Kép: az autót fejszére és fűrészre cserélték Verstappenék

Koncentráció, fegyelem, erőnlét – csupa olyan tulajdonság, amely nemcsak a Formula–1-es versenyzőknek, hanem a favágóknak is elengedhetetlen. És hogy mégis mi köze van egymáshoz a két szakmának? Nos, azt a Red Bull és a Toro Rosso versenyzői mutatták meg szerdán.

F1: A dolgok nem jönnek maguktól – Gasly kommentálta a pletykákat

Hiába rebesgetik, hogy a Red Bull menesztheti az idény végén a gyenge bemutatkozást produkáló Pierre Gaslyt, a francia pilóta egyelőre nem tart ettől, és biztos benne, hogy sikerül fejlődnie a következő versenyeken.

F1: Hülkenberg a Red Bullhoz kerülhet Gasly helyére jövőre

Kétségtelen, hogy Pierre Gasly nem élete startját vette a Formula–1-ben szereplő Red Bull-istállónál, ahová az idény elején érkezett az osztrákok farmcsapatától, a Toro Rossótól. Kétségtelen, hogy az év eleje óta mutat némi fejlődést – ugyanakkor iparági pletykák szerint az osztrák csapatnál arra készülnek, hogy a szezon végén Nico Hülkenbergre cserélik le a fiatal franciát.

Hamilton nehéz győzelmet aratott, Verstappen büntetése után Vettel a 2.

Az utolsó körig támadta Max Verstappen Lewis Hamiltont a győzelemért a Monacói Nagydíjon, bár a Red Bull versenyzője annak tudatában versenyzett, hogy idejéhez úgyis hozzáadnak öt másodpercet egy korábbi büntetése miatt. Hamilton végül – aki nagyon szenvedett a gumikkal – meg tudta tartani az első helyet, és rajt-cél győzelmet aratott Monacóban. Verstappen büntetése után Sebastian Vettel lett a második, a dobogó legalsó fokára Valtteri Bottas állhatott fel.

F1: Hamilton Laudáról beszélt; két versenyzőt is megbüntettek

Az F1-es Monacói Nagydíj időmérőjén élen záró Lewis Hamilton pályafutása egyik legfontosabb pole pozíciójaként könyvelte el szombati elsőségét, amelyet a hétfőn elhunyt Niki Laudának ajánlott. A harmadik helyen záró Max Verstappen úgy érzi, nem valós a hátrányuk, míg Sebastian Vettel elmondta, továbbra is a gumik okozzák a legtöbb gondot, és el kell fogadniuk a jelenlegi helyzetet. A kvalifikáció után pedig a rajtsorrend is megváltozott: Antonio Giovinazzit és Pierre Gaslyt is 3 rajthelyes hátrasorolással sújtották feltartás miatt.

Újabb Mercedes első sor – szoros csatában Hamiltoné a monacói pole

Lewis Hamilton indulhat az élről a Monacói Nagydíjon, mivel az időmérőn 1:10.166-es idővel, új körrekorddal a leggyorsabbnak bizonyult. A Mercedes brit pilótája idén másodszor, összességében a 85. alkalommal szerezte meg a pole pozíciót, ezzel fölényesen vezeti az örökranglistát, amelyen Michael Schumacher 68-cal a második. A második helyről Hamilton csapattársa, Valtteri Bottas rajtolhat, a harmadikról a Red Bull-lal versenyző Max Verstappen. Sebastian Vettel a 4. lett az időmérőn, a Ferrari másik pilótája, Charles Leclerc viszont a Q2-be sem jutott be csapata hibájából.

F1: Bottas majd' 1.5 másodperccel az élen a barcelonai teszt 1. napján

Valtteri Bottas volt a leggyorsabb a második kollektív évközi teszt első napján Barcelonában. A Mercedes versenyzője ráadásul 1.4 másodperccel volt gyorsabb a másodikként záró Charles Leclerc-nél. A harmadik helyen Danyiil Kvjat végzett a Toro Rossóval, a legszorgalmasabb pedig a Williams tesztpilótája, Nicholas Latifi volt. Kétszer is lengetni kellett a piros zászlót.

