Laver-kupa: Nadal egyesben nyert, majd párosban kikapott

A teniszezők Laver-kupájának második napján az amerikai John Isner szetthátrányból fordítva legyőzte a német Alexander Zverevet, de Roger Federer szintén fordítva megverte Nick Kyrgiost. A szombati harmadik mérkőzésen Rafael Nadal két, viszonylag sima szettben nyert Milos Raonic ellen, párosban viszont alulmaradt Sztefanosz Cicipasz oldalán a Nick Kyrgios, Jack Sock kettőssel szemben.

Videó: micsoda sportemberek! Nadal és Federer segített a társnak

Meglehetősen rossz passzban volt Fabio Fognini a Jack Sock ellen vívott Laver-kupa-mérkőzés alatt. Az olasz játékos olyannyira szenvedett, hogy amikor leült, odalépett hozzá a két szupersztár, Rafael Nadal és Roger Federer – akik egyébként az európai csapatban Fognini csapattársai –, hogy néhány hasznos tanáccsal segítsenek neki.

Laver-kupa: nyertek Federerék, egy nap után előny Európánál

A három pénteki egyesből kettőt megnyert az európai válogatott, majd győzött a Roger Federer, Alexander Zverev páros is, így az öreg kontinens együttese egy játéknap után 3–1-re vezet a világcsapat ellen a Genfben zajló nemzetközi csapatversenyen, a teniszezők Laver-kupáján.

Egyre fontosabb – Federerrel és Nadallal kezdődik a Laver-kupa

Az ATP először levegőnek nézte a Laver-kupát, most már eltiltani sem mer az érdekében – Roger Federer rendezvényének harmadik felvonása következik.

Real: Nadallal és Federerrel döntenének világcsúcsot

Rafael Nadal és Roger Federer segítségével döntene Guinness-rekordot Florentino Pérez, a Real Madrid elnöke, akinek célja, hogy a Real Madrid stadionjában legyen minden idők legtöbb néző előtt lejátszott teniszmérkőzése.

US Open: döbbenet New Yorkban, kiesett Roger Federer!

Roger Federer kétszer is szettelőnyben volt Grigor Dimitrovval szemben, de öt játszmában elveszítette a szerda hajnali negyeddöntőt, így nem jutott be a legjobb négy közé a teniszezők US Openjén.

Tenisz: Federer még nem döntött az olimpiai szereplésről

Roger Federer még nem döntött arról, hogy pályára lép-e a jövő évi, tokiói olimpián. A svájci teniszsztár a US Openen azt mondta, sok mindentől függ a szereplése, többek között az egészségi állapotától és a családjától.

US Open: Federer könnyen győzött, Barty simán kiesett

A 20-szoros Grand Slam-tornagyőztes Roger Federer simán jutott a legjobb nyolc közé az amerikai nyílt teniszbajnokság férfi versenyében, a nőknél viszont búcsúzott a világranglistán második Ashleigh Barty.

US Open: ez most egy „másik” Federer volt – tanári játékkal 16 között a svájci

Roger Federer szenzációs teniszt bemutatva, 48 nyerőt és 10 ászt ütve, 6:2, 6:2, 6:1-re megverte a brit Dan Evanst az amerikai nyílt bajnokság (US Open) harmadik fordulójában, ezzel bejutott a legjobb 16 közé. A svájci a nyolcaddöntőben a belga David Goffinnel játszik.

US Open: a százados Federer megint hátrányból győzött

Századik mérkőzésén az amerikai nyílt teniszbajnokságon (US Open) Roger Federer szetthátrányból felállva, 3:6, 6:2, 6:3, 6:4-re legyőzte a bosnyák Damir Dzumhurt, ezzel bejutott a legjobb 32 közé. A svájci klasszis a 3. fordulóban a Dan Evans–Lucas Pouille csata továbbjutójával játszik.

ATP-vb: Federer 17-edszer jutott ki az évzáró tornára

Roger Federer 17. alkalommal jutott ki a férfi teniszezők évzáró ATP-világbajnokságára.

US Open: S. Williams hengerelt, Federer négy játszmában nyert

Látványos megnyitóünnepség vezette fel a 2019-es US Open első esti programját a világ legnagyobb teniszstadionjában, az Arthur Ashe-ben. A szervezők kitettek magukért, de azért szerencséjük is volt a sorsolással, hiszen Serena Williams és Marija Sarapova első fordulóbeli mérkőzésénél aligha találhattak volna jobb nyitóprogramot.

Tenisz: Fucsovics Federerrel edzett a US Open előtt

Fucsovics Márton Facebook-oldalán tett közzé egy bejegyzést, amelyben elárulta, Roger Federerrel gyakorolt nagyjából két órán keresztül vasárnap délelőtt. A magyar és a svájci teniszező is az augusztus 26-án kezdődő US Openre készül.

Tenisz: Federer legyőzője simán kikapott Cincinnatiben

Amilyen gyorsan legyőzte Roger Federert, ugyanolyan sima mérkőzésen kikapott honfitársától, Danyiil Medvegyevtől az orosz Andrej Rubljov a cincinnati ATP-tornán. A győztesre így a francia Lucas Pouille-t két játszmában legyőző Novak Djokovics vár  a döntőbejutásért vívandó mérkőzésen.

Tenisz: 16 éve nem kapott ki ilyen gyorsan Roger Federer

Tizenhat éve nem szenvedett olyan gyorsan vereséget Roger Federer, mint csütörtökön a Cincinnatiben zajló kemény pályás tenisztorna 3. fordulójában, a nyolcaddöntőben.

Tenisz: nagy meglepetésre Federer kiesett Cincinnatiben

Roger Federer meglepetésre a 3. fordulóban kiesett a Cincinnatiben zajló kemény pályás tenisztorna férfi versenyében – a svájci két szettben maradt alul (6:3, 6:4) az orosz Andrej Rubljovval szemben.

Tenisz: Cicipaszt és Kyrgiost is bejelentették a Laver-kupára

A görög Sztefanosz Cicipasz az európai, az ausztrál Nick Kyrgios pedig a világ többi részének legjobbjaiból álló csapatban lesz ott az idei tenisz Laver-kupán.

Wimbledon: Nem eshetek depresszióba egy elképesztő mérkőzés után – Federer

Két mérkőzéslabdát hárítva, 4 óra 57 perces csatában Novak Djokovics lett Wimbledon idei bajnoka: a szerb a torna 1877 óra íródó történetének leghosszabb férfi egyes döntőjében a svájci Roger Federert győzte le.

Történelmi őrület Wimbledonban, Djokovics nyerte a döntőt

Novak Djokovics elképesztő, az utolsó másodpercig izgalmas csata és történelmi rövidítés után megverte Roger Federert a wimbledoni tenisztornán a férfi egyes döntőjében.

Wimbledon: Federer nagyszerű meccsen legyőzte Nadalt

Roger Federer lesz Novak Djokovics ellenfele a wimbledoni férfi tenisztorna fináléjában: a svájci klasszis pazar mérkőzésen, négy szettben legyőzte Rafael Nadalt, így harcba szállhat kilencedik tornagyőzelméért Wimbledonban.