Tenisz: Djokovics veresége ellenére tartja előnyét Európa

Megőrizte kétpontos előnyét Európa a teniszezők Laver-kupáján Chicagóban, ahol az öreg kontinens válogatottja a földkerekség többi tájáról összeverbuvált játékosokkal vív meg.

Tenisz: kikapott a Federer, Djokovics páros Chicagóban

Európa 3:1-re vezet a többi kontinens ellen a teniszezők Laver-kupájának első napja után. A golfozók Ryder-kupájának megfelelő, Roger Federer által megálmodott eseményt Chicagóban rendezik meg.

Tenisz: a Djokovics, Federer, Nadal trió a legutóbbi 62 GS-ből 51-et megnyert

Novak Djokovics pályafutása 14. Grand Slam-torna-győzelmét aratta vasárnap, amikor a US Open döntőjében három játszmában legyőzte Juan Martín del Potrót. A Roger Federer, Rafael Nadal, Djokovics hármas így immár összesen 51 GS-diadalnál tart.

US Open: Alig kaptam levegőt – Roger Federer

Roger Federer úgy érzi, kifogtak rajta a körülmények kedd hajnalban – mint beszámoltunk róla, a másodikként rangsorolt svájci nem jutott be a nyolc közé a New Yorkban zajló amerikai nemzetközi teniszbajnokságon (US Open), négy játszmában kikapott az ausztrál John Millmantól a nyolcaddöntőben.

US Open: Federer nem jutott be a legjobb nyolc közé!

John Millman négy játszmában nagy meglepetésre legyőzte Roger Federert az Egyesült Államok nemzetközi teniszbajnokságának (US Open) kedd hajnali mérkőzésén, így az ausztrál játékossal lett teljes a negyeddöntő mezőnye.

US Open: Djokovics a nyolc között, Federer nem követte

A kétszeres bajnok Novak Djokovics három játszmában, 6:3, 6:4, 6:3-ra legyőzte a portugál Joao Sousát az amerikai nyílt teniszbajnokság (US Open) negyedik fordulójában, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé.

Tenisz: Kyrgios sem hitte el, mit adott vissza Federer – videó

Roger Federer szombaton három szettben legyőzte Nick Kyrgiost a US Open harmadik fordulójában. A 37 éves svájci klasszis sok fiatalt megszégyenítő módon adta vissza az ausztrál elérhetetlennek tűnő labdáját az utolsó játszmában. Érdemes megnézni a reakciókat!

US Open: Federernek két óra sem kellett a Kyrgios-veréshez

A 20-szoros Grand Slam-bajnok svájci Roger Federer sima mérkőzésen lépett túl az ausztrál Nick Kyrgioson az amerikai nemzetközi teniszbajnokságon.

US Open: Federer könnyedén jutott tovább

Nem okozott gondot a japán Nisioka Josihito legyőzése Roger Federernek, a 37 éves svájci klasszis egy óra 52 perc alatt háromszettes győzelmet aratott az amerikai nyílt teniszbajnokság első fordulójában.

Nadal vagy Djokovics? A szerb és a spanyol a két favorit a US Openen

Két favorit New Yorkban, az egyikük Fucsovics Márton ellen kezd a világ legnagyobb teniszstadionjában. Novak Djokovics – ő játszik a magyarral – a harmadik, a címvédő Rafael Nadal a negyedik US Open-trófeájára hajt.

Tenisz: Djokovics történelmet írt Federer legyőzésével

Novak Djokovics két játszmában, 6:4, 6:4-re legyőzte Roger Federert a cincinnati Masters-torna döntőjében, ezzel az első férfi teniszező lett, aki mind a kilenc ATP 1000-es versenyt megnyerte legalább egyszer.

Tenisz: Federer és Halep is bejutott a döntőbe

A férfiaknál a korábbi világelső svájci Roger Federer, a nőknél pedig a jelenlegi világranglista-vezető román Simona Halep jutott másodikként döntőbe a Cincinnatiban zajló kemény pályás tenisztorna szombati játéknapján.

Tenisz: Federer és Djokovics is elődöntős Cincinnatiben

Roger Federer és Novak Djokovics is elődöntőbe jutott a Cincinnatiben zajló kemény pályás tenisztorna férfi versenyében.

Tenisz: Fucsovics legyőzte García-Lópezt, jöhet ismét Wawrinka

Fucsovics Márton három szettben legyőzte Guillermo García-Lópezt a Cincinnatiben zajló kemény pályás tenisztorna második fordulójában. A világranglista 48. helyén álló magyar 6:7, 6:4, 7:5-re nyert a 71. helyen rangsorolt spanyol ellen.

Tenisz: megvan Federer ellenfele; kikapott Murray

Peter Gojowczyk lesz a hússzoros Grand Slam-bajnok Roger Federer első ellenfele a Cincinnatiben zajló kemény pályás tenisztornán. A háromszoros Grand Slam-bajnok Andy Murray az első körben kiesett.

Tenisz: Djokovics a legjobb, Dzumhur és Nadal dobogós még

Hiánypótló statisztikával állt elő a férfi teniszezőket tömörítő szervezet, az ATP: Novak Djokovics teljesít a legjobban, amikor fogadóként 40:0 állással szembesül.

Tenisz: Babos egyet javított, Fucsovics hármat rontott

A legjobb magyar, Fucsovics Márton három helyet rontott, így jelenleg az 52. a férfi teniszezők világranglistáján, amelynek élcsoportjában nem történt változás, Balázs Attila megőrizte múlt heti pozícióját. A nőknél Babos Tímea pontszáma változatlan, ám egy helyet így is javított, Stollár Fanni viszont egyet rontott.

Tenisz: Federer visszalépett az idei Rogers Cuptól

Roger Federer visszalépett az augusztusban esedékes torontói tenisztornától, hogy könnyebbé tegye a programját, s ezáltal több energiája maradjon a nagyobb viadalokra.

Tenisz: Fucsovics két helyet javított, Balázs hetet rontott

A legjobb magyar, Fucsovics Márton két helyet javított, így jelenleg 49. a férfi teniszezők világranglistáján, amelyen Balázs Attila hét helyet rontott, és visszacsúszott a 167. pozícióba.

ESPYS-díj: CR, LeBron, Brady, Federer és Nikolics is nyert!

A Chicago Fire magyar támadóját, Nikolics Nemanját választották meg az ESPN és az ABC évértékelő szavazásán a tengerentúli profi labdarúgó-bajnokság (MLS) legjobbjának!