?>
F1: Vettel új szintre fogja emelni a csapatot – Szafnauer

A Racing Point csapatfőnöke, Otmar Szafnauer úgy gondolja, Sebastian Vettel szerződtetésével jó döntést hozott a jövőre Aston Martinná alakuló csapat.

F1: Vettel nem vette meg a 2004-es Ferrarit, mert „túl drága”

A vasárnapi Formula–1-es Toszkán Nagydíj egyik fő attrakciója volt, hogy a verseny előtt Mick Schumacher a Ferrari ezredik vb-futama alkalmából néhány kört megtett édesapja 2004-es autójával. A nagy eseményt testközelből figyelte Sebastian Vettel is, aki mindig hangsúlyozza, Michael Schumacher volt a példaképe, ráadásul kedveli a korábbi F1-es autókat is.

F1: Hamilton 3 versenyt húzott le; Vettelnek nem tetszett a „lottózás"

Lewis Hamilton győzelmét hozta a kaorikus Toszkán Nagydíj Valtteri Bottas és Alexander Albon előtt. A futamon összesen három állórajtot teljesített a mezőny, aminek Sebastian Vettel egyáltalán nem örült. Hamiltont nagyon megizzasztotta a verseny, míg Bottas nem érti, miért kritizálzák őt a futam elején ütköző versenyzők. Albon le sem tudta vakarni a mosolyt az arcáról F1-es karrierje első dobogós helyezése után.

F1: A Racing Point már nyert volna Vettellel – Berger

A Sebastian Vettel jövőjével kapcsolatos találgatások az egész eddigi idényt végigkísérték, a Toszkán Nagydíj előtt azonban biztossá vált, a német marad az F1-ben. A korábbi Formula–1-es versenyző, Gerhard Berger úgy véli, az Aston Martinnal történő együttműködés mindkét fél számára gyümölcsöző lesz, sőt, szerinte a csapat már idén is nyert volna, ha a német náluk van.

Bottas az élen, a Ferrari helyzete nem reménytelen

Valtteri Bottas bizonyult a leggyorsabbnak a Toszkán Nagydíj első szabadedzésén. Mögötte Max Verstappen (Red Bull) és Charles Leclerc (Ferrari) végzett, majd Lewis Hamilton következett a másik a Mercerdesszel a negyedik pozícióban. Sebastian Vettel a 13. helyen zárta a Ferrari 1000. nagydíjának nyitó tréningjét.

F1: Pérez ülés nélkül maradhat; Vettel elégtételt vehet

Sergio Pérez váratlanul a Toszkán Nagydíjat megelőző szerda este ismertette, hogy 2020 végén távozik a Racing Pointtól. Mint utóbb kiderült, magát a versenyzőt is kissé váratlanul érte a menesztését megerősítő telefonhívás, pont úgy, ahogyan pár hónappal ezelőtt a mexikói helyére érkező Sebastian Vettel sem számított arra, hogy csapata nem akarja tovább folytatni vele. Azonban míg Pérez számára nem biztos, hogy lesz kecsegtető ajánlat, a német tiszta lapot nyithat, s akár új erőre is kaphat az Aston Martinná alakuló gárdánál, amellyel elégtételt vehet a Ferrarin a viharos szakítás után.

F1: Hamilton gratulált az Aston Martinnak Vettelhez

A tavaly is győztes és hetedik világbajnoki címének megnyerése felé haladó Lewis Hamilton, a Formula–1-es Mercedes-istálló brit versenyzője gratulált az Aston Martinnak ahhoz, hogy a következő szezonra szerződtette a Ferraritól az év végén távozó, négyszeres vb-győztes Sebastian Vettelt.

F1: Sebastian Vettel az Aston Martinnál folytatja – hivatalos

Alig fél nappal azt követően, hogy Sergio Pérez bejelentette, hét év után jövőre elhagyja a Racing Point Formula–1-es istállót, a jövőre már Aston Martin néven szereplő csapat máris közölte, a 2021-es szezonban Sebastian Vettel versenyez majd náluk.

F1: Ebben a versenyben a legjobb az volt, hogy nem voltak nézők – Vettel

Mint ismert, Pierre Gasly nyerte a Formula–1-es Olasz Nagydíjat Monzában Carlos Sainz és Lance Stroll előtt. A verseny első kiesője a Ferrari német pilótája, Sebastian Vettel volt, akinek a 6. körben elromlott a fékje, így nem tudta folytatni csapata hazai versenyét. A négyszeres világbajnok érthetően nem volt boldog a pocsékul sikerült versenyhétvége miatt.

Bottas nyitott az élen Monzában, Verstappen miatt lengett a piros zászló

Valtteri Bottas kezdett a legjobban Monzában, az Olasz Nagydíj első szabadedzésén. A Mercedes versenyzője mögött a csapattársa, Lewis Hamilton végzett, míg a harmadik pozícióban Alexander Albon zárta a tréninget. Max Verstappen a másik Red Bull-lal nehezebb edzésen van túl – a holland versenyző miatt a piros zászló is előkerült a tréningen.

