La Liga: a 101. percben bukta el a győzelmet a Valencia

Drámai mérkőzéssel folytatódott a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 1. fordulója: a Valencia hiába vezetett egészen a hajráig a második félidőben, a kihagyott – illetve a túloldalt belőtt – tizenegyes két pontjába került Marcelino csapatának.

Edzősors: világbajnok játékos a Sociedad B-csapatának élén

Xabi Alonsót nevezte ki második csapatának vezetőedzőjévé a Real Sociedad – jelentette be a spanyol élvonalbeli klub a hivatalos honlapján.

Real Madrid: marad a spanyol élvonalban a norvég tehetség

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Real Sociedad hivatalos honlapján jelentette be, hogy egy évre kölcsönvette Martin Ödegaardot a Real Madridtól.

Dortmund: a spanyol élvonalba távozik a svéd csatártini

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Real Soceidad a hivatalos honlapján jelentette be, hogy szerződtette Alexander Isakot a Borussia Dortmundtól.

La Liga: nyert a Valencia, így negyedikként indulhat a BL-ben

A Valencia 2–0-ra legyőzte a Real Valladolidot a labdarúgó La Liga utolsó, 38. fordulójában.

La Liga: elúszóban a Getafe-csoda, a Sevilla még nagyot liftezhet

Valencia vagy Getafe? Esetleg a nevető harmadik Sevilla? A Bajnokok Ligája-indulást érő negyedik helyért még hárman küzdenek Spanyolországban. Az Európa-ligával sem egyszerűbb a helyzet. A Real Sociedad csúnyán megtréfálhatja az Athletic Bilbaót, ha utóbbi nem tud nyerni Sevillában. Ha összejön az idegenbeli siker, az a sevillaiaknak lesz kellemetlen: miközben a BL-ről álmodoznak, a biztos El-főtáblás helyről is lecsúsznának. De még az Espanyol is számolgathat. A La Liga 38. fordulójában a Celta Vigónak is van miért aggódnia, hiába tűnik úgy, hogy a Girona bennmaradással kapcsolatos esélye csak matematikai. Ehhez az Alavésnek is lehet egy-két szava...

Kép: szenzációs fotó miatt beszél mindenki a La Liga-titánról

Hallott már Ander Barrenetxeáról? Nem? Itt az ideje. A 2001-es születésű, tehát mindössze 17 éves ifjú futballista a spanyol élvonalbeli Real Sociedadban futballozik. A legutóbbi mérkőzés után pedig készítettek róla egy fotót, amely miatt szinte mindenki róla beszél Spanyolországban, a Marca is foglalkozott vele hétfőn.

La Liga: a Sociedad Willian José vezérletével nyert újra

A spanyol bajnokság 35. fordulójában a Real Sociedad a gólt szerző és gólpasszt adó Willian José vezérletével 2–1-re legyőzte a Getafét, ezzel négy bajnoki után nyert ismét, míg a Getafe öt bajnoki mérkőzés után szenvedett ismét vereséget.

Kép: Fucsovics szombaton a Camp Nouban nézte meg Messiéket

Az FC Barcelona elnöke, Josep Maria Bartomeu vendégeként szombaton a Camp Nouban tekintette meg Lionel Messiék Real Sociedad elleni bajnoki mérkőzését (2–1) Fucsovics Márton, aki a jövő héten a katalán fővárosban vesz részt salakpályás tenisztornán – erről a magyar sportoló számolt be a Facebook-oldalán.

La Liga: egygólos siker, kilenc pont a Barca előnye

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 33. fordulójában a Barcelona 2–1-re legyőzte a Real Sociedadot.

Ezúttal védői szállították a győzelmet a Barcelonának

Lionel Messi ezúttal csak gólpasszig jutott, Clément Lenglet és Jordi Alba találatával nyert a Barcelona a remek ellenfélnek bizonyuló Real Sociedad ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 33. fordulójában.

La Liga: hátrányból győzött a Celta a Sociedad ellen

A spanyol bajnokság 31. fordulójának vasárnap kora esti mérkőzésén a Celta Vigo hátrányból győzte le 3–1-re a Real Sociedadot, míg a Levante az Huescát fogadva játszott 2–2-es döntetlent.

Liverpool: Spanyolországból érkezhet belső védő a nyáron

Spanyol lapértesülés szerint a Premier League-ben szereplő Liverpool a Real Sociedadban játszó Diego Llorentével erősítené meg a keretét.

La Liga: a Real kölcsönjátékosa mentett pontot az Anoetában

A Real Sociedad hazai pályán 1–1-es döntetlenre végzett a Levantéval a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 28. fordulójának nyitó mérkőzésén.

Topligák: a Real Sociedad kenterbe veri a PSG-t, a Man.Cityt és a Barcelonát is

A Sporttudományok Nemzetközi Központja (CIES) a legújabb kutatásában azt vizsgálta, mely klubok fektetnek be a legjobban játékosokba, vagyis mennyiért vásárolták és mennyit érnek a jelenlegi keretüket alkotó labdarúgók. A keretek jelenlegi értékét egyéni szorzószámok alapján állapították meg. Ami biztos, a Real Sociedadnál, a Betisnél, a Lille-nél és a Lyonnál is értenek ahhoz, hogyan kell csiszolatlan gyémántokat felfedezni és felfuttatni.

La Liga: három perc alatt lerendezte a Sociedadot Morata

Álvaro Morata duplájával győzött 2–0-ra az Atlético Madrid a Real Sociedad otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának vasárnap kora esti mérkőzésén. A Chelsea-től kölcsönkapott támadó az első félidő közepén három percen belül kétszer volt eredményes fejjel. A meccs krónikájához tartozik, hogy Kokét a 62. percben második sárga lappval kiállították a vendégektől.

La Liga: a katalánok négyig jutottak – sárga lapból...

Nem hozott gólt a Girona Real Sociedad elleni mérkőzése a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 25. fordulójában. A mérkőzésen a házigazda játékosai négy sárga lappal vétették észre magukat, a vendégeknél egy figyelmeztetés volt. A kaput eltaláló lövések számánál valamivel kisebb volt a különbség, ott 3–1 volt a hazaiaknak.

La Liga: a Real Madrid érte el elsőként a 600-as határt

A királyi gárda nyerte a 23. forduló rangadóját a spanyol labdarúgó-bajnokságban (La Liga): Santiago Solari együttese idegenben 3–1-re legyőzte az Atlético Madridot. A Real Madrid ezzel mérföldkőhöz érkezett, története 600. idegenbeli sikerét aratta a spanyol élvonalban.

La Liga: gól nélkül zárt a Real Sociedad Valenciában

A spanyol élvonal 23. fordulójában gól nélküli döntetlent játszott egymással a Valencia és a Real Sociedad. Ezzel mindkét csapat bajnoki veretlenségi sorozata folytatódik, miután a valenciaiak immár ötödik, a San Sebastián-iak pedig hatodik mérkőzés óta nem találtak legyőzőre a labdarúgó La Ligában.

La Liga: a Real Sociedad nyerte meg a baszk derbit

A Real Sociedad hazai pályán 2–1-re legyőzte az Athletic Bilbaót a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 22. fordulójában.