Ötből öt – Hamilton diadalával újabb kettős győzelmet aratott a Mercedes

A legmeghatározóbb pillanat a Spanyol Nagydíjon is a rajt volt, akkor tudott ugyanis az élre állni Lewis Hamilton, aki végül meg is szerezte a győzelmet Barcelonában, ahol a biztonsági autót is a pályára kellett küldeni. Mögötte csapattársa, Valtteri Bottas ért célba, aki ezzel bebiztosította a Mercedes ötödik kettős győzelmét az idényben. Rajtuk kívül Max Verstappen (Red Bull) állhatott fel a dobogóra a leintést követően.

Bottasé a pole Barcelonában, Hamilton sokkal kapott ki

Nem talált legyőzőre Valtteri Bottas az F1-es Spanyol Nagydíj időmérőjén. A Mercedes pilótája ráadásul nem kevéssel, több mint hat tizedmásodperccel volt gyorsabb csapattársánál, Lewis Hamiltonnál. A harmadik pozícióban Sebastian Vettel zárta a kvalifikációt, mellőle Max Verstappen vághat neki a vasérnapi versenynek Barcelonában.

Hamilton az élen az utolsó edzésen, Bottas miatt lengett a piros zászló

Lewis Hamilton elsőségével ért véget a Spanyol Nagydíj harmadik szabadedzése. A Mercedes pilóta mögött Charles Leclerc és Valtteri Bottas végzett – utóbbi egyébként némi időt veszített egy kicsúszása következtében. Rajta kívül George Russell miatt is lengetni kellett a piros zászlót, és mivel ez az edzés utolsó perceiben történt, a gyakorlás kicsivel a tervezett előtt ért véget.

F1: csak a bokszutcából rajtolhat a Red Bull pilótája Bakiban

Nem állt meg a mérlegeléskor Pierre Gasly az Azeri Nagydíj második szabadedzésének a végén, ezért csak a bokszutcából kezdheti meg a vasárnapi F1-es futamot.

Hamilton-győzelem és kettős Mercedes-siker az F1 ezredik versenyén

Lewis Hamilton már a rajtnál megelőzte az időmérőn pole pozíciót szerző márkatársát, Valtteri Bottast, onnantól pedig nem is engedte ki a kezei közül a győzelmet. A Formula–1-es világbajnokság 1000. versenyén a brit így pályafutása 75. diadalát aratta, míg a Mercedes idénybeli harmadik kettős sikerét Bottas tette teljessé a Kínai Nagydíjon. A harmadik Sebastian Vettel lett, akit Max Verstappen és Charles Leclerc követett az első ötösben. A leggyorsabb körért járó egy pont Pierre Gaslyé, míg Daniel Ricciardo az első pontjait szerezte a Renault-val.

F1: Verstappen Vettelre, Leclerc önmagára akadt ki

Valtteri Bottas nyerte a Kínai Nagydíj időmérőjét, pedig a Mercedes versenyzőjének elmondása szerint nem sikerült túl jól számára a Q3. Max Verstappen és Sebastian Vettel a harmadik szakasz elején keveredett nézeteltérésbe, mely után a holland alaposan elmondta a véleményét Vettel manővereiről. Lewis Hamilton és Pierre Gasly elismerte, hogy nem volt összhangban az autójával, míg Charles Leclerc nagyon dühös magára az időmérőn elért eredménye miatt.

A Mercedes az időmérőt is behúzta Sanghajban, Bottasé a pole

Valtteri Bottas nyerte meg a Kínai Nagydíj időmérőjét, így a Mercedes finn versenyzője indulhat a pole pozícióból a Formula–1 történelmének 1000. futamán. Bottas mögött a csapattársa, Lewis Hamilton végzett, a harmadik helyen Sebastian Vettel zárta a sanghaji kvalifikációt.

