Férfi kosár NB I: a Körmend esélyt sem adott a Szolnoknak

Az eddig hibátlan Egis Körmend hazai pályán fogadta a Szolnoki Olajbányászt a férfi kosárlabda NB I 3. fordulójában. A találkozó lényegében az első negyedben eldőlt, ezután sem tudtak feljebb zárkózni a vendégek.

Férfi kosár NB I: javított a Szolnok, újra nyert az Alba

Az első fordulóban meglepő hazai vereséget szenvedő Szolnok 89–75-re verte vendégét, a szomszédvár Jászberényt a férfi kosárlabda NB I 2. fordulójának szombati játéknapján. A nyitány Olaj-ütője, az Alba Fehérvár nem könnyen, de legyőzte az Atomerőműt is (88–83), és ugyancsak elkönyvelte első sikerét a ZTE, amely a Kaposvár otthonában kezdte meg a bajnokságot (76–82).

Férfi kosár NB I: idegenben győzte le az Alba a Szolnokot

Elképesztő dobóteljesítménnyel verte meg idegenben a sokoldalú Alba a negyven perc alatt egyszer sem vezető és roppant ideges Szolnokot a nyitó forduló slágermeccsén.

Férfi kosár NB I: harc a trónért! Fél tucatnál is több dobogóesélyessel indul az idény

Pénteken a Szolnok–Alba rangadóval rajtol az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság, a nyitány megadja az alaphangot az előttünk álló, várhatóan végig kiélezett versenyfutásnak.

Férfi kosár NB I: sérülés Szolnokon, visszatérő Jászberényben

Kézközépcsonttörést szenvedett a Szolnoki Olajbányász erőcsatára, Juhos Levente. A megyei rivális Jászberénybe visszatér Djordje Pantelics.

Férfi kosár NB I: új időszámítás kezdődik Szolnokon

Nemcsak az arcok, a stílus is más lesz: dinamikus, pörgős játék jellemzi majd az újjáalakuló Szolnokot.

Férfi kosárlabda: Olajbányász néven indul a Szolnok

Szolnoki Olajbányászként szerepel a jövőben a nyolcszoros bajnok, immár önkormányzati tulajdonban lévő szolnoki férfi kosárlabdacsapat – jelentette be Szalay Ferenc polgármester.

Férfi kosár: Szolnokra távozott a magyar bajnok centere

Benke Szilárd szerződtetése és Váradi Benedek hosszabbítása után most távozóról számolt be a férfi kosárlabda NB I-et megnyerő Falco – Tóth Norbert Szolnokon folytatja pályafutását.

Férfi kosár: Ez volt az utolsó lehetőségem – Vojvoda

Vojvoda Dávid, a magyar válogatott kiválósága csaknem 29 évesen úgy döntött, légiósnak áll, és az olasz Reggianához igazolt.

Kosár: Vojvoda Dávid az olasz élvonalba igazolt – hivatalos

Az olasz élvonalban szereplő Pallacanestro Reggiana férfi kosárlabdacsapata szerződtette Vojvoda Dávidot.

Kosárlabda: a Falcónál folytatja a válogatott bedobó

Elhagyja Szolnokot, és a címvédő szombathelyi Falcónál játszik a következő idényben Benke Szilárd – számolt be róla a szombathelyi klub hivatalos honlapja.

Férfi kosár NB I: a Pécsé a bronz, a címvédő lemaradt a dobogóról

A Pécs szerezte meg a bronzérmet a férfi kosárlabda NB I-ben, miután a harmadik helyért vívott párharc szerdai, második mérkőzésén is legyőzte a tavalyi bajnok Szolnokot.

Férfi kosár NB I: zsinórban harmadszor döntőben a Falco, várat magára a „házidöntő”

A férfi kosárlabda NB I elődöntőjében a Falco megszerezte harmadik győzelmét a Szolnok ellen, így zsinórban harmadszorra is bejutott a bajnoki döntőbe. A másik párharcban még nem született döntés, hiszen a Pécs megakadályozta a Körmend döntőbe jutását.

Férfi kosár NB I: a Szolnok az U18-as csapatból tölti fel keretét

Tóth Ádám kiállítása és az ezzel járó automatikus eltiltás miatt eggyel megint kevesebben lesznek a férfi kosárlabda bajnoki elődöntő harmadik meccsén a szolnokiak Szombathelyen, de kérdés, hogy a 2–0-s hátrányban lévő, a szezon során a csapaton átsöprő példátlan sérüléshullám után lesznek-e elegen.

Férfi kosár NB I: egy lépésre a Vas megyei házidöntőtől

A Falco Szolnokon, a Körmend Pécsen aratott győzelmével került egy lépésre a bajnoki döntőtől. Közel jár a két csapat ahhoz, hogy a 2007–2008-as idény után másodszor játssza egymással a bajnoki finálét – 11 évvel ezelőtt a Falco nyerte meg eddigi egyetlen bajnoki címét.

Férfi kosár NB I: körmendi és Falco-sikerrel indult az elődöntő

Vasi győzelmekkel kezdődött meg a férfi kosárlabda NB I elődöntője szombaton: az első helyen kiemelt Körmend 88–75-re verte meg a PVSK-t, míg a Falco 78–65-re a címvédő Szolnokot.

Férfi kosár NB I: az összes párharc eldőlt, kialakult az elődöntő mezőnye

A férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjében az összes párharc eldőlt már a 3. mérkőzés után, így kialakult az elődöntő mezőnye. A Körmend a Péccsel, míg a Falco a Szolnokkal fog összecsapni a döntőbe jutásért.

Férfi kosár NB I: könnyedén nyert, söprésközelben a Falco

Könnyedén nyert Kecskeméten is a Falco, amely ezzel egy sikerre került a férfi kosárlabda NB I rájátszásának elődöntőjétől, egyszersmind a bajnokságban már negyedszer győzte le ellenfelét.

Férfi kosár NB I: a Körmend lett a középszakasz győztese

A férfi kosárlabda NB I középszakaszának utolsó játéknapján kialakult a negyeddöntő pártosítása. A középszakaszt a Körmend nyerte meg, miután a záró napon 20 ponttal legyőzte a Szolnokot. A felsőházban szerdán találkozó Jászberény és Pécs a playoff első körében is összecsap egymással, az utolsó „tét nélküli” összecsapásukat a baranyaiak nyerték meg idegenben.

Férfi kosár NB I: magabiztosan győzött a Szolnok

A Szolnoki Olaj 85–68-ra kiütötte a Jászberényt a férfi kosárlabda NB I felsőházában, a középszakasz szombati játéknapján.