Wimbledon: Serena Williams simán győzve a 16 között

Magabiztos győzelemmel jutott be a legjobb 16 közé Serena Williams a wimbledoni teniszbajnokság női versenyében.

Tenisz: a kétszeres címvédő nem lesz ott Birminghamben

A tavaly és tavalyelőtt győztes Petra Kvitová sérülés miatt visszalépett a jövő heti birminghami füves pályás női tenisztornától.

Roland Garros: Kvitová sérülés miatt visszalépett

Alig néhány órával első fordulós mérkőzése előtt a kétszeres wimbledoni bajnok, Petra Kvitová visszalépett a Roland Garros küzdelmeitől. Mint Twitter-csatornáján írta: hetek óta fájdalommal küzd a bal alkarjában, ezért vasárnap MR-vizsgálatnak vetették alá, amely izomszakadást állapított meg.

Tenisz: Ferrer kiesett, és elbúcsúzott a profi játéktól

David Ferrer szerdán a második fordulóban búcsúzott a madridi tenisztornától, ezzel befejezte profi pályafutását. A 37 éves, egyéniben 27-szeres ATP-torna-győztes spanyol játékos a német Alexander Zverevtől kapott ki két szettben.

Tenisz: a címvédő Kvitová továbbjutott Madridban

A címvédő Petra Kvitová bejutott a nyolcaddöntőbe a madridi salakpályás tenisztorna női versenyében. A második helyen kiemelt cseh játékos hétfőn a francia Kristina Mladenovicot győzte le.

Tenisz: Thiem bealudt, majd hengerelt a barcelonai döntőben

A harmadik helyen kiemelt osztrák Dominic Thiem legyőzte a nyolcadikként rangsorolt orosz Danyiil Medvegyevet a barcelonai salakpályás férfi tenisztorna vasárnapi döntőjében.

Tenisz: nyolc év börtönt kapott a Kvitovát megkéselő betörő

Nyolcéves börtönbüntetést kapott az a férfi, aki betört Petra Kvitová lakásába, és késsel megsebesítette a kétszeres wimbledoni bajnok teniszezőt.

Tenisz: újabb top 10-est vert meg, Bencic a dubai győztes!

Sorozatban négy top 10-es játékost vert meg, és három és fél év után ismét WTA-tornát nyert Belinda Bencic, aki a dubai kemény pályás női teniszverseny döntőjében a cseh Petra Kvitovát győzte le három játszmában (6:3, 1:6, 6:2), 1 óra 45 perces csatában.

Tenisz: Halep kiesett Dubaiban, Kvitová bosszút állhat Plískován

A negyedik helyen kiemelt Karolína Plísková meglepetésre kikapott csütörtökön a tajvani Hszie Szu-vejtől a Dubaiban zajló kemény pályás női tenisztorna negyeddöntőjében.

Tenisz: a korábbi világelső 7:5, 4:4 után játékot sem nyert

A német Angelique Kerber számára a nyolcaddöntő jelentette a végállomást a dubai kemény pályás női tenisztornán.

Tenisz: „Minden csupa vér volt” – Kvitová megdöbbentő vallomása a késelésről

Petra Kvitová, a januári ausztrál nemzetközi teniszbajnokság döntőse kedden tanúvallomást tett egy csehországi bíróságon, a feltételezett támadója ellen folyó perben. A cseh teniszező nyilvánosságra hozta a bűncselekmény eseményeit.

Tenisz: Kvitová tanúskodott a feltételezett támadója ellen

Petra Kvitová, a januári ausztrál nyílt teniszbajnokság döntőse kedden tanúvallomást tett egy csehországi bíróságon, a feltételezett támadója ellen folyó perben.

Tenisz: Kvitová a negyeddöntőben búcsúzott

Az ausztrál nemzetközi bajnokságon döntős Petra Kvitová számára a negyeddöntő jelentette a végállomást a 823 ezer dollár (229.2 millió forint) összdíjazású szentpétervári kemény pályás női tenisztornán.

Tenisz: Kvitová legyőzte Azarenkát, Sarapova visszalépett

Az Australian Openen döntős Petra Kvitová két szettben nyert szerdán a volt világelső Viktorija Azarenka ellen a 823 ezer dollár (229.2 millió forint) összdíjazású szentpétervári kemény pályás női tenisztornán, s ezzel bejutott a legjobb nyolc közé.

Tenisz: megvan az első japán világelső; Fucsovics kilenc helyet rontott

A várakozásoknak megfelelően az Australian Open friss bajnoka, Oszaka Naomi vezeti hétfőtől a női teniszezők világranglistáját. A rangsor 1975-ös bevezetése óta ő az első japán világelső – a nőket és férfiakat is beleértve –, a női világranglistának pedig a 26. éllovasa.

Aus. Open: szenzációs finálé japán diadallal – Oszaka a női bajnok!

Oszaka Naomi a második játszmában elpackázott három meccslabdát, de három szettben így is megverte a cseh Petra Kvitovát az ausztrál nyílt teniszbajnokság női egyesének döntőjében, így a tavalyi US Open megnyerése után egymást követő második Grand Slam-tornáján diadalmaskodott.

Tenisz: először nyert tornát a tavalyi Aus. Open-negyeddöntős

Megszerezte első tornagyőzelmét az ATP Touron az amerikai Tennys Sandgren, aki az Australian Opent felvezető aucklandi kemény pályás viadal döntőjében 79 perc alatt, két játszmában (6:4, 6:2) legyőzte a brit Cameron Norrie-t.

Tenisz: Kvitová fináléba jutott, Bencic kikapott az elődöntőben

A cseh Petra Kvitová és az ausztrál Ashleigh Barty jutott döntőbe pénteken a sydney-i kemény pályás tenisztorna női versenyében.

Fed-kupa: betegsége miatt kérdéses a cseh sztár játéka

Betegsége miatt kérdésessé vált, hogy pályára léphet-e a házigazda cseh teniszválogatottban a Fed-kupa hétvégi döntőjében a kétszeres wimbledoni bajnok Petra Kvitová.

Fed-kupa: minden cseh sztár ott lesz a döntőben

A világranglistán egyaránt top tízes Petra Kvitová (7.) és Karolína Plísková (8.) is ott lesz a cseh teniszválogatottban a Fed-kupa jövő hétvégi döntőjében.