Hegyikerékpár Eb: holland és svájci siker, Benkó Barbara a 14.

A férfiak versenyében a holland Mathieu van der Poel, a nők között a svájci Jolanda Neff győzött a hegyikerékpárosok brnói Európa-bajnokságán.

Hegyikerékpár: Dina Márton legyőzte Parti Andrást az ob-n

Parti András sikersorozatát megszakítva Dina Márton győzött a férfiaknál a hegyikerékpárosok szombati, kamaraerdei országos bajnokságán, míg a nőknél Benkó Barbara megvédte címét.

Hegyikerékpár-vb: Benkó 16., Parti 38. lett

Benkó Barbara a 16., Parti András pedig a 38. helyen zárt a hegyikerékpárosok világbajnokságán a svájci Lenzerheidében.

Kerékpár Eb: a hegyikerékpáros Parti András 40. lett a terepversenyen

Parti András a 40. helyen végzett a glasgow-i hegyikerékpáros Európa-bajnokságon, a férfimezőny egyetlen futamában, a keddi terepversenyen.

Kerékpár: Peák, Lovassy és Parti 2017 legjobbjai között

Az országútiak között Peák Barnabás, a pályaversenyzőknél Lovassy Krisztián érdemelte ki a 2017 legjobb férfi kerékpárosának járó díjat. A nőknél országúton Király Mónika, pályán Kercsó-Magos Zsuzsanna, a hegyikerékpárosok között pedig az előző esztendőhöz hasonlóan Parti András és Benkó Barbara bizonyult a legjobbnak.

Hegyikerékpár-vb: Benkó Barbara a 9. helyen végzett

Benkó Barbara a 9. helyen végzett az ausztráliai Cairnsban megrendezett hegyikerékpáros-világbajnokság női terepversenyében.

Hegyikerékpár: olimpikonjaink nyertek az ob-n

Parti András háromszoros olimpiai résztvevő nyerte a hegyikerékpáros országos bajnokság leghosszabb, 70 kilométeres versenyszámát Nagykovácsiban.

Rio 2016: az utolsó magyar is befejezte olimpiai szereplését

Az utolsó magyar olimpikon is befejezte szereplését a riói ötkarikás játékokon: Parti András a 24. helyen zárta a férfiak hegyikerékpáros versenyét.

Rio 2016: három magyarnak szurkolhatunk az utolsó napon

Vasárnap véget ér a riói olimpia, búcsúzóul az utolsó versenynapon is szoríthatunk magyar sportolókért maratoni futásban és hegyikerékpárban. Tizenkét aranyérem talál gazdára: egyebek mellett három labdajátékban vívnak finálét a férfiak – röplabdában Olaszország–Brazília, kézilabdában Dánia–Franciaország, zárásként pedig kosárlabdában Szerbia–Egyesült Államok csata következik.

Rio 2016: Parti András a legjobb húszban végezne

Parti András szeretne a huszadiknál jobb helyen zárni a riói olimpia hegyikerékpáros versenyében.

RIO 2016 – KERÉKPÁR

A RIÓI OLIMPIA ADATBANKJA – KERÉKPÁR ALOLDAL.

Rio 2016: lesz magyar hegyikerékpáros az olimpián

Hegyikerékpárban is lesz magyar induló az augusztusi riói nyári játékokon.

Rio 2016: várhatóan hegyikerékpáros kvótánk is lesz

Magyarország várhatóan egy olimpiai kvótát szerez hegyikerékpárban Bogár Gábor, a Waberer's evopro MTB Team sportigazgatója szerint.

Kerékpár: Benkó és Parti újabb lépést tett az olimpia felé

Július 19-én, Sopronban rendezték a hegyikerékpáros magyar bajnokságot, amely egyben nemzetközi nyílt verseny is volt.

Hegyikerékpár: Parti és Benkó az országos bajnok

Az esélyeknek megfelelően a két londoni olimpikon, Parti András és Benkó Barbara győzött a hegyikerékpárosok országos bajnokságán.

Hegyikerékpáros Eb: sporttörténeti magasságokban

Az eddigi legjobb Európa-bajnoki helyezéseket szerezték a magyar kerékpársport fiatal szakága, a mountain bike képviselői a hétvégi németországi kontinensviadalon.

Hegyikerékpár-vb: harmincon kívül a három magyar

A dél-afrikai Pietermaritzburgban rendezett hegyikerékpáros-világbajnokságon a három magyar induló mindegyike az első harmincon kívül zárt.

Kerékpár: magyar karriercsúcs az olaszországi versenyen

Remekül szerepelt a Val di Soléban rendezett olimpiai krossz világkupafutamon Parti András.