Milan: aláírt a Chelsea francia középpályása – hivatalos

Az olasz élvonalbeli AC Milan bejelentette, kölcsönvette Tiemoué Bakayokót az angol Chelsea-től.

Kép: ezt hogy? Ön le tudja másolni Dele Alli gólörömét?

Mint ismert, a Tottenham a hétvégén győzelemmel kezdte a Premier League-idényt a Newcastle United otthonában. Dele Alli különös kézjelet mutatott 18. percben szerzett gólja után, amely az internetezőknek is feltűnt. Csapattársai is próbálkoztak, de a tökéletes technikát senki nem képes lemásolni…

Man. City: „Néha kinyírnám” – Guardiola figyelmeztetett

A Manchester Cityt irányító Pep Guardiola az Arsenal elleni győzelem után méltatta a csapat balhátvédjét, az előző szezonban sokáig sérüléssel küszködő Benjamin Mendyt, aki két gólpasszal vette ki részét a 2–0-s sikerből. Igaz, a szakvezető finoman figyelmeztette is a franciát.

Liverpool: a klub értesítette a rendőrséget Szalah szabálysértéséről

Bejárta a közösségi médiát egy videó, amelyen Mohamed Szalah, a Liverpool egyiptomi támadója vezetés közben a mobiltelefonját használja. A klub értesítette a rendőrséget az előző szezonban a Premier League-ben gólkirályi címet szerző sztár kihágásáról.

Tottenham: hibákat találtak, csúszik a stadion átadása

Az angol első osztályú labdarúgó-bajnokságban (Premier League) szereplő Tottenham hivatalos közleményben jelezte, hogy problémák jelentkeztek a készülő új stadionnál, ezért csúszik az átadás.

Chelsea: „Ha Conte maradt volna, én biztosan távozom”

Willian, a Chelsea brazil válogatott játékosa elmondta: ha még mindig Antonio Conte lenne a londoniak menedzsere, akkor biztosan távozott volna a klubtól.

PL: címvédőhöz méltó kezdés, a Man. City legyőzte az Arsenalt

A címvédő Manchester City idegenben 2–0-ra legyőzte az Arsenalt a Premier League 2018–2019-es szezonjának első fordulójában. Pep Guardiola csapatában előbb Raheem Sterling, majd Bernardo Silva volt eredményes.

Videó: Cech a szívbajt hozta az Arsenal-szurkolókra

Petr Cech az Arsenal–Manchester City találkozó 22. percében alaposan ráijesztett a hazai szurkolókra. A rutinos kapus egy hazaadás után ért bele rosszul a labdába, és majdnem öngólt szerzett.

Emery vereséggel debütált, a Man. City könnyedén nyert Londonban

A címvédő Manchester City idegenben 2–0-ra legyőzte az Arsenalt a Premier League 2018–2019-es szezonjának első fordulójának záró mérkőzésén. Pep Guardiola csapatában előbb Raheem Sterling, majd Bernardo Silva volt eredményes.

PL: sima győzelemmel kezdte a szezont a Liverpool

A Liverpool 4–0-ra legyőzte a West Ham Unitedet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 1. fordulójában.

PL: kétszer egyenlített az újonc, egy pont lett a jutalma

Nem bírt egymással az újonc Wolverhampton és az Everton (2–2) az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) nyitó fordulójában.

PL: 6 év után óriási góllal tért vissza a Wolverhampton – videó

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League) legutóbb 2012 májusában szerzett gólt a Wolverhampton Wanderers, majd több mint hat év szünet következett. A „farkasok” most visszatértek, és rögtön az első fordulóban betaláltak az élvonalban: a portugál válogatott Rúben Neves szabadrúgásból hatalmas góllal egyenlített az Everton ellen!

PL: magabiztos győzelemmel rajtolt a Chelsea

Győzelemmel kezdte a Premier League-szezont a Chelsea: a londoniak az első fordulóban a Huddersfield otthonában nyertek 3–0-ra. Az újoncok közül a Cardiff és a Fulham is vereséggel rajtolt.

PL: a technika segítette a bírót – győzött a Spurs Newcastle-ben

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Premier League 1. fordulójának második meccsén a Tottenham 2–1-re győzött a Newcastle vendégeként.

Kép: egyes helyett ebben véd az Európa-bajnok kapus

A Premier League-ben szereplő Wolverhampton Wanderers labdarúgócsapata nyilvánosságra hozta a játékosok 2018–2019-es szezonban viselt mezszámait. Ebben lényegében semmi különös nincs, ám a portugál Sportingtól 16 év után távozó kapus, Rui Patrício a posztján leggyakrabban használt egyes helyett inkább mást választott új klubjánál, mégpedig azért, hogy a leukémia miatt visszavonuló korábbi Wolves-kapus, Carl Ikeme egyese üresen maradhasson.

Kép: itt a bizonyíték, Vertonghen fejese gólt ért

Gyorsan megszerezte a vezetést a Tottenham a Newcastle elleni bajnoki mérkőzésen. Egy szöglet után Davinson Sánchez fejelte le a labdát a 9. percben, a hosszú oldalon pedig az érkező Jan Vertonghen szintén fejjel ért labdába – a játékvezetők a gólvonal-technológia alapján gólt ítéltek, a képek alapján helyesen. Nem sokkal később Joselu fejes góljával egyenlített, majd Dele Alli visszavette a vezetést, a változatosság kedvéért fejjel.

Kép: erre a Tottenham-mezre már nem mondhatják, hogy sablonos

Egészen különlegesre sikeredett az angol élvonalbeli Tottenham harmadik számú meze. A londoni klub korábban bemutatott idegenbeli dresszét kritizálták a szurkolók – mivel alig különbözik a spanyol bajnok Barcelona edzőmezétől. A Nike azonban a harmadik dressz kapcsán ismét elővette a kreativitását, ez már nem hasonlít senki más mezéhez…

MU: a szurkolók nem kímélték A. Sánchezt a PL-rajt után

Pénteken a Manchester United–Leicester City mérkőzéssel elrajtolt az angol Premier League 2018–2019-es idénye, a „vörös ördögök” a nem meggyőző játék ellenére is 2–1-es győzelemmel nyitottak. A szurkolók hangot is adtak elégedetlenségüknek – elsősorban a nem sokat mutató Alexis Sánchez játékával kapcsolatban.

PL: későn jött Vardy gólja, MU-siker a rajton

A Manchester United győzelmével indult a Premier League 2018–2019-es kiírása: az MU Paul Pogba góljával már a 3. percben előnybe került, a hajrában pedig Luke Shaw is betalált a Leicester Citynek, amely Jamie Vardy révén ugyan szépített, egyenlíteni azonban már nem tudott.

PL: Pogba már a 3. percben vezetést szerzett az MU-nak – videó

A Manchester United–Leicester City találkozóval elrajtolt a Premier League 2018–2019-es kiírása. A „vörös ördögök” már a 3. percben megszerezték a vezetést Paul Pogba tizenegyesével, igaz, ehhez kellett Daniel Amartey érthetetlen kezezése.