?>
Ligue 1: ikszelt a St.-Étienne, nincs több hibátlan csapat

A francia labdarúgó-élvonal (Ligue 1) 4. fordulójában a listavezető St.-Étienne 2–2-es döntetlent játszott a Nantes otthonában, és jobb gólkülönbségével továbbra is vezeti a tabellát. Az Európa-liga következő selejtezőfordulójában a Mol Fehérvár FC-vel találkozó Reims 2–1-es vereséget szenvedett a Metz vendégeként.

Ligue 1: 41 év után nyert Marseille-ben a Saint-Étienne

A Saint-Étienne 2–0-ra győzött a Marseille vendégeként a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 1. fordulójából csütörtök estére halasztott mérkőzésen, és átvette a vezetést a tabellán.

LIGUE 1 2020–2021 – SORSOLÁS, EREDMÉNYEK, TABELLA

2020. augusztus 21. és 2021. május 23. között rendezik meg a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 83. idényét. A mezőnyt húsz csapat alkotja, a bajnoki címvédő a Paris Saint-Germain, a másodosztályból a Lens és a Lorient jutott fel. A bajnok mellett az ezüstérmes a Bajnokok Ligája főtáblájára kerül, a bronzérmes a BL-selejtezőbe, a negyedik helyezett – akárcsak a Francia Kupa győztese – az Európa-liga csoportkörébe, az ötödik pedig az új UEFA-sorozat, az Európa-konferencialiga selejtezőjébe. Az utolsó két helyezett kiesik, a 18. helyezettre osztályozó vár. A francia bajnokság mérkőzései idehaza a DIGI Sport csatornáin láthatók.

Ligue 1: elhalasztották a pénteki nyitó mérkőzést

Elhalasztották a francia labdarúgó-bajnokság hétvégén rajtoló idényének első mérkőzését, a péntekre tervezett Olympique Marseille–Saint-Étienne összecsapást, miután a házigazda klubnál négy koronavírusteszt hozott pozitív eredményt.

Ligue 1: 17 idény a St.-Étienne-ben – befejezte a klubhűség francia megtestesítője

Harmincnégy évesen bejelentette visszavonulását Loic Perrin, a francia élvonalban szereplő Saint-Étienne klubikonja. A védő profi pályafutása során egyetlen másik klubban sem szerepelt.

Francia Kupa: Neymar góljával nyert a PSG, Mbappé megsérült

A Paris Saint-Germain 1–0-ra legyőzte a Saint-Étienne-t a labdarúgó Francia Kupa péntek esti döntőjében. A finálét áprilisban játszották volna le, a koronavírus-járvány miatt halasztották mostanra.

Francia Kupa: a St.-Étienne nem hajlandó zárt kapuk mögött döntőzni

A Saint-Étienne nem hajlandó zárt kapuk mögött pályára lépni a Paris Saint-Germain ellen a labdarúgó Francia Kupa döntőjében.

Ligue 1: négy klub tornával hangolna a következő idényre

Nyáron a francia élvonalban szereplő négy labdarúgóklub, köztük a Paris Saint-Germain, katari tornán hangolna a következő szezonra.

Ligue 1: Rémy döntötte el a nevelőklubja elleni csatát

A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 28. fordulójában a Saint-Étienne otthon 1–1-re végzett a Bordeaux-val.

Franciaország: kupadöntő 38 év után, így reagáltak a szurkolók – videó

Manapság már ritkán látható, de annál önfeledtebb ünneplésben törtek ki a francia rekordbajnok Saint-Étienne szurkolói, miután csapatuk 38 év után ismét kupadöntőbe jutott. A zöld-fehérek 2–1-re megverték a Rennes-t az elődöntőben, s a lefújást követően ezrek özönlötték el a pályát énekelve, tombolva.

