Kajak-kenu: Oroszországban tudta meg, hogy mégis kvótát szerzett Szegeden

Már Oroszországban, egy meghívásos versenyen járt, amikor megérkezett a Nemzetközi Kajak-kenu Szövetség állásfoglalása, mely szerint Lucz Dóra hatodik helye is olimpiai kvótát ért a szegedi világbajnokságon. Az UTE sportolója a hazai pályán átélt versenyről, a felkészülés nehézségeiről és kulisszatitkairól, valamint a Maty-éren bronzérmet nyerő húgáról, Lucz Annáról is mesélt.

Kajak-kenu vb: a világbajnok párbajtőröző legyőzte az olimpiai bajnok kenust!

A szegedi kajak-kenu világbajnokság vasárnapi sprint- és 5000 méteres döntői között hajóelhúzásban mérte össze tudását az olimpiai bajnok kenus, Vajda Attila és a júliusi, budapesti vívó-világbajnokságon aranyérmes párbajtőröző, Siklósi Gergely. A csatát utóbbi nyerte meg, pedig úgy érzi, a vívás azért még jobban megy neki, míg előbbi szerint valami turpisság volt a dologban. Ráadásul a vereség miatt még vízbe is kellett ugrania.

Kajak-kenu vb: „Csalódottan érkeztünk a célba, örülünk, hogy bronz lett a vége”

Balaska Márk és Apagyi Levente a célba érkezés után azt hitte, lemaradt a dobogóról, s először csak az vigasztalta őket, hogy a hazai közönség őket élteti a szegedi kajak-kenu világbajnokságon. Aztán meglátták, hogy a 3. helyen végeztek K–2 200 méteren, s mindjárt jobb lett a kedvük. Lehet, hogy meg is ünneplik.

Kajak-kenu vb: „Örülünk a két ezüstnek és a kvótának, nincs bennünk hiányérzet”

A Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső alkotta női kenu páros 500 és 200 méteren is ezüstérmes lett a szegedi kajak-kenu világbajnokságon. Előbbi távon az olimpiai kvótát is megszerezték, s bár nem aranyérem lógott a nyakuban, boldogan nyilatkoztak a második éremátadás után.

Kajak-kenu vb: Ez volt az egyetlen jó pályánk, de ez tökéletes volt! – Csipes Tamara

Magabiztos versenyzéssel lett világbajnok a Gazsó Alida Dóra, Csipes Tamara, Medveczky Erika, Bodonyi Dóra alkotta női kajaknégyes a szegedi kajak-kenu világbajnokságon. A döntő után boldogan beszéltek arról, hogy tökéletes pályát mentek, s annyira jó volt, hogy legszívesebben megismételnék.

Kajak-kenu vb: aranyérmes a női kajak négyes Szegeden!

A női kajak négyes 500 méteren megvédte világbajnoki címét, emellett a Balla, Devecseri páros kenuban 200 és 500 méteren is ezüst-, Kozák Danuta kajak egyesben 500-on, illetve a Balaska, Apagyi duó férfi 200-on bronzérmet szerzett a szegedi, olimpiai kvalifikációs kajak-kenu vb utolsó napján.

Kajak-kenu vb: Jó a kártyaparti, benne van a pakliban a kvóta is – Kammerer

A középfutamokkal folytatódott szombat délután a szegedi kajak-kenu világbajnokság. Olimpiai távon az ötszörös olimpiai bajnok Kozák Danuta mellett a Kammerer Zoltán, Gál Péter István alkotta kajakpáros is döntőbe jutott, és a férfi kajaknégyes is érdekelt lesz a vasárnapi fináléban. A férfi kenusok 200 méteres döntőjében Hajdu Jonatán lesz érdekelt. Kiss Tamás C–1 1000 méteren B-döntőzik.

Kajak-kenu vb: Aranyat és hajfonást is kapott születésnapjára Csipes Tamara

Csipes Tamara fölényesen nyerte meg a K–1 1000 métert a szegedi kajak-kenu világbajnokságon, ráadásul hetedik világbajnoki címét éppen a 30. születésnapján szerezte meg. De nemcsak aranyat, hanem hajfonást is kapott ajándékba, kislánya pedig a tévében nézte anyukája diadalát.

Kajak-kenu vb: „A győzelem után megöleltük egymást, nem vagyunk beszédesek”

Kopasz Bálint tökéletes versenyzéssel lett világbajnok K–1 1000 méteren a szegedi kajak-kenu világbajnokságon. A mindig visszafogott sportoló széles mosollyal nyugtázta, hogy az olimpiai kvótát érő első helyen ért a célba. Az NSO Tv-nek már edző édesanyjával, Demeter Irénnel idézte fel a döntőt és a győzelem utáni pillanatokat.

Kajak-kenu vb: Túl szerény vagyok, csibésznek kellene lennem! – Csizmadia

Csizmadia Kolos, aki pénteken éppen csak lemaradt az A-döntőről a férfiak olimpiai számában, K–1 200 méteren, a szombati program nyitó számának B-döntőjében a második helyet szerezte meg.

Kajak-kenu vb: „Áprilisban nem gondoltam volna, hogy dobogóra állhatok”

Egy arany-, egy ezüst- és egy bronzéremmel zárta a magyar küldöttség az első döntős napot a szegedi kajak-kenu világbajnokságon. A dobogósok mellett a K–1 500 méteren ötödik helyen végző, az eltiltása után újra világbajnokságon szereplő Dombvári Bence is értékelt az NSO Tv-nek.

Kajak-kenu vb: Szoboszlait megvették, Dzsudzsákot visszavonultatták

Az előfutamát megnyerve jutott a középdöntőbe a Birkás Balázs, Nádas Bence, Tótka Sándor, Kuli István alkotta férfi kajaknégyes. A parton természetesen vidáman értékeltek az NSO Tv-nek.

Kajak-kenu vb: Elúszott minden, amiért egész évben dolgoztam – Kárász

Mint beszámoltunk róla, kizárták a szegedi kajak-kenu világbajnokságon a K-2 500 méteren címvédő Kárász Anna, Kozák Danuta párost, mert a hajómérésnél 80 dekával könnyebb volt a hajójuk. A történtek után Kárász, akinek ez az egy száma volt a vb-n, érthető csalódottsággal csak annyit mondott: úgy érzi, elúszott minden, amiért egész évben dolgozott.

Kajak-kenu vb: a pályán minden magyar egység továbbjutott

A férfiak királyszámában, K–1 1000 méteren Kopasz Bálint a legjobb időeredménnyel és rendkívül könnyed versenyzéssel jutott a pénteki középfutamba – ebben a versenyszámban a nagy számú induló miatt nem lehetett egyből a döntőbe kerülni. Hiába teljesítettek hibátlanul a magyarok, az öröm nem lehet teljes: Kozák Danuta és Kárász Anna párosát kizárták K–2 500 méteren.

Kajak-kenu: A győzelem merész álom, a dobogó viszont cél – Tóth Dávid

Ha valaki tudja, hogy milyen érzés világbajnoki címet nyerni a Maty-éren, akkor az Tóth Dávid és Kulifai Tamás, akik 2011-ben több ezer szurkoló örömére K-2 500 méteren álltak fel a dobogó legfelső fokára. Most a „hagyományos” számukban, két új társsal, Erdőssy Csabával és Kós Benedekkel rajtoltak el K-4 1000 méteren és jutottak be egyenes ágon a pénteki döntőbe.