ATP-vb: Federer nyerte meg a Hewitt-csoportot

A férfi teniszezők Londonban zajló ATP-világbajnokságának csoportkörös harmadik fordulójában az osztrák Dominic Thiem két játszmában szűk másfél óra alatt győzött a japán Nisikori Kei ellen, Roger Federer pedig megverte Kevin Andersont, így a svájci lett a csoportgyőztes.

ATP-vb: menekülés a győzelembe – Federer simán nyert Thiem ellen

A londoni ATP-világbajnokság keddi utolsó meccsén Roger Federer viszonylag gyorsan, két sima szettben legyőzte az osztrák Dominic Thiemet.

ATP-vb: Federer legyőzése után zsinórban 11 gémet veszített el

A dél-afrikai Kevin Anderson két nagyon sima szettben legyőzte a japán Nisikori Keit a londoni ATP-világbajnokság Lleyton Hewitt-csoportjának 2. fordulójában.

Tenisz: Federer vereséggel kezdett a világbajnokságon

A svájci Roger Federer meglepetésre két játszmában kikapott a japán Nisikori Keitől a férfi teniszezők szezonzáró ATP-világbajnokságának vasárnapi nyitányán.

ATP-vb: Djokovics Zverevvel, Federer Thiemmel egy csoportban

A világelső Novak Djokovics Alexander Zverevvel, Marin Ciliccsel és a Rafael Nadal helyett induló John Isnerrel került egy csoportba a vasárnap rajtoló tenisz ATP-világbajnokságon.

Tenisz: a svájci is nyert, jöhet a 47. Federer–Djokovics ütközet!

Novak Djokovics továbbra is megállíthatatlan, a hétfőtől újra világelső szerb teniszező a párizsi negyeddöntőben szetthátrányból fordítva legyőzte a horvát Marin Cilicet, így egymást követő 21. mérkőzését nyerte meg. Ellenfele a japán Nisikori Keit két szettben legyőző Roger Federer lesz, akivel pályafutása során a 47. alkalommal nézhet farkasszemet.

Tenisz: Nisikori lesz Federer negyeddöntős ellenfele

A négyszeres bajnok Novak Djokovics 53 perc játék után bejutott a párizsi Masters-torna negyeddöntőjébe, mivel a bosnyák Damir Dzumhur a második szett elején feladta ellene a küzdelmet a harmadik fordulóban.

Tenisz: „Nem így szerettem volna befejezni az évet” – Fucsovics visszalépett

Kiújuló combsérülése miatt Fucsovics Márton visszalépett a párizsi kemény pályás Masters-tornától és idén már nem versenyez – erről a magyar sportoló a Facebook-oldalán számolt be. A világelső Rafael Nadal szintén visszalépett az év utolsó ATP 1000-es versenyétől, így hétfőtől ismét Novak Djokovics nevével kezdődik a férfi teniszezők világranglistája. Mindeközben Roger Federer játék nélkül bejutott a harmadik fordulóba, mivel Milos Raonic is megsérült.

Tenisz: Federer visszautasított egy szaúd-arábiai meghívást

Roger Federer korábbi világelső teniszező visszautasított egy szaúd-arábiai bemutató mérkőzésre szóló meghívást.

Tenisz: Federer egy győzelemre a 100. ATP-trófeájától

A svájci Roger Federer megvédte címét az 1.9 millió euró összdíjazású kemény pályás bázeli férfi tenisztornán.

Tenisz: Federer lesz a Zverevet legyőző Copil döntős ellenfele

A román Marius Copil döntőbe jutott a bázeli férfi tenisztornán, miután a szombati elődöntőben három szettben jobbnak bizonyult a német Alexander Zverevnél.

Tenisz: Roger Federer negyeddöntős Svájcban

Az első helyen kiemelt svájci Roger Federer a negyeddöntőbe jutott a kemény pályás bázeli férfi tenisztornán.

Tenisz: Federer megszenvedett; Fucsovics a világranglista-15. ellen folytatja

Fucsovics Márton a világranglista 15. helyén álló Fabio Fogninivel találkozik a bécsi kemény pályás tenisztorna második fordulójában, mivel az olasz versenyző az első körben kedden 6:4, 6:3-ra legyőzte a bosnyák Damir Dzumhurt.

Tenisz: A botrány felspannolt a Djokovics elleni mérkőzésre – Fucsovics

Sajtótájékoztatón jelentették be, hogy mostantól a legeredményesebb aktív magyar teniszező, Fucsovics Márton is a Mol Csapat tagja. A világranglista 41. helyén tanyázó játékos az eseményen nemcsak pályafutása legjobb évéről beszélt, hanem arról is, hogyan hatott a Novak Djokovics elleni mérkőzésére a konfliktusa a szövetséggel, illetve láthatjuk-e jövőre játszani a magyar válogatottban a Davis-kupában?

Tenisz: nincs álomdöntő, Coric újra megtréfálta Federert

A horvát Borna Coric lesz Novak Djokovics ellenfele a sanghaji férfi tenisztorna döntőjében, mivel két szettben legyőzte a svájci Roger Federert.

Tenisz: Roger Federer nehezen nyert Sanghajban

A címvédő svájci Roger Federer nagy csatában legyőzte a japán Nisikori Keit a 9.22 millió dollár (2.6 milliárd forint) összdíjazású sanghaji kemény pályás férfi tenisztorna pénteki negyeddöntőjében.

Tenisz: Federer újra döntő szettben nyert Sanghajban

A korábbi világelső Novak Djokovics könnyed győzelemmel jutott a negyeddöntőbe a sanghaji kemény pályás férfi tenisztornán. A világranglistán jelenleg harmadik szerb világsztár a csütörtöki nyolcaddöntőben, 71 perc alatt az olasz Marco Cecchinato (21.) felett diadalmaskodott.

Tenisz: Federer nagy meccset játszott az oroszok új csillagával

A címvédő Roger Federer három játszmában, 6:4, 4:6, 6:4-re legyőzte az orosz Danyiil Medvegyevet a sanghaji Masters-tenisztorna második fordulójában, ezzel bejutott a legjobb 16 közé.