F1: Verstappen unatkozott; Horner ismét megvádolta a Ferrarit

Lewis Hamilton győzelmével zárult a Formula–1-es Belga Nagydíj. A Mercedes hatszoros világbajnokát talán csak a rajtnál lehetett volna megfékezni, ám Valtteri Bottas úgy véli, hogy Hamilton a maga javára fordította az események alakulását. A harmadik helyen célba érő Max Verstappen unalmasnak találta a versenyét, míg Christian Horner, a Red Bull csapatfőnöke egy néhány hónappal ezelőtti eseményre utalt vissza a Ferrari idei szenvedése kapcsán.

A Messi–Barca balhéhoz hasonló „haragszomrádok” a sport világából

Lionel Messi és az FC Barcelona kapcsolata a BL-kiesés után megromlott, és jelenleg úgy tűnik, hogy nem is nagyon lehet helyrehozni a dolgokat. A Képes Sport hasonló helyzeteket keresett a sport világából.

F1: Hamilton és Verstappen nagy csatáját hozhatja a spái eső

A Formula–1 2020-as idénye a harmadik tripla hétvégéjének első állomáshoz érkezett: a helyszín Spa-Francorchamps, ahol a mercedeses jövőjét illetően továbbra is hallgató Toto Wolff szerint befejezetlen ügye van a csapatának. Az „ezüstnyilak" ugyanis legutóbb 2017-ben tudtak diadalmaskodni Belgiumban, ahol a mostani versenyhétvégére végig hűvös és esős időt jósolnak, ami nagy ütközetet vetít előre Lewis Hamilton és Max Verstappen között.

F1: Russell öngólja, Leclerc Vettel-módban

Lewis Hamilton győzelmével ért véget a Spanyol Nagydíj, amivel a Mercedes versenyzője újabb rekordott vett el Michael Schumachertől. A mellőle rajtoló csapattársa, Valtteri Bottasnak azonban végül meg kellett elégednie a harmadik hellyel, miután Max Verstappen már a rajtnál maga mögé tudta utasítani. Bottasnak ráadásul az overálljával is meggyűlt baja – vélhetően örült volna ő is, ha a futam végén megérkezett volna az eső. George Russell magának szólt be a Twitteren, míg a Ferrarinál továbbra sem stimmel minden. Jöjjenek az F1-legek a Spanyol GP-ről!

F1: unalmas futam, újabb Hamilton-rekord – sajtóvisszhang

A nemzetközi sajtó túlnyomórészt a világbajnoki címvédő Lewis Hamiltonnak, a Mercedes brit versenyzőjének a fölényes sikeréről, valamint a dobogós helyezések tekintetében felállított rekordjáról írt a vasárnapi Formula–1-es Spanyol Nagydíj másnapján.

F1: Hamilton kemény csatára számít Verstappennel; Pérez dobogóra állna

Lewis Hamilton vezérletével a Mercedes szerezte meg a pole pozíciót a Spanyol Nagydíj időmérőjén, míg a harmadik a múlt héten nagyszerű stratégiájának és gumikezelésének köszönhetően győzedelmeskedő Max Verstappen lett. A brit nagyon hálás, hogy ebben a helyzetben lehet, de kemény ütközetre számít a hollanddal, míg Valtteri Bottas a rajtnál kerülne csapattársa elé.

F1: Csodaszép az idő, de az autó számára gyilkos – Hamilton

Miközben mindenki tisztában van vele, hogy a Mercedest puszta erőből nem lehet legyőzni a Spanyol Nagydíjon, a múlt héten Silverstone-ban futamgyőztes Max Verstappen és a Red Bull abban bízik, hogy a forró hétvégén ismét ki tudja használni, hogy Lewis Hamiltonék nem képesek ugyanolyan jól megkímélni abroncsaikat. A vb-címvédő szerint nem olyan rossz a helyzet, mint egy hete, igaz, pénteken akkor sem látták előjelét a vasárnapi problémáknak.

F1: a Red Bull újra győzne; betilthatják a Mercedes nagy fegyverét

Elérkezett a 2020-as idény második tripla hétvégéjének utolsó állomása, amelyet a Circuit de Catalunyán bonyolítanak le. A Sergio Pérezzel kiegészülő mezőnyre tehát újabb gumigyilkos pálya vár, ráadásul a megszokottnál melegebb is lesz, ami jó hír a Red Bull számára, hiszen kérdéses, hogy a múlt héten az abroncsok életben tartásával küszködő Mercedes tudott-e előrelépni, ha nem, az újabb győzelmi esélyt jelenthet Max Verstappenék számára. A németek azonban talán nem is a melegtől tartanak leginkább, hanem attól, hogy sajtóértesülések szerint nincs kizárva, hogy hamarosan betiltják az egyik legnagyobb fegyverüknek számító időmérős motormódokat.

F1: A megforgás miatt került lejtmenetbe Vettel futama – Binotto

Elkezdődött az üzengetés a Ferrarinál: miután Sebastian Vettel kritikával illette a gárdát a stratégiája miatt A 70. Évforduló Nagydíját követően, a csapatfőnök, Mattia Binotto úgy véli, nem az alkalmazott taktika, hanem a német rajt utáni hibája vezetett az újabb csalódást keltő eredményhez.

F1: Úgy érzem, mintha falba ütköznék – Vettel tanácstalan

Sebastian Vettel tanácstalan az újabb csalódást keltő eredmény után: a német úgy érzi, mindent beleadott A 70. Évforduló Nagydíjának időmérőjén, amelyen már a második szakaszban búcsúzott, s összességében a 12. leggyorsabbnak bizonyult.