WTCR: Kristoffersson-siker legvégül – Michelisz vk-győztes!

Johan Kristoffersson nyert a túraautó-világkupa (WTCR) idényzáró versenyhétvégéjének utolsó futamán Malajziában, mögötte Mikel Azcona és Kevin Ceccon ért célba. A pole-ból induló Michelisz Norbert az 5. helyen szelte át a célvonalat, míg Esteban Guerrieri technikai hiba miatt hátraesett – a világkupagyőztes így a Hyundai magyar versenyzője lett! A másik magyar pilóta, Tassi Attila el sem tudott indulni a versenyen.

WTCR: Guerrieri nyert a sepangi káoszban – Michelisz előnye 10 pont

Esteban Guerrieri aratott győzelmet a túraautó-világkupa (WTCR) idényzáró versenyhétvégéjének már az első körben káoszba fulladt, piros zászlóval megszakított, majd biztonsági autó mögött újraindított második versenyén. Az argentin így 10 pontra közelítette meg a 8. helyen befutó Michelisz Norbertet az utolsó, mindent eldöntő futam előtt, míg Yvan Muller kiszállt a világkupa-győzelemért folyó csatából. A másik magyar versenyző, Tassi Attila kiesett.

WTCR: kaotikus első kör Malajziában, Michelisz sok helyet bukott – videó

Michelisz Norbert 27 pontos előnnyel vághatott neki a túraautó-világkupa (WTCR) idényzáró versenyhétvégéjének második futamán Sepangban, ám a rajt előtt megérkező nagyobb eső már az első körben káoszt teremtett. A Hyundai magyar versenyzője kicsúszott, legnagyobb riválisa a 9. helyről az élre tört, míg a matematikailag ugyancsak esélyes Yvan Muller Nicky Catsburggel ütközött – utóbbi autója ki is gyulladt, s az esetet követően piros zászlóval megszakították a futamot.

Motorsport: Kovács Sepangban kiesett, Le Mans-ban ott lehet

Műszaki hiba miatt nem ért célba a hosszú távú gyorsaságimotoros-világbajnokság szombaton rendezett sepangi futamán Kovács Bálint, a H-Moto Team 18 éves versenyzője, aki ennek ellenére malajziai teljesítménye nyomán jövő áprilisban is lehetőséget kap a szereplésre.

WTCR: Michelisz remek formában kezdett Malajziában

A bajnoki címért küzdő Michelisz Norbert nem is kezdhetett volna jobban a túraautó-világkupa (WTCR) idényzáróján Malajziában. A Hyundai magyar versenyzője az első szabadedzésen az élen, míg a másodikon a második helyen zárt, miközben riválisai az első tízesbe sem fértek be. A másik magyar pilóta, Tassi Attila a 27., illetve a 18. pozíciót szerezte meg a két tréningen.

Gyász: elhunyt egy indonéz motoros a MotoGP betétfutamán

Versenybalesetben elhunyt egy indonéz motoros Sepangban, a gyorsaságimotoros-világbajnokság Malajziai Nagydíjának betétversenyén.

MotoGP: francia rajtelső Sepangban, Márquez csak a 11.

Fabio Quartararo ötödször indulhat az élről a MotoGP-ben, a Malajziai Nagydíj időmérőjén a francia yamahás teljesítette a legjobb köridőt. Az első sorból másik két Yamaha rajtolhat Maverick Vinalesszel és Franco Morbidellivel. A világbajnok Marc Márquez az időmérő hajrájában elesett, így idei legrosszabb rajthelyét szerezte meg (a MotoGP-ben csak egyszer, a 2015-ös Olasz Nagydíjon kezdett a top 10-en kívülről, akkor 13. volt), vasárnap magyar idő szerint 8 órakor a 11. pozícióból startolhat.

F1: paróka, jégkrém, Felipe Baby, Multi21 – Sepang legjobbjai

A Formula–1 mezőnye először 1999. október 17-én látogatott el Malajziába, amikor is Eddie Irvine karrierje negyedik és egyben utolsó győzelmét aratta. Az azóta megrendezett – hol tikkasztó, hol esőkáoszba fulladó – 17 nagydíj számtalan felejthetetlen emlék megszületésének szolgált helyszínéül. Bajnoki remények váltak valóra és foszlottak szerte, első pole pozíciók, dobogók és győzelmek változtattak meg pályafutásokat, miközben csapattársi viszonyok bélyegződtek meg örökre. A komoly pillanatokon kívül akadtak viccesek is: az 5543 méter hosszú aszfaltcsíkon veszett el már versenyző az emlékek zavaros labirintusában, egyesek jégkrémet majszoltak, míg mások egy dal létrejöttéhez adtak tökéletes alapot egyetlen elhangzó rádióüzenettel.

F1: Malajziai Nagydíj, a futam élőben az NSO-n!

