Wimbledon: Nem eshetek depresszióba egy elképesztő mérkőzés után – Federer

Két mérkőzéslabdát hárítva, 4 óra 57 perces csatában Novak Djokovics lett Wimbledon idei bajnoka: a szerb a torna 1877 óra íródó történetének leghosszabb férfi egyes döntőjében a svájci Roger Federert győzte le.

Történelmi őrület Wimbledonban, Djokovics nyerte a döntőt

Novak Djokovics elképesztő, az utolsó másodpercig izgalmas csata és történelmi rövidítés után megverte Roger Federert a wimbledoni tenisztornán a férfi egyes döntőjében.

Wimbledon: Federer nagyszerű meccsen legyőzte Nadalt

Roger Federer lesz Novak Djokovics ellenfele a wimbledoni férfi tenisztorna fináléjában: a svájci klasszis pazar mérkőzésen, négy szettben legyőzte Rafael Nadalt, így harcba szállhat kilencedik tornagyőzelméért Wimbledonban.

Federer nyerte a titánok harcát, Djokovics ellen döntőzhet

Roger Federer négy szettben, 7:6 (7–3), 1:6, 6:3, 6:4-ra legyőzte Rafael Nadalt a wimbledoni tenisztorna elődöntőjében, ezzel 12-edszer jutott döntőbe a tornán. Federer ellenfele a vasárnapi fináléban a világelső Novak Djokovics lesz.

Kép: hihetetlen, mit csinált ez a fiú a Federer–Nadalon

Az ember azt gondolná, hogy ha egy szerencsés gyermek eljut Wimbledonba, ráadásul Roger Federer és Rafael Nadal mérkőzésére, a két kezét összeteszi azért, hogy ekkora legendákat láthat. Azonban úgy tűnik, az alábbi képeken látható kisfiú nem teniszrajongó: a svájci és a spanyol extraklasszis mérkőzése közben a lehető legnagyobb nyugalommal, a pálya felé sem hederítve könyvet olvasgatott a nézőtéren.

Wimbledon: Djokovics hengerelt, Federer–Nadal csata a döntőért!

A wimbledoni teniszbajnokság férfi egyesének 5. fordulójában, azaz a negyeddöntőben az első helyen kiemelt Novak Djokovics három játszmában legyőzte a 21. helyen rangsorolt David Goffint. A legjobb négy között az argentin Guido Pellát négy szettben búcsúztató Roberto Bautista Agut lesz az ellenfele. A nyolcadik kiemelt Nisikori Kei az első szettben meglepte Roger Federert, ám a svájci legenda magabiztosan hozta a következő három játszmát, így 13. wimbledoni elődöntőjére készül. Federer az elődöntőben régi riválisával, Rafa Nadallal találkozik, aki három játszmában búcsúztatta az amerikai Sam Querreyt. A két klasszis legutóbb a 2008-as fináléban találkozott egymással Wimbledonban.

Wimbledon: Federer történelmi sikerrel a nyolcaddöntőben

A nyolcszoros bajnok Roger Federer a legjobb 16 közé jutott a wimbledoni teniszbajnokságon. A 37 éves svájci sztár a sportág történetében elsőként 350. egyéni Grand Slam-mérkőzését nyerte meg szombaton.

Tenisz: rekordszámú néző előtt játszhat Nadal és Federer

Telt ház, ötvenezer teniszkedvelő néző előtt játszhat bemutató mérkőzést egymással Fokvárosban Rafael Nadal és Roger Federer a jövő évben.

Wimbledon: Federer simán a 32 között; Nadal Kyrgiost búcsúztatta

Roger Federer bejutott a legjobb 32 közé férfi egyesben a wimbledoni teniszbajnokságon, miután a 2. fordulóban három szettben, 6:1, 7:6, 6:2-re legyőzte a brit Jay Clarke-ot. A harmadik helyen kiemelt Rafael Nadal négy játszmában, 6:3, 3:6, 7:6, 7:6-ra legyőzte Nick Kyrgiost. A nőknél búcsúzott a címvédő német Angelique Kerber.

Wimbledon: Kyrgios Nadal ellen is megcsinálta a híres szerváját – videó

Nick Kyrgios nem kímélte Rafael Nadalt sem – az ausztrál teniszező a spanyol sztár ellen is megcsinálta a híres alulról indított adogatását a wimbledoni torna második fordulójában.

