Eurofutball: újabb bajnokok jelentkeztek be a BL-főtáblára

Vasárnapi bajnokavatások Európa-szerte: Ukrajnában a Sahtar, Törökországban a Galatasaray, Lengyelországban a Piast Gliwice, Csehországban a Slavia, Montenegróban a Szutjeszka, Koszovóban a Feronikeli, Andorrában pedig az FC Santa Coloma nyerte meg az élvonalbeli labdarúgó-bajnokságot, így mindegyikükkel találkozunk a Bajnokok Ligája következő kiírásában – a Sahtarral és a Galatasarayjal a főtáblán.

El: a Chelsea mázlija, hihetetlen öngól a védőtől – videó

A Chelsea már az 5. percben megszerezte a vezetést a Slavia Praha ellen Pedro találatával az Európa-liga negyeddöntőjének visszavágóján, majd pár perccel később nem mindennapi öngóllal meg is duplázta előnyét. Pedro nagyjából két méterről hibázott, kapufát lőtt az előtte adódó hatalmas lehetőségből, a labda azonban szerencséjére rápattant a vendégek hátvédje, Simon Deli fejére, akiről aztán a kapuba vándorolt. A gólok egyelőre nem fogytak ki: már 4–1-re vezetnek az angolok.

A Frankfurt 39 év után újra nemzetközi kupa elődöntőjében

Az Európa-liga negyeddöntője visszavágóinak meglepetését az Eintracht Frankfurt szolgáltatta: az első meccsen összeszedett kétgólos hátrányát ledolgozva továbbjutott, és 39 év után készülhet ismét nemzetközi kupa elődöntőjére. A Slavia Praha szép halált halt a Stamford Bridge-en, a Chelsea otthonában, a három gól azonban még a győzelemhez is kevés volt. A Valencia biztosan jutott a négy közé a Villarrealt ismét legyőzve.

El: Hazard ismét varázsolt, egy csellel két védőt vert át – videó

Eden Hazard káprázatos cselt mutatott be a Slavia Praha elleni Európa-liga-negyeddöntő első mérkőzésén. A belga világsztár csereként beállva lépett pályára, s nem sokkal később saját térfelének közepéről megindulva, zseniális köténnyel rázott le magáról két Slavia-játékost. A Chelsea 1–0-s előnnyel várhatja a jövő heti visszavágót.

El: minimális előnyben a Chelsea; az elődöntő kapujában a Benfica

Óriási lépést tett a továbbjutás felé a portugál Benfica a labdarúgó Európa-ligában, miután a negyeddöntő első meccsén 4–2-re legyőzte a német Eintracht Frankfurtot. A Chelsea egygólos előnyből várhatja a Slavia Praha elleni visszavágót. A Valencia a hosszabbításban kétszer is betalált a Villarreal ellen, s 3–1-re nyert a spanyol párharc első meccsén.

El: a negyeddöntő 1. mérkőzéseinek eredménykövetése – ÉLŐ!

A negyeddöntőjéhez érkezett a labdarúgó Európa-liga, kövesse az első mérkőzések alakulását élő eredménykövetőnk segítségével!

El: nagyot bakizott a Chelsea, azonnal lecsaptak a troll csehek

A Chelsea április 11-én a Slavia Praha ellen idegenben lép pályára az Európa-liga negyeddöntőjében, majd egy héttel később Londonban rendezik meg a visszavágót.

El: pénzbüntetés a Frankfurtnak, szektorbezárás a Slaviának

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) 50 ezer eurós (16 millió forint) pénzbírsággal sújtotta az Eintracht Frankfurtot, a Slavia Prahának pedig be kell zárnia a B-közép lelátóját az Európa-liga negyeddöntős párharc első mérkőzésén.

Videó: megkapták a Chelsea-t, elképesztően reagáltak a csehek

Mint az pénteken kiderült, a cseh Slavia Praha az angol Chelsea-vel csap össze az Európa-liga negyeddöntőjében. Természetesen a prágai klub játékosai figyelemmel követték a sorsolást, és amikor kiderült számukra, hogy a londoni kékekkel találkoznak, szűnni nem akaró örömujjongásban törtek ki.

Arsenal–Napoli az Európa-liga negyeddöntőjében, összejöhet az „angol” finálé

Pénteken kisorsolták a negyeddöntő párosítását a labdarúgó Európa-ligában. A „slágermeccs” egyből az elején kialakult, az olasz Napoli az angol Arsenalt kapta meg. A Chelsea a Slavia Prahával csap össze, rendeznek spanyol párharcot is a legjobb nyolc között, a Villarreal ugyanis a Valenciával játszik.