Negyven perccel a Malajziai Nagydíj rajtja előtt eleredt az eső Sepangban, de csak a pálya egy részét áztatta el, ami a pilótáknak már bőven a rajt előtt, a rajtrácsra vezető körükben gondot okozott. Többek között Mark Webber is kicsúszott a 3-as kanyarban, de végül mindenki megérkezett a rajtrácsra.

Fernando és Kimi - „Ismét van Forma–1!"

A Renault kibérelte a sepangi rajtrács első sorát a 2003-as Malajziai Nagydíjon – Fernando Alonso (Jarno Trullival az oldalán) a Ferrarikat és a McLaren-Mercedeseket is megelőzve zárt az élen a hivatalos időmérő edzésen. Ezzel ő lett az F1 valaha volt legfiatalabb pole pozíciósa, a gyári csapattal csupán egy esztendővel azelőtt visszatérő francia team pedig közel húsz év után foglalta el újra az első startkockát. A spanyolnál valamivel idősebb Kimi Räikkönen csak a hetedikből indult, másnap azonban neki is összejött egy jelentős „első"... A sportág talán legnagyobb alakja uralkodott akkoriban – ezúttal viszont meglehetős hangerővel ráköszönt a mezőnyre a jövő.

Webber zárt az élen, de a McLaren nagyon közel van

Mark Webber megtartotta az első helyét a Malajziai Nagydíj pénteki edzésnapján, de a fölénye már nem volt olyan elsöprő, mint az első tréningen: mindössze öt ezreddel verte meg Jenson Buttont. A forró, napsütéses másfél órában Lewis Hamilton a 3., Sebastian Vettel a 4., Michael Schumacher az 5. lett, míg a gyors körében forgalomba kerülő Fernando Alonso a 9. helyen ragadt.

Ha Sepangban nem válik be a hátsó légterelő, akkor sehol

A Malajziai Nagydíj sok aktív F1-es pilóta számára kedves helyszín, a hét végi futamra készülő versenyzők fele ugyanis állt már dobogón Sepangban. A hosszú hátsó egyeneséről és az azt követő hajtű utáni célegyenesről híres pályán közepesen gyakoriak az előzések, és Mark Webber szerint a nyitható hátsó légterelő is itt működhet a legjobban.

A Formula–1 nyomdokain: a MotoGP sem dacolhat a gazdasági válsággal

A Ducati csapat vezetője, Livio Suppo szerint a MotoGP-ben jelen levő gyártók is követni fogják a Formula–1-et, és radikális költségcsökkentő intézkedéseken törik a fejüket, azonban a legtöbb változtatással várni fognak a 2010-es idényig.

Élesen kritizálta Niki Lauda a Sepangban hibázó Felipe Massát

Keserédesre sikerült a Ferrari Formula-1-es csapatának húsvétja: Kimi Räikkönen nagyszerű győzelmet aratott, de Felipe Massa második versenyét sem tudta befejezni, ráadásul ismét saját hibája miatt. A brazil pilótát többen is élesen kritizálták kicsúszása után.

Montezemolo: Räikkönen győzelme a legszebb ajándék a szurolóinknak

A Formula-1-es évad második futamán a világbajnok Kimi Räikkönen megszerezte első győzelmét. A gazzetta.it a Ferrari nagy visszatéréseként jellemzi az olasz istálló sikerét, hiszen a finn pilóta könnyed győzelmet aratott. Csapattársa, Felipe Massa azonban már most lemaradni látszik a pontversenyben. A nagy kihívó, Lewis Hamilton ezúttal nem fért fel a dobogóra, de két futam után az összetett élén áll.

A ferraris Kimi Räikkönen győzelmét hozta a húsvéti nyúl Sepangban

A Formula-1-es világbajnoki sorozat idei második versenyét, a Malajziai Nagydíjat a Ferrari finn pilótája Kimi Räikkönen nyerte Sepangban taktikus versenyzéssel. Mögötte élete eddigi legnagyobb sikerét arató Robert Kubica jött be a második helyre, Heikki Kovalainen lett a harmadik. Lewis Hamilton nem bírt Jarno Trullival, így a kilencedik helyről rajtolva 5. lett. Felipe Massa a verseny felénél kicsúszott.

Malajziai Nagydíj: Lorenzo nyerte az időmérőt a 250-eseknél

A világbajnoki pontversenyben vezető Jorge Lorenzo volt a leggyorsabb a gyorsaságimotoros-világbajnokság Malajziai Nagydíjának első időmérő edzésén a 250 kcm-es géposztályban.

Räikkönen: Tudtuk, nem lesz tökéletes a motorom, örülök a pontoknak

Az idénynyitó Ausztrál Nagydíjon győztes Kimi Räikkönen a Melbourne-ben tapasztalt motorgond miatt nem száguldhatott teljes erővel Sepangban, így örül annak, hogy végül hat pontot szerzett az 58. Formla-1-es világbajnokság második futamán. A Ferrari finn klasszisa azonban csalódott, hogy végül nem tudott csatázni a végső sikerért.