Wimbledon: Federer ráijesztett rajongóira; jöhet a Nadal–Kyrgios

Roger Federer az első játszmát elveszítette, de végül négy szettben (3:6, 6:1, 6:2, 6:2) legyőzte a dél-afrikai Lloyd Harrist a wimbledoni teniszbajnokság férfi egyesének első fordulójában. Az első tíz kiemelt közül Alexander Zverev és Sztefanosz Cicipasz után Dominic Thiem is kiesett, míg Rafael Nadal három-, Nick Kyrgios ötjátszmás, Jo-Wilfried Tsonga ötvennyolc perces (!) meccset nyert meg. A hölgyeknél továbbjutott a világelső Ashleigh Barty, a címvédő Angelique Kerber és a hétszeres győztes Serena Williams, búcsúzott viszont a 2017-es bajnok Garbine Muguruza.

Wimbledon: Nadal szerint nem tisztességes a szabály

A hagyományoknak megfelelően szombaton tartották a wimbledoni médianapot, amelyen Rafael Nadal nyitotta, Novak Djokovics zárta a sort, kettejük között pedig egymásnak adták a kilincset a legnagyobb sztárok.

Wimbledon: egy ágon Nadal és Federer; Fucsovics osztrák ellenfelet kapott

Pénteken kisorsolták a 2019-es wimbledoni teniszbajnokság főtáblájának párosítását. A címvédő Novak Djokovics a német Philipp Kohlschreiber ellen kezd, Roger Federer és Rafael Nadal pedig azonos ágra került – ez azt jelenti, hogy az elődöntőben találkozhatnak. Fucsovics Márton az osztrák Dennis Novakkal meccsel az első körben.

Wimbledon: Federert a második helyen emelték ki a szervezők

A világranglista-vezető Novak Djokovicsot az első, a harmadik helyen álló Roger Federert ugyanakkor a második helyen emelték ki a hétfőn rajtoló wimbledoni teniszbajnokság szervezői.

Tenisz: Federer tizedszer lett Halle legjobbja, megvan a 102. ATP-sikere

Roger Federer győzelmét hozta a hallei füves pályás tenisztorna fináléja. A svájci klasszis két szettben 7:6 (7–2), 6:1-re múlta felül a belga David Goffint.

Tenisz: Federer 13-adszor döntős a hallei tornán

Tizenharmadik alkalommal jutott be a hallei füves pályás tenisztorna döntőjébe Roger Federer, aki a szombati elődöntőben a francia Pierre-Hugues Herbert-t győzte le két játszmában, 6:3, 6:3-ra. A svájci kiválóság a vasárnapi fináléban a belga David Goffinnel mérkőzik meg.

Tenisz: Federer újabb nagy csatát nyert meg Halléban

Tizenötödik alkalommal jutott be a hallei füves pályás tenisztorna elődöntőjébe a kilencszeres bajnok Roger Federer, aki a németországi verseny negyeddöntőjében a spanyol Roberto Bautista Agutot győzte le három játszmában (6:3, 4:6, 6:4), 1 óra 53 perces mérkőzésen.

Tenisz: kiesett a világelső Oszaka Birminghamben

A világranglista-vezető japán Oszaka Naomi a nyolcaddöntőben búcsúzott az egymillió dollár (287 millió forint) összdíjazású birminghami füves pályás női tenisztornán. A legjobb nyolc közé került a 2.2 millió euró (709 millió forint) összdíjazású hallei füves pályás férfi tenisztornán Roger Federer és Alexander Zverev is. Londonban Kevin Anderson és Marin Cilic búcsúzott a második fordulóban.

Tenisz: Federer visszavágott a US Open-vereségért Halléban

Roger Federer két játszmában, 7:6, 6:3-ra megverte az ausztrál John Millmant a hallei füves pályás tenisztorna első fordulójában.

Forbes: Messi volt a legjobban kereső sportoló az elmúlt egy évben

Lionel Messi, az FC Barcelona argentin labdarúgója volt a legjobban kereső sportoló az elmúlt egy évben az amerikai Forbes magazin kedden publikált rangsora szerint.