Női kézi: Kiejtettük a saját kezünkből a sorsunkat – Kovacsics

Óriási lépést tett a Siófok a Bajnokok Ligája-indulást érő második hely felé az FTC-Rail Cargo Hungaria 26–24-es legyőzésével a női kézilabda NB I-ben. A mérkőzés után Kovacsics Anikó és Szekeres Klára is arról beszélt, hogy nagyon sokat hibáztak, ez volt a vereség oka.

NB II: ajkai bravúr Nyíregyházán, fölényes Haladás-siker

Megtáltosodtak az alsóházi együttesek a labdarúgó NB II 24. fordulójában. A Szolnok Gyirmóton, az Ajka Nyíregyházán tudott nyerni, pedig Kis Károly együttese még egy büntetőt is kihagyott. A Haladás hármat vágott a Csákvárnak, a Kazincbarcika pedig az utolsó pillanatokig vezetett az ETO ellen, ám meg kellett elégednie a döntetlennel. Ugyancsak meglepetés, hogy hazai pályán sem tudta begyűjteni a három pontot a két élcsapat, a Budafok és a Siófok.

Feczesin mesterhármast rúgott, csak ikszelt az MTK, a Budafok és a Siófok

Feltámadtak az alsóházi együttesek a labdarúgó NB II 24. fordulójában. A Szolnok Gyirmótról, az Ajka Nyíregyházáról vitte haza a három pontot, és fölényesen nyert a kieső helyen álló Haladás is a Csákvár ellen. Kétgólos hátrányból, vitatott tizenegyessel a hosszabbításban mentett pontot az ETO a Kazincbarcika átmeneti otthonában, Putnokon. Nem ment viszont a dobogósoknak, az éllovas MTK a Békéscsabával, a második Budafok a Doroggal, a harmadik Siófok a Szeged-Csanáddal ikszelt hazai pályán. A Vasas Feczesin Róbert triplájával hátrányból győzte le a Tiszakécskét, és feljött a negyedik helyre.

NB II: távozik a Siófok rutinos középpályása – hivatalos

Közös megegyezéssel szerződést bontott Magasföldi József és a labdarúgó NB II-ben szereplő BFC Siófok – adta hírül a Balaton-parti klub.

NB II: a Siófok győzelemmel távozott az ETO otthonából

A labdarúgó NB II 23. fordulójában a BFC Siófok 2–1-re győzött az ETO FC Győr otthonában úgy, hogy Magasföldi József tizenegyest harcolt ki, azt elhibázta, majd öngólt vétett.

Női kézi EHF-kupa: a Siófok a végére átrobogott a nagydisznódiakon

A címvédő Siófok hazai pályán 34–22-re nyert a CS Magura Cisnadie ellen a női kézilabda EHF-kupa csoportkörének záró mérkőzésén, így első helyen jutott a kieséses szakaszba.

Nagy hajrá után MTK-győzelem Soroksáron, Balajti tizenegyesgólja kellett a Vasas-sikerhez

Vasárnap rendezték meg a labdarúgó NB II 23. fordulóját. Az MTK a hajrában fordított és győzte le 4–3-ra a Soroksárt. A Kazincbarcika a ráadásban szerzett góllal egyenlített a Tiszakécske vendégeként, míg a Nyíregyháza a Békéscsaba otthonában mentett pontot. A Vasas a hajrában szerzett Balajti Ádám-gólnak köszönhetően 3–2-re győzött az FC Ajka vendégeként. A Szeged hiába játszott több mint egy félidőt emberelőnyben a Gyirmót ellen, nem tudott nyerni. A Siófok 2–1-re győzött az ETO FC Győr otthonában úgy, hogy Magasföldi József tizenegyest harcolt ki, azt elhibázta, majd öngólt vétett. A Budafok a Budaörs ellen nyert, a Vác pontot szerzett a Dorog vendégeként, míg a Haladás a Szolnok otthonában ikszelt.

NB II: a Hévíznek adta kölcsön két játékosát a Siófok

A labdarúgó NB II-ben szereplő BFC Siófok a több játéklehetőség reményében kölcsönadta Benke Andrást és Csibra Dánielt az NB III Nyugati csoportjában érdekelt Hévíz SK-nak – számolt be róla a klub honlapja, a bfc-siofok.hu.

Női kézi NB I: nem jött össze két nap alatt a két újvárosi bravúr

A női kézilabda NB I 10. fordulójából elhalasztott mérkőzésén a Siófok hazai pályán 35–19-re legyőzte hazai pályán a Dunaújvárost.