El: „A futball istene most adott nekünk egy ilyen sikert”

Elképesztő, fordulatokban gazdag estén vannak túl a Slavia Praha szurkolói, csapatuk ugyanis bejutott a labdarúgó Európa-liga negyeddöntőjébe. De nem akármilyen csatában: a Sevilla ellen hosszabbításban, hátrányról a 119. percben fordítva sikerült kivívni a továbbjutást.

BL/El: minden információ a pénteki sorsolásról egy helyen!

Pénteken Nyonra szegeződik a futballimádók tekintete: déltől a Bajnokok Ligájában, 13 órától az Európa-ligában sorsolnak. Március 15-én nem csupán a negyeddöntők programját, hanem a teljes ágrajzokat is megismerjük.

Európa-liga: hosszabbításban verte ki a Sevillát a Slavia

Kevesen hitték volna a múlt heti, spanyolországi 2–2 után, hogy a Slavia–Sevilla mérkőzésen hosszabbítás lehetséges. A felek azonban megismételték az eredményt, végül a hazaiak 120 perc után 4–3-ra nyertek és bejutottak az Európa-liga legjobb nyolc csapata közé.

El: büntetőt hibázott az Inter, nem született gól Frankfurtban

Nem bírt egymással a német ötödik és az olasz negyedik, vagyis az Eintracht Frankfurt és az Internazionale az Európa-liga nyolcaddöntőjének első mérkőzésén, amely gól nélküli döntetlent hozott Németországban. Meglepetésre a Sevilla sem tudott győzni, a spanyolok a Slavia Prahát fogadták, az összecsapás 2–2-vel ért véget, és a Valencia sem szerzett megnyugtató előnyt az FK Krasznodar ellen (2–1). Örülhetett viszont a Villarreal, amely szentpétervári 3–1-es sikerével fél lábbal talán már túl is jutott a Zeniten, valamint a Napoli, amely 3–0-ra verte meg a Salzburgot. A Dinamo Zagreb hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Benficát.

Európa-liga: Kádárék a Chelsea-t, Szoboszlaiék a Napolit kapták

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) elkészítette az Európa-liga nyolcaddöntőjének párosítását: Kádár Tamás csapata, a Dinamo Kijev a Chelsea-t, míg Szoboszlai Dominik együttese, a Salzburg a Napolit kapta ellenfélül. Az Eintracht Frankfurt–Internazionale a forduló slágerpárosítása. Az Arsenal a francia Rennes-nel küzd meg a nyolc közé jutásért.

El: Icardi nélkül gálázott az Inter, Kádár nélkül nyert a Kijev

Az Európa-liga legjobb 16 csapata közé jutásért vívott visszavágók során az Inter Mauro Icardi nélkül is gólzáporos győzelmet aratott a Rapid Wien felett, a Kádár Tamást nélkülöző Dinamo Kijev minimális győzelmet aratott az Olympiakosz ellen. A Rennes ismét három gólt vágott a Betisnek, de ezúttal csak egyet kapott, így szintén továbbjutott. A Slavia Praha Belgiumban lelépte a Genket.

El: „sértett” sztárja nélkül nyert az Inter; előnyben a Sevilla és a Napoli

Az Inter 1–0-s győzelmet aratott hazai pályán a Rapid Wien felett a labdarúgó Európa-ligában a legjobb tizenhat közé kerülésért zajló párharc első mérkőzésén. A Napoli és a Sevilla is idegenben győzött, míg Szoboszlai Dominik csapata, a Salzburg ugyan vezetett Belgiumban, de végül vesztesen távozott az FC Bruges otthonából. A Dinamo Kijev Kádár Tamás nélkül ikszelt az Olympiakosszal.

El: odavágók a nyolcaddöntőbe jutásért – az összes eredmény egy helyen!

Csütörtökön újabb kört rendeztek a labdarúgó Európa-ligában – a csapatok a legjobb 16 közé jutásért küzdöttek meg, a párharcok az első meccseknél tartanak. A játéknap összes eredménye és a gólszerzők egy helyen!

Női BL: az MTK-t kiejtő Slavia fél lábbal már a 16 között

Az MTK selejtezőcsoportjából főtáblára jutó Slavia Praha 3–0-s győzelmet aratott a litván Gintra Universitetas vendégeként a női labdarúgó Bajnokok Ligájában a nyolcaddöntőbe kerülésért zajló párharc első mérkőzésén.

Felkészülés: győzelem után vereség a BL-résztvevő ellen

A labdarúgó NB I következő szezonjára készülő Mezőkövesd hátrányból fordítva 2–1-re legyőzte a Slavia Prahát szombaton. A két csapat délután is megmérkőzött egymással, akkor a cseh BL-induló nyert 3–1-re.