Francia Kupa: hiába vezetett a Rennes, a St.-Étienne a döntős

A Francia Kupa második elődöntőjében a Saint-Étienne 2–1-re legyőzte a Rennes-t hazai pályán. A vendégek szereztek vezetést a 33. percben M'Baye Niang tizenegyesével, de a hazaiak még az első félidő végén egyenlíteni tudtak Timothee Kolodziejczak révén, majd a győzelmet is kiharcolták a rendes játékidő ráadásperceiben.

Ligue 1: Cavani: 200! Neymar: piros! PSG: négy gól!

A Paris Saint-Germain hazai pályán 4–3-ra legyőzte a Girondins Bordeaux-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 26. fordulójának vasárnap késő esti meccsén. Marquinhos két góllal vette ki a részét a győzelemből, és betalált Edinson Cavani is, akinek ez volt a 200. gólja tétmeccsen a párizsi csapatban.

Ligue 1: villámgyors fordítás, a Marseille nyerte meg a rangadót

A Marseille 2–1-re győzött a Lille vendégeként a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 25. fordulójának vasárnap késő esti rangadóján, ezzel megerősítette pozícióját a tabella második helyén. A Lyon hazai pályán 1–1-re végzett a Strasbourg legénységével – nem sokon múlt, hogy a meccs az év talán legmeghökkentőbb öngóljával induljon.

Francia Kupa: a St.-Étienne jutott be utolsóként a négy közé

Utolsóként a Saint-Étienne jutott be a labdarúgó Francia Kupa elődöntőjébe, miután a negyeddöntőben 2–1-re legyőzte a negyedosztályú Épinal-t.

Ligue 1: tíz emberrel is nyert, újra ötödik a Montpellier

Kiszenvedte a győzelmet hazai pályán a Montpellier a Saint-Étienne ellen a francia labdarúgó élvonal 24. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén. A hazaiak gyorsan előnybe kerültek, utána azonban egy kiállítás miatt jobbára védekeztek. A Strasbourg könnyedén elintézte a Reimst.

Ligue 1: Payet az alapvonalról lőtt gólt, a Lyon sehonnan

Az Olympique Marseille 2–0-ra nyert a Saint-Étienne vendégeként, míg a Lyon hazai pályán 0–0-s döntetlent játszott az Amiens-nel a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) hétközi fordulójának szerdai játéknapján.

Ligue 1: sorozatban negyedszer kapott ki a Saint-Étienne

A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 20. fordulójában a Nantes mindkét félidőben egy-egy gólt szerezve 2–0-ra nyert a Saint-Étienne otthonában, amely ezzel sorozatban negyedik vereségét szenvedte el.

Videó: Mbappé kis híján összehozta az évtized gólját!

A francia labdarúgó Ligakupa negyeddöntőjében a Paris Saint-Germain nagyon simán, 6–1-re legyőzte a Saint-Étienne-t, ezzel bejutott az az elődöntőbe. A meccsen két gólpasszt adó és egyszer betaláló Kylian Mbappé pedig látványosan élvezte a játékot, aminek az lett az eredménye, hogy kis híján megszerezte az évtized gólját – minden túlzás nélkül…

Francia Ligakupa: komikus öngól a PSG-meccsen – videó

A francia labdarúgó Ligakupa negyeddöntőjében a Paris Saint-Germain komikus öngóllal növelte háromgólosra az előnyét a Saint-Étienne elleni mérkőzés első félidejének hajrájában: Ángel Di María bal oldali beadása után három vendégjátékos és a kapufa is hozzáért a labdához, mielőtt az a kapuban kötött ki…

Ligue 1: tovább menetel a PSG, a St.-Étienne volt az áldozata

A francia élvonal listavezetője, a PSG a 18. bajnoki forduló záró meccsén a St.-Étienne otthonába látogatott, és fölényes győzelmet aratott. A 4–0-ra megnyert meccsen ismét eredményes volt Kylian Mbappé, aki ezzel egymást követő ötödik mérkőzésén is gólt szerzett.