NB II: öt gólt rúgott a Soroksár Nyíregyházán, siófoki bravúr Gyirmóton

A vendégcsapatok vitték a prímet a labdarúgó NB II 22. fordulójának kora délutáni mérkőzésein. Idegenben nyert a Siófok, a Soroksár, az ETO és a Budaörs, a hazai együttesek közül pedig egyik sem tudta begyűjteni a három pontot. Döntetlenül zárult a második Budafok és a forduló előtt még negyedik Csákvár csatája.

Soroksári gólparádé Nyíregyházán, Feczesinnel sem nyert a Vasas

Tizennyolc csapat számára vasárnap a 22. fordulóval megkezdődött a labdarúgó NB II tavaszi idénye, a Szolnoki MÁV ezúttal szabadnapos volt. A játéknap kora délutáni összecsapásain a Soroksár gólzáporos meccsen 5–3-ra nyert Nyíregyházán, a Siófok Gyirmótról, az ETO Tiszakécskéről vitte haza a három pontot. A Haladás gól nélküli döntetlent játszott otthon a Szegeddel, ugyancsak nem volt győztese a Budafok és a Csákvár fővárosi csatájának. Az esti programban a télen alaposan megerősített Vasas nem bírt a jól védekező Békéscsabával, míg az éllovas MTK Prosser Dániel két góljának köszönhetően 2–1-re legyűrte a Dorogot.

Öten küzdhetnek a feljutásért – odaér-e a megerősödő Vasas vagy az ETO?

Február 2-án, vasárnap folytatódnak az NB II küzdelmei, elkezdődik a tavaszi szezon – persze, ha szigorúan vesszük, ez már decemberben kezdetét vette, hiszen a csapatok a 2019-es év utolsó hónapjában lejátszottak két, tavaszról előrehozott fordulót, így most 17 játéknap maradt a helyezések eldöntésére. A Balmazújváros kizárása miatt továbbra is 19 együttes küzd a bajnokságban, és az idény végén az első két helyezett jut fel az első osztályba, illetve az utolsó három esik ki az NB III-ba.

Női kézi EHF-kupa: újra ikszelt a Siófok horvát ellenfelével

A Siófok a hazai döntetlen után idegenben sem bírt a Podravka Koprivnicával (33–33) a női kézilabda EHF-kupa csoportkörében. A kaproncai mérkőzésen a szünetben egy góllal vezetett a házigazda, de a címvédő ledolgozta hátrányát, a győzelmet azonban nem tudta megszerezni.

NB II: a Szpari orosz csapatot győzött le, bolgár ellen ikszelt

Néhány másodosztályú labdarúgócsapat felkészülési mérkőzést játszott szombaton. A Nyíregyháza és a Siófok utolsó törökországi meccseit tudta le, előbbi két részre osztott kerete egy győzelmet és egy döntetlent ért el, míg a Balaton-partiak kikaptak az ukrán Sahtar Doneck fiataljaitól. Az ETO FC Győr otthon győzte le a Somorját.

Női kézi NB I: nem súlyos a sérülése a Siófok kapitányának

Nerea Pena, a Siófok női kézilabdacsapatának csapatkapitánya a Győri Audi ETO KC elleni NB I-es mérkőzésen sérült meg. A klub a hivatalos honlapján közölte, hogy a spanyol játékos sérülése nem súlyos.

Női kézi NB I: több mint két év után először kapott ki a Győr

A Siófok KC meglepetésre öt góllal legyőzte a Győri Audi ETO KC-t a női kézilabda NB I-ben.

Női kézi: újabb Európa- és világbajnok kapus igazol Győrbe

Ahogyan azt korábban már jeleztük, mára hivatalossá vált: a Győri Audi ETO KC csapatában folytatja pályafutását Silje Solberg. A norvég kapus a Siófoktól érkezik a Bajnokok Ligája címvédőjéhez és hároméves szerződést írt alá – számolt be a klub honlapja.

NB II: Remili Mohamed Siófokon folytatja – hivatalos

Az előző másfél idényt az NB I-ben szereplő Paksi FC-nél töltő Remili Mohamed az NB II hatodik helyén álló Siófoknál folytatja pályafutását – jelentette be a Balaton-parti klub.

Női kézi: súlyos térdsérülés, a Siófok átlövője hónapokra kidőlt

Súlyos térdsérülést szenvedett Mazák-Németh Csilla: a Siófok jobbátlövője keresztszalag-szakadást szenvedett, ebben az idényben már nem léphet pályára – tudtuk meg az NB I-es kézilabdaklub honlapjáról.