Női kosár Euroliga: kikapott, de még továbbjuthat a Sopron

Győzni tudott a Kurszk a Sopron vendégeként a női kosárlabda Euroliga-csoportkör utolsó előtti fordulójában, de a magyar bajnoknak így is maradt némi esélye továbbjutni.

Női kosárlabda: Határ Bernadett a WNBA-ben is játszik nyáron

Határ Bernadett, a magyar női kosárlabda-válogatott centere szerződést hosszabbított a bajnoki címvédő Sopron csapatánál, az észak-amerikai profiliga (WNBA) következő idényében pedig az Indiana Fever együttesét erősíti.

Női kosár NB I: a Sopronnak nem jelentett gondot a Vasas

A női kosárlabda NB I-ben az Atomerőmű Szekszárd 91–63-ra kiütötte az ELTE BEAC Újbudát, míg a ZTE hazai pályán 92–79-re győzött a PINKK-Pécsi ellen. A Sopron Basket idegenben mért 86–52-es csapást a Vasasra, a PEAC-Pécs pedig 76–66-ra nyert a VBW CEKK Cegléd otthonában.

Női kosár NB I: utcára nyílik a kocsmaajtó – másodszor nyert a BEAC

A címvédő Sopron 76–62-re legyőzte a Zalaegerszeget a női kosárlabda NB I alapszakaszának szerdai játéknapján. Az NKE-FCSM Csata házigazdaként 79–70-re legyőzte a PEAC-Pécset, míg az ELTE BEAC Újbuda meglepetésre megverte a Győrt.

Női kosár Euroliga: soproni siker Lengyelországban

A Sopron Basket tíz ponttal győzött a lengyel Gdynia vendégeként a női kosárlabda Euroliga keddi játéknapján.

Női kosár NB I: nyert a Sopron a Szekszárd otthonában

A Sopron hatpontos győzelmet aratott az Atomerőmű vendégeként a női kosárlabda NB I szombati rangadóján. A DVTK 30 ponttal legyőzte a Vasast, a ZTE a PEAC-Pécset, a Győr a PINKK-et, a Cegléd pedig a BEAC-ot győzte le hazai pályán.

Női Euroliga: a Sopronnak nem jelentett gondot a Lyon

A női kosárlabda Euroliga B-csoportjának 11. fordulójában a Sopron talán idénybeli legjobb játékával a vártnál sokkal simábban győzte le a Lyont, és egyre inkább reménykedhet a folytatásban – a vége 67–53 a magyar csapatnak.

Női kosár NB I: könnyedén, 28 ponttal legyőzte a Sopron a Győrt

A női kosárlabda NB I 16. fordulójában a Sopron 28 ponttal, 76–48-ra legyőzte a vendég Győrt vasárnap kora este – a találkozón a hazaiak már az első negyedben 20 ponttal vezettek, majd később már 34 pont is volt az előnyük, végül 28 lett a vége.

Női kosár Euroliga: fontos győzelmet aratott a Sopron

A Sopron Basket hazai pályán 66–56-ra legyőzte a spanyol Gironát a női kosárlabda Euroliga csütörtök esti mérkőzésén, és megőrizte esélyét a sorozat negyeddöntőjébe jutásra. A játéknapot a B-csoport utolsó helyén kezdő magyar bajnok már az első félidőben tekintélyes előnyt szerzett, a negyedik játékrész elején 28 ponttal vezetett, és, bár a hajrá a vendégeké volt, a soproni győzelem – meg az összevetés szempontjából fontos különbség – nem forgott veszélyben.

Női kosár NB I: az eleje szoros volt, végül simán nyert a Sopron

Az első félidő szoros volt, de végül érvényesült a papírforma: az éllovas Sopron 95–66-ra győzött a BEAC vendégeként a női kosárlabda NB I 15. fordulójának szombati játéknapján. A Csata szoros mérkőzésen verte meg vendégét, a ZTE-t, míg a Cegléd egypontos sikert aratott a Vasas vendégeként.

