Kajak-kenu vb: Kiss Péter KL1-ben világbajnok, és kvótát szerzett

Kiss Péter KL1 kategóriában világbajnok lett és paralimpiai kvótát szerzett a szegedi kajak-kenu világbajnokságon.

Kajak-kenu vb: Molnárné Tóth 5., Varga a 7., Juhász döntőzhet

A paraversenyzők délutáni programjában a VL2-ben szereplő Juhász Tamás óriási csata árán, futamgyőzelemmel jutott a döntőbe, míg ugyanebben a kategóriában a riói paralimpia ezüstérmese, Suba Róbert harmadik lett, így rá vár még egy középfutam.

MPB: Drávucz és Suba lesz idén a Magyar Parasport Napjának nagykövete

Drávucz Rita olimpikon, világ- és Európa-bajnok vízilabdázó, valamint Suba Róbert paralimpiai ezüstérmes kajakos lesz idén a Magyar Parasport Napjának nagykövete.

Paralimpia: kihirdették a K&H programjának ösztöndíjasait

Suba Róbert paralimpiai ezüstérmes kajakozó, Száraz Evelin úszó, valamint Forró Tamás, a bocsaválogatott és Hegedűs László segítője egyenként 800 ezer forintos ösztöndíjjal készülhet a 2020-as paralimpiára a K&H mozdulj! paralimpiai kártyaprogram ösztöndíjasaként.

Kajak-kenu vb: döntős a két címvédő 200-as kajak párosunk

Mindkét címvédő magyar kajak páros bejutott a döntőbe 200 méteren a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló kajak-kenu világbajnokságon. A parakajakos Suba Róbert révén csütörtökön megszületett az első magyar érem is.

Kajak-kenu: megvan az első magyar érem a szegedi vk-n

Suba Róbert révén megszerezte első érmét, egy bronzot a magyar csapat a Szegeden zajló kajak-kenu világkupán: a paralimpiai második sportoló az első paradöntőben, K–1 200 méteren lett harmadik.

Kajak-kenu vb: Suba Róbert parakajakban is második lett

A racicei kajak-kenu világbajnokság pénteki versenynapján Suba Róbert ezüstérmet szerzett 200 méteren a KL1-es döntőben.

Kajak-kenu vb: Suba Róbert ezüstérmet szerzett

A csehországi Racicében szerdán a parasportolók szereplésével kezdetét vette a kajak-kenu világbajnokság, rögvest egy kiváló magyar eredménnyel: Suba Róbert ezüstérmet szerzett.

Kajak-kenu-vk: Suba Róbert ezüstérmes Szegeden

Suba Róbert ezüstérmet szerzett a parakenusok férfi KL1-es kategóriájában a szegedi kajak-kenu világkupa pénteki versenynapján.

Paralimpia: újabb ezüst, Suba Róbert a dobogó 2. fokán!

A második helyen végzett Suba Róbert a KL1-es sérültségi kategória 200 méteres parakajak döntőjében a riói paralimpián.

Kajak-kenu Eb: Suba Róbert második aranyérmét szerezte

Suba Róbert megszerezte a második aranyérmét a moszkvai parakenu Európa-bajnokságon.

Kajak-kenu vb: Suba Róbert bronzérmes parakenuban

Egy bronzérmet szereztek a magyarok a moszkvai kajak-kenu világbajnokság szerdai nyitónapján, parakenuban.