lett 1000 méteren a női K–2-es csapat, valamint 500 méteren a női K–4-es és C–2-es egység, illetve a férfi K–4-esek is!