Férfi vízi Eb: Ilyenkor megengedhetünk magunknak egy fél könnycseppet – Märcz

Märcz Tamás láthatóan elérzékenyült a Himnusz alatt, amely a magyar férfi vízilabda-válogatott Európa-bajnoki győzelme után csendült fel a Duna Arénában. A szövetségi kapitány játékosként kétszer nyert Eb-t, de ez a budapesti győzelem a legkedvesebb a szívének. Manhercz Krisztián is mérhetetlenül boldog, Vámos Márton pedig arról beszélt az NSO Tv-nek, hogy ezennel bejelentkeztek az olimpiai aranyra is.

Férfi kézi Eb: A legfontosabb pillanatokban erőn felül teljesítettünk – reakciók a döntő után

A spanyol kézilabda-válogatott 22–20-ra legyőzte Horvátországot a férfi kézilabda Európa-bajnokság döntőjében vasárnap. A spanyolok ezzel a győzelemmel kijutottak a tokiói olimpiára, a horvátok készülhetnek a selejtezőre. Íme, így értékeltek a főszereplők a finálé után!

Vízi Eb: Szóltam a spanyoloknak, kiszállok a vízből, mert Soma kivédi – Nagy V.

Nagy Viktor az utolsó ötméteres előtt kiült a spanyol kispadhoz, és azt mondta az ellenfélnek, hogy kiszáll, mert Vogel Soma úgyis véd. Mindig így legyen igaza, hiszen azzal a védéssel megnyerte az Európa-bajnokságot a magyar férfi vízilabda-válogatott Budapesten.

Férfi vízi Eb: Magyarország nagy izgalmak után Európa-bajnok!

A magyar férfi vízilabda-válogatott óriási küzdelemben, 9–9-es döntetlen után szétlövéssel győzte le Spanyolországot, és 21 év után újra Európa-bajnok lett!

Megnyertük! 21 év után újra Európa-bajnok a magyar vízilabdacsapat

A magyar férfi vízilabda-válogatott óriási küzdelemmel, 9–9-es döntetlen után szétlövéssel győzte le Spanyolországot, és 21 év után újra Európa-bajnok lett!

Férfi kézi Eb: a spanyoloké lett a végső győzelem!

Spanyolország nyerte meg a férfi kézilabda Európa-bajnokságot, miután a döntőben 22–20-ra legyőzte Horvátországot.

Férfi vízi Eb: Rendkívül szervezett a spanyolok védelme – Märcz

A magyar férfi válogatott az olimpiai kvalifikációval az egyik célját már elérte az Európa-bajnokságon, vasárnap este pedig az aranyérem is meglehet.

Női vízi Eb: az orosz csapatot legyőzve Spanyolország Európa-bajnok

Befejeződött a női vízilabda Európa-bajnokság a Duna Arénában. A döntőben Spanyolország és Oroszország összecsapása nagy küzdelmet hozott, és a spanyolok a negyedik negyedben nyújtott jobb teljesítményüknek köszönhetően egy góllal (13–12) nyertek. A magyar válogatott a harmadik helyen végzett.

Spanyolország lett az Európa-bajnok női vízilabdában

Befejeződött a női vízilabda Európa-bajnokság a Duna Arénában. A döntőben Spanyolország és Oroszország összecsapása nagy küzdelmet hozott, és végül a spanyolok a negyedik negyedben nyújtott jobb teljesítményüknek köszönhetően egy góllal (13–12) nyertek. A magyar válogatott a harmadik helyen végzett.

Férfi kézi Eb: a horvátok kétszeri hosszabbításban nyertek, a spanyolokkal döntőznek

Horvátország kétszeri hosszabbítás után 29–28-ra megverte a világbajnoki ezüstérmes Norvégiát a férfi kézilabda Európa-bajnokság első elődöntőjében, Stockholmban, ezzel bejutott a vasárnapi fináléba. A másik ágon Spanyolország két góllal, 34–32-re legyőzte Szlovéniát, így sorozatban a harmadik kontinensbajnoki döntőjére készülhet.

Férfi vízi Eb: Spanyolország jutott be elsőként a döntőbe

Spanyolország 9–8-ra legyőzte Horvátországot a Budapesten zajló férfi vízilabda Európa-bajnokság első elődöntőjében péntek kora este, ezzel bejutott a fináléba.

Női vízi Eb: Kemény másfél óránk van siratni magunkat – Vályi

Bár négygólos hátránynál őrült hajrába kezdett a magyar női vízilabda-válogatott, 11–10-re alulmaradt a spanyolokkal szemben a budapesti Európa-bajnokság elődöntőjében. Leimeter Dóra és Vályi Vanda is könnyes szemmel nyilatkozott az NSO Tv-nek, és Bíró Attila is beszélt a vereség okairól.

Női vízi Eb: drámai végjáték, a bronzért játszhatunk

Dráma a végén, nem jutott be az Eb-döntőbe a női vízilabda-válogatott

A bronzéremért játszhat a magyar női vízilabda-válogatott a hazai rendezésű Európa-bajnokságon, mivel az elődöntőben Spanyolországtól 11–10-re kikapott. A záró játékrészben a rivális már néggyel is vezetett, de az utolsó pillanatokban az egyenlítésért támadhattunk – hiába. Sorozatban a hatodik elődöntőt bukta el a magyar válogatott a spanyolok ellen!

Női vízi Eb: az eddigi legnehezebb feladat – jön a vb-ezüstérmes

A magyar női pólóválogatott a spanyolokkal játszik az Eb-elődöntőben, amelyben felkészült és koncentrált játékkal szeretne diadalmaskodni.

Férfi kézi Eb: nyertek a svédek, minden esélyünk elszállt az olimpiai selejtezőre

A címvédő spanyol válogatott döntetlent játszott az eddig hozzá hasonlóan hibátlan horvát együttessel az olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének utolsó fordulójában. A másik csoportban Norvégia a szlovénokat is legyőzte, így továbbra is hibátlan. A pénteki stockholmi elődöntőben spanyol–szlovén és norvég–horvát meccset rendeznek.

Férfi kézi Eb: sorozatban ötödször elődöntős a spanyol válogatott

A címvédő spanyol válogatott sorozatban ötödik alkalommal jutott elődöntőbe a férfi kézilabda Európa-bajnokságon.

Férfi kézi Eb: hogyan kötött ki ott a szegedi játékos lövése? – videó

A kapufa és a vaksz akadályozta meg a gólszerzésben Joan Canellast, a Mol-Pick Szeged spanyol kézilabdázóját az Európa-bajnokság hétfői játéknapján. Íme!

Férfi kézi Eb: Sego a legjobbkor védett, a horvátok megverték a németeket

A világbajnoki címvédő Spanyolország a szünetben még csak egy góllal vezetett, végül 30–26-os győzelmet aratott a társházigazda Ausztria felett, Horvátország drámai csatában múlta felül a németeket (25–24), ezzel biztossá tette a helyét az elődöntőben, míg Fehéroroszország 28–25-re verte meg Csehországot a férfi kézilabda Európa-bajnokság 1-es számú középdöntős csoportjának második fordulójában szombaton.

Női vízi Eb: 34 orosz gól, kiütéses siker a csoportunkban

A világbajnoki ezüstérmes spanyol válogatott könnyedén nyert a németek ellen a Duna Arénában zajló vízilabda Európa-bajnokság női tornájának pénteki negyedik fordulójában.