UEFA: sorozatban ötödször zárt az élen a Real Madrid

Bár a Bajnokok Ligája-trófea ezúttal nem jött össze a Real Madridnak, így is a királyi gárda zárja az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) rangsorának élén az idényt.

Atlético: 30 éves brazil védő érkezik a Portótól – hivatalos

Az Atlético Madrid megegyezett az FC Portóval Felipe Augusto de Almeida Monteiro átigazolásáról – jelentette be a hivatalos honlapján a portugál együttes.

Kép: Casillas sírva fakadt társa gólörömét látva

Különleges jelenetet láthattak a nézők a Portugál Kupa döntőjében a Sporting–Porto mérkőzésen. Természetesen a helyszínen tekintette meg a találkozót szívinfarktusa után Iker Casillas is, akinél eltört a mécses, amikor társa, Tiquinho Soares neki ajánlotta a gólját.

Eurofoci: a Celtic és a Sporting is kupagyőztes lett hazájában

A Narva Trans nyerte meg a labdarúgó Észt Kupát, a tallinni döntőben hosszabbítás után 2–1-re győzte le a bajnoki címvédő Nomme Kaljut. A Portugál Kupát a Sporting CP nyerte meg, miután a fináléban hosszabbítás után (2–2) tizenegyesekkel 5–4-re diadalmaskodott a Porto felett.

Benfica: Csoboth a meccs embere egy góllal és három gólpasszal

Csoboth Kevin továbbra is remek tavaszt produkál a Benfica korosztályos csapataiban. Április végén az U23-as együttes egyik bajnoki meccsén vált főszereplővé, míg ezúttal saját korosztályában, az U19-ben remekelt, miután egy gólt szerzett és három gólpasszt adott a Tondela elleni, 7–0-ra megnyert bajnokin, amelyen megválasztották a meccs legjobbjának.

Porto: jó hír, Casillas elhagyhatta a kórházat – kép

Jó hírek érkeztek az előző héten szívinfarktust kapó Iker Casillasról: az FC Porto kapusa mindenki megkönnyebbülésére hétfőn elhagyhatta a kórházat.

Képek: a társak remek gesztussal kedveskedtek Casillasnak

Nagyszerű gesztussal kedveskedtek a portugál Porto futballistái a szerdán szívrohamot kapó Iker Casillasnak. A csapat minden tagja a stábbal kiegészülve a spanyol kapus mezébe öltözve látogatta meg a 37 éves játékost a kórházban.

Porto: biztató hírek Casillasról az infarktus után

Örömteli hírek érkeztek pénteken a szerdán szívinfarktust kapó Iker Casillasról: az FC Porto kapusa mindenki megkönnyebbülésére elhagyhatta az intenzív osztályt.

Porto: a csapatorvos szerint Casillasnak szerencséje volt

Klubja, a Porto orvosa szerint szerencse a szerencsétlenségben, hogy a labdarúgócsapat spanyol kapusa, Iker Casillas az edzésen kapott szívrohamot szerdán.

Porto: Casillas a Twitteren üzent a szívrohama után – kép

Mint arról beszámoltunk, Iker Casillas szívrohamot kapott a Porto labdarúgócsapatának szerdai edzésén, így azonnal kórházba kellett szállítani. Nem sokkal a sajtóhírek megjelenése után a klub egy közleményben erősítette meg a történteket, hozzátéve, hogy a 37 éves kapus nincs életveszélyben. Este kilenc óra után pár perccel Casillas is megszólalt, a Twitter-oldalán üzent az érte aggódóknak.

BL: „Pep megint kisiklott”; „Modern klasszikus” – sajtóvisszhang

A nemzetközi sportsajtó ódákat zeng a Manchester City–Tottenham (4–3) Bajnokok Ligája-negyeddöntőről, amely a londoni csapat továbbjutását hozta. A spanyol lapok inkább Pep Guardiola kudarcát emelik ki, az angolok a videobíróval is részletesen foglalkoznak.

BL: Senkinek sem sikerült megállítani Messit, de megpróbáljuk – Klopp

Szédületes formában futballozik a Liverpool FC, amely az FC Porto ellen kettős győzelemmel jutott be a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjébe.

BL: Conceicao szerint annyi gólt kaptak, ahányszor a Pool...

Idegenben is megverte a Liverpool a Portót, a hazai 2–0 után a portugáliai 4–1 elődöntőt ért az angoloknak a labdarúgó Bajnokok Ligájában, nézzük, hogyan látták a mérkőzést a főszereplők!

Videó: Mané betalált, nem lesz hosszabbítás Portóban sem

Sadio Mané révén az első félóra végéhez közeledve megszerezte a vezetést az otthon 2–0-ra nyerő Liverpool a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének portói visszavágóján Portóban, így eldőlt, hogy hosszabbítás ebben a párharcban sem lesz.

BL: Kane nincs, Alli van a Spursnél; a Pool Firmino nélkül támad

Kiderül, melyik két együttes jut még be az elődöntőbe a már tegnap továbblépő Barcelona és Ajax után: a BL-negyeddöntő visszavágóinak második játéknapján a Manchester City egygólos hátrányból próbálja a maga javára fordítani a párharcot a Tottenham ellen, míg a Portónak szintén hazai környezetben, de kétgólos mínuszból kellene felállnia a Liverpoollal szemben. Íme, a kezdőcsapatok!

De Bruyne: Guardiola állandóan stresszel, sokkal többet idegeskedik, mint mi

A Manchester Cityt irányító Josep Guardiola mindig a tökéletességre törekszik, de talán éppen az akadályozza meg abban, hogy újra csúcsra jusson a labdarúgó Bajnokok Ligájában.

BL: legutóbb 14 éve volt topligán kívüli csapat a legjobb négy között

Jól jelzi, mekkora bravúrt hajtott végre az Ajax azzal, hogy a Bajnokok Ligájában a Juventust legyőzve bejutott az elődöntőbe az a tény, hogy a mai értelemben vett öt topligán (spanyol, angol, német, olasz, francia) kívüli klub tizennégy éve nem volt érdekelt a legjobb négy között.

BL: Lloris a büntetőölő, csak CR Firmino előtt, újra lecsapott a Drake-átok

Kedd este a Tottenham és a Liverpool is élt a hazai pálya előnyével a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, a londoniak a Manchester Cityt (1–0) győzték le, a Mersey-parti csapat a Porto (2–0) ellen tett nagy lépést a továbbjutás felé. Lássuk a legérdekesebb statisztikákat!

BL: Iker Casillas két fotóval üzent a játékvezetőknek?

A Porto 2–0-s vereséget szenvedett a Liverpool vendégeként a Bajnokok Ligája-negyeddöntő első mérkőzésén. Iker Casillas a portugál együttes spanyol kapusa optimista a visszavágót követően, s két véleményes játékvezetői ítéletre hívta fel a figyelmet.

BL: Klopp és Conceicao egyetért, nincs még ez lefutva!

Remek első félidőt produkálva a Liverpool kétgólos előnyt szerzett odahaza az FC Porto ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első felvonásán. Nézzük, hogyan látták a mérkőzést a főszereplők!