Tenisz: Nadal mumusa elintézte az 1. kiemelt Alexander Zverevet

Nem akármilyen csillaghullást láthattak a nézők a stuttgarti férfi tenisztornán csütörtökön: kiesett az első helyen kiemelt hazai Alexander Zverev, a másodikként rangsorolt orosz Karen Hacsanov, valamint az ötödik Gaël Monfils is.

Tenisz: Nadal pihenőn, Wimbledon előtt már nem játszik

Rafael Nadal nem indul a wimbledoni teniszbajnokság előtti füves tornákon – ezt a játékos maga jelentette be, miután megnyerte a Roland Garrost.

Roland Garros: Tőled kapnék ki, ha választhatnék – Nadal

Mint beszámoltunk róla, Rafael Nadal négy játszmában (6:3, 5:7, 6:1, 6:1) legyőzte Dominic Thiemet a francia nemzetközi teniszbajnokság (Roland Garros) férfi egyesének vasárnapi döntőjében. Íme, így értékeltek a főszereplők!

Roland Garros: Nadal 12. alkalommal nyerte meg a tornát

A spanyol Rafael Nadal négy szettben legyőzte az osztrák Dominic Thiemet a Roland Garros férfi egyes döntőjében, ezzel 12. alkalommal nyerte meg a párizsi salakpályás tenisztornát. Ez a spanyol 18. Grand Slam-torna-győzelme, csak kettővel marad el Roger Federertől.

Nadal szenzációs: 12-edszer is megnyerte a Roland Garrost!

Rafael Nadal négy játszmában (6:3, 5:7, 6:1, 6:1) legyőzte Dominic Thiemet a francia nemzetközi teniszbajnokság (Roland Garros) férfi egyesének vasárnap délutáni döntőjében, így 12. alkalommal is elhódította a párizsi viadal győztesének járó serleget. A címét megvédő spanyol világklasszis mindössze két játszmát veszített el az idei hét párizsi mérkőzése során.

Roland Garros: Thiem legyőzte Djokovicsot, újra döntős!

Megismétlődik a tavalyi döntő a Roland Garroson: az osztrák Dominic Thiem lesz a spanyol Rafael Nadal ellenfele azt követően, hogy a szombatra átnyúló elődöntőben öt szettben legyőzte a világelső szerb Novak Djokovicsot.

Roland Garros: Nadal Federert legyőzve jutott be a döntőbe

A francia nyílt teniszbajnokság férfi egyesének elődöntőjében a második kiemelt Rafael Nadal három szettben (6:3, 6:4, 6:2) legyőzte Roger Federert, így bejutott a vasárnapi döntőbe.

Roland Garros: Nadal–Federer csata jöhet a döntőért!

A francia nemzetközi teniszbajnokság férfi egyesének negyeddöntőjében a 11-szeres győztes és címvédő, 2. kiemelt Rafael Nadal három szettben győzte le a 7. helyen kiemelt Nisikori Keit. A szintén korábbi világelső, a svájci Roger Federer honfitársát, Stan Wawrinkát győzte le négy játszmában 3 óra 40 perc alatt. A két győztes egymás ellen lép pályára a döntőbe jutásért.

Roland Garros: félbeszakadt Federer és Nadal meccse is

Kedden is folytatódik a küzdelem a francia nemzetközi teniszbajnokságon, ám délután fél hat előtt néhány perccel eleredt az eső, ezért félbeszakadt a folyamatban lévő két férfi negyeddöntő. A 2. kiemelt Rafael Nadal 6:1, 6:1, 4:2-re vezetett a 7. kiemelt japán Nisikori Kei ellen, míg a svájci párharcban a 3. kiemelt Roger Federer 7:6, 4:6, 7:6, 3:3-ra állt honfitársa, a 24. kiemelt Stan Wawrinka ellen. Innen folytatják, ha a körülmények is engedik.

Roland Garros: a rutin diadala – jöhet a Wawrinka–Federer!

Roger Federer jutott be elsőként a Roland Garros férfi egyesének negyeddöntőjébe, mivel a Francia nemzetközi teniszbajnokság nyolcaddöntőjében három sima szettben legyőzte az argentin Leonardo Mayert.

Roland Garros: Federer a 400. GS-meccsét is 3:0-ra nyerte meg

Bejutott a legjobb 16 közé a francia nyílt teniszbajnokságon Roger Federer, aki a párizsi salakpályás Grand Slam-torna harmadik fordulójában a norvég Casper Ruudot győzte le három játszmában.

Roland Garros: könnyedén ment tovább Nadal és Federer is

A spanyol Rafael Nadal három szettben legyőzte a német Yannick Madent a francia nyílt teniszbajnokság második fordulójában szerdán, így bejutott a 32 közé. A nőknél a korábbi világelső, jelenleg második kiemelt cseh Karolina Plísková a második fordulóban a szlovák Kristina Kucovát győzte le könnyedén, mindössze 57 perc alatt.

Roland Garros: Nadal, Djokovics és Serena is három szettben nyert

A címvédő Rafael Nadal után Novak Djokovics is háromszettes győzelmet aratott a Roland Garros első fordulójában: a világelső szerb teniszező 6:4, 6:2, 6:2-re verte meg a lengyel Hubert Hurkaczot.

Roland Garros: Nadal hat játékot veszített a nyitányon

A korábbi női világelső dán Caroline Wozniacki és a férfiaknál 15. helyen kiemelt grúz Nikoloz Baszilasvili egyaránt az első fordulóban búcsúzott a Párizsban zajló francia nyílt teniszbajnokságon.

Roland Garros: Fucsovics Márton a 17. kiemelt ellen kezd

Fucsovics Márton a 17. helyen kiemelt argentin Diego Schwartzman ellen lép pályára először a vasárnap kezdődő 118. Francia nemzetközi teniszbajnokságon.

Tenisz: Djokovics is kapott egy 6:0-t, Nadal újra Róma ura

A spanyol Rafael Nadal nyerte meg a római férfi tenisztornát, mivel a fináléban döntő szettben legyőzte a világelső szerb Novak Djokovicsot. A tornát kilencedszer megnyerő salakkirály ezzel pont riválisát letaszítva egyedül vezeti a mestertornák örökranglistáját, 34 sikerével – a 33-szor nyerő Djokovicsot Roger Federer (28) követi a harmadik helyen.

Tenisz: Nadal simán bejutott a döntőbe Rómában

A férfiaknál a címvédő spanyol Rafael Nadal, a nők versenyében a brit Konta Johanna jutott be elsőként a római salakpályás tenisztorna fináléjába.

Tenisz: történelmi menetelés, Nadal már elődöntős Rómában

A címvédő Rafael Nadal két játszmában, 6:4, 6:0-ra legyőzte honfitársát, Fernando Verdascót a római salakpályás mestertorna negyeddöntőjében.

Tenisz: Nadal és Federer is győzelemmel kezdett Rómában

Rafael Nadal és Roger Federer is győzelemmel mutatkozott be a római salakpályás tenisztorna férfi versenyében.

Tenisz: Djokovics és Federer után Nadal is továbbjutott

A második helyen kiemelt spanyol Rafael Nadal is bejutott a negyeddöntőbe a madridi salakpályás tenisztorna férfi versenyében csütörtökön. Korábban a két világelső közül a szerb Novak Djokovics nyert, a japán Oszaka Naomi viszont kikapott.