Rp. úszó ob: Hosszú legyőzte Késelyt 400 gyorson

Újabb három aranyérmet szerzett Hosszú Katinka – a rövid pályás országos bajnokság második napján mindhárom egyéni számot ő nyerte Kaposváron, amibe egy bravúr is belefért, mégpedig az Eb-bronzérmes Késely Ajna legyőzése 400 gyorson. Milák Kristóf szintén diadalmaskodott ezen a távon, 50 pillangón viszont az Eb-n második Szabó Szebasztián egy tempóval előbb ért a falhoz. Érdekesség, hogy 200 vegyesen a szövetségi kapitány fia, Sós Dániel élete első felnőttbajnoki címét szerezte meg.

Rp. úszó Eb: Késely Ajna bronz-, a férfiváltó ezüstérmes!

Késely Ajna bronzérmet szerzett a glasgow-i rövid pályás úszó Európa-bajnokságon a női 400 méter gyors döntőjében. Az utolsó számban, a férfi 4x50 méteres vegyes váltó fináléjában a magyar csapat remek hajrával ezüstérmes lett.

Rp. úszó Eb: Szabó Szebasztián ezüstérmes 50 pillangón

A glasgow-i rövid pályás úszó Európa-bajnokságon Szabó Szebasztián 22.35-ös idővel a 2. helyen végzett 50 méter pillangón. Hosszú Katinka 200 méter vegyesen aranyérmet szerzett, ugyanitt Jakabos Zsuzsanna 4. lett.

Rp. úszó Eb: Hosszú Katinka a 200 vegyest is megnyerte

A glasgow-i rövid pályás úszó Európa-bajnokságon Hosszú Katinka 200 méter vegyesen aranyérmet szerzett, Jakabos Zsuzsanna a 4. helyen zárt. Szabó Szebasztián remek napot tudhat maga mögött – előbb bejutott az 50 pillangó döntőjébe, majd a fináléban ezüstérmet szerzett.

Úszás, ISL: Hosszú Katinkáék nem lesznek ott a döntőben

Hosszú Katinka csapata, az Iron a harmadik helyen végzett a Nemzetközi Úszóliga (ISL) londoni állomásán, így eldőlt, hogy nem lesz ott a sorozat Las Vegas-i fináléjában.

Úszó-vk: Hosszú arany-, Szabó és Jakabos bronzérmes vasárnap

Hosszú Katinka egy arany-, Jakabos Zsuzsanna és Szabó Szebasztián pedig egy-egy bronzérmet nyert az úszók oroszországi világkupa-állomásának harmadik, vasárnapi versenynapján.

Úszás: Kapásék nyertek, Hosszú csapata a harmadik Lewisville-ben

A harmadik helyen zárta Hosszú Katinka csapata, a Team Iron a Nemzetközi Úszóliga (ISL) sorozatának harmadik állomását a texasi Lewisville-ben, ahol a London Roar – Kapás Boglárkával a soraiban – diadalmaskodott.

Úszó-vk: Egy-egyre állunk Szabó Szebasztiánnal, várom a folytatást – Milák Kristóf

Milák Kristóf gyorsúszásban is rajthoz áll a világversenyeken? Világbajnokunk a táv első felében még nem szeretne eredményt hirdetni, a budapesti világkupaverseny is csak egy tesztállomás volt, amelyen 200 gyorson ezüstérmet, 400 gyorson bronzérmet nyert. 100 pillangón nem talált legyőzőre, pedig az olimpiáért folytatott harcban újabb kihívója akadt: Szabó Szebasztián.

Úszó-vk: Hosszúé lett a 9. arany, 29 éremmel zártak a magyarok

Tizenegy számban kvalifikáltak a magyar úszók a Duna Arénában zajló világkupaverseny vasárnap esti döntőibe, s végül úszóinknak 12 érmet sikerült hozzátenniük az eddigi 17-hez, köztük négy aranyat. Hosszú Katinka 200 vegyesen, Burián Katalin 200 háton, Szabó Szebasztián 50 pillangón, Jakabos Zsuzsanna 100 pillangón nem talált legyőzőre.

Úszó-vk: Hosszú és Milák is nyert pillangón a Duna Arénában

Öt magyar indulója is volt a női 200 méteres pillangóúszás döntőjének a Duna Arénában zajló budapesti úszóvilágkupa-verseny pénteki versenynapján, közülük a papírformának megfelelően Hosszú Katinka csapott elsőként a célba. Férfi 100 pillangón Milák Kristóf győzött, ő korábban 400 gyorson másodikként végzett.

Úszás: „Ez a világ legnagyobb csodája...” – Szabó Szebasztián

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság rekordsebességgel döntött: szerda este kiderült, hogy a Vajdaságból származó Szabó Szebasztián magyar színekben indulhat Tokióban.

Tokió 2020: a NOB rábólintott, Szabó Szebasztián magyar színekben indulhat

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) hozzájárult, hogy a szerb-magyar kettős állampolgárságú Szabó Szebasztián magyar színekben induljon a jövő évi, tokiói nyári olimpián.

Úszó-vk: Hosszú győzelemmel, Jakabos kettő, Szabó egy ezüsttel zárt

Hosszú Katinka aranyéremmel fejezte be szereplését az úszók világkupa-sorozatának szingapúri állomásán, emellett a szombati záró napon Jakabos Zsuzsanna két, Szabó Szebasztián egy ezüstöt szerzett.

Úszó-vk: öt magyar érem, közte két arany Szingapúrban

Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsanna is nyert egy-egy döntőt a pénteki versenynapon az úszók világkupa-sorozatának szingapúri állomásán.

Úszás: Hosszú és Szabó győzelemmel zárt Csinanban

Hosszú Katinka és Szabó Szebasztián győzelemmel zárta szereplését az úszó világkupa-sorozat csinani állomásának utolsó napján, szombaton.

Úszó-vk: Hosszú 400 vegyesen és 100 háton is nyert Csinanban

Hosszú Katinka nagy fölénnyel, több mint nyolc másodperces előnnyel nyerte meg a 400 méteres vegyesúszást Jakabos Zsuzsanna előtt az úszó világkupa-sorozat második állomásán Csinanban.

Úszó-vk: Hosszú és Szabó arany-, Jakabos ezüstérmes Csinanban

Hosszú Katinka és Szabó Szebasztián arany-, Jakabos Zsuzsanna ezüstérmes lett az úszó világkupa-sorozat csinani állomásának nyitó napján.

Úszó-vk: Hosszú 17 századdal nyerte meg a 200 vegyest Tokióban

Hosszú Katinka arany-, Kozma Dominik és Szabó Szebasztián ezüstérmet nyert Tokióban az úszók világkupa-sorozatának harmadik versenynapján.

Úszás: világkupacsúccsal nyert Hosszú 400 vegyesen Tokióban

Hosszú Katinka új világkupacsúccsal, 4:32.30 perces idővel nyerte meg a 400 méteres vegyes úszást a világkupa-sorozat első, tokiói állomásán.