Videó: ilyet a WWE-ben látni, pankrátormozdulattal küldte földre ellenfelét a focista

Gyakorlatilag pankrátormozdulattal küldte földre a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Nimes labdarúgója, Anthony Briancon a Rennes tehetséges támadóját, Eduardo Camavingát. Briancon piros lapot kapott a szabálytalanságért, csapata pedig nem bírta tartani az emberhátrány miatt ráhelyezedő nyomást, és kikapott 2-1-re a Rennes otthonában.

Ligue 1: Cavani: 200! Neymar: piros! PSG: négy gól!

A Paris Saint-Germain hazai pályán 4–3-ra legyőzte a Girondins Bordeaux-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 26. fordulójának vasárnap késő esti meccsén. Marquinhos két góllal vette ki a részét a győzelemből, és betalált Edinson Cavani is, akinek ez volt a 200. gólja tétmeccsen a párizsi csapatban.

Francia Kupa: a címvédő legyűrte 4. ligás ellenfelét

A címvédő Rennes jutott be elsőként a Francia Kupa elődöntőjében, mivel a négy közé jutásért vívott összecsapáson idegenben 2–0-ra legyőzte a negyedosztályú ASM Belfort-t.

Ligue 1: kirúgták, mert titokban akart játékost eladni a Realnak

A Rennes remek formában van, és jelenleg a negyedik helyen áll a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) tabelláján. Épp ezért óriási meglepetés volt, mikor nemrég közölték, megválnak a klub elnökétől, Olivier Létang-tól. Most kiderült, egy átigazolás miatti egyezkedés miatt kellett mennie a Rennes első emberének.

Ligue 1: a 95. percben még hátrányban volt, mégis nyert a Rennes

A francia élvonal 22. fordulójának első meccsén az ötödik helyen álló Nantes a 95. perc elején még 2–1-re vezetett, a végén mégis a vendéglátó Rennes örülhetett a három pontnak.

Francia Kupa: kilencgólos őrület végén jutott tovább a Rennes

Emlékezetes csatában győzött 5–4-re a Rennes az Angers vendégeként a labdarúgó Francia kupa nyolcaddöntőjének keddi játéknapján. A Dijon nagy csatában átverekedte magát ötödik ligás ellenfelén, a Montpellier elvérzett a negyedosztályú Belfort ellen, míg késő este a Saint-Étienne kiejtette vendéglátóját, a Monacót.

Ligue 1: Nizzában sem tört meg a remekül szereplő Rennes

A francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) harmadik helyén álló Rennes pénteken sem maradt pont nélkül: a hajrában egyenlítő bretonok 1–1-re végeztek a jó passzban lévő, egymás után az ötödik fordulóban pontot szerző Nice otthonában a 21. forduló nyitányán.

Francia Kupa: megszenvedett, de továbbjutott a PSG

Nem született igazi meglepetés a Francia Kupa legjobb legjobb 16 közé kerülésért lejátszott, vasárnapi mérkőzésein. A bajnoki éllovas PSG egyetlen góllal, de legyőzte a másodosztályú Lorient-t. A Rennes az ötödosztályú Athlético Marseille-t, a Montpellier és a másodosztályú Caent, az Angers a negyedik ligás Rouent búcsúztatta. A Dijon kiütötte a ligatárs Nimes-t.

Ligue 1: a PSG idegenben átgázolt a Monacón

A liga 3. helyén álló Rennes 1–0-ra nyert a Nimes otthonában a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 12. fordulójából bepótolt találkozón. A kiesés elől menekülő Amiens 1–1-es döntetlent játszott a Reims vendéglátójaként. A nap rangadóján a PSG magabiztos, 4–1-es győzelmet aratott a Monaco otthonában.

Ligue 1: idegenben nyert rangadót a Marseille – videó

Folytatta remek sorozatát az Olympique Marseille a francia labdarúgó-bajnokságban (Ligue 1): az OM idegenben 1–0-ra legyőzte tabellaszomszédját, a Rennes-t a 20. forduló péntek késő esti nyitányán.

Francia Kupa: gól a 96. percben, kiscsapat a mennyekben – videó

Két párban is élvonalbeli csapatok csaptak össze a labdarúgó Francia Kupa szombati játéknapján, így biztos volt, hogy lesz kiesője az első osztálynak – a Monaco nagy csatában búcsúztatta a Reimst, a Rennes tizenegyesekkel az Amienst –, de akad még egy vesztesége a Ligue 1-nek: a pocsék idényt futó, az élvonalban sereghajtó Toulouse kikapott negyedosztályú riválisától, így nem jutott be a legjobb 32 közé.

