Úszó-vk: Hosszú győzelemmel, Jakabos kettő, Szabó egy ezüsttel zárt

Hosszú Katinka aranyéremmel fejezte be szereplését az úszók világkupa-sorozatának szingapúri állomásán, emellett a szombati záró napon Jakabos Zsuzsanna két, Szabó Szebasztián egy ezüstöt szerzett.

Úszó-vk: öt magyar érem, közte két arany Szingapúrban

Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsanna is nyert egy-egy döntőt a pénteki versenynapon az úszók világkupa-sorozatának szingapúri állomásán.

Úszás: Hosszú és Szabó győzelemmel zárt Csinanban

Hosszú Katinka és Szabó Szebasztián győzelemmel zárta szereplését az úszó világkupa-sorozat csinani állomásának utolsó napján, szombaton.

Úszó-vk: Hosszú 400 vegyesen és 100 háton is nyert Csinanban

Hosszú Katinka nagy fölénnyel, több mint nyolc másodperces előnnyel nyerte meg a 400 méteres vegyesúszást Jakabos Zsuzsanna előtt az úszó világkupa-sorozat második állomásán Csinanban.

Úszó-vk: Hosszú és Szabó arany-, Jakabos ezüstérmes Csinanban

Hosszú Katinka és Szabó Szebasztián arany-, Jakabos Zsuzsanna ezüstérmes lett az úszó világkupa-sorozat csinani állomásának nyitó napján.

Úszó-vk: Hosszú 17 századdal nyerte meg a 200 vegyest Tokióban

Hosszú Katinka arany-, Kozma Dominik és Szabó Szebasztián ezüstérmet nyert Tokióban az úszók világkupa-sorozatának harmadik versenynapján.

Úszás: világkupacsúccsal nyert Hosszú 400 vegyesen Tokióban

Hosszú Katinka új világkupacsúccsal, 4:32.30 perces idővel nyerte meg a 400 méteres vegyes úszást a világkupa-sorozat első, tokiói állomásán.

Úszó-vk: Hosszú arany-, Jakabos és Szabó bronzérmes

Hosszú Katinka egy arany-, Jakabos Zsuzsanna és Szabó Szebasztián pedig egy-egy bronzérmet nyert pénteken az úszók világkupa-sorozatának tokiói nyitányán.

Hosszú Katinka sorozatban negyedszer világbajnok 200 vegyesen

Hosszú Katinka sorozatban negyedszer lett világbajnok 200 méter vegyesen! Háromszoros olimpiai bajnokunk a Kvangdzsuban zajló vizes világbajnokságon sem talált legyőzőre, így Barcelona, Kazany és Budapest után ismét aranyérmes lett ebben a versenyszámban. Szabó Szebasztián 50 pillangón az ötödik helyen végzett, Kozma Dominik a hatodik legjobb idővel döntős 200 gyorson. Bohus Richárd 100 háton nem jutott be a fináléba.

Késely Ajna új országos csúccsal negyedik lett 400 gyorson

Késely Ajna új magyar csúcsot úszva negyedik helyen zárt a dél-koreai vizes világbajnokság női 400 méteres gyorsúszásának döntőjében, csupán két századdal lemaradva a dobogóról. Kapás Boglárka ugyanitt a hatodik lett, Hosszú Katinka a női 200 vegyes elődöntőjében fölényesen a legjobb időt úszva döntős, Szabó Szebasztián 50 méter pillangón a hatodik legjobbként finalista. Adam Peaty újabb világcsúcsot állított fel, Ausztrália két aranyat szerzett vasárnap, Kína és az Egyesült Államok egyet-egyet.

Vizes vb: Hosszú Katinka erődemonstrációt tartott az előfutamban

Vasárnap hajnalban megkezdődött a medencés úszók versenye is a dél-koreai vizes világbajnokságon: Hosszú Katinka minden idők hetedik legjobb idejével ment tovább az elődöntőbe, de Késely Ajna egyéni csúcsa, Szabó Szebasztián erős mezőnyből való továbbjutása, vagy a férfi gyorsváltó olimpiai kvótaszerzése is biztató.

Szabó Szebasztián: Nem volt kérdés, hogy magyar színekben úszom

Immár a magyar színeket képviseli Szabó Szebasztián, a zentai fiú, aki Győrben otthonra talált, és Petrov Iván irányításával egyre jobb és jobb időket úszik.

Úszás: Milák és Cseh edzője kétségüknek adtak hangot a honosítás kapcsán

Milák Kristóf és Cseh László edzőjének máris van véleménye a vajdasági Szabó Szebasztián magyar válogatottságáról.

Úszás: Szabó Szebasztián mától versenyzőként is magyarnak számít

Kedd délután Cornel Marculescu, a Nemzetközi Úszószövetség (FINA) ügyvezető igazgatója hivatalosan értesítette a Magyar Úszószövetséget, hogy mindent rendben talált Szabó Szebasztián honosítási kérelmével kapcsolatban, így a vajdasági születésű versenyző mostantól bármikor szerepelhet a magyar válogatottban.

Úszás: a Szerb Olimpiai Bizottság még egyszer elbeszélgetne Szabóval

Miután a Szerb Úszószövetség elnöke, Borisz Drobac közölte, hogy Szabó Szebasztián története Szerbia számára véget ért, s a vajdasági Zentán született úszó, aki anyaegyesületének és a Győrnek is a tagja, a jövőben magyar színekben kíván és minden bizonnyal fog is versenyezni, a Szerb Olimpiai Bizottság közleményt adott ki az üggyel kapcsolatban.

Érzelmi döntés – mondja a magyar színeket választó úszó

Mint beszámoltunk róla, Szabó Szebasztián, a Győr úszója a jövőben magyar színekben kíván versenyezni, és a Szerb Úszószövetségnél kérte, járuljon hozzá ehhez. A fiatal úszó a Nemzeti Sportnak beszélt döntése hátteréről.

Úszás: Szabó Szebasztián a jövőben magyar színekben versenyez

Úgy néz ki, minden akadály elhárult, így a Győr versenyzője, Szabó Szebasztián a jövőben magyar színekben versenyezhet. A debreceni országos bajnoksáson 100 méter pillangón 51.34 másodperces idővel aranyérmet szerző Szabó a Szerb Úszószövetségnél kérte, járuljanak hozzá, hogy Magyarország színeiben indulhasson a nemzetközi úszóversenyeken.

Úszás: a kapitány beszélt Szabó Szebasztián és Szilágyi Csaba „honosításáról” is

Sós Csaba szövetségi kapitány szerint „összességében nagyon látványos, nagyon ütős, nagyon erős” volt az úszók országos bajnoksága, amely szombat este ért véget Debrecenben.