Liga 2: drámai hajrában mentett pontot a Csíkszereda

Az utolsó előtti percben, büntetőből szerzett góllal mentett pontot hazai pályán az FK Csíkszereda a Ripensia ellen a román másodosztályú labdarúgó-bajnokság 7. fordulójában.

Román Kupa: alsóbb osztályú ellenfelet kapott a Sepsi és a Csíkszereda

Alsóbb osztályú ellenfeleket kaptak a Román Kupa ötödik fordulójának sorsolásán a székelyföldi labdarúgócsapatok: az élvonalbeli Sepsi OSK a másodosztályú temesvári Ripensiával, a Liga 2-es FK Csíkszereda pedig a harmadik vonalban szereplő Metalul Buzauval játszik a legjobb 16 közé jutásért.

Románia: Én magyar vagyok. Mi a mi vétkünk? – Bölöni

Bölöni László, a belga Royal Antwerp labdarúgócsapatának marosvásárhelyi születésű vezetőedzője elmondta véleményét az elmúlt hetekben tapasztalt magyarellenes incidensekről.

Eb 2020, F-csoport: a debütáló Rust magyarellenes rigmussal fogadták a románok

A román labdarúgó-válogatott George Puscas fejes góljával 1–0-ra legyőzte Máltát hazai környezetben az Európa-bajnoki selejtezősorozat F-csoportjában.

Kép: ezért járt a sárga Ramosnak, a bíró elnézést kért

Meglehetősen furcsa „szabálytalanság” miatt kapott sárga lapot Sergio Ramos a csütörtöki, Románia elleni mérkőzésen. A Real Madrid védője kezeivel szemüveget formálva ünnepelt gólja után, ami után jött a figyelmeztetés.

Eb 2020, F-csoport: spanyol győzelem Romániában is

A spanyol labdarúgó-válogatott az Európa-bajnoki selejtezősorozat F-csoportjában 2–1-re legyőzte idegenben Romániát. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy Diego Llorente kiállítása miatt a vendégek a 79. perctől emberhátrányban futballoztak.

Videó: L. Enrique elhunyt lányára emlékeztek – a csend nem jött össze...

A spanyol labdarúgó-válogatott bukaresti Európa-bajnoki selejtezője előtt a csapatok a félkörívre álltak fel, hogy megemlékezzenek Luis Enrique elhunyt kislányára. A lelátón a néma csend viszont finoman szólva sem jött össze...

A spanyolok majdnem elkönnyelműsködték, de nyertek Bukarestben

A 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság F jelű selejtezőcsoportjában Spanyolország megőrizte százszázalékos mérlegét, mivel 2–1-re legyőzte Romániát Bukarestben.

Fehérvár: Ugyanúgy tisztelem a magyar és a román nemzetet – Rus

A Román Labdarúgó-szövetségnek adott nyilatkozata után a maszol.ro készített exkluzív interjút Adrian Russzal, a Mol Fehérvár FC román labdarúgójával. A 23 éves védő elmondta, hogyan lett majdnem magyar utánpótlás-válogatott, valamint tiszta vizet öntött a pohárba a magyar állampolgársággal kapcsolatban.

Fehérvár: Százszázalékosan román vagyok – Rus

Tisztázta a helyzetét Adrian Rus, a Mol Fehérvár FC román labdarúgója. A 23 éves védő elmondta, klubja nem gyakorolt rá nyomást, hogy a magyar válogatottat válassza a román helyett.

Románia: a fehérvári Adrian Rus ott van a szűkített keretben is

Bekerült a román válogatott szűkített keretébe Adrian Rus, a Mol Fehérvár FC védője, aki miatt a román szövetség bepanaszolta a magyar klubot a FIFA-nál. Rus mellett a Genoa kapusa, Ionut Radu, valamint a bajnok és Európa-liga-csoportkörbe jutott CFR két középpályása, Mihai Bordeianu és Adrian Paun újonc a keretben.

Női röpi Eb: még él a magyarok matematikai reménye

A három szett alatt harminc pontig jutó Polina Rahimova vezérletével 3:0-ra nyert Azerbajdzsán Románia ellen a női röplabda Európa-bajnokság C-csoportjában Budapesten, így még reménykedhetnek a magyarok.

Románia: szövetségi közlemény a fehérvári játékos ügyében

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) kedden hivatalos közleményben tudatta, hogy a Nemzetközi (FIFA) és az Európai Labdarúgó-szövetséghez (UEFA) fordult a Mol Fehérvár labdarúgója, Adrian Rus ügyében.

Női kézi: Ez nem fair – Neagut sokkolta Martín távozása

A román női kézilabda-válogatott legnagyobb sztárja, a jelenleg még a rehabilitációját végző Cristina Neagu nem érti, Ambros Martín miért hagyta ott a nemzeti csapatukat egy évvel a tokiói olimpia előtt.

Fehérvár: a klub reagált a román kapitány szavaira

Hivatalos közleményben reagált a Mol Fehérvár FC Cosmin Contra román szövetségi kapitány nyilatkozatára, amelyben azt mondta, az NB I-ben listavezető klub nyomást gyakorolt Adrián Rusra.

Fehérvár: az FCSB érdeklődik a román válogatottba meghívott védő iránt

Sajtóhírek szerint a bukaresti FCSB érdeklődik a Mol Fehérvár FC labdarúgója, Adrián Rus iránt. A védő meghívót kapott a román válogatott soron következő mérkőzéseire, míg magyar klubjánál legutóbb a második csapatban lépett pályára. A székesfehérvári klub közleményben reagált.

Románia: megsérült a játékos, szürreális jelenetsor követte – videó

A román másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Liga 2) 3. fordulójának vasárnapi játéknapján szürreális jelenetsor játszódott le a Concordia Chiajna–Farul Constanta (2–1) mérkőzésen. A hazaiak első gólját szerző Ionut Paun a 88. percben megsérült, és annak ellenére, hogy a sérülése meglehetősen súlyos volt, a pályára érkező mentősök rendkívül lassan tették a dolgukat.

Csíkszereda: az U17-es csapat kiütötte a Steauát

Az FK Csíkszereda U17-es labdarúgócsapata 9–0-ra kiütötte a bukaresti Steauát.

Liga 2: második idegenbeli mérkőzésén is kikapott a Csíkszereda

Háromgólos vereséget szenvedett Aradon az FK Csíkszereda, a román másodosztály (Liga 2) éllovasa, az UTA otthonában.

Eb 2020: ismét meghívót kapott a Kisvárda román válogatottja

A labdarúgó NB I-ben szereplő Kisvárda középpályása, Gheorghe Grozav is bekerült a román válogatott következő két Európa-bajnoki selejtezőjére meghirdetett keretbe.