NL: CR azt kérte, szerződjek a Juventushoz – De Ligt

Cristiano Ronaldo, a Juventus klasszisa a portugálok vasárnapi, Hollandia elleni Nemzetek Ligája döntője után azt kérte Matthijs de Ligttől, hogy a nyáron igazoljon az olasz rekordbajnokhoz.

Nemzetek Ligája: Portugália lett az első torna győztese!

Az Európa-bajnoki címvédő Portugália legyőzte odahaza Hollandiát az első Nemzetek Ligája döntőjében, az aranymérkőzést egyetlen gól döntötte el.

Labdarúgás: közös spanyol-portugál pályázat a 2030-as vb-re

Spanyolország és Portugália közös pályázat benyújtását tervezi a 2030-as labdarúgó-világbajnokság rendezésére.

NL: Pepe lapockatörést szenvedett, nem játszhat a döntőben

Lapockatörést szenvedett, így nem játszhat a Nemzetek Ligája négyes döntőjének vasárnapi fináléjában Pepe, a házigazda portugál labdarúgó-válogatott védője.

NL: az FA elítélte a Portóban randalírozó angol szurkolókat

Az angol Labdarúgó-szövetség (FA) határozottan elítélte azokat az angol drukkereket, akik rendőrökkel csaptak össze Porto belvárosában a Nemzetek Ligája négyes fináléjának szerdai elődöntője alatt.

NL: Santos szerint Ronaldo zseni, Petkovic szerint hab a tortán

Fernando Santos portugál szövetségi kapitány, valamint a vesztes svájciakat irányító Vladimir Petkovic is elsősorban a mesterhármast szerző Cristiano Ronaldót dicsérte a Nemzetek Ligája négyes fináléjának szerdai elődöntőjét követően, amelyben a házigazdák 3–1-re győztek.

Kép: magyar szakember adta át CR-nek a meccs legjobbjának járó díjat

Dinnyés Márton adhatta át a triplázó Cristiano Ronaldónak a mérkőzés legjobbjának járó díjat a Portugália–Svájc (3–1) Nemzetek Ligája-elődöntőt követően.

NL: C. Ronaldo oda sem nézett, mégis majdnem gólpasszt adott – videó

Portugália Cristiano Ronaldo három találatának köszönhetően 3–1-re legyőzte Portóban Svájcot a labdarúgó Nemzetek Ligája első elődöntőjében. A Juventus klasszisa góljai mellett is nagyszerűen játszott, egy alkalommal például úgynevezett „no-look” passzt adott a kilépő Joao Félixnek, aki azonban nem tudott élni a lehetőséggel.

NL: Cristiano Ronaldo triplájával döntős Portugália

Portugália Cristiano Ronaldo mesterhármasával 3–1-re legyőzte Svájcot a labdarúgó Nemzetek Ligája négyes döntőjének első mérkőzésén Portóban, ezzel bejutott a vasárnapi fináléba. A torna házigazdája a döntőben Angliával vagy Hollandiával találkozik, a második elődöntőt csütörtökön játsszák.

NL: jogos volt? 11-esből egyenlített Svájc – videó

A labdarúgó Nemzetek Ligája elődöntőjében Portugália Cristiano Ronaldo szabadrúgásgóljával szerzett vezetést, ám Svájc a második félidőben Ricardo Rodríguez révén tizenegyesből egyenlített. Ön szerint jól döntött Felix Brych, amikor a videobíró segítségével büntetőt ítélt a svájciaknak?

NL: C. Ronaldo szabadrúgásból lőtt gólt Svájcnak – videó

A labdarúgó Nemzetek Ligája elődöntőjében Portugália Cristiano Ronaldo szabadrúgásból lőtt góljával szerzett vezetést Svájc ellen. A Juventus sztárja legutóbb egy éve a világbajnokságon, Marokkó ellen volt eredményes a nemzeti csapatban – azzal a találattal döntötte meg Puskás Ferenc Európa-rekordját (84 válogatott gól).

Tripla! C. Ronaldo nem hagyta, hogy a VAR legyen a főszereplő

Portugália Cristiano Ronaldo három találatának köszönhetően 3–1-re legyőzte Portóban Svájcot a labdarúgó Nemzetek Ligája első elődöntőjében. A svájciak – akik a VAR-egység segítségével igen érdekes tizenegyest kaptak – hiába játszottak jól, már csak a harmadik helyért járó „vigaszdíjat” szerezhetik meg. A portugál válogatott Hollandiával vagy Angliával csap össze a vasárnapi döntőben.

Szavazás: ön szerint melyik válogatott nyeri meg a Nemzetek Ligáját?

Ezen a héten rendezik meg a Nemzetek Ligája négyes döntőjét. A házigazda Portugália Svájccal, míg a hollandok az angolokkal csapnak össze az elődöntőben. Ön szerint melyik válogatott hódítja el a trófeát? Szavazzon!

Eurofoci: a Celtic és a Sporting is kupagyőztes lett hazájában

A Narva Trans nyerte meg a labdarúgó Észt Kupát, a tallinni döntőben hosszabbítás után 2–1-re győzte le a bajnoki címvédő Nomme Kaljut. A Portugál Kupát a Sporting CP nyerte meg, miután a fináléban hosszabbítás után (2–2) tizenegyesekkel 5–4-re diadalmaskodott a Porto felett.

NL: CR-t és Joao Félixet is nevezik a portugálok a négyes döntőre

Az ötszörös aranylabdás Cristiano Ronaldót, valamint a nagy tehetségnek tartott Joao Félixet is nevezik a portugálok a labdarúgó Nemzetek Ligája hazai rendezésű négyes döntőjére.

Eurofutball: a Benfica nyerte meg a portugál bajnokságot

A Benfica története során 37. alkalommal nyerte meg a portugál labdarúgó-bajnokságot.

U17-es Eb: az olaszok jutottak harmadikként elődöntőbe

Olaszország jutott harmadikként elődöntőbe az Írországban zajló U17-es labdarúgó Európa-bajnokságon, mivel a hétfői negyeddöntőben 1–0-ra legyőzte Portugáliát. A mérkőzést eldöntő találatot Franco Tongya szerezte a 26. percben.

UEFA: CR-ék nem jutnak extra pontokhoz, elutasították az óvást

Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) elutasította Portugália és Luxemburg óvását, amelyet azért nyújtottak be, mert az ukrán válogatottban a márciusi Európa-bajnoki selejtezőkön pályára lépett a brazil születésű Junior Moraes.

Női válogatott: ezúttal négyet kaptunk a portugáloktól

A magyar női labdarúgó-válogatott a három nappal ezelőtti egygólos vereség (1–2) után ezúttal 4–1-re kapott ki a házigazda Portugáliától felkészülési mérkőzésen.

Portugália: sírva könyörgött az edző, fújják le a meccset

Egy szörnyű tragédia miatt másfél perccel hamarabb ért véget a portugál ifjúsági ligában a Benfica–Braga labdarúgó-mérkőzés.