Eurofutball: a Fener legyőzésével először kupagyőztesek

A Djurgarden nyerte meg a labdarúgó Svéd Kupát, mivel a döntőben simán, 3–0-ra legyőzte a bajnoki címvédő Malmőt.

Török Kupa: a Besiktas nem állt ki a botrányos meccs folytatására

A Besiktas a várakozásoknak megfelelően nem állt ki a labdarúgó Török Kupa félbeszakadt elődöntőjének csütörtöki folytatására a Fenerbahce ellen, így utóbbi csapat jutott a fináléba.

Törökország: a Fener-meccs bojkottjáról döntött a Besiktas

A Besiktas nem hajlandó lejátszani a Fenerbahce elleni Török Kupa-elődöntő félbeszakadt visszavágójából hátralévő mintegy harminc percet – jelentette be a nézőtéri erőszak áldozatául eső isztambuli labdarúgócsapat.

Török Kupa: jövő csütörtökön fejezik be a Fener–Besiktast

Jövő hét csütörtökön fejezik be a szurkolói rendbontás miatt félbeszakadt Fenerbahce–Besiktas rangadót, a labdarúgó Török Kupa elődöntőjének visszavágóját.

Törökország: őrizetbe vették az edzőt fejbedobó szurkolót

Őrizetbe vettek egy férfit, aki alaposan gyanúsítható azzal, hogy súlyosan megsebesítette Senol Günest, a vendégek vezetőedzőjét a Fenerbahce–Besiktas labdarúgó Török Kupa-elődöntő csütörtök esti visszavágóján.

Törökország: Quaresma megúszta – ennyi meccsről tiltották el

A Török Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága ötmeccses eltiltással és 22 ezer török lírás (csaknem 1.5 millió forint) pénzbírsággal sújtotta Ricardo Quaresmát, a Besiktas portugál labdarúgóját, akit a Fenerbahce elleni Török Kupa-elődöntő első mérkőzésén (2–2) ütésért kiállított a játékvezető.

Videó: óriási balhé, Quaresma ütött, három piros a Besiktas–Fener rangadón

A török labdarúgás egyik legnagyobb rangadójára, a Besiktas–Fenerbahce ütközetekre nem jellemző, hogy unalomba fulladnának. Csütörtökön sem kellett csalódnunk, a Török Kupa elődöntőjében lejátszott mérkőzés (2–2) ugyanis négy gólt és három piros lapot hozott.

Videó: elképesztő! Lemásolták Roberto Carlos lehetetlen gólját

„Lemásolta Roberto Carlos lehetetlen találatát!” – ezzel a címmel hódította meg az internetet Abdullah Balikuv óriási gólja. És tény, ami tény, senki nem járt még olyan közel a legendás találat lemásolásához, mint a Bucaspor középpályása a Török Kupában!

Eurofutball: Negredo négy és fél év után ért el mesternégyest

A bajnoki címvédő Besiktas hazai pályán 9–0-ra megverte a másodosztályban kieső helyen álló Manisasport a Török Kupában a legjobb 16 közé jutásért zajló párharc első mérkőzésén.

Fenerbahce: Van Persie-re 1.5 milliós büntetést szabtak ki

Három mérkőzésre szóló eltiltást és 19 500 török lírás (1.5 millió forintos) pénzbüntetést kapott Robin van Persie, a Fenerbahce labdarúgója.

Kosárlabda: magyar válogatott lett a női Török Kupa legjobbja

A magyar válogatott Quigley Allie lett a női kosárlabda Török Kupa hétvégi nyolcas döntőjének legjobbja.

Török Kupa: 3. ligás állította meg Dzsudzsákék menetelését

Dzsudzsák Balázs csapata, a Bursaspor kiesett a Török Kupából, miután a nyolcaddöntőben hazai pályán 2–1-re kikapott a harmadosztályú Amed Sportiftól.

Videó: Van Persie elegáns gólokkal villogott a Fenerben

A Fenerbahce 6–1-re legyőzte a Guresunsport a labdarúgó Török Kupa csoportmeccsén. Robin van Persie két gólt is szerzett.

Törökország: Dzsudzsák nélkül nyert a Bursaspor

Akárcsak vasárnap, a Bursaspor szerdán is legyőzte a Bolusport a Török Kupa csoportkörében. A „zöld krokodilok” ezúttal sem kaptak gólt, 1–0-ra nyertek idegenben, a gólt Miroslav Stoch szerezte a 86. percben.

Videó: Van Persie duplázott, de ez a bomba überelte

A Fenerbahce 4–2-re legyőzte az Antalyaspor labdarúgócsapatát a Török Kupában. A találkozón Robin van Persie duplázott, azonban csapattársa, Sener Özbayrakli harminc méterről olyan bombalövéssel lepte meg az Antalyaspor védelmét, amelyről túlzás nélkül mondhatjuk, hogy a mérkőzés leglátványosabb gólja. Azt csak halkan jegyezzük meg, hogy Nani is betalált a találkozón. Azaz, nagyjából akkor, amikor Louis van Gaal, a Manchester United menedzsere épp otthagyta az MU sajtótájékoztatóján az újságírókat, a klub két korábbi játékosa is gólt szerzett...

Bursaspor: Dzsudzsák nélkül jutottak tovább a kupában

A Bursaspor kedden 3–0-ra legyőzte a Török Kupában az amatőr Utas Usaksport, és a legjobb 32 csapat részvételével rendezendő csoportkörbe jutott.

Török Kupa: Futács bevette a Fenerbahce kapuját

Futács Márkó bevette a Fenerbahce kapuját a labdarúgó Török Kupa negyeddöntőjének visszavágóján, csapata, a Mersin azonban 6–2-es összesítéssel kiesett.

Légiósok: Futács kezdett, továbbjutott a kupában a Mersin

Kezdőként lépett pályára Futács Márkó, a Mersin labdarúgócsapatának magyar légiósa a Török Kupa nyolcaddöntőjében a Karabükspor ellen hosszabbításban 4–2-re megnyert mérkőzésen.

Eurofutball: Miriutáék nagy hajrája, ráadás ráadás hátán

A Lengyel Kupa nyolcaddöntőjében Lovrencsics Gergő együttese, a Lech Poznan hazai pályán hosszabbítást követően 4–2-re legyőzte az élvonal második helyén álló Jagiellonia Bialystokot.

Eurofutball: döntős a Steaua, az Eskisehirspor és a Rosztov

Az Eskisehirspor lesz a Galatasaray ellenfele a labdarúgó Török Kupa döntőjében, miután az elődöntő visszavágóján 3–1-re nyert az Antalyaspor vendégeként, így 3–2-es összesítéssel továbbjutott.