WTA-vb: Oszaka vállsérülés miatt visszalépett

A világranglistán harmadik Oszaka Naomi vállsérülés miatt visszalépett a Sencsenben zajló női tenisz-világbajnokságtól.

WTA-vb: Barty fordított, az év végén is ő lesz a világelső

A világelső Ashleigh Barty szetthátrányból fordítva győzte le Belinda Bencicet a 14 millió dollár (4.1 milliárd forint) összdíjazású női tenisz-világbajnokságon vasárnap a kínai Sencsenben.

Tenisz: Oszaka japán színekben versenyez tovább

Lemondott az amerikairól és a japán állampolgárság mellett döntött a kétszeres Grand Slam-bajnok Oszaka Naomi, aki így édesanyja szülőhazájának színeiben indulhat majd a jövő évi tokiói olimpia tenisztornáján.

Tenisz: Oszaka legyőzte a világelsőt a pekingi döntőben

A kétszeres Grand Slam-bajnok Oszaka Naomi nyerte meg a Pekingben zajló kemény pályás tenisztorna női versenyét, a vasárnapi döntőben legyőzte a világelső Ashleigh Bartyt.

Tenisz: Djokovics visszatért, Thiem nyert, Murray kiemeltet vert meg

A világelső Novak Djokovics győzelemmel tért vissza egy hónapos kihagyás után a Tokióban zajló, kemény pályás férfi tenisztornán.

Tenisz: Oszaka az első tornáját nyerte Japánban

A japán Oszaka Naomi nyerte meg a 823 ezer dollár (247 millió forint) összdíjazású oszakai kemény pályás női tenisztornát, mivel a vasárnapi döntőben magabiztosan verte az orosz Anasztaszija Pavljucsenkovát.

Tenisz: a két favorit francia kiesett Metzben, egy így is döntős

Az amerikai Sofia Kenin nyerte meg a kantoni női tenisztornát. A döntőben szetthátrányból győzte le a WTA-versenyen két év után ismét döntőt játszó Samantha Stosurt.

Tenisz: Oszaka Naomi a nyolc közé jutott Oszakában

Az első helyen kiemelt Oszaka Naomi két szettben nyert szerdán, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé szülővárosában, Oszakában, a 823 ezer dollár (247 millió forint) összdíjazású kemény pályás női tenisztornán. Szöulban búcsúzott a hetedik kiemelt Margarita Gaszparjan.

Tenisz: a volt világelső Oszaka ismét megvált edzőjétől

Hét hónapon belül a második edzőjétől vált meg Oszaka Naomi, a női teniszezők világranglistájának volt éllovasa.

US Open: Bencic két játszmában legyőzte a női címvédőt

A New Yorkban zajló amerikai nyílt teniszbajnokság női egyesének nyolcaddöntőjében a 13. helyen kiemelt svájci Belinda Bencic 88 perc alatt 7:5, 6:4-re legyőzte, így búcsúztatta a címvédő és világelső japán Oszaka Naomit, aki ezzel a jövő héten már biztosan nem vezeti a vonatkozó rangsort.

US Open: súlyos vereséggel ért véget Gauff álma, Kyrgios is kiesett

A világ legnagyobb teniszstadionjában, a 23 771 férőhelyes Arthur Ashe-ben nem sok szék maradt üresen a nagyon várt főműsoridős összecsapáson: a US Open első kiemeltje, a címvédő japán Oszaka Naomi az Egyesült Államok új kedvence, a Babos Tímeát is legyőző Cori Gauff ellen lépett pályára. Az este másik centerpályás meccsét az orosz Andrej Rubljov és az ausztrál Nick Kyrgios vívta.

US Open: Oszaka kétszettes sikerrel jutott a 32 közé

A címvédő és világranglista-vezető Oszaka Naomi a legjobb 32 közé jutott az amerikai nemzetközi teniszbajnokság (US Open) női versenyében.

US Open: Thiem, Cicipasz és a wimbledoni elődöntős is kiesett

Négy top 10-es játékos, a wimbledoni elődöntős Roberto Bautista Agut, az Australian Openen legjobb négy közé jutó Sztefanosz Cicipasz, a kilencedik kiemelt Karen Hacsanov és a Roland Garros-döntős Dominic Thiem is kiesett az amerikai nyílt teniszbajnokság (US Open) első fordulójában. A hölgyeknél a címvédő és világelső Oszaka Naomi, valamint Simona Halep is döntő szettben jutott tovább.

Tenisz: Fucsovics javított, Babos maradt a 112. helyen

Fucsovics Márton egy helyet javítva a 64. a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján. Babos Tímea továbbra is a 112. a női világranglistán.

Tenisz: Federer legyőzője simán kikapott Cincinnatiben

Amilyen gyorsan legyőzte Roger Federert, ugyanolyan sima mérkőzésen kikapott honfitársától, Danyiil Medvegyevtől az orosz Andrej Rubljov a cincinnati ATP-tornán. A győztesre így a francia Lucas Pouille-t két játszmában legyőző Novak Djokovics vár  a döntőbejutásért vívandó mérkőzésen.

Tenisz: a tavalyi US Open után Serena Williams pszichológushoz járt

A 23-szoros Grand Slam-győztes teniszező, Serena Williams egy magazinnak adott interjúban bevallotta, hogy a tavalyi US Open elveszített döntője után pszichológushoz járt.

Wimbledon: óriási meglepetés, Oszaka rögtön kiesett

Megszületett a wimbledoni teniszbajnokság első bombameglepetése: a női mezőnyben másodikként kiemelt Oszaka Naomi hétfőn kiesett a nyitó fordulóban.

Wimbledon: Djokovics a 2. körben; több nagy meglepetés

A címvédő Novak Djokovics továbbjutott az Angol nemzetközi teniszbajnokság (Wimbledon) 2. fordulójába, miután az első körben három szettben, 6:3, 7:5, 6:3-ra legyőzte Philipp Kohlschreibert. Nem sokkal később megszületett a torna első bombameglepetése: a női mezőnyben másodikként kiemelt Oszaka Naomi kiesett a nyitó fordulóban. Kora este a férfiaknál is megszületett az első nagy meglepetés: búcsúzott a hatodikként rangsorolt német Alexander Zverev, majd a hetedik Sztefanosz Cicipasz. Venus Williams az este folyamán a mindössze 15 éves Cori Gaufftól kapott ki.

Tenisz: nyert Birminghamben, Barty az új világelső!

Az ausztrál Ashleigh Barty nyerte meg az egymillió dollár (287 millió forint) összdíjazású birminghami füves pályás női tenisztornát, ezzel hétfőtől ő lesz a világranglista új éllovasa.

Tenisz: kiesett a világelső Oszaka Birminghamben

A világranglista-vezető japán Oszaka Naomi a nyolcaddöntőben búcsúzott az egymillió dollár (287 millió forint) összdíjazású birminghami füves pályás női tenisztornán. A legjobb nyolc közé került a 2.2 millió euró (709 millió forint) összdíjazású hallei füves pályás férfi tenisztornán Roger Federer és Alexander Zverev is. Londonban Kevin Anderson és Marin Cilic búcsúzott a második fordulóban.