BL: „Pep megint kisiklott”; „Modern klasszikus” – sajtóvisszhang

A nemzetközi sportsajtó ódákat zeng a Manchester City–Tottenham (4–3) Bajnokok Ligája-negyeddöntőről, amely a londoni csapat továbbjutását hozta. A spanyol lapok inkább Pep Guardiola kudarcát emelik ki, az angolok a videobíróval is részletesen foglalkoznak.

BL: Senkinek sem sikerült megállítani Messit, de megpróbáljuk – Klopp

Szédületes formában futballozik a Liverpool FC, amely az FC Porto ellen kettős győzelemmel jutott be a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjébe.

BL: Conceicao szerint annyi gólt kaptak, ahányszor a Pool...

Idegenben is megverte a Liverpool a Portót, a hazai 2–0 után a portugáliai 4–1 elődöntőt ért az angoloknak a labdarúgó Bajnokok Ligájában, nézzük, hogyan látták a mérkőzést a főszereplők!

Videó: Mané betalált, nem lesz hosszabbítás Portóban sem

Sadio Mané révén az első félóra végéhez közeledve megszerezte a vezetést az otthon 2–0-ra nyerő Liverpool a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének portói visszavágóján Portóban, így eldőlt, hogy hosszabbítás ebben a párharcban sem lesz.

BL: Kane nincs, Alli van a Spursnél; a Pool Firmino nélkül támad

Kiderül, melyik két együttes jut még be az elődöntőbe a már tegnap továbblépő Barcelona és Ajax után: a BL-negyeddöntő visszavágóinak második játéknapján a Manchester City egygólos hátrányból próbálja a maga javára fordítani a párharcot a Tottenham ellen, míg a Portónak szintén hazai környezetben, de kétgólos mínuszból kellene felállnia a Liverpoollal szemben. Íme, a kezdőcsapatok!

De Bruyne: Guardiola állandóan stresszel, sokkal többet idegeskedik, mint mi

A Manchester Cityt irányító Josep Guardiola mindig a tökéletességre törekszik, de talán éppen az akadályozza meg abban, hogy újra csúcsra jusson a labdarúgó Bajnokok Ligájában.

BL: legutóbb 14 éve volt topligán kívüli csapat a legjobb négy között

Jól jelzi, mekkora bravúrt hajtott végre az Ajax azzal, hogy a Bajnokok Ligájában a Juventust legyőzve bejutott az elődöntőbe az a tény, hogy a mai értelemben vett öt topligán (spanyol, angol, német, olasz, francia) kívüli klub tizennégy éve nem volt érdekelt a legjobb négy között.

BL: Lloris a büntetőölő, csak CR Firmino előtt, újra lecsapott a Drake-átok

Kedd este a Tottenham és a Liverpool is élt a hazai pálya előnyével a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, a londoniak a Manchester Cityt (1–0) győzték le, a Mersey-parti csapat a Porto (2–0) ellen tett nagy lépést a továbbjutás felé. Lássuk a legérdekesebb statisztikákat!

BL: Iker Casillas két fotóval üzent a játékvezetőknek?

A Porto 2–0-s vereséget szenvedett a Liverpool vendégeként a Bajnokok Ligája-negyeddöntő első mérkőzésén. Iker Casillas a portugál együttes spanyol kapusa optimista a visszavágót követően, s két véleményes játékvezetői ítéletre hívta fel a figyelmet.

BL: Klopp és Conceicao egyetért, nincs még ez lefutva!

Remek első félidőt produkálva a Liverpool kétgólos előnyt szerzett odahaza az FC Porto ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első felvonásán. Nézzük, hogyan látták a mérkőzést a főszereplők!

Videó: 5 perc sem kellett, betalált a Liverpool a Porto ellen

Nem kellett sokat várni az első gólra a Liverpool–Porto találkozón a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, Naby Keita ugyanis már az ötödik percben előnyhöz juttatta a hazaiakat. Íme, a találata!

A Liverpool harminc perc futballal is kétgólos előnyben a Porto ellen

BL: Agüero a kezdőben, De Bruyne a kispadon – kezdők

A Liverpool–Porto és a Tottenham–Manchester City összecsapással megkezdődik a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntője. Íme, a keddi találkozók kezdőcsapatai!

BL: semmi sem akadályozhatja meg a „Guardiola-döntőt”? Erősorrend!

Negyeddöntőjéhez érkezett a labdarúgó Bajnokok Ligája, az idény során utolsó alkalommal rangsoroljuk a még versenyben lévő együtteseket. A sorrend ezúttal is szubjektív, a szerkesztőségi összvélemény alapján mutatjuk be, mi milyen erősnek látjuk a legjobb nyolcast.

Portugália: Casillas hosszabbított a Portóval – hivatalos

A portugál élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő FC Porto szerződést hosszabbított Iker Casillasszal.

Real Madrid: Varane a távozását fontolgatja – sajtóhír

A L'Équipe értesülése szerint Raphaël Varane tájékoztatta a Real Madrid vezetőségét, hogy bizonytalan a jövőjét illetően, és hogy talán távozna a klubtól.

Eurofutball: Iker Casillas 40 éves koráig marad az FC Portónál

Iker Casillas egyezségre jutott az FC Porto labdarúgócsapatának vezetőjével arról, hogy 2021-ig meghosszabbítják a szerződését.

BL: ettől félhet Guardiola, s ezért van nyeregben Solskjaer – statisztikák

Amint arról beszámoltunk, pénteken kisorsolták a Bajnokok Ligája negyeddöntőit a svájci Nyonban. Cristiano Ronaldo egyik „kedvenc ellenfeléből" készülhet; a Barcelona mumussal is találkozik, meg nem is; a Tottenham és a City ugyan már 156 mérkőzésen túl van, de olyan meccsük sosem volt, mint ami most következik; a Porto pedig a 2018-as rémálomért próbál revansot venni. Íme néhány érdekesség a négy párharcról és résztvevőikről.

Manchester United–Barca és Tottenham–Man. City a BL negyeddöntőjében!

Péntek délben kisorsolták a negyeddöntő párosítását a labdarúgó Bajnokok Ligájában. A „csúcspárharcban” a Manchester United a Barcelonával találkozik, de angol összecsapás is lesz, a Tottenham ugyanis a Manchester Cityt kapta meg. A Juventus az Ajaxszal mérkőzhet meg, a Liverpool pedig a Portóval.

BL: kiszivárgott, és már megvan a sorsolás eredménye? – kép

Ha közeledik a sorsolás a labdarúgó Bajnokok Ligájában, akkor kötelezően megjelenik szinte mindig egy összeesküvés-elmélet a húzás előtt. Így van ez most is.