Bundesliga: Sallai nélkül győzött, és már a Bayern előtt a Freiburg

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójában a Freiburg idegenben 3–0-ra legyőzte a Hoffenheimet, ezzel megelőzte a Bayern Münchent a tabellán.

Magyar–szlovák: Szoboszlai és Sallai kiemelkedett a válogatottból

A szlovák válogatott 2–1-es budapesti győzelme után is megkérdeztük olvasóinkat, hogyan értékelték a magyar csapat játékosainak teljesítményét. A legjobb értékelést – aligha meglepő módon – a mieink gólját szerző Szoboszlai Dominik kapta.

Válogatott: Nem volt olyan szúró fájdalom – Lovrencsics Gergő

Marco Rossinak már a 30. percben kényszerű cserét kellett végrehajtania a magyar labdarúgó-válogatott szlovákok elleni Európa-bajnoki selejtezőjén. Lovrencsics Gergő jelezte a kispadnak, hogy nem tudja folytatni a (2–1-re elvesztett) találkozót. A védő bicegve érkezett meg a meccs után az interjúfolyosóra, s bár minden lépésnél fáj a lába, elmondta, nem érez olyan szúró fájdalmat, ami nagyobb aggodalomra adhatna okot. Persze pontos diagnózist csak az MR-vizsgálat ad.

Válogatott: Mindegy, hova megyünk, három pont kell, és kész – Szoboszlai

Mint ismert, a magyar labdarúgó-válogatott hazai pályán 2–1-es vereséget szenvedett Szlovákiától a 2020-as Európa-bajnokság selejtezőjének E-csoportjában. A mieink gólját Szoboszlai Dominik szerezte szabadrúgásból. A 18 éves játékos a találatának örül, az eredménynek nem, de úgy véli, még nem úszott el a továbbjutás. Ehhez csatlakozott Sallai Roland is, Marco Rossi a hitet emelte ki a találkozót követő nyilatkozatában.

Válogatott: Lelkileg nagyon megviselt a sérülésem, de ez már a múlté – Sallai

Megkezdte a felkészülést a magyar labdarúgó-válogatott a szlovákok elleni Európa-bajnoki selejtezőre. Az összetartás első napján a csapatba sérülése után visszatérő Sallai Roland és a Ferencvárossal Európa-liga-csoportkörbe jutó Varga Roland válaszolt a sajtó kérdéseire Telkiben.

Bundesliga: Sallai olasz válogatott posztriválist kapott – hivatalos

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Bundesliga) szereplő Freiburg a hivatalos honlapján tudatta, hogy visszatért az együtteshez Vincenzo Grifo.

Bundesliga: Szalai visszatért, de nem örülhetett a Bayern ellen

A Bayern München 6–1-re kiütötte a Szalai Ádámot a második félidőben bevető Mainzot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) harmadik fordulójában. Sallai Roland először lépett pályára az új bajnokságban, csapata a 92. percben kapott góllal szenvedett vereséget. A Hertha olyat tett, amire majd' 10 éve nem volt példa a Bundesligában, erre viszont aligha lesz büszke.

Német Kupa: Wolfsburgban Gulácsiék, BVB–Gladbach a 2. fordulóban

A Borussia Dortmund a Mönchengladbach, Gulácsi Péter és Willi Orbán együttese, az RB Leipzig a Wolfsburg ellen lép pályára a Német Kupa második fordulójában – derült ki a vasárnapi sorsoláson. Sallai Roland Freiburgja az Union Berlint fogadja, míg Szalai Ádám és a Hoffenheim a Duisburghoz látogat.

Bundesliga: fél perc alatt gólt kapott, majd hengerelt a Dortmund

Az Augsburg elleni 5–1-es hazai győzelemmel kezdte a Borussia Dortmund a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 2019–2020-as idényét. A vendégek harminc másodperc után megszerezték a vezetést, de a házigazda nem sokkal később egyenlített, majd a fordulás után tíz perc alatt eldöntötte a mérkőzést.

Indul a Bundesliga, kicsavarják-e a salátástálat a Bayern kezéből?

A rekordbajnok, egyben (már megint) bajnoki címvédő Bayern München és az immár nem Dárdai Pál, hanem Ante Covic irányította Hertha BSC mérkőzésével kezdődik meg pénteken a német labdarúgó Bundesliga 2019–2020-as idénye. A kérdés a szokásos: vajon lehullik-e Dél Csillaga, és kicsavarják-e a salátástálat a Bayern vasmarkából? Dortmundból „heveny bólogatást” észlelünk, és Lipcsében is becsatlakoznának a hajszába.

Dárdai: A Dortmund elveheti a bajnoki címet a Bayerntől

Dárdai Pál a Bundesliga péntek esti rajtja előtt a balatoni nyárról, a még hiányzó bizsergésről, a német élvonalban játszó magyarokról és persze a Hertháról is beszélt a Nemzeti Sportnak.

Német Kupa: Sallai október óta először kezdett tétmeccsen

Az Augsburg már az első fordulóban kiesett a Német Kupából, miután 2–1-es vereséget szenvedett a negyedosztályú Verl otthonában. A Bundesliga-csapatok közül szintén búcsúzott a Mainz, amely a harmadik vonalban sínylődő Kaiserslauterntől kapott ki 2–0-ra.

Felkészülés: Orbán-gól és -gólpassz, biztos Leipzig-siker

A német élvonalbeli RB Leipzig 3x45 perces felkészülési meccsen, 2–0-ra legyőzte a francia Rennes-t. A találkozón Gulácsi Péter és Willi Orbán is pályára lépett, a magyar válogatott védő pedig gólt szerzett, valamit gólpasszt is adott.

Légiósok: Semmi sem lehetetlen – Sallai a BL-be vágyik

A jelenleg Ausztriában edzőtáborozó Freiburg magyar labdarúgója, Sallai Roland a Kickernek elárulta: jól érzi magát, fájdalommentes, és csapatával nagy célokért küzdenének az előttünk álló idényben.

Válogatott: Nincs bennem düh, hogy kimaradtam – Sallai

Sallai Roland sérülése miatt kimaradt a horvátok, az azeriek és a walesiek elleni Eb-selejtezős sikerekből, de mindent belead, hogy szeptemberben ismét meghívót kapjon Marco Rossi kapitánytól.

Légiósok: három hónap után szerzett ismét gólt Balogh Norbert

A ciprusi élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő APOEL magyar légiósa, Balogh Norbert szerezte csapata utolsó találatát az AEL Limassol ellen 4–0-ra megnyert találkozón. A 23 éves játékos három hónap után volt ismét eredményes.

Bundesliga: kiütéses vereséget szenvedett a Hertha Dárdai búcsúmeccsén

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) utolsó fordulójában Dárdai Pál vezetőedzőként vereséggel búcsúzott a Herthától. A Bayer Leverkusen 5–1-re legyőzte idegenben a berlinieket, így kiharcolta a Bajnokok Ligája-indulást. A Wolfsburg nyolcat vágott az Augsburgnak, Szalai Ádámék a hajrában csúsztak le az Európa-liga-selejtezőt érő 7. pozícióról. Az RB Leipzig Gulácsi Péter és Willi Orbán nélkül szenvedett vereséget.

Bundesliga: nyert a történelmet író Dortmund; kiesett a Hannover

A Borussia Dortmund 3–2-re legyőzte a Fortuna Düsseldorfot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 33. fordulójában, és mivel a Bayern München nem tudott nyerni az RB Leipzig ellen, Lucien Favre együttese megőrizte matematikai esélyét a bajnoki címre.