Ligue 1: megizzadt a Rennes, 7 perc alatt hármat lőtt a Monaco

Négy mérkőzést rendeztek szombat este a francia labdarúgó-élvonal 17. fordulójában, és kivétel nélkül hazai sikerek születtek. A feljövőben lévő Monaco sokáig szenvedett, majd pár perc alatt bedarálta az Amiens-t, míg a Bajnokok Ligája-szereplést jelentő helyekért küzdő Rennes megszenvedett, de végül nyerni tudott az Angers ellen.

Ligue 1: megtört a Nantes nyeretlenségi sorozata

Hazai pályán tudott hosszú idő után újra nyerni a Nantes (2–1), ezzel újra ott van a francia élvonal élmezőnyében, legyőzött ellenfele, a Toulouse viszont már utolsó a tabellán. A St.-Étienne szeptember óta tartó veretlenségi szériája megszakadt – nagyot küzdött, és nyert a Rennes (2–1).

El: a Lazio megverte a CFR-t, és életben tartotta a reményeit

A Celtic hazai pályán 3–1-re legyőzte a Rennes-t az Európa-liga csoportkörének 5. fordulójában az E-csoportban. Mivel eközben a CFR 1–0-s vereséget szenvedett a Lazio otthonában eldőlt, hogy a skót csapat zár a kvartett élén. Az utolsó forduló előtt a Kolozsvári Vasutas a második, előnye pedig három pont a Lazióval szemben – biztosra viszont nem mehet még.

A Lazio életben tartotta reményeit a CFR legyőzésével, de a Vasutas így is lépéselőnyben

A Celtic hazai pályán 3–1-re legyőzte a Rennes-t az Európa-liga csoportkörének 5. fordulójában az E-csoportban. Mivel eközben a CFR 1–0-s vereséget szenvedett a Lazio otthonában, eldőlt, hogy a skót csapat zár a kvartett élén. Az utolsó forduló előtt a Kolozsvári Vasutas a második, előnye pedig három pont a Lazióval szemben – biztosra viszont nem mehet még.

El: két meccsen egy pont kell a CFR-nek a továbbjutáshoz

Négy forduló után egyetlen pontra van a továbbjutástól a román bajnok CFR, miután a kolozsvári csapat másodszor is legyőzte a Rennes-t az Európa-liga csoportkörében.

Ligue 1: Ben Yedder tovább ontja a gólokat, zárkózik a Monaco

Wissam Ben Yedder duplájára alapozva a Monaco 3–2-re legyőzte hazai környezetben a Rennes-t a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 10. fordulójában, ezzel elmozdult a kiesőzónából, és feljött a tabella 14. helyére.

A Milan nászutat ígért Sztáninak, a magyar edző aranylabdást rejtett el

Ember tervez, Isten végez – legalábbis ezzel vigasztaljuk magunkat és egymást, ha szokás szerint kudarcot vallunk. Igaz ez a labdarúgás világának egyik legérdekesebb szegmensére, az átigazolásokra is. Feleség, szülő, részegség, szolárium, luxuskocsi, emberrablás, halálos fenyegetés, kapzsi ügynök, bruttósítás, elromlott faxgép, veszkócsizma, az Úr szava, egy izlandi vulkán, anya-lánya szex, másnaposság, néhány lyukas fog, HIV-es pletyka, irigy elvtárs, a brazil kormány, letartóztatás, pénzfeldobás, kutyaugatás, tűzoltóautó és Sharon Stone miatt is maradt már el átigazolás. SOROZATUNK A MEGHIÚSULT ÁTIGAZOLÁSOKKAL FOGLALKOZIK.

Európa-liga: bravúr, a CFR Cluj nyert a Lazio ellen

A romániai CFR Cluj (Kolozsvári Vasutas) hazai pályán 2–1-re legyőzte az olasz Laziót a labdarúgó Európa-liga csoportkörének 1. fordulójában, az E-kvartettben. A francia Rennes 1–1-es döntetlent játszott a skót Celticcel.

Ligue 1: gyönyörű góllal verte a Marseille a zöldeket – videó

Az Olympique Marseille hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Saint-Étienne-t a két mitikus bajnokcsapat presztízsmérkőzésén, a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 4. fordulójának vasárnap késő esti záró meccsén.