Tenisz: Federer legyőzője simán kikapott Cincinnatiben

Amilyen gyorsan legyőzte Roger Federert, ugyanolyan sima mérkőzésen kikapott honfitársától, Danyiil Medvegyevtől az orosz Andrej Rubljov a cincinnati ATP-tornán. A győztesre így a francia Lucas Pouille-t két játszmában legyőző Novak Djokovics vár  a döntőbejutásért vívandó mérkőzésen.

Tenisz: Serena Williams visszalépett Rómában

A 23-szoros Grand Slam-bajnok Serena Williams visszalépett a római salakpályás tenisztorna női versenyétől.

Tenisz: a címvédő Kvitová továbbjutott Madridban

A címvédő Petra Kvitová bejutott a nyolcaddöntőbe a madridi salakpályás tenisztorna női versenyében. A második helyen kiemelt cseh játékos hétfőn a francia Kristina Mladenovicot győzte le.

Tenisz: Gasquet kihagyja a Davis-kupa döntőjét

Richard Gasquet nem lesz tagja a címvédő francia teniszválogatottnak a jövő hétvégén a horvátok elleni Davis-kupa-döntőben.

Tenisz: Fognini és Gasquet vívja a döntőt Bastadban

A harmadik helyen kiemelt olasz Fabio Fognini és a negyedikként rangsorolt francia Richard Gasquet jutott a svédországi Bastadban zajló, 501 ezer euró (161.3 millió forint) összdíjazású salakpályás férfi tenisztorna döntőjébe.

Tenisz: Federer előbb világelső, majd tornagyőztes lett

Roger Federer két játszmában, 6:4, 7:6-ra megverte a kanadai Milos Raonicot a stuttgarti füves pályás férfi teniszverseny döntőjében. A svájci sorozatban a 16. meccsét nyerte meg kedvenc borításán, amelyen a 18. tornagyőzelmét aratta.

Roland Garros: Nadal ismét hengerelt, bejutott a nyolcaddöntőbe

Rafael Nadal könnyedén bejutott a Roland Garros 4. fordulójába férfi egyesben, miután három szettben, 6:3, 6:2, 6:2-re legyőzte a 27. helyen kiemelt francia Richard Gasquet-t.

Tenisz: Nadal tovább menetel, Gasquet-nak megvan az 500.!

A világelső Rafael Nadal bejutott a monte-carlói férfi tenisztorna negyeddöntőjébe, mivel két szettben legyőzte az orosz Karen Hacsanovot.

Tenisz: Pouille legyőzte Gasquet-t a házidöntőben

A francia Lucas Pouille nyerte meg a Montpellier-ben rendezett kemény pályás férfi tenisztornát.

Aus. Open: Federer vár Fucsovicsra, hízelgő szavak a legendától

Roger Federer három játszmában megverte Richard Gasquet-t, így hétfőn ő lesz az argentin Nicolás Kickert legyőző Fucsovics Márton ellenfele az Australian Open férfi egyesének nyolcaddöntőjében.

Tenisz: Nadal vereséggel tért vissza a sérüléséből

A férfi tenisz-világranglistát vezető Rafael Nadal vereséggel tért vissza térdsérülését követően.

Davis-kupa: a páros után vezetnek a franciák

A szombati páros után a házigazda franciák vezetnek a vendég belgák ellen a tenisz Davis-kupa lille-i döntőjében.

Tenisz: Federer is elődöntős Sanghajban, Del Potro vár rá

Utolsóként Roger Federer jutott be a sanghaji kemény pályás tenisztorna elődöntőjébe, két szettben legyőzve Richard Gasquet-t.

Tenisz: Gasquet maratoni csatában nyerte meg Federert

Richard Gasquet 2 óra 42 perces csatában gyűrte le a szintén francia Gilles Simont a sanghaji kemény pályás férfi tenisztorna nyolcaddöntőjében.

Tenisz: Gasquet vert helyzetből fordított Sanghajban

Richard Gasquet vert helyzetből fordított a sanghaji kemény pályás férfi tenisztorna első fordulójában.

Tenisz: Nadal–Gasquet 15–0; Tiafoe legyőzte Zverevet

Rafael Nadal legyőzte Richard Gasquet-t a Cincinnatiben zajló kemény pályás tenisztorna második fordulójában, Alexander Zverev viszont kikapott a 19 éves Frances Tiafoe-tól.

Davis-kupa: legjobbjaik nélkül a franciák; Nadal pihen

Legjobbjaik nélkül állnak ki a franciák a tenisz Davis-kupa jövő hétvégi, britek elleni negyeddöntőjére. A legjobb nyolc között a spanyol csapat Rafael Nadal nélkül lép pályára Belgrádban.

Tenisz: döntőben a montpellier-i címvédő, papírforma Szófiában

A címvédő Richard Gasquet bejutott a montpellier-i kemény pályás férfi tenisztorna döntőjébe, miután 6:2, 6:2-re legyőzte honfitársát, a francia Benoit Paire-t. Szófiában a második helyen kiemelt David Goffin és a hazai kedvenc, Grigor Dimitrov jutott be a fináléba.

Hopman-kupa: történetük során másodszor nyertek a franciák

A francia válogatott nyerte meg a Hopman-kupát, a teniszezők Perthben rendezett nem hivatalos vegyescsapat-világbajnokságát.

Tenisz: francia győzelem az antwerpeni tornán

A harmadik helyen kiemelt francia Richard Gasquet nyerte meg az 566 ezer euró (174 millió forint) összdíjazású antwerpeni kemény pályás férfi tenisztorna vasárnapi fináléját. Stockholmban Juan Martín del Potró emelhette fel a trófeát.