Ferrari-dráma Bahreinben, Hamilton nyerte a kaotikus versenyt

A futam hajrájában veszítette el a kettős győzelmet a Ferrari Bahreinben. Előbb Sebastian Vettel hibázott, és bukott több pozíciót, majd műszaki gondok miatt Charles Leclerc kezéből csúszott ki élete első győzelme. A futamot Lewis Hamilton nyerte, míg a második helyen csapattársa, Valtteri Bottas ért célba, így a Mercedes Ausztrália után Bahreinben is kettős győzelmet aratott. A dobogó harmadik fokára Leclerc állhatott fel.

Vettel vette át a vezetést Bahreinben, a Ferrari előnye ismét nagy

Sebastian Vettel és a Ferrari elsőségével ért véget a Bahreini Nagydíj második szabadedzése, így az olasz istálló mindkét pénteki szabadedzést behúzta. Vettel mögött csapattársa, Charles Leclerc zárt, míg a Mercedes versenyzői ismét a harmadik és a negyedik legjobb időt autózták – ezúttal Lewis Hamilton vezetésével.

A Ferrarié az első edzés Bahreinben – Leclerc volt a leggyorsabb

Erősen kezdte a Bahreini Nagydíj hétvégéjét a Ferrari. Charles Leclerc bizonyult a leggyorsabbnak az első szabadedzésen, a fiatal monacói versenyzőt csapattársa, Sebastian Vettel követte a második helyen. A harmadik Valtteri Bottas lett a Mercedesszel, míg az első tréningen a határokat feszegető Lewis Hamilton végzett a negyedik helyen. Az edzés egy kisebb ütközéssel ért véget, amikor is Nico Hülkenberg és Antonio Giovinazzi nem értette meg egymást a pályán.

F1: Bottas az állatkertben, Gasly a tengerparton hangolódik – képek

A hétvégén elrajtol a Formula–1 2019-es idénye. A versenyzők már megérkeztek a szezonnyitónak otthont adó Melbourne-be. Igaz, Lewis Hamilton előtte Katarban tett látogatást, ahol új kedvenc sportjának hódolhatott. Mercedeses csapattársa, Valtteri Bottas ennél visszafogottabban, egy állatkertben hangolódik az első, ausztráliai versenyhétvégére. Íme, néhány kép, melyet a pilóták osztottak meg közösségi médiás oldalukon.

F1: Leclerc zárt az élen; Russell volt a legszorgalmasabb

A második barcelonai F1-es teszt harmadik napja a Ferrari elsőségét hozta, miután senki sem tudott jobbat menni Charles Leclerc délelőtt futott 1:16.231-es körénél, amely a tél eddigi legjobbjának számít. A megtett kilométerek tekintetében ezúttal is a Mercedes volt kiemelkedő: Lewis Hamilton és Valtteri Bottas együttesen 181 kört teljesített. Egyénileg eközben George Russell volt a legszorgalmasabb, a Williams 140-szer kerülte körbe a Circuit de Catalunyát, amelyen összesen háromszor szakították meg a gyakorlást. Pierre Gasly összetörte a Red Bullt, míg Leclerc alatt a Ferrari, Lance Stroll alatt pedig a Racing Point adta meg magát.

F1: Norris és a McLaren állt az élre Barcelonában

Jelentősen átszabta az autóját a Mercedes a második barcelonai F1-es tesztre, ám hiába futott délelőtt sok kilométert Lewis Hamilton, Valtteri Bottas alatt már a felvezető körön leállt a gép. A Ferrarinál eközben a hűtőrendszer hibája miatt vesztett sok időt Charles Leclerc, akit délután Sebastian Vettel váltott a volánnál. A legtöbb kört Pierre Gasly (Red Bull) teljesítette, míg a legjobb köridő Lando Norris (McLaren) neve mellé íródott. Jó napot zárt a Williams: George Russell majd' 120 kört pakolt az FW42-be.