Női kosár Euroliga: esélye sem volt a Sopronnak a Fener ellen

A török Fenerbahce 70–52-re legyőzte a Sopron Basketet a női kosárlabda Euroliga B-csoportjának 9. fordulójában.

Női kosár NB I: 100 pont felett a Sopron; itt az első PINKK-siker

Noha a második negyedet meglepetésre a TFSE-MTK nyerte meg, a címvédő Sopron száz pont fölé jutva, nagy különbséggel (105–73) győzte le fővárosi vendégét a női kosárlabda NB I szombati játéknapján. A DVTK hazai pályán fölényes sikert aratott a Győr felett, a ZTE több mint harminc pontot vert a Ceglédre, míg a délutáni meccsen az eddig nyeretlen PINKK-Pécs hosszabbítás után győzött a BEAC otthonában.

Női kosár NB I: a 2. helyezett sem tudta megfékezni a Sopront

A listavezető Sopron Basket 31 ponttal, 94–63-ra legyőzte a női kosárlabda NB I-ben így a harmadik helyre visszacsúszó NKE-Csatát.

Női kosár NB I: nyert a Sopron és három vereség után a Győr

A már a szünetben is vezető Sopron 7–0-s rohammal indította a második félidőt, és végül magabiztosan (75–66) győzött a Cegléd vendégeként a női kosárlabda NB I 13. fordulójában. A vasárnapi másik mérkőzésen a nemrég edzőt váltó, immár Merim Mehmedovic irányításával készülő Győr hazai pályán szoros csatában legyűrte a ZTE-t (71–68), azaz három bajnoki vereség után újra nyert.

Női kosár: visszatér Sopronba a világbajnok amerikai klasszis

A Sopron női kosárlabdacsapata a hivatalos honlapján közölte, hogy a tavaszi szezon végéig visszatér az együtteshez az amerikai Candice Dupree.

Női Euroliga: hazai pályán nem tudta legyőzni a franciákat a Sopron

A kosárlabda női Euroliga csoportkörének 8. fordulójában a Sopron Basket odahaza 77–70-re kikapott a BMLA Montpellier-től úgy, hogy az utolsó negyedre fordulva még öt ponttal vezetett, ám a franciák remek teljesítménnyel nemcsak ledolgozták hátrányukat, hanem hét pont előnnyel meg is nyerték a mérkőzést.

Női kosár NB I: simán nyert a Sopron és a Szekszárd is

A női kosárlabda NB I 11. fordulójában a Szekszárd és a Sopron is simán nyert, kikapott a BEAC és a Vasas is.

Női kosár Euroliga: a Sopron véget vetett a rossz szériának

Négy vereség után újra nyert a Sopron a női kosárlabda Euroligában: a magyar bajnok csütörtök este hazai pályán nagy csatában 59–51-re győzött az olasz Famila Schio ellen. A harmadik negyed elején már 12 ponttal vezettek a soproniak (34–22), aztán 39–39-nél újra együtt voltak a felek, de az utolsó játékrészben ismét a hazaiak felé billent a mérleg nyelve. A csoportmeccsek fele után a Sopron három győzelemmel és négy vereséggel, a Famila négy győzelemmel és három vereséggel áll.

Női kosár Euroliga: nagy pofont kapott a Sopron Kurszkban

A női kosárlabda Euroliga 6. fordulójában a B-csoportban érintett Sopron Basket a Dinamo Kurszk otthonába látogatott, ahol 78–47-re simán kikapott az orosz gárdától.

Női kosár NB I: váratlan PEAC-siker a Sopron ellen

A PEAC-Pécs elvette a Sopron veretlenségét a női kosárlabda NB I-ben: a remek harmadik negyedet produkáló pécsiek hazai pályán 83–77-re verték a címvédőt a 9. forduló vasárnapi játéknapján.