Ligue 1: a Lyon kétgólos előny elvesztésével hangolt a Barcára

Hiába vezetett két góllal a Lyon, be kellett érnie a 2–2-es döntetlennel a Strasbourg otthonában a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 28. fordulójának szombat kora esti mérkőzésén.

Ligue 1: megjött a Lyon, rögvest potyogtak is a gólok

Nem hozott sok gólt a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 27. fordulójának három vasárnapi korai meccse: csupán kétszer rezdült meg a háló, ebből egyszer saját kapuját vette be egy játékos.

Ligue 1: győzelmével már a Marseille előtt a Saint-Étienne

A Saint-Étienne 1–0-ra nyert Dijonban a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 26. fordulójának péntek esti mérkőzésén.

Ligue 1: a St.-Étienne egy góllal legyőzte a Strasbourgot

A francia rekordbajnok Saint-Étienne hazai pályán 2–1-re legyőzte a Strasbourgot, míg a Caen saját közönsége előtt a Nantes ellen szenvedett vereséget a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 23. fordulójából elhalasztott mérkőzésen.

Videó: faragták Neymart, aki zseniális csellel vágott vissza

A Strasbourg ellen 2–0-ra megnyert hazai Francia Kupa-mérkőzésen megsérült Neymar 60. percbeli lecserélése előtt egy pazar cselt is előrántott a kalapból. A vendégek tunéziai középpályása, Moataz Zemzemi rövid egymásutánban háromszor is odarúgott a brazil támadónak, aki nem sokkal később egy briliáns trükköt bedobva vágott vissza. Neymar lábközépcsontja sérült meg, azt még nem tudni, mennyit kell kihagynia.

Francia Kupa: Neymar sírva jött le a pályáról, a PSG továbbjutott

A Francia Kupa legjobb tizenhat csapata közé jutásért lépett pályára a PSG a Strasbourgot fogadva, és magabiztos, 2–0-s győzelmet aratva jutott tovább, ugyanakkor a második félidőben elvesztette Neymart: a brazil támadó jobb bokája aláfordult, s a mérkőzés 61. percében le kellett cserélni.

Ligue 1: „A nagymamád egy k..va!” – Henry kikelt magából

Mint beszámoltunk róla, a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 21. fordulójában az AS Monaco hazai pályán szaladt bele a késbe a Strasbourg ellen (1–5). Az eredmény alakulását Thierry Henry, a Monaco vezetőedzője is nehezen viselte, s keményen beszólt a vendégek játékosának, Kenny Lalának.

Ligue 1: hazai pályán kapott ötöst Henry Monacója

A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 21. fordulójának szombat esti mérkőzésein a Thierry Henry irányította Monaco hazai pályán szaladt bele a késbe a Strasbourg ellen (1–5), a Toulouse Sanogo góljával győzött a Nimes otthonában, míg a Reims és a Nice 1–1-et játszott egymással.

Francia Kupa: nyert a Strasbourg, a PSG lett a jutalma

Utolsóként a Strasbourg jutott be a labdarúgó Francia Kupa legjobb 32 csapata közé, mivel Kévin Zohi 98. percben szerzett góljával ráadásban legyűrte a másodosztályú Grenoble-ot. Az elzásziak a 16 közé jutásért a Paris Saint-Germainnel találkoznak.

Ligue 1: újra nyert a Rennes, már négy forduló óta hibátlan

A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésein folytatta remek sorozatát a Rennes, amely már négy bajnoki óta nem tud hibázni, nyert a Strasbourg is a Toulouse otthonában – itt két győzelmet számlál a sorozat. A harmadik mérkőzésen a Dijon némi meglepetésre döntetlent játszott a Montpellier ellen hazai pályán. A forduló záró találkozóján a Monaco hazai pályán döntetlent játszott a Marseille-jel.

Francia Ligakupa: Fekir büntetőt hibázott, búcsúzott a Lyon

A labdarúgó francia Ligakupa negyeddöntőjében a Lyon otthon 2–1-re kikapott a Strasbourgtól, így búcsúzott a sorozattól. A hazaiak világbajnok francia támadója, Nabil Fekir az első félidő ráadásában, egygólos vendégelőnynél tizenegyest hibázott.

Ligue 1: három és fél év után lőttek gólt szabadrúgásból

A franciaországi tüntetések miatt ezúttal is ritkult az ottani élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Ligue 1 programja – szombaton például csupán egy mérkőzést rendeztek meg: a Reims 2–1-re verte meg vendégét, a Strasbourg legénységét.

Ligue 1: a 95. percben mentette meg otthoni veretlenségét a Lille

Majdnem elveszítette hazai veretlenségét a Lille a francia labdarúgó-bajnokság 17. fordulójában, a második helyezett egy 95. percben belőtt büntetővel ért el 1–1-et a  Reims ellen. A Strasbourg kétszer is vezetett, de végül nem bírt a kiesés elől menekülő Caen csapatával.

Ligue 1: először veszített pontokat a PSG

Nincsen már hibátlan csapat a francia labdarúgó-bajnokság élvonalában, az első tizennégy fordulót hibátlan teljesítménnyel abszolváló Paris Saint-Germain ugyanis 2–2-es döntetlent játszott a Bordeaux vendégeként.

Ligue 1: a strasbourgiak mind a 23 Lille-lövést megúszták

A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 13. fordulójának nyitó mérkőzésén a Lille otthon 23-szor lőtt kapura, mégis 0–0-ra végzett a Strasbourggal.

Ligue 1: a Lille nyert, a Montpellier a sereghajtó ellen botlott

A Lille 3–1-re legyőzte a Saint-Étienne-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 9. fordulójában.

Ligue 1: Fekir büntetőt rontott, a Lyon csak ikszelt

Az Olympique Lyontól hazai pályán meglepetésre csak 1–1-es döntetlenre futotta a Nantes ellen a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) nyolcadik fordulójában.

Ligue 1: a Lyon győzte le a szezonban először a Strasbourgot

A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 3. fordulójának első mérkőzésén a Lyon 2–0-ra legyőzte az eddig veretlen Strasbourgot. A győztes csapat első gólját Martin Terrier szerezte, aki az előző szezont éppen a Strasbourgnál töltötte kölcsönben – nem is ünnepelte találatát.

Ligue 1: „őrzi nyeretlenségét" a Bordueax

A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság második fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésein előbb a Strasbourg döntetlent játszott a Saint-Étienne-nel, majd a Toulouse győzte le hazai pályán a Bordeaux-t.

Ligue 1: Depay pazar szabadrúgással kezdte a szezont

A Lyon győzelemmel, a Bordeaux vereséggel kezdte meg a francia élvonal 2018–2019-es idényét.